Torrent upload (tutorijal) izdvojena tema

poruka: 32
|
čitano: 62.101
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
[Tutorial]Torrent upload

Vodić sam napravio na inicijativu hrvatskafarkasevac. NAPOMENA: svaki dio ovog tutoriala je legalan i nema veze sa piratstvom Nevinašce...

 

Krenimo od početka...

 

Za torrent klijent odabrao sam uTorrent jer ga najviše ljudi koristi, također sam uTorrent koristio na hrvatskom. U tutorialu je korištena najnovija  verzija uTorrenta 2.0.2 koja je dokazano stabilna... Pa krenimo...

 

  1. Upalite uTorrent te pritisnite sljedeće Datoteka > Kreiraj novi torrent
  2. ---Stvaranje torrenta---

 

Sada bi vam trebao biti otvoren prozorčić Stvaranje torrenta

  Odaberite izvor -> ovdje odabirete što želite uploadati, možete dodati pojedinačnu datoteku ili cijeli direktorij

 

(savjet > ako uploadate više slika, više nastavaka nekog video uratka, više pjesama koristite opciju Cijeli direktorij jer si tako korisnik može označiti/odznačiti djelove koje želi ne želi skinuti)

 

   Tracker - i -> ovo je jedan od najvažnijih djelova... Ako koristite privatne trackere tada će vam oni dati vaš tracker, npr  http://www.torrenthr.org/announce.php

 

(važno > ako torrent uploadate na privatni tracker nikako ne stavljajte još trackera u torrent jer je to zabranjeno i bit ćete izbačeni...)

 

   Ako uploadate torrent na otvorene trackere tipa piratebay, demonoid, isohunt itd možete staviti i više tracker-a 

 

  Web sijaći -> ne dirajte...

 

  Komentar - > dodajte komentar :-)

 

   Veličina dijela - > ostavite na automatski

 

Označite Privatni torrent ili ne ovisno o tome gdje uploadate...

   Gotovi ste, kliknite na Stvori i spremi...

 

  Sada kada smo kreirali torrent moramo ga uploadati na stranicu s koje će drugi moći skidati... Odabrao sam Demonoid.

 

      Znači, ulogiraje se i idite na upload torrent, odaberite kategoriju, subkategoriju, nađite svoj torrent file i označite ga.. (vidite da vam demonoid daje i tracker koji morate dodati na listu Tracker-i kada kreirate torrent file...)

 

pod Torrent title stavite ono najosnovnije ali da ljudi lako pronađu taj vaš torrent, inače neće biti popularan...

 

Description neka bude detaljan, ako uploadate video, stavite sve podatke, isto tako i za muziku, za sve...

 

Kada ste gotovi, uploadajte torrent - otvoriti će vam se prozor u kojem možete downloadati svoj torrent, to obavezzno i učinite i tako postajete seeder da ga drugi mogu skidati

 

(važno: ako ugasite komp prije nego bar netko skine vaš torrent i nastavi ga seedati, vaš će torrent biti neupotrebljiv...)

 

         I to je to, seedajte i reklamirajte se :-)

 

 Ako imate kakvih pitanja slobodno pitajte...Smijeh

 

Savjeti drugih korisnika : @BORG : Ako uploadate muziku napravite NFO datetoku preko ovoga besplatnoga programa: http://www.nfobuilder.com/

 

 

http://zekidagames.webs.com /// http://www.youtube.com/user/ZeKiDaGames
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.5.2010 14:46 (APazinjan).
Moj PC  
21 0 hvala 31
15 godina
offline
RE: [Tutorial]Torrent upload

PAR PROGRAMČIĆA KOJI ĆE OLAKŠATI UPLOAD I POMOĆI VAŠEM TORRENTU DA IMA SREĐENI OPIS:

 

 

MusicNfoBuilder - za uploadanje muzike koristite ovaj free program koji radi nfo datetoku

 

NFO creator - this program can create any kind of NFO files you desire

 

VideoInspector - is a tool designed to provide you with as much information as possible about your video files. With VideoInspector you'll know why your video files has no sound or refuses to play correctly. VideoInspector will help you installing the required CoDecs (coder/decoder software) for an optimal performance. VideoInspector can also inspect your system to find which codecs are available, and it can also process multiple video files and export its result in HTML or plain text files

 

Image Grabber 2 - image Grabber screen capture software is designed for the user who needs a convenient and easy to use tool for capturing and manipulating snapshots of Windows screens. This program allows you to easily capture screen images from your favorite Internet WebPages, desktop applications or any other image that can be displayed on your computers screen. You can then save captured images to a clipboard and paste it into other applications such as Microsoft Word, Excel and PowerPoint, or you can save the captured image to a file (BMP, JPEG, GIF PNG, or TIFF) for later use.

 

EAC (program za ripanje) - is a so called audio grabber for audio CDs using standard CD and DVD-ROM drives. The main differences between EAC and most other audio grabbers are, it is free (for non-commercial purposes), it works with a technology, which reads audio CDs almost perfectly. If there are any errors that can’t be corrected, it will tell you on which time position the (possible) distortion occurred, so you could easily control it with e.g. the media player. With other audio grabbers you usually need to listen to every grabbed wave because they only do jitter correction. Scratched CDs read on CD-ROM drives often produce distortions. But listening to every extracted audio track is a waste of time. Exact Audio Copy conquer these problems by making use of several technologies like multi-reading with verify and AccurateRip.

 

EAC (vodiči za ripanje i sl) -eac guides are about making such perfect rips; alternative ways of ripping CDs with EAC are not covered in the guides. The guides may seem to contain a lot of "superfluous" information...

 

 

PAR SAVJETA:

 

 

Zašto uopće uploadati vlastite torrente na privatne torrrent trackere?

 

Prvi razlog je naravno poboljšavanje ratija (omjerom uploada i downloada), velika većina hrvatskih usera ima problema sa održavanjem ratija za što najčešće

nisu niti krivi jer sa hrvatskim uploadom je jako teško opstati na privatnim torrent trackerima osim ako nisu no ratio (bez ratija)

 

Drugi razlog je ''ganjanje'' nekakvih statusa uploadera koji donosi neke benificije na trackeru (naravno na svakom je drugačije)

 

Kako ubrzati upload na torrentu?

 

Najbolji način je stopirati ostale torrrente na seedu (desni klik na torrent i stop) i odseedati torrent barem do 2-3 snatch-a (broj koliko je puta torrent preuzet)

tada će i drugi seedati taj torrent i generalna brzina na torrentu će biti veća.

 

Uploadali ste torrent i nakon nekog vremena on je nestao sa trackera?

 

1. Najvjerovatnije Vaš torrent nije bio u skladu sa pravilima trackera i staff ga je obrisao, zato je imperativ da prije uploadanja detaljno proučite pravila za uploadanje na trackeru ili pitajte staff preko privatne poruke ili irc kanala jer neki trackeri djele opomene za uploadnje loših torrenta ili čak baniraju usera, ne trajno ali mu zabrane pristup na par dana

 

2. Moguće da ste uploadali torrent koji već postoji i staff ga je iz tog razloga izbrisao

 

3. Postoji i treća mogućnost, a ona je da je netko nakon Vas uploadao kvalitetniju verziju istog torrenta npr. Vi ste uploadali album od Lady Gage u 128 kbs kvaliteti,

a nakon nekog vremena došao je drugi uploader i uploadao isti taj album u 320kbs kvaliteti.

 

Vidio sam da se na nekim trackerima nemože uploadati?

 

Točno, na nekim privatnim trackerima tipa TL se morate prijaviti za uploadera i tek tada će Vam upload biti dozvoljen.

 

Dali se na trackerima može zatražiti neki torrent?

 

Može, gotovo pa svi trackeri imaju Request sekciju koja je na posebnom djelu trackera ili se nalazi na njihovom forumu, za više detalja pročitajte FAQ od tog trackera.

 

 

Znaći sve se manje više svodi na ovo, pročitajte pravila na trackeru kojem uploadate i držite torrent što duže na seedu, nemojte gasiti pc preko noći niti isključivati torrent klijent i zapamtite Sharing is caringCool

 

Lijepi pozdrav Osmijeh

 

HR-INVITES, otvorio registracije: http://hr-invites.com//register.php?do=signup
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.5.2010 16:12 (BORG).
15 godina
protjeran
offline
RE: [Tutorial]Torrent upload

Puno ti hvala BORG , vidim da se razumiješ u ovo Smijeh

http://zekidagames.webs.com /// http://www.youtube.com/user/ZeKiDaGames
16 godina
neaktivan
offline
[Tutorial]Torrent upload

Nadopuna:

 

QuickSFV - file verification

 

Cool Beans NFO Creator

 

Edit:

 

MediaInfo

 

Ako ima više leechera (5-6) na započetom torrentu ne bi bilo loše uključiti Initial Seeder, ponekad uključivanje ove opcije uzrokuje pad UP brzine

 

Isključite DHT ako je Privatni Tracker, kao i Peer Exchange!

Peace and Love _ Frankenstein Build
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.5.2010 17:33 (Verbatim).
 
4 0 hvala 4
14 godina
neaktivan
offline
[Tutorial]Torrent upload

Odlično.Temu sam prijavio za sticky.

alrighty then
 
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
[Tutorial]Torrent upload

Odlično.Možda nebi bilo loše se nadovezati kako neki file obraditi da se može poslati na upload.Da li sa Winrar ili sa Zip ili možda sa nečim drugim ga kompresirati?Ukratko objasniti sam postupak kako to napraviti,a da se ne gubi na kvaliteti slike,videa ili music filea...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: [Tutorial]Torrent upload
General Zed kaže...

Odlično.Možda nebi bilo loše se nadovezati kako neki file obraditi da se može poslati na upload.Da li sa Winrar ili sa Zip ili možda sa nečim drugim ga kompresirati?Ukratko objasniti sam postupak kako to napraviti,a da se ne gubi na kvaliteti slike,videa ili music filea...

Hmm, dobra ideja...

Problem je u tome što ako sve stavimo u RAR datoteku s ciljem dobitka na prostoru, onda korisnik koji skida naš torrent nem interaktivnost sa datotekama u smislu da si ne može npr. odznačiti jednu epizodu serije ili neke pjesme koje vće ima. Ako si pak siguran da torrent koji uploadaš nema potrebe za time, svakako ga se može kompresirati sa 7zip-om ili WinRarom iako iz iskustva znam da ne daju baš neke sjajne rezultate...

http://zekidagames.webs.com /// http://www.youtube.com/user/ZeKiDaGames
16 godina
neaktivan
offline
[Tutorial]Torrent upload

Ne možeš komprimirati nešto što je već komprimirano.

Peace and Love _ Frankenstein Build
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
[Tutorial]Torrent upload

Mislim da nisam shvaćen.Imam video file od recimo 2-3GB i ako ga hoću uploadati da li ga uploadam takav kakav je ili ga moram kompresirati(to je bilo pitanje za postupak)?I kako to napraviti i sa čim?

Naravno za serije da bi svaku stavio posebno,ali pitanje ostaje-s čim ih obraditi?

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: [Tutorial]Torrent upload
General Zed kaže...

Mislim da nisam shvaćen.Imam video file od recimo 2-3GB i ako ga hoću uploadati da li ga uploadam takav kakav je ili ga moram kompresirati(to je bilo pitanje za postupak)?I kako to napraviti i sa čim?

Naravno za serije da bi svaku stavio posebno,ali pitanje ostaje-s čim ih obraditi?

nemoras ga kompresirati, mislim da se jedino stvari sa scene moraju kompresirati i to naravno po posebnim pravilima.

HR-INVITES, otvorio registracije: http://hr-invites.com//register.php?do=signup
16 godina
neaktivan
offline
RE: [Tutorial]Torrent upload
BORG kaže...

nemoras ga kompresirati, mislim da se jedino stvari sa scene moraju kompresirati i to naravno po posebnim pravilima.

yeah, i na nekim trackerima npr. I Love Torrents

Peace and Love _ Frankenstein Build
15 godina
neaktivan
offline
RE: [Tutorial]Torrent upload
dncrmt kaže...

Odlično.Temu sam prijavio za sticky.

Eto sticky.

World championships: 7, GP started: 255, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,391
15 godina
offline
Torrent upload (tutorijal)

A za one koji žee više u svom nfo-u izradite svoj logo

KAKO ?

Odite na ovu stranicu LINK

- upišite tekst

- odaberite stil i kopirajte u vaš nfo

 

I to je to !

 

Ako trebate pitanja u vezi port forward javite na pp. :)

 

Da je baba muško - deda bi bio gay
 
3 0 hvala 5
14 godina
neaktivan
offline
Torrent upload (tutorijal)

Dobro je da na forumu ima što više tutorijala, i to da su sticky pa da ih ljudi vide! Dobro će mi doći ovo jer se baš upuštam u privatne trackere Belji se

SVI NA EREPUBLIK --- pokažimo tko smo mi Hrvati cijelome eSvijetu! Ako hoćeš pomoći eHrvatskoj javi mi na pm, ima nas dosta s foruma!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Torrent upload (tutorijal)

Ako netkom treba port foward-at neka ode na ovu stranicu i nade svoj ruter i pise mu dalje opis kako fowardat u slucaju ako ima problema nekih sa torrentom ili slicno

I'm a weapon that fires Lyrical projectiles with no mercy I'm cold blooded like reptiles Touch a pregnant bitch and make her give birth to a dead child Every time I flex styles
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Torrent upload (tutorijal)

Preporučujem vam da pri opisu torrenta na trackeru

nađete neku recenziju i napravite c/p

npr. Uploadate program iz3d

i sad upišeš u google iz3d review

Da je baba muško - deda bi bio gay
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.5.2010 19:46 (Mitch).
 
2 0 hvala 2
14 godina
offline
Torrent upload (tutorijal)

Kad uplodate nesto bilo bi pozeljno da imate 120 kbs+ up jer ko ce ne nacekat ako ne nesto ogromno da vi to na seedate s ovim nasim hrvatskim internetom..Neodlučan Na privatnim trackerima znaju stavit organicenje ako nemate 120kbs+ up onda nemozete biti uploder tako da se pazite.

I'm a weapon that fires Lyrical projectiles with no mercy I'm cold blooded like reptiles Touch a pregnant bitch and make her give birth to a dead child Every time I flex styles
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Torrent upload (tutorijal)

a dajte neki trik kako održati ratio da opstanem na privatnom trackeru,Seedao bih ja,al brzina uploada mi je 25 kbps max

14 godina
offline
RE: Torrent upload (tutorijal)
softwaremaniac kaže...

a dajte neki trik kako održati ratio da opstanem na privatnom trackeru,Seedao bih ja,al brzina uploada mi je 25 kbps max

Imas pm

I'm a weapon that fires Lyrical projectiles with no mercy I'm cold blooded like reptiles Touch a pregnant bitch and make her give birth to a dead child Every time I flex styles
15 godina
offline
RE: Torrent upload (tutorijal)
softwaremaniac kaže...

a dajte neki trik kako održati ratio da opstanem na privatnom trackeru,Seedao bih ja,al brzina uploada mi je 25 kbps max

Nemoj skinut sve odjednom

nego skini dio čekaš da ga odseedaš negdje do 60 % - 100 % onda skineš drugi dio pa isto ga odseedaš

pa treći dio i odseedaš

i onda ostaviš na seedu

Da je baba muško - deda bi bio gay
15 godina
offline
RE: Torrent upload (tutorijal)
softwaremaniac kaže...

a dajte neki trik kako održati ratio da opstanem na privatnom trackeru,Seedao bih ja,al brzina uploada mi je 25 kbps max

postoje neke jednostavne metode, skidas freeleech torrente na kojima se broji samo upload koji radiš, zatim kao što je već rečeno

skineš samo dio torrenta ne cijeli (ovo je jako korisna metoda na torrent leechu), zatim mozes raditi reseed skines na jednom trackeru

torrent i seedas ga na drugi tracker ali mora ti torrent biti iste veličine i potpuno isti naziv.

 

Svakako drži pc što više upaljen, na kojem to trackeru imaš problema sa ratijom?

 

E da ako čuješ za one gluposti tipa ratio master i sl, odmah zaboravi na to, proglasit ce te chiterom i popit ces globalni ban na svim trackerima,

radije seedaj polako ali pošteno samo strpljenja i truda treba imati i sve ćeš uspjeti.

HR-INVITES, otvorio registracije: http://hr-invites.com//register.php?do=signup
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.5.2010 22:30 (BORG).
16 godina
neaktivan
offline
Torrent upload (tutorijal)

dodajte i pojašnjenje kako preusmjeriti svoj siromašni upload prema samo jednom leecheru i blokirati ostale...

naravno,taj jedan je seedbox kojeg odmah vidite da skida od vas.

 

jer sve što njemu dajete on višestruko brže rasparčava ostalima.

inače dolazi do sporog i vječnog uploada nečeg sa 25kbs.

pozdrav svima
 
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Torrent upload (tutorijal)

1.Treba prepoznati SB (IP)

2. Napraviti IP Block listu svih lecheera osim SB i uvesti je uTorrent

3. Elegantno to se može izvesti pomoću Outpost firewall (IP Block), Peer Gurdain ili napisati IP Filter

4. Otvoriti samo jedan upload slot i to prema SB

Peace and Love _ Frankenstein Build
 
3 0 hvala 2
15 godina
offline
Torrent upload (tutorijal)

zasto je vazno da napravimo taj NFO? cemu to sluzi :S

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Torrent upload (tutorijal)
Imsovcanin kaže...

zasto je vazno da napravimo taj NFO? cemu to sluzi :S

pruza informacije o torrentu

VITIS NEMO SINE NASCITUR - Nitko nije rodjen da ne pogrjesi.
13 godina
protjeran
offline
Torrent upload (tutorijal)

e dok uploadam torrent, npr muziku, jel smijem onda obrisat taj file sa racunala? znaci sad mi je taj file na desktopu i ima 1 gb, a volim imat cist desktop :D

(btw torrent ima 25 seedova i 18 leechera)

molio bih brz odgovor, hvala

Mos mislit.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Torrent upload (tutorijal)

Jel mi moze netko ovo objasniti.
Clan sam TorrentHr-a i dode mi nekad zelja da i ja uploadam nesta, eh sad..  odem na neku stranicu tipa rarbg ili neki drugi tracker, vidim neki dobar novi torrent koji je uploadan prije cca 20-30 i mislim se iam taman vremena da ga skinem i uploadam,a kad ono taj fajl vec uploadan i na THR-u {#}.. kako je moguce da u 5-10 min netko skine 8gb i uploada ??

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Torrent upload (tutorijal)
ReventoN kaže...

Jel mi moze netko ovo objasniti.
Clan sam TorrentHr-a i dode mi nekad zelja da i ja uploadam nesta, eh sad..  odem na neku stranicu tipa rarbg ili neki drugi tracker, vidim neki dobar novi torrent koji je uploadan prije cca 20-30 i mislim se iam taman vremena da ga skinem i uploadam,a kad ono taj fajl vec uploadan i na THR-u {#}.. kako je moguce da u 5-10 min netko skine 8gb i uploada ??

Seedbox.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
neaktivan
offline
Torrent upload (tutorijal)

Neka ni neko pomogne. Zašto mi utorrent skida a ne daje.Hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Torrent upload (tutorijal)

Da li je legalno uploadati bilo sta na torrent stranice?

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice