Besplatna energija - testatika

poruka: 11
|
čitano: 4.328
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Besplatna energija - testatika

Pozdrav, zanima me dali je netko vise upoznat sa testatikom. Za one koji ne znaju sta je to vise na: linku1 i linku2

Pise da je L. Cathomen napravio model Testatike koji moze proizvest 30 kW besplatne energije.

Malo sam googlo i nisam nista uspio pronaci na nas jezik.

Nadam se da netko ima vise informacija?

15 godina
offline
Besplatna energija - testatika

Ne postoji besplatna energija. (u smislu da napraviš nekakav jeftini strojček koji će ni iz čega proizvoditi 30kw energije)

Tko visoko leti, štedi gorivo.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Besplatna energija - testatika

Sta je onda sa testatikom, ispada da je to laz?

 

9 godina
offline
Besplatna energija - testatika

Znam da nema veze sa ovom temom al nema veze.

 


Znaci vec jedno mj. dana razmisljam o ovome al neznam jel to izvedivo.
Akumulator od 12 v i 55A spojiti na elektro motor koji radi na 12v,pomocu remenice povezati sa alternatorom i spojiti da "fila" akumulator tako bi dobio "beskonacnu struju"(strujni krug)

S akumulatora bi paralelno izvukao 2 voda i spojio na inverter koji 12v- pretvara na 220 v~.

 

Vaše mišljenje o ovome :)

 

PS: prijedloge u inb.

16 godina
offline
Re: Besplatna energija - testatika
Hazzard From da Hood kaže...

Znam da nema veze sa ovom temom al nema veze.

 


Znaci vec jedno mj. dana razmisljam o ovome al neznam jel to izvedivo.
Akumulator od 12 v i 55A spojiti na elektro motor koji radi na 12v,pomocu remenice povezati sa alternatorom i spojiti da "fila" akumulator tako bi dobio "beskonacnu struju"(strujni krug)

S akumulatora bi paralelno izvukao 2 voda i spojio na inverter koji 12v- pretvara na 220 v~.

 

Vaše mišljenje o ovome :)

 

PS: prijedloge u inb.

 Fizika mi nije jača strana, ali u svakom sustavu imaš neke gubitke, pa bi ih imao tako i ovdje. Ako se ne varam, da direktno inverter spojiš na akumulator - duže će ti trajati nego da dodaš elektromotor i alternator kako si zamislio, jer će ti oni u biti samo praznit, a ne punit akumulator.

 

Naići će već netko kompetentniji, pa će to podrobnije objasniti vjerojatno.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.1.2015 19:07 (denix).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Besplatna energija - testatika

 

Vaše(moje) misljenje o ovome ..kad sam krenija procitat temu racuna san da cu procitat nesto logicno a na kraju san shvatio da onaj tko je ovo pisa je ocito osnovnoskolac(nez uvrede kolega) ... jer se u prvom razredu srednje uci perpetum mobile ....

 

nemos dobit nesto iz ničega ....  ako ti taj motor sta pokrece alternator povuce  5 ''komada'' snage ,onda nikako neces moci dobiti tih istih 5 komada snage na izlazu alternatora  jer se energija gubi ..sto u trenje,ventialciju itd itd ..ugl ovo sta si napisa je ukratko glupost.... 

 

uostalom da je nesto tako jednostavno vec bi se netko toga sjetija prije nego su se izgradile sve elektrane ovog svita ....

 

Ako se vec zelis igrat s dobivanjem nekakve energije-toplinske,elektricne proguglaj malo ... mozes napravit kakav mal ivjetrogenerator koji bi  za pocetak moga napajat nekakvu ledicu ili nesto..ili pogledaj kolektore s limenkama....

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.1.2015 19:11 (ante5656).
10 godina
protjeran
offline
Re: Besplatna energija - testatika

Ja sam o ovome razmišljao.

 

Npr vjetrenjače ovise o vjetru, ali ako se napravi vrsta "vjetrenjace" da je na jednom dijelu 1 dio magnetnog pola, a na drugom drugi dio, vrtio bi se 7/24 putpuno besplatno i tako proizvoio struju zar ne?

www.mmo-balkan.com
14 godina
offline
Re: Besplatna energija - testatika
TheThing kaže...

Ja sam o ovome razmišljao.

 

Npr vjetrenjače ovise o vjetru, ali ako se napravi vrsta "vjetrenjace" da je na jednom dijelu 1 dio magnetnog pola, a na drugom drugi dio, vrtio bi se 7/24 putpuno besplatno i tako proizvoio struju zar ne?

Ne. Da si razumljivo objasnio što si točno mislio, onda bi ti i obrazložio zašto ne.

www.damagehigh.com // Don`t fix what ain`t broken!
10 godina
protjeran
offline
Re: Besplatna energija - testatika

Pa neznam kako drugacije objasniti.

www.mmo-balkan.com
15 godina
offline
Re: Besplatna energija - testatika

Meni su osobno najjače te fore s "besplatnom" strujom.

Što god napravio, moraš održavati, što košta... Makar to bio i Perpetuum mobile lol

 

Zato postoji i izraz: Obnovljivi izvori energije, u ovom slučaju električne

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.1.2015 19:50 (Dojitza).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Besplatna energija - testatika
TheThing kaže...

Ja sam o ovome razmišljao.

 

Npr vjetrenjače ovise o vjetru, ali ako se napravi vrsta "vjetrenjace" da je na jednom dijelu 1 dio magnetnog pola, a na drugom drugi dio, vrtio bi se 7/24 putpuno besplatno i tako proizvoio struju zar ne?

 zaboravi to da ces nesto napravit u 5 minuta i onda se napajat strujom cijelu zimu itd itd .. 5 min projekti eventualno pokrecu ledicu pri nekoj brzini vjetra ....

 

Ako mislis  ulagat u obnovljive izvore onda najpriej trebas imati dosta volje i novca ... jednu vjetrenjacu nije bas tako jednostavno napraviti jer sjeti se problema s tima da se ona mora moci vrtiti oko svoje osi, treba biti dovoljno visoka i čvrsta da izdrži i jače udare vjetra .. ne smije biti previse bučna(susjedi, a i sam nekad nocu nisam spavao) itd itd ... 

 

vec sam spomenuo ovdije nesto jeftino a  da daje ''besplatnu energiju'' je  kolektor od limenki ...na linku više ...

 

također na tom istom linku imas neke vrste obnovljive energije ....

 

 

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice