TUTORIAL: Hackintosh(hardware, software i install)

poruka: 27
|
čitano: 14.226
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
TUTORIAL: Hackintosh(hardware, software i install)

 

Evo jedan kratki tutorial kako napraviti hackintosh, odnosno instalirati Mac OS X na PC. Ne postoji konfiguracija koja će raditi savršeno isprve, ali ja sam koristio ovu metodu i hardware koji radi „savršeno“(ili najbliže moguće)

 

 

OVOM METODOM RADE SAMO KONFIGURACIJE SA INTEL PROCESORIMA!!!

 

 

 

Hardware koji sam koristio:

  • Matična ploča: Asus P7P55D-E(o njoj sve najviše ovisi, ovaj tutorial će raditi na njoj 100%, ali većina P55, H55 i X58 matičnih će raditi OK)
  • Procesor: Intel Core i5 760(nije toliko važan, može biti bilo koji, koji paše na matičnu ploču, socket LGA1156)
  • Grafička kartica: nVidia GTX460(nije potpuno podržana „out of the box“(OOB), ali ima kextova. Dosta ovisi o njoj,  jednako rade GTX470 i GTX480, Radeon HD5850 radi uz ATI kextove(driveri za OS X), a Radeon 5870 bi trebao raditi OOB. Najbolji izbor za OS X je nVidia 9500GT, no ona je dosta slaba)
  • RAM: Corsair 2x2GB(nevažan za instalaciju)
  • HDD: WD Caviar Blue 1TB(također nevažan, mora biti SATA)
  • Optički čitač: neki LG(nevažan, mora biti SATA)
  • Kućište i PSU po izboru
  • Cijena mog hardwarea bila je oko 5100kn+USB WiFi adapter(dLink DWA-140)+OS X

 

 

 

 

 

 

Software:

 

 

 

 

 

Extractajte dodatne fileove te iz extra/extensions izbrišite sleepenabler.kext i stavite ovaj novi sa zadnjeg linka, u suprotnom se OS X neće bootati.

 

 

iBoot spržite na CD(ne iso datoteku, nego treba biti bootabilni, koristite PowerISO), a sve ostale fileove stavite na USB stick ili DVD

 

 

BIOS setup:

 

Ne znam točne upute za druge matične(trebalo bi biti slično), ali za P7P55D-E na prvom ekranu BIOSa „Configure SATA as“ treba biti AHCI. Na advanced tabu treba ići na „Onboard Devices Configuration“ te „Marvell 9123 SATA Controller“ postaviti na AHCI. Na Power tabu „Suspend Mode“ treba postaviti na  S3 only. Na kraju postavite boot priority 1. DVD drive 2. HDD te spremite promjene i izađite.

 

 

 

Instalacija

 

Prvo ubacite iBoot CD, a kada se on boota, izvadite ga, umetnite Mac OS X i stisnite F5. Pojavit će se ikona CDa s Mac OS X Install DVD oznakom.

Prije nego što je kliknete upišite –v –x PciRoot=1 (-v je verbose mode, pokazuje što se trenutno događa, a ne samo Apple logo, -x je safe mode, a PciRoot=1 je potrebno samo za neke grafičke kartice. Za PciRoot pazite na velika slova)

Pokrenite Installer pritiskom na enter, pričekajte i izaberite jezik. Kada vas pita na koji disk želite instalirati kliknite na Utilites na Menu baru, te particionirajte disk(ako već imate Windowse vjerovatno ćete ih morati izbrisati jer pod options morate postaviti GUID Partition Table(sada najvjerovatnije imate MBR). Particija za OS X mora biti Mac OS X Journaled(Extended) što je HFS+.

Na tu particiju instalirajte OS X(traje oko 20-30min). Na kraju možda dobijete installation failed, ali to je normalno, samo ubacite iBoot izaberite disk sa Apple logom i opet napišite –v –x PciRoot=1.

Kada se OS X boota(i nakon što upišete sve podatke koje vas traži) instalirajte 10.6.6 Combo update sa sticka(ili DVDa). Na kraju ćete trebati restartati PC. NE JOŠ!!!. Pokrenite Multibeast sa istog sticka(ili DVDa) te izaberite EasyBeast i System Utilities u opcijama. Sada još pokrenite tonymacx86 nVidia update s tog sticka te možete restartati PC.

Više vam ne treba iBoot. Kada se OS X uspješno boota(valjda hoće) namjestite rezoluciju da vam bude ugodnije.

 

 

 

Dodatni fileovi

 

Sada ćemo koristiti one dodatne fileove.

Na sticku(ili DVDu, valjda ste već shvatili) otvorite post install/extra/extensions, a u novom Finder prozoru otvorite ime diska/extra/extensions i kopirajte u njega sav sadržaj tog foldera na sticku. Kliknite replace i upišite password. Na sticku(u post install) su ostala još 3 filea, 2 .kexta i Kext Utility. Odvucite jedan kext na Kext Utility i kada ispiše done ugasite ga klikom na cancel. Isto ponovite i za drugi .kext)

 

 

 

 

Ako vaš hardware nije identičan(a vjerovatno nije) morat ćete googlati. Od web stranica preporučujem http://www.tonymacx86.com/  i  njihov forum tehttp://wiki.osx86project.org.

 

Ako vas nešto zanima pitajte i ovdje.

 

 

Osnova tutoriala je Lifehacker, ali malo je izmjenjen radi grafičke. Ovo ću još updateati s drugim hardwareom koji probam i novim metodama.

 

 

P.S. ne instalira se Mac, već OS X, puno ljudi u tome griješi i dosta me živcira

 

Volim jabuke :)
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.3.2011 19:58 (power_user).
Moj PC  
6 1 hvala 9
13 godina
protjeran
offline
TUTORIAL: Hackintosh(hardware, software i install)

ja kad sam napisao prije na forumu da sam imao max os x na pcu svi mi se smijali, govore kakv nemozes mac os x na pc to je se ne instalira,
ja kazem mac os x a oni vicu kakv MAC ......

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.3.2011 19:33 (GamerFromBiH).
 
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
TUTORIAL: Hackintosh(hardware, software i install)

Ne shvaćam čemu komplicirati oko hardwarea kad danas većina kompova podržava virtualizaciju.

 

Intaliraš VMware i na njega instaliraš OsX i to je to, imao ti AMD ili Intel sve jedno je i radi ko vurica {#}

Y.P.F.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: TUTORIAL: Hackintosh(hardware, software i inst

Jesi probao?

Vuče se na quad coreu s 4gb rama kao krepana mačka bez gpu akcleracije pa pola programa ne radi. Ovo je puno bolje.

Volim jabuke :)
14 godina
offline
Re: TUTORIAL: Hackintosh(hardware, software i inst
power_user kaže...

 

Evo jedan kratki tutorial kako napraviti hackintosh, odnosno instalirati Mac OS X na PC. Ne postoji konfiguracija koja će raditi savršeno isprve, ali ja sam koristio ovu metodu i hardware koji radi „savršeno“(ili najbliže moguće)

 

 

 

 

iBoot spržite na CD(ne iso datoteku, nego treba biti bootabilni, koristite PowerISO), a sve ostale fileove stavite na USB stick ili DVD

 

 

 

 

cek malo znaci kad skinem iBoot, trebam ga extractati i sprziti sa poweriso?

Bilo bi zgodno... ali nije potrebno.
14 godina
offline
Re: TUTORIAL: Hackintosh(hardware, software i inst
EZY-E kaže...
power_user kaže...

 

Evo jedan kratki tutorial kako napraviti hackintosh, odnosno instalirati Mac OS X na PC. Ne postoji konfiguracija koja će raditi savršeno isprve, ali ja sam koristio ovu metodu i hardware koji radi „savršeno“(ili najbliže moguće)

 

 

 

 

iBoot spržite na CD(ne iso datoteku, nego treba biti bootabilni, koristite PowerISO), a sve ostale fileove stavite na USB stick ili DVD

 

 

 

 

cek malo znaci kad skinem iBoot, trebam ga extractati i sprziti sa poweriso?

extractati iz .zipa i samo burn u powerisou

Volim jabuke :)
15 godina
neaktivan
offline
TUTORIAL: Hackintosh(hardware, software i install)

Dobar tutorial, šteta što ne može pirat, odmah bih isprobao {#}

Mrzim rasizam i crnce /// Android ♥ /// aka triplex
Moj PC  
1 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: TUTORIAL: Hackintosh(hardware, software i inst
Fićo_CoD 5 kaže...

Dobar tutorial, šteta što ne može pirat, odmah bih isprobao {#}

može, ali ja sam se namučio, činilo mi se da je instalacija dobra, a hardware nije, s orginalom je sve OK

 

ništa te ne košta probati, možda imaš dobru kopiju

Volim jabuke :)
14 godina
neaktivan
offline
Re: TUTORIAL: Hackintosh(hardware, software i inst
power_user kaže...

Jesi probao?

Vuče se na quad coreu s 4gb rama kao krepana mačka bez gpu akcleracije pa pola programa ne radi. Ovo je puno bolje.

Isprobao i radi pa nebi pisao o tome, inače imam Amd Phenoma II i meni radi sve tečno, u samom VMwareu podesiš kakve ćeš specke dati svom virtualnom stroju. A za OsX nemoraš davati previše.

Koji ti to program nije radio pa da baš isprobam?

Y.P.F.
14 godina
offline
Re: TUTORIAL: Hackintosh(hardware, software i inst

VirtualBox

Athlon II X4 635, virtualizacija enableana u BIOSu

 

EDIT: malo sam pretjerao, probao sam ponovo i nije takva katastrofa, ali još uvije QI/CE ne radi

Volim jabuke :)
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.3.2011 20:03 (power_user).
15 godina
neaktivan
offline
TUTORIAL: Hackintosh(hardware, software i install)

Pozdrav!

 

Ja imam laptop na koji vec neko vrijeme namjeravam instalirati os x ali nisam siguran dali bi mi sve bilo podrzano. Googlao jesam i cak sam nasao slican tutorijal za laptop moje serije ali bez uspijeha, sto mi nije jasno. Ono sto sam malo gledao  i sto sam takodjer ovdje vidio je to da se skoro pa uvijek zahtjeva nekakvo podesavanje u BIOS-u, e a stvar je u tome da laptopi rjetko kad dozvoljavaju nekakve promjene nad procesorom ili maticnom pa nisam siguran dali opce tu postoji mogucnost za mene da instaliram osx . Ugl. konfa od laptopa je Intel Pentium Dual core T4200 2,0 Ghz 1mb cache, nvidia g102 M (512 MB) CUDA, HD 250 GB Hitachi, 4GB- RAM, maticna Asustek computer Inc. K50IN (socket 478) (chipset vendor NVIDIA,southbridge model nForce 730i, i mrezna Realtek PCIe GBE Family Controller, a wirelles kartica Atheros AR9285 Wirelles network adapter.  Laptop je inace ASUS-ov model K50IN kupljen 2009.

 

Ima kakvih sugestija? 

<\\ c1on3r //>
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: TUTORIAL: Hackintosh(hardware, software i inst
Clone kaže...

Pozdrav!

 

Ja imam laptop na koji vec neko vrijeme namjeravam instalirati os x ali nisam siguran dali bi mi sve bilo podrzano. Googlao jesam i cak sam nasao slican tutorijal za laptop moje serije ali bez uspijeha, sto mi nije jasno. Ono sto sam malo gledao  i sto sam takodjer ovdje vidio je to da se skoro pa uvijek zahtjeva nekakvo podesavanje u BIOS-u, e a stvar je u tome da laptopi rjetko kad dozvoljavaju nekakve promjene nad procesorom ili maticnom pa nisam siguran dali opce tu postoji mogucnost za mene da instaliram osx . Ugl. konfa od laptopa je Intel Pentium Dual core T4200 2,0 Ghz 1mb cache, nvidia g102 M (512 MB) CUDA, HD 250 GB Hitachi, 4GB- RAM, maticna Asustek computer Inc. K50IN (socket 478) (chipset vendor NVIDIA,southbridge model nForce 730i, i mrezna Realtek PCIe GBE Family Controller, a wirelles kartica Atheros AR9285 Wirelles network adapter.  Laptop je inace ASUS-ov model K50IN kupljen 2009.

 

Ima kakvih sugestija? 

Jesi probao? Malo testiraj, ja na netbooku isto nisam imao postavke u BIOSu, a dualboot sa XPom radi savršeno(osim što ugrađeni WiFi ne radi)

Volim jabuke :)
15 godina
neaktivan
offline
Re: TUTORIAL: Hackintosh(hardware, software i inst

Probao jesam ali nije islo, i sad me muci dali sam ja to opce ispravno radio. Pa eto nisam ni sam sihuran. Ima toliko razlicitih pokretaca bootova i sveg i svaceg a da ne spominjem i mogucnost samostalne ugradnje dodatnih kextova. Jednostavno nisamm dovoljno upoznat s tim da bih uopce znao otkuda prvo krenuti. Masovno ljudi uvijek govore da treba onaj AHCI ili tako nesto mijenjat u biosu a ja naravno nemam tu opciju. 

<\\ c1on3r //>
16 godina
neaktivan
offline
TUTORIAL: Hackintosh(hardware, software i install)

Imam problem s instalacijom OSX-a, tj iATKOS S3 v2, sa slijedećom konfiguracijom: DFI Lan Party DK P35 T2RS, E8400@3GHz, Ati HD 4850, 3GB DDR2(2x1GB Samsung, 2x512MB Geil), PATA IDE HDD Maxtor 200GB, Sony Optiarc DVD pržilica. Mogu ući u safe mode, ali u normalni nikako, imam panic-ove, na internetu baš i nema moje konfiguracije po forumima pa tu nikako ne mogu dobiti neku pomoć, a sad da idem isprobavati sve varijante custom instalacije s iATKOSOM..bilo bi prilicno sadisticki prema samom sebi.

 

Molim za pomoć ako netko ima slučajno iskustva s mojim ili sličnim komponenatama, i instalacijom OSX-a.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
TUTORIAL: Hackintosh(hardware, software i install)

Postoji li mogućnost da dođe do hardverskih greški prilikom instalacije pirata?

Jer mi stvarno treba ovaj Mac OS X 10.4.6, a priuštiti si ga nemogu.

 

People die if they are killed...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
TUTORIAL: Hackintosh(hardware, software i install)
Prošli put kada sam instaliravao os x poslije instalacije kada se treba pojaviti onaj logo i ispunjavati podatke bila je ta siva slika ali sva puna nekih pixela i crta,nisam mogao nigdje ni kilinuti, totalno tesko za opisati... Nisam koristio iBoot nego čistu instalaciju s DVD-a kojeg sam skinuo s onih stranica..
Maky
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: TUTORIAL: Hackintosh(hardware, software i inst
beno101 kaže...

Postoji li mogućnost da dođe do hardverskih greški prilikom instalacije pirata?

Jer mi stvarno treba ovaj Mac OS X 10.4.6, a priuštiti si ga nemogu.

 

Ne možeš, najgore što možeš je uništiti podatke na HDDu(što je u mom slučaju na netbooku bilo gore od HW kvara nečeg drugog{#})

Volim jabuke :) | bugcraft.info
12 godina
neaktivan
offline
TUTORIAL: Hackintosh(hardware, software i install)

Imam problem instaliro sam hazar 10.6.6i i sve uspješno radi bez ikakvih problema osim usb-a kad prikopčam stik neželi mi ga prikazat ali ga prepozna kad odem pod system profiler na usb.

zna ko kako to riješiti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
TUTORIAL: Hackintosh(hardware, software i install)

da li je ikako moguce instalirati hackintosh sa mojim komponentama?

 

imam asrock p67 pro 3

intel core i5 2500

nvidia gtx 560...

 

ostalo koliko sam čitao na ovome topicu manje vanzo...

 

 

MuWu
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: TUTORIAL: Hackintosh(hardware, software i inst
MujagaWudakhi kaže...

da li je ikako moguce instalirati hackintosh sa mojim komponentama?

 

imam asrock p67 pro 3

intel core i5 2500

nvidia gtx 560...

 

ostalo koliko sam čitao na ovome topicu manje vanzo...

 

 

Na intelim radi odlično.

15 godina
offline
Re: TUTORIAL: Hackintosh(hardware, software i inst

znači ploča ne bi trebala biti problem??

 

ona mi je nekako sumnjiva ... :/

MuWu
12 godina
neaktivan
offline
Re: TUTORIAL: Hackintosh(hardware, software i inst
MujagaWudakhi kaže...

znači ploča ne bi trebala biti problem??

 

ona mi je nekako sumnjiva ... :/

Ni najmanje.

13 godina
offline
Re: TUTORIAL: Hackintosh(hardware, software i inst
H4X0R_Bug kaže...

Imam problem instaliro sam hazar 10.6.6i i sve uspješno radi bez ikakvih problema osim usb-a kad prikopčam stik neželi mi ga prikazat ali ga prepozna kad odem pod system profiler na usb.

zna ko kako to riješiti?

Vidim da imas amd proc kao i ja, te nemas problema osim usb-a.. Mozes li mi malo detaljnije objasnit kako si ga instalirao? Dali je u dualboot-u sa windowsima 7?

12 godina
neaktivan
offline
Re: TUTORIAL: Hackintosh(hardware, software i inst
zvone07 kaže...
H4X0R_Bug kaže...

Imam problem instaliro sam hazar 10.6.6i i sve uspješno radi bez ikakvih problema osim usb-a kad prikopčam stik neželi mi ga prikazat ali ga prepozna kad odem pod system profiler na usb.

zna ko kako to riješiti?

Vidim da imas amd proc kao i ja, te nemas problema osim usb-a.. Mozes li mi malo detaljnije objasnit kako si ga instalirao? Dali je u dualboot-u sa windowsima 7?

Da radi u dualbootu s w7 x64 i uspio sam riješiti problem s usb sad radi sve 100% .

Za instalaciju imaš na youtube-u dosta tutoriala .

13 godina
offline
Re: TUTORIAL: Hackintosh(hardware, software i inst
H4X0R_Bug kaže...
zvone07 kaže...
H4X0R_Bug kaže...

Imam problem instaliro sam hazar 10.6.6i i sve uspješno radi bez ikakvih problema osim usb-a kad prikopčam stik neželi mi ga prikazat ali ga prepozna kad odem pod system profiler na usb.

zna ko kako to riješiti?

Vidim da imas amd proc kao i ja, te nemas problema osim usb-a.. Mozes li mi malo detaljnije objasnit kako si ga instalirao? Dali je u dualboot-u sa windowsima 7?

Da radi u dualbootu s w7 x64 i uspio sam riješiti problem s usb sad radi sve 100% .

Za instalaciju imaš na youtube-u dosta tutoriala .

Ok hvala, ali jel mi mozes reci po kojem si ti tocno instalirao, posto ih je na yt masa, i svaki je malo drugaciji (vecinu sam pogledao)...

 

Hvala jos jednom ;)

12 godina
neaktivan
offline
Re: TUTORIAL: Hackintosh(hardware, software i inst
zvone07 kaže...
H4X0R_Bug kaže...
zvone07 kaže...
H4X0R_Bug kaže...

Imam problem instaliro sam hazar 10.6.6i i sve uspješno radi bez ikakvih problema osim usb-a kad prikopčam stik neželi mi ga prikazat ali ga prepozna kad odem pod system profiler na usb.

zna ko kako to riješiti?

Vidim da imas amd proc kao i ja, te nemas problema osim usb-a.. Mozes li mi malo detaljnije objasnit kako si ga instalirao? Dali je u dualboot-u sa windowsima 7?

Da radi u dualbootu s w7 x64 i uspio sam riješiti problem s usb sad radi sve 100% .

Za instalaciju imaš na youtube-u dosta tutoriala .

Ok hvala, ali jel mi mozes reci po kojem si ti tocno instalirao, posto ih je na yt masa, i svaki je malo drugaciji (vecinu sam pogledao)...

 

Hvala jos jednom ;)

Gledao sam ih više pa sam tako i ja pokušavao najvažnije ti je biti uporan ja sam svoga 10ak puta instaliravao dok nije sve radilo.

15 godina
offline
TUTORIAL: Hackintosh(hardware, software i install)

Jel itko uspio instalirat hekintoš na HP Probuk 4710 ili 4510, onaj sa intelovim C2D procesorom? Neznam koja je ploca. Mislim da je neki X55 chipset.

Ovaj forumaš je tolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti slobodna od ugnjetavanja zbog svojih liberalnih mišljenja
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice