Kupovina softvera preko interneta

poruka: 12
|
čitano: 11.067
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Kupovina softvera preko interneta

Da li netko ovdje ima iskustva s kupovinom softvera preko interneta?

 

Htio bih kupiti Diskeeper Pro Premier 2008, Norton Ghost 14 i Kaspersky Internet Security 2009. Od ta tri proizvoda, jedino se Kaspersky prodaje u Autronicu za 404kn.

 

 

Predlazem BUG-ovcima da naprave nekakav prilog na ovu temu, posto ima sve vise ljudi koji zele kupovati softver, a ponuda u domacim ducanima je "mrsava".

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kupovina softvera preko interneta

****

 

onda ajde na sluzbene stranice softvera, pr. kaspersky.com, naruci i pod opciju placanja odaberi Paypal, jer je to najsigurnije

"The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crisis." - Dante Alighieri
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.8.2008 19:54 (naxeem).
16 godina
offline
RE: Kupovina softvera preko interneta

 

Koliko "kosta" taj PayPal - ako na primjer placam softver u vrijednosti 50 USD, sto je na danasnji dan nekih 240kn, koliko cu ukupno platiti za obavljenu transakciju?

 

( radi se o firmama u inozemstvu - SAD, Engleska, Njemacka ... )

16 godina
neaktivan
offline
RE: Kupovina softvera preko interneta

Ako zelis platiti preko paypala, to te kosta NISTA! odes na paypal.com (ne spamam, nego pomazem izgubljenom...), registriras se.. i to ti je uglavnom to.

 

 

Ps. Vise me nista ne pitaj, jer sam zbog ovog gore posta, bio suspendiran na 24h!

http://zupadesigns.com http://www.theTGC.org Dennis Ritchie"UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity.
12 godina
offline
Kupovina softvera preko interneta

Pozdrav!

Iskoristit cu ovu staru temu, nema smisla da otvaram novu.

 

Jucer sam isao na internetu provjeriti cijene za Adobe Master Collection 6.

Kod nas u ducanima dodje preko 25.000 kuna.

http://www.comel.hr/adobe-cs6-master-collection-win-ie-3422

 

I onda preko Googla nadjem ovaj... "ducan":

http://6zf4s7jr.programsdeals.net/product/adobe-creative-suite-6-master-collection-64-bit/

1.100 kn.

 

Fake? Stvarno?

 

I to sam iz prve nasao. Tko zna kakvih jos cijena ima.

 

Battlefield 3: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kupovina softvera preko interneta

-preozbiljno shvaćaš trgovce, npr garacija 12mj.. nema garancije za soft, može biti samo support.

-cijena je relativna pojam, npr kvartovski trgovci ug, prodaju sve po 20kn+PDV ali nema R1 ili garancije. Leglani storeovi, očekuj ovisno o paketu +20.000kn, + PDV koji plaćaš u svojoj zemlji, jednako kao kod carine. Da kupiš samo licencu+download, tad poreza (ono što se misli pod carina) nema.

Nitko 'normalan' ne kupuje sotf online, jer ugl ga kupuju firme npr video-foto.. i moraju imati R1+OIB..., to može samo kod ovlaštenog zastupnika (normalan trgovac), bez tog nisu legalni korisnici licence, ne mješati s nazivom originalni soft. Za osobnu upotrebu... pa možeš kupiti, ali 99..999% je to pirat. Možeš tad i jeftinije kupiti jednako (ne)licenciranu verziju. Osim što se postavlja pitanje, dali za osobno korištenje trebaš CS ili te zanima samo zato jer je skup... pa ima još skupljeg softwarea, od kojeg ako ga netrebaš ili ne znaš koristiti nemaš baš nikakve koristi. Tad je krađa (nepotrebnog) čista objest ili glupost (uz nepotreban rizik, jer uvjek postoji mogućnost kazne za primjer drugima).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Kupovina softvera preko interneta
ihush kaže...

-preozbiljno shvaćaš trgovce, npr garacija 12mj.. nema garancije za soft, može biti samo support.

-cijena je relativna pojam, npr kvartovski trgovci ug, prodaju sve po 20kn+PDV ali nema R1 ili garancije. Leglani storeovi, očekuj ovisno o paketu +20.000kn, + PDV koji plaćaš u svojoj zemlji, jednako kao kod carine. Da kupiš samo licencu+download, tad poreza (ono što se misli pod carina) nema.

 

E, zato i pitam.

Adresa im je ipak http://www.programsdeals.net/  Nije neki no name lik otvorio www.shop12345.com radi fore, pa kolko traje - traje.

Gore u kutu su im Adobe i Microsoft Partner ikone. Pa valjda netko to kontorlira?? Pogotovo na takvoj stranici koja se tako lako nadje preko Googla?? Pogotovo Microsoft...

 

ihush kaže...
Nitko 'normalan' ne kupuje sotf online, jer ugl ga kupuju firme npr video-foto.. i moraju imati R1+OIB..., to može samo kod ovlaštenog zastupnika (normalan trgovac), bez tog nisu legalni korisnici licence, ne mješati s nazivom originalni soft. Za osobnu upotrebu... pa možeš kupiti, ali 99..999% je to pirat.

 

Mislis na softver, ili mislis na skup softver?

 

Jer se sav Shareware (ili kak se vec to danas zove) kupuje online, obicno na stranicama proizvodjaca.

 

Ja sam npr tako kupio sve od igara i programcica od 1 kunu, pa do igara na sluzbenim Electronics Arsts stranicama za 500 kuna.

Znaci, ako mi dodje BSA, ja sam napravio prekrsaj?

Ako ne, zasto bi za firme bilo drugacije?

 

Ili zasto je razlika u programu od 1 dolar i programu od 1000 dolara? Zakon je zakon.

 

 

ihush kaže...
Osim što se postavlja pitanje, dali za osobno korištenje trebaš CS ili te zanima samo zato jer je skup... pa ima još skupljeg softwarea, od kojeg ako ga netrebaš ili ne znaš koristiti nemaš baš nikakve koristi. Tad je krađa (nepotrebnog) čista objest ili glupost (uz nepotreban rizik, jer uvjek postoji mogućnost kazne za primjer drugima).

 

Znam raditi u tim programima, i cim sam vidio mogucnost da ih posjedujem potpuno legalno, odma sam isao postaviti pitanje.

Al sad vidim, da mozda ipak nije toliko legalno kako sam mislio..?

 

Battlefield 3: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Re: Kupovina softvera preko interneta
CyberDemonVZ kaže...
...

Gore u kutu su im Adobe i Microsoft Partner ikone. Pa valjda netko to kontorlira?? Pogotovo na takvoj stranici koja se tako lako nadje preko Googla?? Pogotovo Microsoft...

 

... 

Mislis na softver, ili mislis na skup softver?

 

Jer se sav Shareware (ili kak se vec to danas zove) kupuje online, obicno na stranicama proizvodjaca.

 

Ja sam npr tako kupio sve od igara i programcica od 1 kunu, pa do igara na sluzbenim Electronics Arsts stranicama za 500 kuna.

Znaci, ako mi dodje BSA, ja sam napravio prekrsaj?

Ako ne, zasto bi za firme bilo drugacije?

 

Ili zasto je razlika u programu od 1 dolar i programu od 1000 dolara? Zakon je zakon.

 

-...

 

Znam raditi u tim programima, i cim sam vidio mogucnost da ih posjedujem potpuno legalno, odma sam isao postaviti pitanje.

Al sad vidim, da mozda ipak nije toliko legalno kako sam mislio..?

 

- naravno, ali internet je nepregledno more... Dali policija lovi kriminalce, pa opet ih ima. YT svakodnevno blokira svaki prijavljeni video, TPB.. ali je to svejdno neiskorjenivo, jer druga strana-pirat zarađuje. Kad googlaš neki soft-film-igru.. pogledaj na dnu, goolgeovu DMCA obavijest, to su blokirani linkovi..

 

- nikad ne miješaj 'pravi' i sporedni soft (i kompletnu AudioVizualnu industriju). Npr pogledaj popis članica BSA, MS, Adobe, Corel... nema tu sharwarea. Igre su zabava, (ali nikad industriju igara nemoj strpati pod ''igrice''). Shraware nije problem licence ni kaznenog zakona... (druge teme, ukratko, ako nešto stkineš legalno s proizvođačke stranice nema kaznenog djela, jedino te vlasnik može privatno tužiti, takvih tužbi NEMA za osobne korisnike, to nema veze s licencom, ako istu stvar skineš s TPBa-torrentom, tad si počinio kazneno djelo, kriv si po sili zakona, tj postao si distributer=pirat, jer torrent je istovremeno i distribucija, ako kršiđ Copyright također itd itd..).

- osobno korištenje (kućni korisnik) uopće nije neka bitna stvar. Njih jedino industrija igara pritišče... nema inspektora, nema računa, nema... kao što dosta freewarea može biti free za kućnu upotrebu, ali niej free za firmu.

 

- 1 ili 1.000$ nije isto, zakon je samo teoretski jednak. Nije. npr za krađu u trgovini policaj uopće ne izlazi na očevid ako je šteta ispod 1.000kn. Ispadne lakše ukrasti igru u trgovini s police (DVD-CD) nego s torrenta i za to tad kazneno odgovarati automatizmom (ako si shvatio razliku, distribucija). Zakon se ne zamara sa ''sitnim'' iznosima, boli ih dupe. To nije RIAA.

 

-što misliš pod 'posjedovati legalno'? Misliš ako si nešto platio-kupio (dao novac) da je to tad legalno? NE, licenca to određuje i korištenje u skladu s licecnom. Račun je dokaz da si platio, problem je samo komu si platio. Kad kupuješ auto mraš provjeriti sve, npr dali je ukraden... ''ako si znao ili si mogao znati'' je stavka zakona. Tad ti se vozilo oduzima (možeš bitii kažnjen, ili se praviš englez). Ako kupiš CD-igre-programe kod lokalnog pirata možeš se praviti naivan, možeš mu platiti.. no to svejedno nije korištenje u skladu s licencom jer je preduvijet da ti vlasnik to dozvoli ne netko drugi. Sama cijena koju plaćaš se ne tiče zakona, nego račun i licenca, imaš ili nemaš, u suprotnom si kriv. Možeš pogledati uvijete na bilo čemu, npr DVD-video piše da možeš za osobno korištenje ali ne umnažati, javno izvođenje, distribucija.. jednako za software piše kućni ili poslovni, besplatno ili nešto treće.

Postoji Komercijalni, freware, shareware, free, Open, FOSS, Cardware, GNU.. sve su to licence.

Da bi bio legalni korisnik, možeš koristiti isključivo u skladu s licencom, sve ostalo nije legalno korištenje. Tad je još samo pitanje dali pri tomu kršiš još neki (kazneni) zakon... i tad si kriv.

Nema piratskog softwarea, tj postoji samo original, jer pirati ne rade software kao lažne torbice, naočale, novčanice... igre ili windowsi su original, razlika je u keyu-licenci, kupljeno od vlasnika (ili posrednika=trgovac) ili cracnuto.

 

-za kućnu upotrebu je sve lakše, legalnije.... pa se možeš praviti ''englez''. Za poslovno je isključivi dokaz račun R1. Online nema npr OIBa što je uvijet.. karikirano, BillyGates ti može pokloniti oriđiđi windowse ali ih za firmu (komercijalno) ne možeš koristiti jer nemaš licencu tj papir koji to dokazuje. Firme ne mogu igrati loto, firme ne kupuju sharware online. BSA (i sve velike sorft firme) isključivo kontrolira firme, dok kućne korisnike samo plaše i povremeno u novinama izađe neki kazneni primjer drugima (ali iz sasvim drugih osnova). Uvjek u proljeće oko 4mj....

 

Za kućnu-osoobnu upotrebu ne moraš čuvati račun, slično kao što sad na izlazu iz dućana moraš imati račun, ali kad izađeš možeš ga baciti. Tako da uvjek možeš reči da si kupio neki software, ali da nemaš račun.. .međutim ako si ga cracknuo, torrentirao.. .tad si kriv po kaznenom zakonu.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Kupovina softvera preko interneta

HVALA!

Sve jasno {#}

 

Battlefield 3: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kupovina softvera preko interneta

Ok, a zašto nebi mogao kupiti CS 6, platiti PayPalom ili karticom na firmu i dobiti račun?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kupovina softvera preko interneta
Syke kaže...

Ok, a zašto nebi mogao kupiti CS 6, platiti PayPalom ili karticom na firmu i dobiti račun?

 -probaj. Možeš kupiti i imat ćeš račun.

btw, firme ne plaćaju paypalom, webshop nema OIBa itd. Račun R1 da bi bio valjan za firmu, mora imati sve njene podatke. Drugi razlog, distributeri i njihova zaštita.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Kupovina softvera preko interneta

Ako posluju unutar EU moraju imati porezni broj. On je dovoljan.

 

Ima netko link za kupovinu CS6? design & Web Premium verzija.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice