Alkohol i cigarete - zabranjeno za mlađe od 18?

poruka: 8
|
čitano: 10.798
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Alkohol i cigarete - zabranjeno za mlađe od 18?

Danas se vraćam iz menze i zaustavi me dečko na cesti da mu kupim cigarete. Mislim si, ne izgleda daleko od 18 pa reko ajd da mu skratim život (tko sam ja da mu branim da puši, njegova stvar). I kupim mu cigarete, on iz pristojnosti ponudi, ja odbijem pošto ne konzumiram duhan uz opasku da mu je to nezdrav sport.

 

Ugl, produžim svojim putem i razmišljam, jel u Hrv zakonom zabranjeno za osobe mlađe od 18 konzumiranje duhanskih proizvoda i alkohola ili samo kupovanje. Pošto su svugdje znakovi kako je maloljetnim osobama zabranjena prodaja, a nigdje nisam vidio postoji li zakonska regulativa vezana uz konzumiranje.

 

Za trollove: Da, prelijen sam da sam istražujem zakon...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Alkohol i cigarete - zabranjeno za mlađe od 18
mjaneci3 kaže...

Danas se vraćam iz menze i zaustavi me dečko na cesti da mu kupim cigarete. Mislim si, ne izgleda daleko od 18 pa reko ajd da mu skratim život (tko sam ja da mu branim da puši, njegova stvar). I kupim mu cigarete, on iz pristojnosti ponudi, ja odbijem pošto ne konzumiram duhan uz opasku da mu je to nezdrav sport.

 

Ugl, produžim svojim putem i razmišljam, jel u Hrv zakonom zabranjeno za osobe mlađe od 18 konzumiranje duhanskih proizvoda i alkohola ili samo kupovanje. Pošto su svugdje znakovi kako je maloljetnim osobama zabranjena prodaja, a nigdje nisam vidio postoji li zakonska regulativa vezana uz konzumiranje.

 

Za trollove: Da, prelijen sam da sam istražujem zakon...

bilo je problema,ovi neki iz skole koje znam su isli u park piti,i dosla je policija sve ih je uhitila (vecina ima 15,16 godina) i sad su cini mise 2 godine na toj nekoj uvjetnoj...

Potpis
12 godina
offline
Re: Alkohol i cigarete - zabranjeno za mlađe od 18
bancic123 kaže...
mjaneci3 kaže...

Danas se vraćam iz menze i zaustavi me dečko na cesti da mu kupim cigarete. Mislim si, ne izgleda daleko od 18 pa reko ajd da mu skratim život (tko sam ja da mu branim da puši, njegova stvar). I kupim mu cigarete, on iz pristojnosti ponudi, ja odbijem pošto ne konzumiram duhan uz opasku da mu je to nezdrav sport.

 

Ugl, produžim svojim putem i razmišljam, jel u Hrv zakonom zabranjeno za osobe mlađe od 18 konzumiranje duhanskih proizvoda i alkohola ili samo kupovanje. Pošto su svugdje znakovi kako je maloljetnim osobama zabranjena prodaja, a nigdje nisam vidio postoji li zakonska regulativa vezana uz konzumiranje.

 

Za trollove: Da, prelijen sam da sam istražujem zakon...

bilo je problema,ovi neki iz skole koje znam su isli u park piti,i dosla je policija sve ih je uhitila (vecina ima 15,16 godina) i sad su cini mise 2 godine na toj nekoj uvjetnoj...

Po meni, uhićeni su bili zbog pretjeranog konzumiranja alkohola na javnom mjestu, što se još smatra i remećenjem javnog reda i mira. To je i meni dobro poznato iz srednjoškolskih dana kad je ekipa visila po parkovima. Ja sam ostajao kad su se oni razbježali jer sam bio trijezan pa sam uglavnom raspravljao s organima.

14 godina
offline
Alkohol i cigarete - zabranjeno za mlađe od 18?

kod nas svi daju i cigarete i alkohol, malo tko trazi osobne (samo na kiosku) a policija hvata samo za alkohol ali to samo one koji su pre mladi tj bez osobne... i to sve rezultira sa tim sto se maloljetnici i par punoljetnika petkom i subotom ubijaju od alkohola i prepušavaju, a jbg takavo je na zalost nase razmisljenje i odgoj {#} ja osobno samo pusim, alokohol me ne privlaci bas previse (samo da pjesma udari u srce {#})

the sound of engine is cure for everything!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Alkohol i cigarete - zabranjeno za mlađe od 18
mjaneci3 kaže...

 

 

Ugl, produžim svojim putem i razmišljam, jel u Hrv zakonom zabranjeno za osobe mlađe od 18 konzumiranje duhanskih proizvoda i alkohola ili samo kupovanje.

Kupovina i alkoholnih pića i duhanskih proizvoda je zabranjena maloljetnicima.

Konzumacija alkoholnih pića također u ugostiteljskim objektima i na javnim površinama (ako se ne varam)

dok je konzumacija duhanskih proizvoda dozvoljena (van zabranjenih objekata).

 

Po mojoj logici.

 

 

It puts the lotion on its skin or else it gets the hose again.
12 godina
neaktivan
offline
Alkohol i cigarete - zabranjeno za mlađe od 18?

Cigarete ja mislim da je slobodno pušiti, a alkohol znam da nije. Prošle subote je bila racija, i izljevali su alkohol u kanalizaciju ko ludi...

Ma fixiji su za ekipu u uskim trapericama i naočalama bez dioptrije koji nose šalove u zatvorenim prostorima.
11 godina
neaktivan
offline
Alkohol i cigarete - zabranjeno za mlađe od 18?

Ma meni je to sve glupo.

 

To je kao ona priča: "We must stop war, it is a serious matter, it must never happen again!" 

 

A industrija proizvodnje oružja izbaci oko 720 miliona dugih cijevi godišnje, 120 hiljada atomskih bombi i slično.

 

Pa tako i ova proizvodnja alkohola i cigara. Nemam ništa protiv cigara, ali da nije bilo pijanog vozača kombija, ja bih sad imao 4 tetke, a ne 3. 

 

No, ako već cigare toliko narušavaju zdravlje -pasivno i aktivno, a alkohol još i više. Idemo, gasi proizvodnju, gasi vinarije, gasi plantaže, gasi uvoz, gasi sve.

15 godina
online
Alkohol i cigarete - zabranjeno za mlađe od 18?

da zabranjeno je oboje, osobe do 14 godina nemogu odgovarat a osobe od 14 do 18 godina kazneno odgovaraju za konzumiranje alkohola, duhanskih proizvoda i opojnih droga, kao i za posjecivanje kladionica, kafica, prosjacenje, skitnja, bjezanje od kuce, nasilje vrsnjaka, nedolicno ponasanje u odgojnim ustanovama, druzenje s punoljetnim osobama koje su sklone kriminalitetu itd.

 

izvor: mup.hr

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice