Nestao 1 GB RAM-a.,kako?

poruka: 22
|
čitano: 8.022
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Nestao 1 GB RAM-a.,kako?
pitanje

Ima Toshibin laptop star oko godinu dana. Na njemu Windows XP Professional kojeg nisam mijenjao od kad sam kupio laptop. Znaci da problem nije do Windowsa kako mi se cini.

A problem je taj da mi pod propertis u my computeru pise da imam 0,99 GB RAM memorije. Do prije mjesec dana kad sam zadnji put gledao je imao 2 GB kao sto mora imat! Tako sam ga kupio. Lap top nije bio otvaran niti bilo sta bi mogao samo NESTATI taj 1 gb RAMA.stvarno ne kuzim kako je nestao.,da nije neki program u pitanju ili sta?

 

evo sta imam ostalo na Lap topu:

Naziv matične ploče:Toshiba Satellite A200

Procesor :Mobile DualCore Intel Core 2 Duo T5300, 1733 MHz (13 x 133)

Graficka:Mobile Intel(R) 945 Express Chipset Family

 

ako treba jos nesto samo recite.volio bih da se to rijesi

 

 

i pogledao sam na Everestu sta pise.,i pise ukupno radne memorije 1014 MB. To jednostavno nemoze bit tocno.sta se desilo.,molim pomoc. Hvala

Proud to be adicted to WoW
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Nestao 1 GB RAM-a.,kako?

skini memtest i testiraj RAM. moguce da je dio RAMa odlucio otici u mirovinu

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nestao 1 GB RAM-a.,kako?
autorov komentar
sasa kaže...

skini memtest i testiraj RAM. moguce da je dio RAMa odlucio otici u mirovinu

 

 evo testirao sam ga s tim do nekih 350% .,a pise da treba do 100 naravno al eto pustio duze i nije nista nasao. tj 0 errora. sta sad.,u cemu jos moze biti problem?
Proud to be adicted to WoW
15 godina
neaktivan
offline
Nestao 1 GB RAM-a.,kako?

Skini CPU-Z i vidi što će ti on reći u vezi RAM-a.

Pok karticom SPD moći ćeš vidjeti informacije za svaki memorijski slot pojedinačno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.2.2009 18:03 (klimama).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nestao 1 GB RAM-a.,kako?
autorov komentar
klimama kaže...

Skini CPU-Z i vidi što će ti on reći u vezi RAM-a.

 evo s tim programom mi isto pise da ima 1024 MB tj 1 GB. Vise neznam sta da radim i pokusam, Ako jos netko ima nekih ideja neka kaze


Proud to be adicted to WoW
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nestao 1 GB RAM-a.,kako?
autorov komentar

evo i slika

Proud to be adicted to WoW
16 godina
neaktivan
offline
Nestao 1 GB RAM-a.,kako?

Jel ti memorija u laptopu 2X1GB, ako je probaj im zamjeniti mjesta, ili ostavi jednu pa vidi jel sve u redu, pa probaj samo sa drugom, da vidiš jel ona radi.

Plin je za kuhanje, dizel je za traktore, a benzin je za aute!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nestao 1 GB RAM-a.,kako?

to se meni događalo na kompu onda sam izvadio ram pa ga ponovo ubacio u utor i dobro radi

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nestao 1 GB RAM-a.,kako?
autorov komentar
dj_beni kaže...

to se meni događalo na kompu onda sam izvadio ram pa ga ponovo ubacio u utor i dobro radi

 nemogu to radit. nemogu otvarat laptop. jos je pod garancijom mislim.
Proud to be adicted to WoW
15 godina
neaktivan
offline
Nestao 1 GB RAM-a.,kako?

Pa onda ga odnesi na servis i imaju ti to rjesit!

Zašto američke krafne ne lete dobro kao naše??? Zato šta imaju rupu u srednini! :D
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nestao 1 GB RAM-a.,kako?
u garanciji pise 2 gb ti iams nutra jedan doletit na servis i nis ne pricaj reci ssamo da si ga upalio i nema jedne gige rama
http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
15 godina
neaktivan
offline
Nestao 1 GB RAM-a.,kako?

Da nisi podugnuo memoriju grafičkoj, jer imaš sheranu memoriju RAM i GPU, možda ti je grafa popapala RAM.

Postavke u BIOS-u.

 

Sya

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nestao 1 GB RAM-a.,kako?
autorov komentar
X-file kaže...

Da nisi podugnuo memoriju grafičkoj, jer imaš sheranu memoriju RAM i GPU, možda ti je grafa popapala RAM.

Postavke u BIOS-u.

 

Sya

 

 e gledao sam BIOS. tamo cudom sve u redu. pise 1 gb da ima. ali sam vidio i nesto drugo, frend mi rekao da pogledam u system information. i polgedao. tamo pise total virtual memory: 2,00 GB. znaci da nije crko ili nesto.

e sad,sta je problem do windowsa? oni krivo ocitavaju? i dal ce mi to utjecat u igrama.,hoce li one ucitat 1 ili 2 GB?

e ajmo moji forumasi.,dajte neke odgovore =)
Proud to be adicted to WoW
15 godina
neaktivan
offline
Nestao 1 GB RAM-a.,kako?

jel imaš možda integriranu grafiku? ona krade ram...kolko joj das.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Nestao 1 GB RAM-a.,kako?
virtual memory je nesto sasvim drugo ...komp ti ocitava 1Gb manje ,imas garanciju pravac servis i nek oni lupaju glavu ...
K'eni pa te vat' ;)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nestao 1 GB RAM-a.,kako?
autorov komentar
nadimak888 kaže...

jel imaš možda integriranu grafiku? ona krade ram...kolko joj das.

 da imam integriranu graf. ali do prije mjesec dana je sve bilo u redu. ma prvo moram vidjeti dal joj uvijek traje garancija. zato sam pitao prvo na forumu ako tko zna
Proud to be adicted to WoW
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nestao 1 GB RAM-a.,kako?

pogledaj da ti se nije sta poremetilo u biosu. probaj ga resetirat.

Procesor: AMD Athlon 64 X2 4200+ Matična: MSI K9N Neo V2 Grafička kartica: MSI Nvidia 8400GS 512MB RAM: 2GB HDD: Maxtor 160GB Monitor: Philips 190CW Kućište: Coolmaster OS: Windows Vista Ultimate SP1
15 godina
offline
Nestao 1 GB RAM-a.,kako?

Meni je na compu malo iskocila van pločica od 2gige ram-a i kad sam upalio cpu-z pisalo je single channel(dve pločice = dual channel) tu sam se začudio, pa upali everest isto tako piše, probam memorijske testove kad ono oni za 40% lošiji.

 

Otvorio sam comp i vidio da je malo iskocila pločica samo sam je stisnuo u dimm i to je to bilo.

 

Ja sam svoj laptop otvarao samo da vidim kak to izgleda, nije bilo nikakvih naljepnica, a vijci su neštećeni sumnjam da ce nesto skužit...

Konfa: Phenom II x3 720BE@3,6GHz 1,45V/HD4870 512MB/ 2x2GB kingmax 800MHz / corsair TX650W / WD 6400AAKS blue edition / Pioneer 215-DBK / Gigabyte MA 770-ds3 rev2.0/ logitech x-530, Samsung T220(s-panel) LAPTOP - ACER 5630G ( t5800, hd3470,2GBram ,320GB hdd) MSN- drazen016@net.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nestao 1 GB RAM-a.,kako?
autorov komentar

resetirao BIOS na deatful i opet sve isto...

 

ponestaje ideja...

Proud to be adicted to WoW
15 godina
offline
RE: Nestao 1 GB RAM-a.,kako?
vidikovac kaže...

resetirao BIOS na deatful i opet sve isto...

 

ponestaje ideja...

 Šta ponestaje ideja??? Nema ih više
1. otvori laptop i malo ocisti kontakte od ram-a
2. odi na servis
3. nema trećeg
Konfa: Phenom II x3 720BE@3,6GHz 1,45V/HD4870 512MB/ 2x2GB kingmax 800MHz / corsair TX650W / WD 6400AAKS blue edition / Pioneer 215-DBK / Gigabyte MA 770-ds3 rev2.0/ logitech x-530, Samsung T220(s-panel) LAPTOP - ACER 5630G ( t5800, hd3470,2GBram ,320GB hdd) MSN- drazen016@net.hr
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nestao 1 GB RAM-a.,kako?

laptop ti je imao 2x 1gb i jedan od ta 2 je crko.

Maticna: Alienware approved intel x58 Procesor: intel core i7-965 extreme 3.2 ghz 8mb chace Graficka: dual 1gb NVIDIA GeFroce GTX 280 Ram: 12gb DDR3 SDRAM 1600mhz - 6x2048mb HDD: ExPerf 600GB (2x300GB) Velociraptor SATA 3.0Gb/Sec 10.000RPM 2x16mb Cache Veza: metronet 25mb/sec
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nestao 1 GB RAM-a.,kako?

Gdje je nestao? Na podrucju Zagreba, Splita, Rijeke, Sarajeva? Na koje ime se odaziva i ima li neka nagrada pronalazaču? Belji seSmijeh

 

Escudo kaže...

laptop ti je imao 2x 1gb i jedan od ta 2 je crko.

 Konacno, netko se usudio reci okrutnu istinu... Mršti se
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice