2 svjetski rat-rasprave

poruka: 134
|
čitano: 150.787
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: 2 svjetski rat-rasprave
heged kaže...
Njemačka bi otišla daleko dalje da je Hitler imao kvalitetan kadar oko sebe.
Npr. iako je vodio rat protiv Rusa već dug period, svi stratezi tvrde da je mogao 6. juna čak i zaustaviti a sigurno promijeniti tok iskrcavanja na Normandiji i samu tu operaciju da se probudio na vrijeme. Zvuči kao u filmu.
Najbliže prostoru savezničkog iskrcavanja su bile najjače Hitlerove tenkovske divizije 21. Panzer Division i 12. SS Pancer Division (Hitlerjugend), ova druga sa preko 20000 vojnika. Obje pod striktnom njegovom komandom. Hitlerjugend, najopremljenija od svih divizija je tada prvi puta viđena u pravoj akciji, tj. dan poslije iskrcavanja.
A šta se desilo 6.tog juna? Ni Hitlerovi generali, ni niko drugi od osoblja, se nije usudio probuditi ga da mu javi za iskrcavanje. Rekli su mu šta se desilo ali tek kada je sam ustao negdje poslije 9 sati čini mi se.
Normandija je već pala, iskrcavanje je počelo još u 6 sati.
21.va i 12.ta su pokrenute tek poslije 14 sati. Navedene divizije su namučile saveznike u borbi koja je uslijedila, ali za neku veliku akciju je bilo prekasno jer se broj saveznika na obali već kretao u 10setinama hiljada. Ne znam šta je bilo sa 21. ali 12.ta divizija je ubrzo povučena prema Austriji, nešto je raspoređeno u druge divizije, ali većina vojnika je ubrzo završila u zarobljeništvu. Za Hitlerjugend se može reći da nikad nije doživjela i vidjela pravu borbu kao ni japanski razarač Yamato. Čuvani za nešto veliko, i na kraju završili gore nego i oni u dotadašnjim borbama.

o čemu ti?krivi kadar?ovo ti nije trebalo!imao je nabolje generale oko sebe.za operaciju overlord ti mogu reći ovo...bio je njemački vojnik koji se probudio rano ujutro netom prije iskrcavanja i izašao na zrak.pogledao je na more i vidio savezničke brodove, uletio u spavaonicu i sve probudio i rekao:'' moj bože, oni imaju više brodova nego mi ljudstva''.i ne možeš reći da je pala normandija kad  se na omahi još vodile bitke.ostale plaže su pale jer je tu pogriješeno u taktici.hitler je očekivao napad na omahu a ne na ostale plaže.također tu je greška u taktici.a napadom na normandiju otvorena je druga fronta tako da je hitler morao povlačit sa istoka ljudstvo i oružje što je dodatno ubrzalo njemački pad.također Kursk je iscrpio njemačke zalihe tenkova.tamo je njemcima nanesena velika šteta.prvih 7 dana sve je išlo po njemačkom planu no na kraju se ispostavilo da su ih rusi navlačili u obruč.dovoljno govori o tome činjenica da su imali raspoređene ogromne količine topova (20 000) i na kraju su ih okružili i finiširali.e tu su se njemci malo zaletili.pošto su tu izgubili dosta oružja rusija je započela protuofenzivu.

PRODAJEM AJVAR
14 godina
neaktivan
offline
Re: 2 svjetski rat-rasprave
cod4gamer kaže...

o čemu ti?krivi kadar?ovo ti nije trebalo!imao je nabolje generale oko sebe.za operaciju overlord ti mogu reći ovo...bio je njemački vojnik koji se probudio rano ujutro netom prije iskrcavanja i izašao na zrak.pogledao je na more i vidio savezničke brodove, uletio u spavaonicu i sve probudio i rekao:'' moj bože, oni imaju više brodova nego mi ljudstva''.i ne možeš reći da je pala normandija kad  se na omahi još vodile bitke.ostale plaže su pale jer je tu pogriješeno u taktici.hitler je očekivao napad na omahu a ne na ostale plaže.također tu je greška u taktici.a napadom na normandiju otvorena je druga fronta tako da je hitler morao povlačit sa istoka ljudstvo i oružje što je dodatno ubrzalo njemački pad.također Kursk je iscrpio njemačke zalihe tenkova.tamo je njemcima nanesena velika šteta.prvih 7 dana sve je išlo po njemačkom planu no na kraju se ispostavilo da su ih rusi navlačili u obruč.dovoljno govori o tome činjenica da su imali raspoređene ogromne količine topova (20 000) i na kraju su ih okružili i finiširali.e tu su se njemci malo zaletili.pošto su tu izgubili dosta oružja rusija je započela protuofenzivu.

Ne, Hitler je očekivao napad na pokrajinu Pas de Calais koja graniči sa Belgijom, te nije očekivao napad 6.6 zbog iznimno lošeg vremena.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.7.2012 13:39 (XXX-Man).
13 godina
neaktivan
offline
Re: 2 svjetski rat-rasprave
dedaa kaže...

Vidiš kako neznaš, Nijemci nisu iskoristili strategiju iz prvog svjetskog rata, nego su napali kroz ardensku šumu sa svojim tenkovima gdje su Britanci i Francuzi mislili da je prodor nemoguć.

 

Naravno da su Francuzi bili odmah pokošeni, drugi dio operacije je bio istovremeni napad kroz Belgiju da uhvate Britance u srp koji bi ih potjerao prema moru, što se i nakraju dogodilo te dovelo do evakuacije Britanaca kod Dunkirka kada je Churchill poslao svaki raspoloživi brod bilo to trajekt, neku brodicu ili čamac da ih hitno spase. I tada ti je Churchill izrekao onu poznatu da se ratovi ne dobivaju evakuacijama, pritom misleći na sreću Britanaca štu su uspjeli spasiti svoje vojnike.

nego što nego taktika iz prvog svjetskog rata.kao što ne vidiš napisao sam da su napali kroz zemlje beneluksa jer je maginotovu liniju bilo teško proć jer je bila odlično utvrđena a to što su francuzi napravili propust njihova je greška...da su bili pametniji produžili bi maginotovu liniju preko beneluksa.

PRODAJEM AJVAR
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.7.2012 13:40 (XXX-Man).
12 godina
neaktivan
offline
2 svjetski rat-rasprave

Na strani sila osovina, naravno.

Omiljeno oružje koje stane u ruku mi je Karabiner 98k. :)

Omiljeno oružje/prijevozno sredstvo mi je Panzer III.

Eto, tolko od mene. :D

 

Vrijeme je za promjene...
13 godina
neaktivan
offline
Re: 2 svjetski rat-rasprave
dedaa kaže...

Ne, Hitler je očekivao napad na pokrajinu Pas de Calais koja graniči sa Belgijom, te nije očekivao napad 6.6 zbog iznimno lošeg vremena.

da također to je točno ali i sa tim očekivali su i napad na omaha plažu.

PRODAJEM AJVAR
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.7.2012 13:42 (XXX-Man).
15 godina
offline
2 svjetski rat-rasprave

Čitam tu neke postove i ne mogu vjerovati. O jednoj od najvećih tragedija u povijesti ljudskog roda se govori kao o nekom zabavnom filmu ili igri. Pogledao sam većinu povijesnih dokumentaraca iz razloga što mi je to bolno poznata tema. Isplakao sam i previše suza promišljajući onu stranu rata gdje je čovjek čovjeku vuk i gdje obični, nedužni mali čovjek postaje žrtva strahovite mržnje i bezobzirnosti ljudskog izmeta. A zlo proizvodi zlo. Onaj tko je to prošao a da je imalo normalan sigurno će na to gledati s prijezirom. Onaj tko je to prošao a želi da se takve stvari ponavljaju nije nikakav predator već najgori psihopata.

Provođenje pa i svijesno podržavanje ekstremističkih ideologija mržnje spada u najgore ljudske osobine.

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
13 godina
neaktivan
offline
2 svjetski rat-rasprave

jeli itko od vas čuo za japanske samoubilačke podmornice Kaiten?

PRODAJEM AJVAR
13 godina
neaktivan
offline
Re: 2 svjetski rat-rasprave
Micek kaže...

Čitam tu neke postove i ne mogu vjerovati. O jednoj od najvećih tragedija u povijesti ljudskog roda se govori kao o nekom zabavnom filmu ili igri. Pogledao sam većinu povijesnih dokumentaraca iz razloga što mi je to bolno poznata tema. Isplakao sam i previše suza promišljajući onu stranu rata gdje je čovjek čovjeku vuk i gdje obični, nedužni mali čovjek postaje žrtva strahovite mržnje i bezobzirnosti ljudskog izmeta. A zlo proizvodi zlo. Onaj tko je to prošao a da je imalo normalan sigurno će na to gledati s prijezirom. Onaj tko je to prošao a želi da se takve stvari ponavljaju nije nikakav predator već najgori psihopata.

Provođenje pa i svijesno podržavanje ekstremističkih ideologija mržnje spada u najgore ljudske osobine.

ne raspravljamo mi o aušvicu, gulazima niti gestapou nego o vojnim akcijama.

PRODAJEM AJVAR
15 godina
offline
Re: 2 svjetski rat-rasprave
cod4gamer kaže...

ne raspravljamo mi o aušvicu, gulazima niti gestapou nego o vojnim akcijama.

Dovoljno znam o tome što vojne akcije podrazumjevaju.

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
13 godina
neaktivan
offline
Re: 2 svjetski rat-rasprave
Micek kaže...
cod4gamer kaže...

ne raspravljamo mi o aušvicu, gulazima niti gestapou nego o vojnim akcijama.

Dovoljno znam o tome što vojne akcije podrazumjevaju.

mi u tekstu nigdje nismo spominjali židove, niti nikakav genocid i sad te molim da ne raspravljaš više jer je tema bila lockana.

PRODAJEM AJVAR
14 godina
neaktivan
offline
Re: 2 svjetski rat-rasprave
Micek kaže...

Čitam tu neke postove i ne mogu vjerovati. O jednoj od najvećih tragedija u povijesti ljudskog roda se govori kao o nekom zabavnom filmu ili igri. Pogledao sam većinu povijesnih dokumentaraca iz razloga što mi je to bolno poznata tema. Isplakao sam i previše suza promišljajući onu stranu rata gdje je čovjek čovjeku vuk i gdje obični, nedužni mali čovjek postaje žrtva strahovite mržnje i bezobzirnosti ljudskog izmeta. A zlo proizvodi zlo. Onaj tko je to prošao a da je imalo normalan sigurno će na to gledati s prijezirom. Onaj tko je to prošao a želi da se takve stvari ponavljaju nije nikakav predator već najgori psihopata.

Provođenje pa i svijesno podržavanje ekstremističkih ideologija mržnje spada u najgore ljudske osobine.

Iz kojeg si ti posta zakljucio da netko od nas ovdje želi da se rat ponovi?

14 godina
neaktivan
offline
Re: 2 svjetski rat-rasprave
dedaa kaže...
Micek kaže...

Čitam tu neke postove i ne mogu vjerovati. O jednoj od najvećih tragedija u povijesti ljudskog roda se govori kao o nekom zabavnom filmu ili igri. Pogledao sam većinu povijesnih dokumentaraca iz razloga što mi je to bolno poznata tema. Isplakao sam i previše suza promišljajući onu stranu rata gdje je čovjek čovjeku vuk i gdje obični, nedužni mali čovjek postaje žrtva strahovite mržnje i bezobzirnosti ljudskog izmeta. A zlo proizvodi zlo. Onaj tko je to prošao a da je imalo normalan sigurno će na to gledati s prijezirom. Onaj tko je to prošao a želi da se takve stvari ponavljaju nije nikakav predator već najgori psihopata.

Provođenje pa i svijesno podržavanje ekstremističkih ideologija mržnje spada u najgore ljudske osobine.

Iz kojeg si ti posta zakljucio da netko od nas ovdje želi da se rat ponovi?

neželite da se rat ponovi ali kad bi se ponavlja bili bi za nijemce

zanimljivo, a jeli znate da je hitler isto mrzia nas slavene i smarta nas je nižom rasom?

nijemci nisu imali dovoljno muda nego su bili dovoljno glupi da idu "sami" u rat

One bright morning when my work is over I will fly away home ...Bob Marley
14 godina
neaktivan
offline
Re: 2 svjetski rat-rasprave
Cerina15 kaže...

neželite da se rat ponovi ali kad bi se ponavlja bili bi za nijemce

zanimljivo, a jeli znate da je hitler isto mrzia nas slavene i smarta nas je nižom rasom?

nijemci nisu imali dovoljno muda nego su bili dovoljno glupi da idu "sami" u rat

Nisam nigdje napisao da sam za nijemce, krivo vidis.

 

To sto sam napisao sto bi bilo kad bi bilo ne znaci da sam zauzeo neciju stranu.

 

Ovo sto si napisao da su isli samo u rat, osvojili su cijelu Europu izuzev VB i dijela Rusije, da su maknuli Hitlera '42 pitaj boga sto bi bilo.

14 godina
neaktivan
offline
2 svjetski rat-rasprave

ma mislia sam na cod4gamera i luka94 iz prva dva uvodna posta, sorry

One bright morning when my work is over I will fly away home ...Bob Marley
14 godina
neaktivan
offline
2 svjetski rat-rasprave

(Ne)ugodno me iznenadlia tema kada sam je vidio na listi foruma.

Kao prvo, veliki sam ljubitelj tematike Drugog Svijetskog rata i u posljednjih

7-8 godina sam pregledao preko tisuću sati video materijala (možda i više) te hrpe pisanog sadržaja (svh vrsta).

 

Za početak bi htio doprinjeti temi na kvalitetan način;

za one koji bi htjeli pogledati kvalitetan i nepristran dokumentarac

i na taj način se educirati o WWII ili naprosto žele dopuniti svoje znanje,

apsolutni must-have je The World At War.

Od stotina dokumentaraca koje sam pogledao i pregledao, ovo je definitivno masterpiece.

Izravan, nepristran, gorak, direktan i bez kompromisa.

Gledatelj sam izvlači svoje zaključke.

Današnji (History channel-type) dokumentarci su po mom

osobnom mišljenju postali svojevrsna propaganda, ovdje dobivate

surov zapis istitnitih događaja bez senzacionalizma.

+ gdje drugo možete pogledati direktni interwiev sa Admiralom Doenitzom i Albertom Speerom u boji?

 

Nadalje, jedno od prvih književnih djela koje mi pada na pamet jest Mila 18 od Leona Urisa.

Za sve one (nadobudne rasiste) koji valjaju izjave tipa : 'prljavi židovi' itd.. (potpuno se ograđujem, odvratna stvar),

pročitajte o ljudskoj patnji naroda koji je ni kriv ni dužan stao na žulj sociopatu.

 

Nadam se da temu neće lockati nego samo kvalitetno moderirati.

Ako ste ljubitelji ovog dijela povijesti kao i ja, znate da moramo zadžati (koliko je moguće) objektivnost

i nepristranost u raspravama jer drugačije ne ide.

To zna biti itekako teško ali vjerujem da se može.

 

Btw, upravo čitam kako je navodnoTito otrovao Staljina, lol.

 

Nevjerojatno je kako na razne načine i dan danas svi osjećamo posljedice

tog povijesnog razdoblja, bilo direktno ili indirektno.

 

Rat je zlo, apsolutno bi ga trebalo izbjegavati ali čovjek je čovjeku vuk

i naprosto to imamo u sebi.

Međutim, uz dobru edukaciju, čovijek može otvoriti oči nekim novim stvarima.

 

Ako je TL;DR, ispričavam se, skratio sam maksimalno.

 

 

It puts the lotion on its skin or else it gets the hose again.
13 godina
neaktivan
offline
2 svjetski rat-rasprave

To sam pogledao, odlično predstavljeno.

Ma kakav TL;DR u ovakvoj temi, te očito tema ni ne zanima te ne znam što rade ovdje.

One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the darkness bind them. In the Land of Mordor where the Shadows lie.
12 godina
offline
2 svjetski rat-rasprave

Što mislite o MP43(stg44)? Jedno od najkvalitetnijih i najboljih oružja za pješadiju a "ZnateVećTko" je mislio da je to nepotrebno pa nije htio proizvodnju. korišten je u testovima na istoku u 42, a kada je Hitler shvatio njenu snagu već je bilo kasno. Pa je bio u masovnoj proizvodnji tek pri kraju 44 i 45. Na sam kraj rata.

Aut vincere, aut mori!
14 godina
offline
Re: 2 svjetski rat-rasprave
Cerina15 kaže...

ma mislia sam na cod4gamera i luka94 iz prva dva uvodna posta, sorry

Kolege nigdje nisu napisale da podržavaju njemačku ideologiju i da njemačke akcije smatraju opravdanima. Oni ovdje o ratu raspravljaju čisto sa tehničke strane, dakle zanimaju ih ratna oružja, taktike i slično. Kada su rekli da su na strani nijemaca, mislili su da im se više sviđa ta tehnička strana njemačke, dakle draže im je njemačko oružje, njemačke vojne operacije su im zanimljivije od savezničkih akcija.

Twitter- @capttawish Linux/GNU live forever.
13 godina
neaktivan
offline
Re: 2 svjetski rat-rasprave
Et_Tu_Brute? kaže...

Što mislite o MP43(stg44)? Jedno od najkvalitetnijih i najboljih oružja za pješadiju a "ZnateVećTko" je mislio da je to nepotrebno pa nije htio proizvodnju. korišten je u testovima na istoku u 42, a kada je Hitler shvatio njenu snagu već je bilo kasno. Pa je bio u masovnoj proizvodnji tek pri kraju 44 i 45. Na sam kraj rata.

preteča kalašnjikova.što više rećI?jedna od najboljih jurišnjih puški

PRODAJEM AJVAR
14 godina
offline
Re: 2 svjetski rat-rasprave
cod4gamer kaže...
Et_Tu_Brute? kaže...

Što mislite o MP43(stg44)? Jedno od najkvalitetnijih i najboljih oružja za pješadiju a "ZnateVećTko" je mislio da je to nepotrebno pa nije htio proizvodnju. korišten je u testovima na istoku u 42, a kada je Hitler shvatio njenu snagu već je bilo kasno. Pa je bio u masovnoj proizvodnji tek pri kraju 44 i 45. Na sam kraj rata.

preteča kalašnjikova.što više rećI?jedna od najboljih jurišnjih puški

povjesničari su rekli da je ta puška došla u službu bar godinu ranije da je rat mogao završit drugačije,po meni definitvo najbolja puška iz WWII

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
15 godina
neaktivan
offline
Re: 2 svjetski rat-rasprave
dedaa kaže...

Krivo, krivo i krivo.

 

Kako možeš reći uopće reći da Hitler nije imao kvalitetan kadar oko sebe?! Stari moj, Von Manstein, Rommel, Rundstedt, Von Kluge, admiral Donitz, Jodl, Model, Guderian, Kesselring itd.

 

Svi redom generali koji su bili vojno obrazovani, završili akademije, većina njih i bili generali pruske škole, odgajani u vojničkim obiteljima. Ti kažeš da je Hitler sposobniji od njih? Idiot koji nikada nije dopustio povlačenje svojih vojnika, pogledaj samo što se dogodili kod Staljingrada sa šestom armijom jer nije dao Paulusu da se povuče kad je bilo nužno, nego je poslao Mansteina i Hotha u nadi da će probiti obruč, a naravno da je to prakticki bilo neizvedivo. Ili kada nije dopustio Mansteinu protunapad kod Prokhorovke kada je Ruski napad već jenjavao. Ili možda kada je natjerao Rommela na samoubojstvo jer je vjerovao da je bio upleten u atentat na Hitlera '44, a nije nego se odbijao miješati u to, inače bi mu obitelj nastradala a on bi bio bačen u neku masovnu grobnicu.

 

Hitler se direktno upletao u rad OKW-a, generali su imali marginalne ovlasti kada je Hitler sve diktirao, te se svaka njegova riječ, u 95% slučajeva i kriva, morala provoditi u djelo, što je i koštalo Nijemce rata.

 

edit: Zaboravio reći, mali austrijski desetnik (kaplar) iz prvog svjetskog rata, soboslikar, ubojica i idiot da zapovjeda profesionalnom armijom, pa to je bilo osuđeno na propast.

 

 

Rano sam ovo napisao jutros. Zaboravio spomenuti Hitlera u pravom svjetlu, tj. da je bio najnesposobniji, od svih ostalih.

I da, ostajem pri svom. Nesposobni ali ne koliko Hitler.

"Bitka za Britaniju"? Vodili su je generali Kesselring i Goering. Oba školovana.

Istina je da je Hitler davao, a i njima dao kratak rok za rješavanje ove operacije. Ali nisam siguran da im je izričito naredio da sve obavljaju zračnim snagama, što je kasnije i dovelo do gotovo potpunog uništenja Luftwaffea. Što je opet vodilo tomu da ih kasnije saveznici bombarduju gdje i kako žele.

Zna li neko više o ovome za Britaniju? Mislim da je Njemačka imala snage za iskrcavanje na otok. Čuo sam to u nekom dokumentarcu. Britanija se počela bolje spremati i uključivati u rat tek poslije par Njemačkih bombardovanja. Odbrana na otoku nije ni postojala ni bila organizovana do tada.

Još o nesposobnosti. Nije Hitler naredio Operaciju Drumbeat (cilj napasti Ameriku) iako je imao želje za to, i projekte na kojima je radio u ostvarenju tog cilja. To je bila ideja pomorskog zapovjednika Karla Donitza, koji je i napao Ameriku sa 5 podmornica.

 

 

cod4gamer kaže...

o čemu ti?krivi kadar?ovo ti nije trebalo!imao je nabolje generale oko sebe.za operaciju overlord ti mogu reći ovo...bio je njemački vojnik koji se probudio rano ujutro netom prije iskrcavanja i izašao na zrak.pogledao je na more i vidio savezničke brodove, uletio u spavaonicu i sve probudio i rekao:'' moj bože, oni imaju više brodova nego mi ljudstva''.i ne možeš reći da je pala normandija kad  se na omahi još vodile bitke.ostale plaže su pale jer je tu pogriješeno u taktici.hitler je očekivao napad na omahu a ne na ostale plaže.također tu je greška u taktici.a napadom na normandiju otvorena je druga fronta tako da je hitler morao povlačit sa istoka ljudstvo i oružje što je dodatno ubrzalo njemački pad.također Kursk je iscrpio njemačke zalihe tenkova.tamo je njemcima nanesena velika šteta.prvih 7 dana sve je išlo po njemačkom planu no na kraju se ispostavilo da su ih rusi navlačili u obruč.dovoljno govori o tome činjenica da su imali raspoređene ogromne količine topova (20 000) i na kraju su ih okružili i finiširali.e tu su se njemci malo zaletili.pošto su tu izgubili dosta oružja rusija je započela protuofenzivu.

 

Već ti je odgovoreno gdje je Hitler očekivao napad. Plaža se zove Normandija, Omaha je jedan sektor kao što su i Sword beach, Gold beach i drugi, na koje su se saveznici iskrcavali.

Krivi kadar, da! Preko 100 000 hiljada saveznika leži na Normandiji, a glavni na čelu vojske je pušten da se sam probudi, hej, a dvije najjače divizije i sigurno 30 000 vojnika nedaleko od bojišta odmaraju i broje ovce.

Pogledaj malo sastav i opremu 12. SS tenkovske divizije, provjerio sam što sam napisao. 21. tenkovska ako ne opremom bila je na vrhu iskustvom jer su se borili u Sjevernoj Africi pod Rommelom, moraš se namjerno praviti glup i reći da nisu mogli promijeniti tok iskrcavanja.

 

Dedaa je naveo glavni problem zbog kojih su uslijedili njemački neuspjesi na Istočnom frontu. A to što si rekao na kraju, je primjer strategije još iz školskih udžbenika, koju su Rusi primjenili.

 

Spomenuo si Kaiten. Čuo sam za to. Otišao sam sada provjeriti da šta ne failam. Taj japanski kamikaza projekat je čisti promašaj. Samo ih je nekoliko odradilo posao kako spada. Bile su isuviše uočljive i glavni problem spore. Većina ih je uništena oružjem sa brodova, nakon što bi ih primjetili.

 

Šta mislite o Japanskom napadu na Pearl Harbour, jel' ono moglo biti bolje izvedeno?

Da li bi bilo kakve koristi da je Hitler sačuvao par podmornica da osiguravaju kanal od sjevera Francuske do Belgije?

 

forzzuk

Drugom svjetskom ratu prethodila je ekonomska kriza. Za par onih poslije, ruski komunizam. Pa ponovo ekonomski razlozi za dozom nacionalizma i novog pojma, terorizam koji će se koristiti za sljedeće ratove. I sam Hitler koristio teroristički akt za početak napada na Poljsku. Ratovi iz zadnjih 10 godina su čisto ekonomski ratovi. Edukacija ništa ne mijenja tu ni dan danas.

Izraelci zvuče kao edukovan narod, zašto ne dopuste Palestincima da imaju državu? Misliš da UN ne bi uveo "zabranu leta" i Siriji da tu Rusi nemaju svoju vojnu luku. Čisti {#}. Ako ćemo tako, primjera je bezbroj oko nas i danas.

 

Nazad na temu.

Dobro Ameri su napravili Hiroshimu i Nagasaki, da zaustave Japance, to je odprilike to.

Nikada se nisu nikome izvinili za svoja zla koja rade, ovi drugi barem to jesu i ne ponašaju se tako danas. Dok ovi prvi i danas glume svjetskog redara.

Koliko vas zna za Dresden. Grad je sravljen sa zemljom 13tog februara 1945 akcijom sa preko 800 američkih i britanskih aviona.

Rusi su već bili na tlu Njemačke, a Nijemci sami u ovom periodu nisu znali sa koje ih strane tuku.

U gradu gotovo da nije bilo vojske, naročito protuzračne odbrane. Oko 650 000 civila je bilo u gradu prije ratnih akcija, tvrdi se.

Značajan broj sklonio jer bi to bila gora tragedija nego što je zadesila Hiroshimu i Nagasaki, zajedno. Nikada ranije nije bilo ni pokušaja da se grad bombarduje, a napisat ću razlog ovoga bombardovanja.

Ubijeni su civili uglavnom. Za tačan broj se ne zna jer kao što sam reko grad je bukvalno sravljen sa zemljom. Procjenjuje se da je bilo nešto preko 100 000 žrtava.

Šta su saveznici rekli na ovu akciju, tačnije maršal zrakoplovstva Arthur Harris. Dresden je bio jako bitna meta za njih jer je bio centar komunikacija za odbranu Njemačke u tom periodu.

Da li je ova akcija bila potrebna, ako pokazuju cijelo vrijeme da su oslobodioci i ne slijede ideologiju kao i protiv kojih su se borili?

 

edit:

Neko je spomenuo Mausa? Taj tenk nije fazon iz igre. U upotrebi su bili krajem 1944te. Normalno tada je bilo kasno za neke velike akcije uz pomoć njega.

Kao i za meni zanimljivije Jagdpanther i Jagdtiger. Isto u upotrebi krajem 1944te.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.7.2012 17:43 (heged).
16 godina
offline
Re: 2 svjetski rat-rasprave

imate kakvo mišljenje o "uspon i pad trećeg reicha"?

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
neaktivan
offline
Re: 2 svjetski rat-rasprave
nixass kaže...

imate kakvo mišljenje o "uspon i pad trećeg reicha"?

Da, pročitao sam sva 4 dijela i odličan je, pogotovo jer ima dosta informacija o prijeratnom stanju.

Battlefield Fan!
16 godina
offline
Re: 2 svjetski rat-rasprave

ja sam na pola prve knjige i sviđa mi se "dubina" cijelog sadržaja

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
offline
2 svjetski rat-rasprave

@heged Zaboravio si spomenuti da je njemu dignut spomenik zbog tih "velikih" akcija. Naravno, nitko nije od saveznika odgovarao za žrtve.

Aut vincere, aut mori!
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.7.2012 17:51 (Et_Tu_Brute?).
15 godina
neaktivan
offline
Re: 2 svjetski rat-rasprave
Et_Tu_Brute? kaže...

@heged Zaboravio si spomenuti da je njemu dignut spomenik zbog tih "velikih" akcija. Naravno, nitko nije od saveznika odgovarao za žrtve.

 

Eto rekao si ti {#}. Poslije rata pobjednici govore istinu i pišu historiju, nema tu kako je forzzuk rekao -> objektivnosti.

12 godina
offline
Re: 2 svjetski rat-rasprave
heged kaže...
Et_Tu_Brute? kaže...

@heged Zaboravio si spomenuti da je njemu dignut spomenik zbog tih "velikih" akcija. Naravno, nitko nije od saveznika odgovarao za žrtve.

 

Eto rekao si ti {#}. Poslije rata pobjednici govore istinu i pišu historiju, nema tu kako je forzzuk rekao -> objektivnosti.

Ako nitko poslije Hirošime i Nagasakija nije završio na sudu, a kamoli da je osuđen onda nemamo o čemu dalje pričati glede dijeljenja pravde i povijesne točnosti.

I još je bolje ako se slučajno netko takne u te stvari, svi ga proglase revizionistom, fašistom itd.

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.7.2012 18:13 (pr0n_addict).
13 godina
neaktivan
offline
Re: 2 svjetski rat-rasprave
pr0n_addict kaže...
heged kaže...
Et_Tu_Brute? kaže...

@heged Zaboravio si spomenuti da je njemu dignut spomenik zbog tih "velikih" akcija. Naravno, nitko nije od saveznika odgovarao za žrtve.

 

Eto rekao si ti {#}. Poslije rata pobjednici govore istinu i pišu historiju, nema tu kako je forzzuk rekao -> objektivnosti.

Ako nitko poslije Hirošime i Nagasakija nije završio na sudu, a kamoli da je osuđen onda nemamo o čemu dalje pričati glede dijeljenja pravde i povijesne točnosti.

I još je bolje ako se slučajno netko takne u te stvari, svi ga proglase revizionistom, fašistom itd.

saveznici su se prikazivali kao mesije a nitko ne zna da su i oni mučili japance te da su imali logore u kojima su ih mučili.nitko u ratu nije bio čist i svi su radili zločine i to nitko ne može opovrgnut.

zna li itko o njemačkom planu za interkontinentalne rakete?nešto sam načuo o tome...

PRODAJEM AJVAR
16 godina
offline
Re: 2 svjetski rat-rasprave
cod4gamer kaže...

zna li itko o njemačkom planu za interkontinentalne rakete?nešto sam načuo o tome...

ima ovdje nešto, ne znam dal si na to mislio.. ako ništa drugo, zanimljivo je pogledati

 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
neaktivan
offline
Re: 2 svjetski rat-rasprave
nixass kaže...
cod4gamer kaže...

zna li itko o njemačkom planu za interkontinentalne rakete?nešto sam načuo o tome...

ima ovdje nešto, ne znam dal si na to mislio.. ako ništa drugo, zanimljivo je pogledati

 

Eh, ta američka propaganda, najjači su.

Nazad. Prvo što mi je palo napamet je Njemački raketni program koji je trajao godinama prije samog početka drugog svjetskog rata.

To je jedan od mnogih projekata koji su razvijani za invaziju na Ameriku. Bila je tu i podmornica koja je razvijena na vrijeme za nošenje tih raketa.

Morali ste čuti za V2 raketu nasljednika V1 (leteće bombe).

V2 je trebala da bude korištena u napadu na Britaniju ali nije na vrijeme bila spremna. Razvoj je je išao jako sporo, čak i presporo.

Mnogo ljudi je poginulo na razvoju same rakete. Prvi model koji je bio spreman je bačen u proizvodnju, kasnije je postepeno usavršavan u samom procesu proizvodnje jer je bio dosta neprecizan, a ni tok leta nije bio zadovoljavajući.

Kad se pogleda broj ispaljenih raketa i pogođenih meta, nije ni malo zavidan rezultat.

 

Neko je već spominjao da su razgrabljeni njemački naučnici i tehnologija, to je potpuno tačno. Kako drugačije objasniti nagli skok u razvoju tehnologije naročito kod Amerikanaca i Rusa, poslije rata.

Prva slika iz svemira je napravljena upravo sa jedne od V2 raketa odvučenih u Ameriku. Pokupili su i ostali po nekoliko za sebe.

 

Kad ste se prihvatili Njemačke, kako se zvala pjesma vodilja njemačkih vojnika i iz koje zemlje je bila pjevačica porijeklom, ako može bez Googlea?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice