Mail server u malom uredu

poruka: 7
|
čitano: 6.059
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Mail server u malom uredu

Želio bi složiti neki mali lokalni mail serverić u firmi (do max. 50-tak mailova dnevno). Naime, ima nas troje u uredu, svi mailovi se primaju na jednu adresu, koju onda ja provjeravam, spremam mailove i obavještavam svakoga tko je što dobio. Naravno, to ide na ostali posao u uredu, pa si mislim da bi to malo offloadao sa sebe  :)

 

Ideja mi je složiti nešto (na Win platformi), što bi skinulo mail sa standardne mail adrese i zatim ga putem IMAP-a dalo svima na uvid. Problem je što ne znam je li moguće uopće tako nešto iskonfigurirati.

 

Znači, ne želim mail server sa novom mail adresom (ili više njih) i vlastitom domenom, već da je prema vani sve jednako kao što je i do sada bilo (skidanje mailova sa servera putem SMTP-a, slanje POP3 protokolom), ali da interno sva tri klijenta mogu IMAP-om pregledavati mailove, čitati i odgovarati. Jednom poslan mail bi zatim isti taj server trebao dalje prosljeđivati kao da ga je klijent sam poslao putem POP3-a. U najgorem slučaju bi eventualno tražio kod ISP-a da mi se otvori port za slanje SMTP-om, ako baš mora, ali ne da mi se gnjaviti s tim, jer mi socijalne vještine nisu najbolje i nešto bi sigurno zasrao u komunikaciji.

 

Našao sam dvije opensoource opcije: hmailserver (u verziji 4.4.4.) i Apache James, baziran na Javi; oba podržavaju sve tri protokola. Glavno pitanje - može li se ovako nešto podesiti? Ako da, molio bi par hintova, a ako ne, barem kratki odgovor što je problem da se tako nešto napravi.

Gledam te!
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Mail server u malom uredu

zasto ne kupis neki hosting i tamo drzis mailove? 

Sigurno ce biti jeftinije na godisnjoj bazi, a hoster bi uvijek trebao imati i backup u slucaju da ti krepa hard ili nesto...

Takodjer, za email server ti treba stalna IP adresa i struja 24x7.

http://www.winblogs.net
16 godina
offline
Re: Mail server u malom uredu
Alesandro kaže...

zasto ne kupis neki hosting i tamo drzis mailove? 

Sigurno ce biti jeftinije na godisnjoj bazi, a hoster bi uvijek trebao imati i backup u slucaju da ti krepa hard ili nesto...

Takodjer, za email server ti treba stalna IP adresa i struja 24x7.

Iz dva razloga; prvi da nešto naučim, drugi je taj što ću imati problema objasniti šefici da moramo platiti nešto što trenutno koristimo besplatno. Znači ideja i je ta da se izbjegne hosting, čak i posebno računalo. Dakle, meni ne treba zasebno server računalo, već bi komp na kojem ja radim vrtio taj server. Za 50-tak mailova dnevno nije neko opterećenje, a olakšalo bi mi dnevne zadatke.

 

 Pitanje je samo - je li moguće podesiti mail server da skida mail s drugog servera kao klijent, šalje mailove van kao opijent, a prema unutra da funkcionira kao IMAP4 server.

Gledam te!
15 godina
neaktivan
offline
Mail server u malom uredu

Veliki brate, neznam zašto se toliko mučiš, kad možeš podesiti da 5 računala preuzimaju isti mail, a kopiju ostavljaju na poslužitelju 10 dana.

 

Svi sve mailove vide, mogu odgovarati s te iste adrese. Jedino što svi nemogu vidjeti poslane stavke tako, onda bi trebao server koji podržava IMAP. A to je danas vrlo lako i jeftino pronaći, 100-200kn i to je to.

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Mail server u malom uredu
Zbog jedne stvari, koju sam zaboravio pripomenuti; ne bi bilo zgodno niti mijenjati mail adresu, a koja je kod T-Com-a.

A njihovo ograničenje je nekoliko MB, pa nema smisla ostavljati mailove na serveru, kad samo jedan privitak može za puniti čitav sandučić. ..

A ne bi htio preko pop-a, jer onda nemam sve poslano na jednom kompu. I sve bi bilo riješeno da nam je mail na GMail, no nije i neće biti.

Neka, zasad sam složio novi komp kao i do sada, u međuvremenu ću poraditi na Apache Jamesu, vidio sam da ima nekakvu fetchmail opciju, kada skida mail ove s drugog servera, još samo moram vidjeti kako funkcioniraju taj IMAP i POP dio, vjerujem da će se nešto moći iskemijati. U najgorem slučaju ću morati riješiti dyndns, domenu i slanje mail ova s uključenom reply to opcijom.
Gledam te!
13 godina
offline
Mail server u malom uredu

Trebao bi mail rješenje za manju firmu (trenutno 2 zaposlenika). Domena je registrirana.

Da li je najbolje uzeti neki hosting sa mail serverom, pa odmah i neki manji web složiti? Da li je to najjeftinije rješenje?

Gdje uzeti hosting? Naravno, da je cijena ok. Nije potrebno da je besplatno, pa nekad ne radi, nekad izbacuje reklame - treba biti profesionalno.

 

Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Mail server u malom uredu
Darko1983 kaže...

Trebao bi mail rješenje za manju firmu (trenutno 2 zaposlenika). Domena je registrirana.

Da li je najbolje uzeti neki hosting sa mail serverom, pa odmah i neki manji web složiti? Da li je to najjeftinije rješenje?

Gdje uzeti hosting? Naravno, da je cijena ok. Nije potrebno da je besplatno, pa nekad ne radi, nekad izbacuje reklame - treba biti profesionalno.

 

Hvala.

Svakako ti je najbolje uzeti neki hosting paket, cijena, kolko para tolko muzike.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice