[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

poruka: 581
|
čitano: 202.588
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
odjavljen
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Uspješni X99 hackintosh :)

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Napravio bih hackitosh po uputama sa tonymacx86 stranice. Sad ja već imam instalirane Win10 na jednom SSDu i imam jos jedan HDD za podatke u sistemu. Želio bih macOS stavit na treći disc (HDD dok ne nabavim SSD). Koja je procedura? Koje dodatne korake moram poduzet? Svugdje je objašnjeno instaliranje hackintosha ali samo na čisti drive.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Pa samo na čisti disk i možeš bez većih problema. Zaboravi na pojedinačne particije. Kupi disk za Hackintosh ili počisti postojeći, HDD ili SSD, svejedno je.

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
14 godina
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Jel treba možda prije instalacije Sierre po ovim uputama unpluganje Win10 i data diskova i kasnije priključivanje? 

Kako mjenjati OS? Oče li mi Windows diskovi biti vidljivi u macOSu za čitanje i pisanje i obrnuto?

Trenutna situcija sa diskovima:

15 godina
odjavljen
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Isključiš te kanale u BIOS-u, bootaš ručno birajući u boot meniju.

 

Nemoj dirati diskove na NTFS particiji iz macOS-a. U praksi radi, ali znalo je biti i nepovratne štete.

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
14 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Kako switcham između OSova?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
bruno03 kaže...

Kako switcham između OSova?

Birajući disk s kojeg bootaš. Tu opciju ti daje BIOS ploče. 

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
10 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Evo i mene malo:

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Malo da oživim temu, evo friški AMD hackintosh build - sve radi.

Xiaomi MIX 6/256GB 24K Gold Special Edition +Xiaomi Redmi 3S + Mi Wifi Router + Mi Band 2 - MIUI Super Moderator
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Meni se dogodio neki zajeb prilikom instalacije.

Kreirao sam Sierra USB installer zajedno sa multibeastom.

Izmjenio sam postavke u Biosu po uputama sa tonymacx86 stranice.

Kad sa birao odakle bootat imao sam 2 opcije za instalaciju. USB sa i bez UEFI prednaziva. Izabra sam ovaj sa UEFIem.

Zatim Clover » moj usb » install menu. Nisam išao odmah na instalaciju nego u Disc Utility i Erase disc - Journaled » GUID » Erase. Kad sam ugasio disc utility više mi se nije nudio onaj ekran za instalaciju, već samo restart u nekakav Mac OS X usb.

Sad kada uključim kompjuter nakon F12 mi se nudi moj usb bez UEFIa i Mac OS X. Što god izaberem pokaže mi se bijeli tekst na crnom ekranu koji kaže da moram rebootat i izabrat ispravan boot device. Nema više clovera. 

Go full retard
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
Cromaki kaže...

Malo da oživim temu, evo friški AMD hackintosh build - sve radi.

 Imessages, facetime???

12 godina
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
Chico12 kaže...

 Imessages, facetime???

 To nikada nisam koristio, totalno nebitna stvar za mene

Xiaomi MIX 6/256GB 24K Gold Special Edition +Xiaomi Redmi 3S + Mi Wifi Router + Mi Band 2 - MIUI Super Moderator
14 godina
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
bruno03 kaže...

Meni se dogodio neki zajeb prilikom instalacije.

 

Formatirao sam usb i kreirao instalacijski usb ponovno ali opet isto sranje. Nemam više opciju UEFI usb.

Go full retard
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.6.2017 18:16 (bruno03).
10 godina
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
@Cromaki
Takodjer, ali samo onako bezveze pitam.
10 godina
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
@bruno03
Nesto ne uradis kako treba, Gigabyte ploce su out of the box podrzane.
14 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Evo, ja isto nikako uspjeti, a imam kao skoro pa idealnu konfiguraciju za hackintosh računalo!

 

Dakle, gagabyte ploča, nvidija grafika, ssd, intel cpu.

 

Radio sve po uputama!

 

Dapače, čak sam skinuo vbox image 10.x sistema i iz njega napravio Sierra boot usb!

 

Najdalje što sam uspjeo doći je pojava Apple logoa i to je to!

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Sve je bilo u redu do nakon erase-nja ssda u disc utility. Onda mi se nije pojavio mac osx install menu već nekaj usb to mac os x. I samo restart i shutdwn opcije. Volio bih da sam to slikao.

Go full retard
10 godina
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
Jehonan kaže...

Evo, ja isto nikako uspjeti, a imam kao skoro pa idealnu konfiguraciju za hackintosh računalo!

 

Dakle, gagabyte ploča, nvidija grafika, ssd, intel cpu.

 

Radio sve po uputama!

 

Dapače, čak sam skinuo vbox image 10.x sistema i iz njega napravio Sierra boot usb!

 

Najdalje što sam uspjeo doći je pojava Apple logoa i to je to!

 

 Ugasi VT-D u biosu pod obvezno!!!!

14 godina
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

U cemu je problem onda. Resetirao sam usb. Ssd ili maticna?

Go full retard
14 godina
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
Chico12 kaže...
Jehonan kaže...

Evo, ja isto nikako uspjeti, a imam kao skoro pa idealnu konfiguraciju za hackintosh računalo!

 

Dakle, gagabyte ploča, nvidija grafika, ssd, intel cpu.

 

Radio sve po uputama!

 

Dapače, čak sam skinuo vbox image 10.x sistema i iz njega napravio Sierra boot usb!

 

Najdalje što sam uspjeo doći je pojava Apple logoa i to je to!

 

 Ugasi VT-D u biosu pod obvezno!!!!

Ma jesam!

 

Čak sam i postavke USB kontrolera postavio po poreporuci, dakle, ne "Smart Auto" već "Auto".

 

Jedino ostaje ova igra s kext-ovima. Možda tu negdje griješim? No, i tu sam pazio i sve složio po uputama, čak sam gledao više izvora, usporedio i odabrao ono najpametnije. Opet, možda tu negdje griješim?!

14 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Riješio sam problem tako da sam q-flashao BIOS. Veoma jednostavno.

 

No sada ima drugi problem. Nemrem bootat u Winse. Instalirao sam normalno Sierra, zatim Winse i zatim Multiboot, sve na 1 ssd.

 

U Cloveru mi ispod win ikone piše: Boot Windows from Legacy HD5. Što bi to trebalo značit? Kada sam instaliravao Winse izabrao sam UEFI usb. Kada uđem u Win samo mi blinka crtica u gornjem lijevom rubu ekrana.

 

Go full retard
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
Nije preporuceno dual boot raditi na jednom hdd-u/ssd-u. Moras imati dva takva.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

WTF is this?

Go full retard
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Ovaj prijašnji problem sam dobio jer sam nešto brljao untar EFIa. Kad se završi sa multibootom mounta se EFI(Što god to značilo). Krivo sam shvatio tutorial te sam reimenovao jednu datoteku unutar tog EFIa. Mountanje sam radio putem EFI mountera v3. Kad sam išao to renameat unmountao sam postojeći EFI(valjda) zatim mount novog. Nakon reboota pojavila mi se EFI opcija za winse no ostala je i stara legacy. A nakon sljedećeg rebotta ovo.

Možda je problem što nisam instalirao nvidia drivere za Winse, za os x jesam. 

 

Ako uštekam mac os usb onda mogu doć do clovera i u mac os. U mac OSu sada ne priznaju nvidia drivere niti prepoznaje bluetooth tipkovnici koje sam prethodno instalirao. Ovako izgleda EFI.

 

Go full retard
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.6.2017 0:49 (bruno03).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Moraš kopirati efi sa usb-a na ssd da se sistem može bootati sa ssd-a. Opet bih ti preporučio da ne radiš dual boot na jednom ssd-u već na dva. Izbriši neki od ta dva os-a koji ti je manje potreban. Najbolje ti je da si ponovno instaliraš macOs a windows na parallelse.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.6.2017 23:38 (Chico12).
14 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Napokon imam vanilla up-to date macOS. Cak je i prosao 10.12.5 update sa app store-a.

Zadnji macOS/OSX koji sam uspio dobiti prije ovog bio je Niresh Mavericks.

 

Ova smecasta GT240 je taman podrzana pa imam akceleraciju.

Mreznu sam dobio sa Multibeast driverima, a zvuk na krump preko G110 tipkovnice.

Jos jedino da uspijem ubaciti/modificirati kext da proradi bluetooth pa cu moc i DualShock 3 uparit (bar ljudi tvrde da se da).

 

Edit: Chico12 ili Tonči, koji ste to app screenshotali?

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.6.2017 0:11 (Alkaline).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Joj tema počela 2011 a sada 2017. Morat ću sve da pročitam ali evo kratkih pitanja:

 

Kakva je situacija sa Leonovo ThinkStation S20 radnim stanicama?

Konkretno tu je:

CPU: Xeon X5690 6/12 dva CPU u konfiguraciji.

RAM: 24 GB DDR3 RAM-a

  • GPU: NVIDIA Quadro FX4800 1.5GB PCIe

 

Ima li šanse da napravim Hackintosh?

 

I još jedno pitanje, ako napravim Hackintosh što je sa BootCampom na istom? (neka Appleova tehnologija, ne znam ni da li je živa, gdje se na MAC-ovima mogu instalirati Windowsi)

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

@Alkaline

Geekbench!!!

Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
Envy kaže...

Joj tema počela 2011 a sada 2017. Morat ću sve da pročitam ali evo kratkih pitanja:

 

Kakva je situacija sa Leonovo ThinkStation S20 radnim stanicama?

Konkretno tu je:

CPU: Xeon X5690 6/12 dva CPU u konfiguraciji.

RAM: 24 GB DDR3 RAM-a

  • GPU: NVIDIA Quadro FX4800 1.5GB PCIe

 

Ima li šanse da napravim Hackintosh?

 

I još jedno pitanje, ako napravim Hackintosh što je sa BootCampom na istom? (neka Appleova tehnologija, ne znam ni da li je živa, gdje se na MAC-ovima mogu instalirati Windowsi)

 Pokušaj, vidim da je ta grafika podržana. Ne radi boot camp na hacku. Možeš uraditi dual boot za windowse preko clovera ili virtualku(parallels) koju ja koristim.

14 godina
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
Chico12 kaže...

Moraš kopirati efi sa usb-a na ssd da se sistem može bootati sa ssd-a. Opet bih ti preporučio da ne radiš dual boot na jednom ssd-u već na dva. Izbriši neki od ta dva os-a koji ti je manje potreban. Najbolje ti je da si ponovno instaliraš macOs a windows na parallelse.

 Zakljucio sam da je jedonstavnije uštekao sierra usb >> disc utility >> erase i sve ispocetka.

Prije nego sto kupim ssd zelio bih isprobati mac os, da vidim dali mi se sviđa. Winse ću uvijek imat jer sam gamer.

 

Uspio sam instalirati macOS -Win10. Sad ćemo vidjeti koliko će to trajati dok mi neki program ne izbriše EFI.

 

Imam 2 pitanja. Ne mogu spojit bluetooth tipkovnicu na mac. Koji driver u multibeastu treba izabrat? Znam da bi trebalo radit jer kad sam prvi put instalirao macos onda mi je radila. Sada mi bluetooth prepoznaje tipkovnicu, no kad idem na Pair ne zeli mi dat onaj kod za spajanje.

 

Neradi mi wifi kartica. Nasao sam neke za 5$ prek ebaya. Jel to kaj valja? Oće li radit i na Winsima?

Go full retard
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.6.2017 17:02 (bruno03).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice