Bicikli postali "vruća roba"

poruka: 167
|
čitano: 46.468
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Bicikli postali "vruća roba"

Ponukan naslovom iz http://www.vecernji.hr/zagreb/policija-upozorava-kradljivcima-bicikli-postali-vruca-roba-clanak-384541 odlučio sam se na otvaranje ove teme.Opče je poznato da je sve veći broj ukradenih bicikala. Tu bi forumaši mogli sudjelovati u potrazi i na žalost prijaviti svoj ukradeni bicikl.Svakako bi dobro došli prijedlozi,savjeti i iskustva kako si zaštititi svoju imovinu.

 

Nažalost svi okreću glavu kod nemoralnog ponašanja u društvu jer se nitko ne želi miješati ni sukobljavati (što je i normalno u jednu ruku).

Pošto većina danas ima mobitele,lako je nekoga uslikati kako obavlja "čudne" radnje oko bicikla i to ovdje prijaviti(naravno ako se nalazi u blizini i diskretnoj udaljenosti kako  ne bi imao neugodnosti).Naravno zbog diskrecije ako je to sam vlasnik činio trebalo bi zamutiti lice te iste osobe kako bi ostala zaštičena od neugodnosti i ista zadržala svoju privatnost  ili  provjeriti bicikl da li je isti tu prijavljen kao ukraden bez objavljivanja fotografije što smatram i boljom opcijom.A isto tako prijaviti ovdje i policiji (dio se zapravo odnosi na vlasnika bicikla) kako bi se lakše pronašao počinitelj istog nedjela (ovo je samo jedan od naćina)

Zaista se  nadam, da će zapravo ovo biti tema koja se neće popunjavati..osim savjetima.{#}{#}

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.3.2012 20:46 (Zuti_Zg).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bicikli postali "vruća roba"

Ovo je moj prvi komentar na forumu, pa ovom prilikom pristojno pozdravljam ostale članove.

 

 

Moram nažalost odmah potvrditi naslov članka, obzirom da je i meni jučer ukraden bicikl.

Ukraden je iz stubišta zgrade na Jarunu, koje je bilo otključano cca 30 minuta.

Pretpostavljam da se u dosta stubišta tako može ući jer netko npr. zaboravi zaključati vrata.

Jedini savjet koji mogu dati je da parkirani bicikl bude i vezan i iza zaključanih vrata.

 

Prijavio sam slučaj naravno policiji, rekli su da se ne nadam previše.

 

Ja ću svejedno ovdje ostaviti podatke bicikla pa ako netko naiđe na isti, čuje neku informaciju ili slično - neka se javi, bio bih jako zahvalan.

 

Model: Kona dew (tirkizne boje)

Serijski broj: I010802629

Na njmu je ostao nosač za dječju sjedalicu straga, ciklokomp, nosač za bidon.

14 godina
neaktivan
offline
Bicikli postali "vruća roba"

Ma i meni ukrali bicikl iz zgrade, ja sam blizu jaruna. Nije toliko ni vrijedio a i bio je star 7 godina (ali u super stanju{#}).

pero_HR
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.3.2012 13:45 (peroko).
13 godina
offline
Bicikli postali "vruća roba"

i meni ukrali biciklo iz stubista.bio vezan.plavi decko je 5 dana dolazio i bio po par sati pored haustora al nisam obraco paznju.biciklo je  bio star 6 mjeseci (KTM)

smrc

16 godina
moderator
offline
Bicikli postali "vruća roba"

Meni su bicikl pred nekih 6-7 godina maznuli sa stubišta na 11. katu zgrade, vezanog sajlom za radijator! Kad sam kupio novi bicikl, taj bicikl držim ili u stanu ili na zaključanom balkonu i gotovo nigdje ga ne ostavljam (nevezanog nema šanse na ga igdje ostavljam, ako ga moram vezati u obzir dolazi isključivo debeli U-lock).

 

A to da su bicikli postali vruća roba gledam kao spin policije - nemojte se voziti biciklima, jer vam budu ih ukrali! Drugim riječima, ne žele bicikliste u prometu, jer ili smetaju vozačima automobila ili smetaju pješacima. Zakon je takav da ili ćeš se voziti po pravilima pa riskirati život među automobilima i tramvajima, ili ćeš kršiti pravila pa riskirati da ti policija odere kaznu, uz pokoje negodovanje pješaka, koji s druge strane često bez pardona hodaju po biciklističkim stazama gdje su one iscrtane.

13 godina
neaktivan
offline
Bicikli postali "vruća roba"

Umjesto da se propagiraju bicikli,a ne automobili i izgaranje goriva,jos ti i brane da se vozis.

 

Kakva je to drzava,pa to nisu istine,da sve moze bili toliko glupo.

 

 

16 godina
moderator
offline
Re: Bicikli postali "vruća roba"
BMK kaže...

Umjesto da se propagiraju bicikli,a ne automobili i izgaranje goriva,jos ti i brane da se vozis.

 

Kakva je to drzava,pa to nisu istine,da sve moze bili toliko glupo.

Velkam tu Kroacijen. U našoj je državi sve naopako.

13 godina
neaktivan
offline
Bicikli postali "vruća roba"

ja otišao da kupim pivo,vratio se nema bicikla-neko ga obio za minut,naravno svjedoka nema, sajla precvikana a iz prodavnice ne žele pokazati snimak kamere

16 godina
moderator
offline
Re: Bicikli postali "vruća roba"
LeonKennedy kaže...

ja otišao da kupim pivo,vratio se nema bicikla-neko ga obio za minut,naravno svjedoka nema, sajla precvikana

Bicikli se ne vežu sajlom ili lancem nego debelim U-lockom. Ako se već moraju igdje ostavljati.

 

LeonKennedy kaže...

a iz prodavnice ne žele pokazati snimak kamere

Jesi prijavio policiji? Policiji moraju pokazati, ako ne milom, onda zbog sudskog naloga.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Bicikli postali "vruća roba"
mbaksa kaže...
BMK kaže...

Umjesto da se propagiraju bicikli,a ne automobili i izgaranje goriva,jos ti i brane da se vozis.

 

Kakva je to drzava,pa to nisu istine,da sve moze bili toliko glupo.

Velkam tu Kroacijen. U našoj je državi sve naopako.

Toliko naopako da šišmiši stoje uspravno.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011 / - / beta.bassfeverfm.com - / http://www.universe-hosting.com/
13 godina
neaktivan
offline
Re: Bicikli postali "vruća roba"
mbaksa kaže...
LeonKennedy kaže...

ja otišao da kupim pivo,vratio se nema bicikla-neko ga obio za minut,naravno svjedoka nema, sajla precvikana

Bicikli se ne vežu sajlom ili lancem nego debelim U-lockom. Ako se već moraju igdje ostavljati.

 

LeonKennedy kaže...

a iz prodavnice ne žele pokazati snimak kamere

Jesi prijavio policiji? Policiji moraju pokazati, ako ne milom, onda zbog sudskog naloga.

Prijavio sam,dan danas ništa nije urađeno,čak su mi se i rugali kako dolazim da prijavim nešto tako "malo".

16 godina
moderator
offline
Re: Bicikli postali "vruća roba"
LeonKennedy kaže...
Prijavio sam,dan danas ništa nije urađeno,čak su mi se i rugali kako dolazim da prijavim nešto tako "malo".

Kolika je bila vrijednost bicikla? Policija nekad nije dizala dupe za nešto jeftinije od 500 kuna, a mislim da danas ne diže dupe za manje od 1000 kuna. Govorim o vrijednosti ukradene robe, da ne bi netko pomislio... {#}

13 godina
neaktivan
offline
Bicikli postali "vruća roba"

Vrijednost je bila negdje oko 1000 kn.Prošao sam svašta,od pucnjave na mene do te krađe.Sve što sam postigao odlaskom na policiju je bilo potpisivanje raznih izjava i maltretiranje sa njihove strane.

12 godina
neaktivan
offline
Bicikli postali "vruća roba"
Ljudi moji morat ćete se počet rolat, nema vam druge.
16 godina
moderator
offline
Re: Bicikli postali "vruća roba"
LeonKennedy kaže...

Vrijednost je bila negdje oko 1000 kn.Prošao sam svašta,od pucnjave na mene do te krađe.Sve što sam postigao odlaskom na policiju je bilo potpisivanje raznih izjava i maltretiranje sa njihove strane.

Imaju oni pametnijeg posla za raditi, nego tražiti tvoj 1000 kuna vredni bicikl. Krafne se ne budu same pojele. {#}

14 godina
offline
Bicikli postali "vruća roba"

Gledajte to sa vedrije strane, cijena bicikala na jakuševcu je sigurno pala {#}

Lt.Lowenbrau prozvan cheaterom preko 9000 puta
16 godina
moderator
offline
Re: Bicikli postali "vruća roba"
Diablo86 kaže...

Gledajte to sa vedrije strane, cijena bicikala na jakuševcu je sigurno pala {#}

Možda svojeg kupi u pol cijene. {#}

16 godina
offline
Re: Bicikli postali "vruća roba"
mbaksa kaže...

Meni su bicikl pred nekih 6-7 godina maznuli sa stubišta na 11. katu zgrade, vezanog sajlom za radijator! Kad sam kupio novi bicikl, taj bicikl držim ili u stanu ili na zaključanom balkonu i gotovo nigdje ga ne ostavljam (nevezanog nema šanse na ga igdje ostavljam, ako ga moram vezati u obzir dolazi isključivo debeli U-lock).

 

A to da su bicikli postali vruća roba gledam kao spin policije - nemojte se voziti biciklima, jer vam budu ih ukrali! Drugim riječima, ne žele bicikliste u prometu, jer ili smetaju vozačima automobila ili smetaju pješacima. Zakon je takav da ili ćeš se voziti po pravilima pa riskirati život među automobilima i tramvajima, ili ćeš kršiti pravila pa riskirati da ti policija odere kaznu, uz pokoje negodovanje pješaka, koji s druge strane često bez pardona hodaju po biciklističkim stazama gdje su one iscrtane.

Problem je isto kao kod auta po običaju,{#} slaba zaštita znači neko kupi auto za 50 000 eura a ugradi vrhunski elektronski sustav zaštite. Ali eto ukrali mu ga sunce mu žarko tak to ide,{#} kad je Mul-T-LOCK je za seljačine bez ukusa normalno a elektronika za modno osvještene naivčine kojima smeta jedna mala čelična štangica u autu.{#}

 

Kad smo kod bicikla tak je kak je, ljudi daju po par tisuča kuna ili recimo 2500kn u prosjeku za skuplji Bajs a zaštita je debela sajla. Ok teška artiljerija za zaštitu je hm ne baš zgodna, ali znaš kaj imaš pa nek nosi onda ko oče ak može jel.{#}

 

Evo recimo dvije oklopne železnarije kod nas, u vrlo poznatom dučanu skupo je da itekak ali Bajs za 2000+ kuna mora imat ovak nekaj tu nema izgovora preventiva je bitna itekak.{#}

 

http://www.dsg.hr/proizvod.asp?sifra=5975&cate=3

 

http://www.trelock.de/web/en/produkte/fahrrad-schloesser/buegelschloesser/8001650_BS_450.php

 

 

http://www.dsg.hr/proizvod.asp?sifra=5973&cate=3

 

http://www.trelock.de/web/en/produkte/fahrrad-schloesser/buegelschloesser/8000935_BS_610.php

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.3.2012 20:30 (rambox).
12 godina
odjavljen
offline
Bicikli postali "vruća roba"
Uzalud vam sve te zaštite, kad ga lopov namjera čopit napravit će to.
16 godina
offline
Re: Bicikli postali "vruća roba"
Diplomat kaže...
Uzalud vam sve te zaštite, kad ga lopov namjera čopit napravit će to.

Oče da ak ga ostaviš u šumi di niko ne vidi,{#} pa može pilit dok ne krepa od umora ili ne slomi pilu drukčije nikak. Poanta je da se 90% bicikla popali zato, kaj imaju sranje zaštitu koja se vrlo lako i brzo probije na nekom javnom mjestu ili u nekom kutku di niko ne gleda.{#}

 

Znaš kaj kradljivac auta napravi, kad vidi onaj Mul-T LOCK na autu ništa ode dalje zato jer nije budala zna s čim ima posla pa odma odustane.Ista priča je i s ovakvim teškašima za bicikle, ak lopov može ukrast bajs na brzinu i da ga niko ne vidi onda ok u svakom drugom slučaju odustaje. Osim ak nije Bajs u Šumi jel ili negdje u Podrumu, u koji je provalil a to je več nekaj drugo kad se provali u zaključan ili zaboravljen tj otključan prostor(šlampavi gazda) ili garažu di je Bajsonja.{#}{#}

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
16 godina
neaktivan
offline
Re: Bicikli postali "vruća roba"
Diplomat kaže...
Uzalud vam sve te zaštite, kad ga lopov namjera čopit napravit će to.

 to je istina, moj je brat za prometni stup vezao sa sajlom ktm-a za downhill, kako nisu mogli prerezati sajlu su isčupali prometni znak i odnjeli i njega i bike, ostala samo rupa u asfaltu {#}

16 godina
moderator
offline
Re: Bicikli postali "vruća roba"
Diplomat kaže...
Uzalud vam sve te zaštite, kad ga lopov namjera čopit napravit će to.

Čemu takav fatalistički komentar? To što si napisao uopće ne stoji. Gdje si kad čuo da je nekome nestao bicikl vezan U-lockom? Da, nekad se i to događa, pogotovo jer su neki U-lockovi imali defektne brave pa su kradljivci jednostavno obili bravu, ali općenito gledano kradljivci ni ne pokušavaju srediti bicikle vezane U-lockom, jer iz je jako teško prerezati (mora rezati šipku na dva mjesta) i još k tome napravljeni su tako da bicikl tijesno snisnu uz ono za što si ga vezao pa bi piljenje bilo jako nespretno.

 

Osnovna pravila su da bicikl nigdje ne ostavljaš bez nadzora, a ako baš moraš, veži ga U-lockom. U dućan radije otpješači ili kupi bicikl za parsto kuna za kojeg ti neće biti žao ako ti ga ukradu. BTW bicikl koji su meni ukrali iz hodnika, a koji je s opremom vrijedio oko 3.000 kuna, bio je na hodniku s još jednim takoreći bezvrijednim biciklom. Naravno, samo moj je ukraden. Također je bio vezan sajlom.

 

exe kaže...
Diplomat kaže...
Uzalud vam sve te zaštite, kad ga lopov namjera čopit napravit će to.

 to je istina, moj je brat za prometni stup vezao sa sajlom ktm-a za downhill, kako nisu mogli prerezati sajlu su isčupali prometni znak i odnjeli i njega i bike, ostala samo rupa u asfaltu {#}

"Kreativni" lopovi. Gamad.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Bicikli postali "vruća roba"

jedno vrjeme je na njemačkom mtv-u bio show pimp mein fahrad (bicikli) , na jednom bike-u su napravili daljinsko zaključavanje samo što bicikli nije bio fizički zaključan već se je daljincem aktivirao elektrošoker koji je bio ugrađen u štangu bicikla, pomicanjem bicikla bi šoker pružio udar {#} loše za lopova a i za vlasnika ako zaboravi izključiti zaštitu {#}

16 godina
offline
Re: Bicikli postali "vruća roba"
exe kaže...
Diplomat kaže...
Uzalud vam sve te zaštite, kad ga lopov namjera čopit napravit će to.

 to je istina, moj je brat za prometni stup vezao sa sajlom ktm-a za downhill, kako nisu mogli prerezati sajlu su isčupali prometni znak i odnjeli i njega i bike, ostala samo rupa u asfaltu {#}

Vezat Bajs za prometni znak, pa i debelom železarijom na nekom mjestu di baš ne vrvi ljudima je uvjek loš potez itekak.Lakše je hajvanima prepilit deblji prometni znak, ak treba ili ga isčupat ovisi nego ič prepilit jedan onakav gore U-LOCK za 600kn ili nešto jeftiniji. Tu se ne radi o običnom čeliku tvrdoče Čavla,{#} ili običnog šrafa več je to tvrdoče na razini Turpije za željezo kod renomiranih proizvođača a tu je i žilavost pa ko oče nek samo pili do mu ruka ne otpadne.{#}{#}

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
16 godina
neaktivan
offline
Re: Bicikli postali "vruća roba"
rambox kaže...
exe kaže...
Diplomat kaže...
Uzalud vam sve te zaštite, kad ga lopov namjera čopit napravit će to.

 to je istina, moj je brat za prometni stup vezao sa sajlom ktm-a za downhill, kako nisu mogli prerezati sajlu su isčupali prometni znak i odnjeli i njega i bike, ostala samo rupa u asfaltu {#}

Vezat Bajs za prometni znak, pa i debelom železarijom na nekom mjestu di baš ne vrvi ljudima je uvjek loš potez itekak.Lakše je hajvanima prepilit deblji prometni znak, ak treba ili ga isčupat ovisi nego ič prepilit jedan onakav gore U-LOCK za 600kn ili nešto jeftiniji. Tu se ne radi o običnom čeliku tvrdoče Čavla,{#} ili običnog šrafa več je to tvrdoče na razini Turpije za željezo kod renomiranih proizvođača a tu je i žilavost pa ko oče nek samo pili do mu ruka ne otpadne.{#}{#}

 
prometni znak je bio u centru grada u pola ljetne sezone, sve puno turista, ma nigdje više nisi siguran.
14 godina
odjavljen
offline
Bicikli postali "vruća roba"

Rješenje svega, koristite lotoke ili bilo kakvu zaštitu, a bicikle ostavljajte na mjestima pod video nadzorom. Nađe se krivac vrlo lako, makar neznam ko bi i tam išel krasti...

Ma znate kaj...3.14.
14 godina
offline
Re: Bicikli postali "vruća roba"
bobica257 kaže...

Rješenje svega, koristite lotoke ili bilo kakvu zaštitu, a bicikle ostavljajte na mjestima pod video nadzorom. Nađe se krivac vrlo lako, makar neznam ko bi i tam išel krasti...

A šta ti znači video nadzor? Tko će prepoznati tog lika? Mujo i Haso iz policijske postaje?

 

Zar se taj U-lock ne može jednostavno prerezati sa ovim Univerzalne škare robusnog dizajna za rezanje čelika od 6 do 16 mm.

Lt.Lowenbrau prozvan cheaterom preko 9000 puta
16 godina
offline
Re: Bicikli postali "vruća roba"

haha kakva smijesna tema... ko je kome manija bicikl

It's not who u are, it's who u know.
16 godina
moderator
offline
Re: Bicikli postali "vruća roba"
Diablo86 kaže...
Zar se taj U-lock ne može jednostavno prerezati sa ovim Univerzalne škare robusnog dizajna za rezanje čelika od 6 do 16 mm.

Koliko vidim, to su škare za rezanje željeza, a ne čelika. {#} Ujedno, malo se napinje dok cvika željezo, u drugom slučaju stavlja jedan krak na pod, a nije ni nešto osobito debelo željelo. Osim toga, takve škare ne može samo tako staviti u torbu/ruksak.

16 godina
offline
Re: Bicikli postali "vruća roba"
Diablo86 kaže...
bobica257 kaže...

Rješenje svega, koristite lotoke ili bilo kakvu zaštitu, a bicikle ostavljajte na mjestima pod video nadzorom. Nađe se krivac vrlo lako, makar neznam ko bi i tam išel krasti...

A šta ti znači video nadzor? Tko će prepoznati tog lika? Mujo i Haso iz policijske postaje?

 

Zar se taj U-lock ne može jednostavno prerezati sa ovim Univerzalne škare robusnog dizajna za rezanje čelika od 6 do 16 mm.

Ak kupiš neki Kineski U-Lock od sramežljivog čelika, ili mačak u vreči onda bi i mogel s tim škarama to prerezat ali ne baš lako treba za to snage itekak.{#}

 

No ako imaš U-Lock od renomiranog proizvođača, ko onaj gore Trelok za 600 ili 400kn onda te škare moš bacit u Savu nema od njih nikakve koristi osim za ukras.Ko drugo pa vidiš da ti piše da su to škare za, građevinu tj građevinsko željezo koje se vrlo lako prepili s običnom malo boljom pilom za željezo pa to se zna odavno.{#}

 

Da sad tu ne odemo previše u širinu, o vrstama čelika i kakav je koji i gdje se koji koristi kvalitetan U-Lock koristi poseban čelik pa nije to željezo za građevinu kod kojeg je najbitnija žilavost a tvrdoča je u drugom planu. Kako češ s tim škarama prerezat "16mm debelu štangu", ak ona ima 80% tvrdoče kao onaj dio škara koji reže građevinsko željezo nikak. Da bi ti bilo malo jasnije u praksi, uzmi doma novu kvalitetnu pilu za željezo pa probaj s njom prepilit Turpiju za željezo uglavnom Pila nema šanse nikakve.{#}

 

Te škare su ionako ogromne, za nosat okolo kaj če neko doč u centar grada i s tim skaretinama nekom precvikat sajlu a da niko ne vidi.{#} To banda i radi tamo di nikog nema, ili dok niko ne gleda tj vrebaju trenutak pa onda kak ispadne normalno nezaštičen vlasnik sa Kineskom U-Lock kvalitetom i ode Bajs.{#}

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice