Sve o multibootu

poruka: 7
|
čitano: 4.355
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Sve o multibootu

Pozdrav.

Evo, nakon malo zezancije uspio sam složiti si jedan lijepi multiboot sa 7 operativnih sustava.

Nije ih bilo lako složiti sve zajedno u boot da funkcioniraju, a naročito zbog gruba lfs-a, boota windowsa i maca. Zato sam odlučio otvoriti temu, budući da svako toliko izleti neka nova tipa "dualboot pomoć", te pomoći svima kojima to bude potrebno. I da drugi pomognu nekad meni itd... Uglavnom, pokrenuo sam univerzalnu multi-boot temu

 

Sustavi koje sam složio u multiboot:

Mac OS X Leopard, Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Linux From Scratch ( distra Hellbastard ), Arch Linux i BackTrack Linux.

Nije tema de se preseravam već da pomognemo jedni drugima ne otvarajući svako toliko teme o multiboot-ovima.

Evo i slika boot managera: ( svi sustavi su na jednom disku )

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.9.2011 8:16 (hellbastard).
 
2 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sve o multibootu

Ajme meni dobar si...oćeš mi reć šta o toj Hellbastard distribuciji?Možda download link?{#}

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
12 godina
neaktivan
offline
Sve o multibootu

Drago mi je vidjeti zanimaciju za hellbastard distru.

To je multiarch x86-64 bitna distra, koristi Archev pacman kao package manager. Trenutno radi dobro na ati karticama, gdje je solidno odvrtila Rise of Nations i Lord of the rings unutar Wine.

Kod kolege na nevida nismo mogli složiti driver i još ima sitnih mana koje se nadam uskoro riješiti.

Također, svaka pomoć za gradnju paketa mi je dobro došla jer se distra uskoro planira naći u open source, pa ako se netko želi uključiti...

Inače, distra bi trebala biti bazni sustav; na koji će se graditi dalje paketi, u planu je i handbook za kompajliranje distre kao što to nude Slackware i Gentu... ali o tome u svoje vrijeme, za sada radi potpuno jedino na matičnom računalu

Uglavnom distra je još uvjek nepotpuna, no za moje potrebe već je ok...

Nadam se da ću uskoro i link podijeliti..

I da ne zaboravim napomenuti da kod hellbastarda nije korištena ni jedna gotova skripta, zbog čega još uvjek ima nedostataka i gcc me malo zeza segmentation faultima

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Sve o multibootu
Imam par pitanja za kreatora teme pa bi ga zamolio da mi odgovori . 1. Aj napisi komponente koje imaš . 2. I koliko ti to sveukupno zauzima prostora na hardu ? 3. Sve je na jednom hardu ?4. I jel ti možda steka neki od osa ili sve radi glatko ?
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sve o multibootu

svi su na disku od 500 GB sa instaliranim svim programima i igrama.( sveukupno oko 30 programa i 25 igra )

ne šteka ni jedan, svi rade glatko

asus ploča, radeon 512 mb, 3 gb rama, dual core

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sve o multibootu
imas gdje kakav tuturial ili da ti napravis neki ? hvala
12 godina
neaktivan
offline
Sve o multibootu

za šta konkretno tutorial ??

za instalaciju maca ? lfs ili archa ? za kreiranje multiboota ? za postavljanje chameleon boot managera ? ... ?

 

..kreni pa kad zapneš pomoći ću ja ili neko ovdje

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.11.2011 23:55 (hellbastard).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice