Kako napraviti da moj USB ima slicicu???

poruka: 3
|
čitano: 4.547
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti da moj USB ima slicicu???

Zna li netko kako napraviti da moj USB ima slicicu kad se usteka u komp a ne da izgleda slika ko npr.C-disc

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Kako napraviti da moj USB ima slicicu???

-autorun.inf (ako ti ga OS ili AV ne blokira)

 

edit: postupak?

-nabavi željenu ikonu u .ico formatu. npr slika.ico

-zbog preglednosti napravi folder npr imenom _USB_slika i postaviš atribute na hidden, takav folder iskopiraš na USB.

-notepad: redom prepiši ili C/P iduća tri reda

[autorun]
ICON=_USB_slika\slika.ico
label=Moj USB

-snimiš pod nazivom autorun.inf (pazi na extenziju.. NE .TXT), ako je ipak ext autorun.txt renejmaj u autorun.inf.

-iskopiraš taj autorun.inf  na \ usb.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.2.2011 0:27 (ihush).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako napraviti da moj USB ima slicicu???

Slicica je ustvari ikonica koja mora postojati na usb sticku, zajedno na AUTORUN fileom. ikonice se mogu skinuti s neta, a mogu se i posebnim programima napraviti. recimo da nabavis ikonicu koju zelis, i nazoves ju ikona.ico . Sljedece kaj moras je napraviti textualni file naziva autorun.inf i u njega napisati sljedeci sadrzaj:

[AUTORUN]

icon=ikona.ico

 

i taj file spremiti na USB stick zajedno sa .ico fajlom. Bitno je da spremis u root usb sticka, a ne u neki podfolder. Nakon toga istekaj usb i ponovno ga ustekaj, i ikonica bi trebala raditi. Ovo sve sad pisem napamet, jer nemam upaljen stolni komp da provjerim, pa nek me neko ispravi ak sam kaj pogrijesio. 

I lost one of my machines... I can ping it and everything, but I can't seem to find it in my apartment...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice