Problem sa iMac-om

poruka: 10
|
čitano: 8.362
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Problem sa iMac-om

ovako on radi sve perfekt nema zamjerke ali kad otvorim Safari bude potpuno usporen. Iskaču stalno neke reklame. Ponuđen mi je MacKeeper i instalirao sam i pronašao je neke sumljive datoteke i ponudi mi opciju da to obrišem ali tek kad kupim aktivacijski kod. Računalo je u "serius" stanju. aktivacijski kod i nije tako jeftin. Postoji li neki drugi način za riješit ovi problem?

 

Lijep pozdrav!

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Problem sa iMac-om

Problem ti je upravo u tom mackeeperu koji je najveci malware na OS X-u. Nemoj se uvrijedit, no nekako sumnjam da ces ga znati sam rijesiti, pa odnesi nekom tko zna ili pak pravac servis. Najlaksi nacin je reinstalaicija i formatiranje, ali nije potrebno jer se moze sve to popravit i ovako.

 
1 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Problem sa iMac-om

Očisti infekciju sa Sophos Antivirus za Mac , a ako ne uspije probaj Bitdefenderov skener za Mac . Infekcija bi trebala da bude uklonjena.

Pružanje besplatne pomoći pri uklanjanju virusa
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Problem sa iMac-om
mikosik kaže...

ovako on radi sve perfekt nema zamjerke ali kad otvorim Safari bude potpuno usporen.

 

instaliraj Chrome i obavezno AdBlock...

ja surfam na iMacu (c2d 2.16 ghz) starom 9 godina i sve radi ko prvog dana, nikakvog lag-a ne primjecujem... 

MacOS je 10.6.8

14 godina
offline
Problem sa iMac-om

Meni nije jasno kako apple nije stao mackeeperu na kraj. taj bloatware je takva katastrofa da je to ludilo.

iskace mi na bilo kojoj iole piratskoj stranici.

Infarkt... ma kakav god da je... od srca je.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Problem sa iMac-om

A čuj, Apple ne može stati na kraj bedaku ispred računala. Svi koji su imalo proučili OSX, shvatili bi kako je ispod Linux i kako bez admin ovlasti niti jedan program ne može štetu raditi po računalu.

Naravno, dosta korisnika prelazi s WIN na OSX i mahnito traže programe za zaštitu i instaliravaju ovakva sranja i još više se zakopavaju.

Radi se još jedna greška, a to je silovanje WIN programa na OSX-u preko virtualnih strojeva ili dualboota. Gotovo sve što ima za PC (od korisničkih programa) ima i na OSX-u. Uvjek svi skoće kako AutoCAD nija za MAC. Sad su i to popravili.

Osnovni problem je što se teže dolazi do ilegalnih programa pa u domaćim glavavama prevladava misao kako OSX i Mac ne valjaju jer eto aučilo se krasti.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Problem sa iMac-om, fleke na ekranu

imam vjerovatno jedan od pozantih problema vezano za imac.. u lijevom i desnom kutu fleke il od grijanja ili od dima.. sad nebi znao.. ima ko način kako ih očistit ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Problem sa iMac-om, fleke na ekranu
Bulldozer kaže...

imam vjerovatno jedan od pozantih problema vezano za imac.. u lijevom i desnom kutu fleke il od grijanja ili od dima.. sad nebi znao.. ima ko način kako ih očistit ?

teski propust iz applea! mikro prasina iz "kucista" ulazi izmedu stakla i panela, rijesenje ne postoji samo zamjena cijelog panela, ako nemas garanciju yebo si jeza jer ce ti biti sve gore i gore...lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.1.2016 23:13 (Stjepanj).
16 godina
neaktivan
offline
Problem sa iMac-om

Nisi dao koji je model.

Tu imaš kako se čisti: https://www.ifixit.com/Guide/iMac+LCD+Cleanup/19829

Neke je panele lako otvoriti, neke teže.

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Problem sa iMac-om

Ja svoj otvorio i očistio, iMac 2007!

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice