BUG Forum Live zaključana tema

poruka: 132
|
čitano: 20.039
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Re: BUG Forum Live
Marko :D kaže...

Ahaaa,onda Google Street View naravno ;)

 

Ii kad ta igra starta?

Sad je u zatvorenoj beti. Javit ćemo još kad kreće otvorena, pa final release. Pošto je zatvorena beta, screenshotove ne bi smjeli još stavljati (a možda bumo leakali koji XD)...

Some people say that if you play a Windows install CD backwards you will hear demon voices commanding you to worship Satan. But that's nothing. If you play it forward it will install Windows.
14 godina
neaktivan
offline
Re: BUG Forum Live
1domagoj1 kaže...
Marko :D kaže...

Ahaaa,onda Google Street View naravno ;)

 

Ii kad ta igra starta?

Sad je u zatvorenoj beti. Javit ćemo još kad kreće otvorena, pa final release. Pošto je zatvorena beta, screenshotove ne bi smjeli još stavljati (a možda bumo leakali koji XD)...

Kaj ti briješ..?Kakva zatvorena BETA?

 

Kac
14 godina
neaktivan
offline
BUG Forum Live

Zar ne znaš? Sudjeluju svi osim tebe.

Got a gun, in fact I've got two, that's okay man, cause I love God
14 godina
neaktivan
offline
Re: BUG Forum Live
Slash 666 kaže...

Zar ne znaš? Sudjeluju svi osim tebe.

Hahaha...Dobra..Sad sam povrijeđen.. {#}

Kac
14 godina
protjeran
offline
BUG Forum Live

Nemojte previse spam-a, iako znam da cemo zbog toga izgubiti par osmijeha, bolje to vec da nam zakljucaju ovo zito u kukolju.

Ako je jedini zivot koji imam onaj na BUG-u, da li to znaci da ja nemam zivota?
16 godina
offline
BUG Forum Live

Mentalistek si uzima prevelike zalogaje...

 

Prvo pokusava zbarit curu/curke, a sad bi jos programirao :D Kreni od malih stvari, da bi mogao hodati, prvo moras znat puzati ;)

http://www.mediafire.com/?er4ng2zenhm
14 godina
offline
Re: BUG Forum Live
Batista kaže...

Mentalistek si uzima prevelike zalogaje...

 

Prvo pokusava zbarit curu/curke, a sad bi jos programirao :D Kreni od malih stvari, da bi mogao hodati, prvo moras znat trollat ;)

 

EDIT: iz poštovanja i opomene brišem

If you have NOS, you are the BOSS... dude don't slow down drift that shit !!! =)
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.4.2011 13:17 (Genoxxx).
15 godina
offline
Re: BUG Forum Live
Mentalist,ti ces me u grob otjerat,majke mi :-D :-D
13 godina
neaktivan
offline
BUG Forum Live

Mogu ja pomoći oko modeliranja... 

Pošto nemam pametnija posla, budem postao par mojih skromnih radova pa ti procjeni dali ću biti od pomoći... 

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: BUG Forum Live
Izbjeglica_02 kaže...

Mogu ja pomoći oko modeliranja... 

Pošto nemam pametnija posla, budem postao par mojih skromnih radova pa ti procjeni dali ću biti od pomoći... 

 

Samo nemoj neke detaljne,dugo bi trajalo za load {#}

This ain't no party, this ain't no disco, this ain't no fooling around!
16 godina
offline
BUG Forum Live

oookk.....

 

Prvo, ideja virtualnog okupljališta nije nova (makar nitko ne tvrdi da je, ali moram to spomenuti zbog kontektsta), te je kao takva puno puta isprobavana i puno puta se pokušalo napraviti neki virtualni svijet di bi se ljudi okupljali. Jedino što je do sad kolko tolko uspjelo, je second life. Sve ostalo je ili propalo, ili nikad do kraja realizirano ili na putu da propadne.

Osnovni problem u takvim virtualnim svijetovima je upravo ono što mnogi u startu misle da je cool kod toga; a to je činjenica da u tom virtualnom svijetu upravljate svojim likom koji je više-manje ograničen jednakim stvarima kojima ste ograničeni i vi u stvarnom životu; mora hodati od točke A do točke B, tj. npr. ako želite razgovarati sa osobom na drugom kraju te virtualne prostorije, morate se odšetati do nje i započeti razgovor, a kad taj razgovor završi, napraviti isto sa sljedećom osobom. To u startu je fora, ali vrlo brzo to i sl. stvari dosadi, jer u osnovi takav koncept otklanja prednosti interneta i zamjenjuje ih sa "manama" stvarnosti; a to je brzina komunikacije i izvršavanja nekih radnji.

 

Drugi problem je ograničenost medija za komunikaciju; ono što možete imati je samo malo bolje fancy online chat; ne možete attachati slike, pratiti starije rasprave, uključiti se u neke otvorene rasprave i sl. Jer uzmite na primjer da troje ljudi razgovara o nečem i njihovi avatari stoje u jednom kutu sobe i raspravljaju; oni koji su na drugom kraju sobe će voditi drugi razgovor i neće moči sudjelovati u raspravi koju vode ova trojica. Tako da u slučaju komunikacije, klasični forum je u daleko većoj prednosti, jer možete vrlo lako vidjeti što se raspravljalo od samog početka rasprave. Dakle, na kraju bi dobili fancy online chat koji bi bio podosta zatvorenog tipa. A i kad smo kod online chatova; koliko vas (ili koliko ljudi znate) posječuje nekakve online chatove? Ja osobno neznam nikoga niti ih sam posječujem, jer su gubljenje vremena.

 

Treći problem je tehnička izvedba; možda najadekvatnije riješenje bi bilo da se koristi neki gotov 3D engine tipa već ranije spomenuti Unity3D, koji ima i opciju web playera. Ali sve to zahtjeva instalaciju dodatne aplikacije. Večinom to nije problem, ali morate uzeti u obzir da postoje i ljudi koji nebi mogli instalirati dodatne aplikacije; npr. zaposleni u nekim firmama, di nemaju admin prava na radnom računalu (makar to nebi smjeli raditi za vrijeme radnog vremena, al budimo realni, takve stvari svi rade na poslu ).

Nadalje, za tako nešto treba imati dedicated server koji bude služio samo da vrti taj virtualni svijet. A čim više ljudi bi koristilo to, time bi server trebao biti "jači" ili bi ih trebalo više. A je popriličan mjesečni trošak (u rangu par tisuća kuna mj.) kojeg treba nekako namaknuti iz mjeseca u mjesec.

 

Četvrti problem je sadržaj; da bi takav jedan vritualni svijet mogao funkcionirati, mora imati dovoljno sadržaja i aktivnosti (osim samog chata), da zadrži ljude čim dulje, te da dovuće nove ljude, jer više korisnika = više mogučnosti za zaradu od rekalma = pokrivanje mjesečnih troškova. A da bi imali dovoljno sadržaja, morate imati i dovoljno ljudi koji bi taj sadržaj i kreirali te obogačivali. Jedna varijanta je imati tim ljudi koji bi konstantno bio na raspolaganju i koji bi na tome radili, ali takvi ljudi svoje znanje mogu poprilično dobro unovčiti, te ako im ne osigurate kvalitetnu novčanu naknadu, onda će svoje vrijeme rađe trošiti na profitabilnije stvari. Druga varijanta je da dozvolite korisnicima da kreiraju novi sadržaj, ali je tu opet problem u tome što morate svaki sadržaj koji kreiraju korisnici dobro provjeriti da li odgovara specifikacijama, kako nebi stvarao probleme. Takav pristup bi mogao poprilično naškoditi optimizaciji sustava, koja je nužna za web based 3D svijet u kojem će biti podosta korisnika u isto vrijeme (u suprotnom bi se mogla javiti štekanja ili čak pad sustava).

 

Peti problem; realizacija cijelog projekta.

Da bi se to moglo dobro napraviti, prvo treba kvalitetno posložiti koncept, odrediti ciljeve, smjernice i osnovne sadržaje i aktivnosti. Nakon toga treba definirati sve potrebne radnje da se tako nešto napravi, te prema tome oformiti tim (dakle, kolko i kakvih programera, koliko 2D i 3D artista i sl.). Zatim treba jasno i točno definirati zadatke za svakog pojedino člana tima, te ujedno osigurati kvalitetne i jasne upute i skice za svaki pojedini zadatak. Zatim treba u toku realizacije nadzirati i pratiti rad svakog člana tima, kako bi svatko odradio svoj posao u skladu sa uputama, te se minimaliziralo prepravljanje i ponavljanje posla. Dakle, ukratko; organizacija, organizacija i onda još organizacije.

 

Šesti problem; interes. Da li ste sigurni da postoji dovoljan interes i potreba za tako nečim, da opravdate više mjeseci (ili godina) rada i razvoja na nečem što će bez interesa propasti u roku od par mj.? A taj interes korisnika povlači za sobom i interes potencijalnih oglašivaća, donatora ili investitora, bez kojih tako nešto nije moguće realizirati, jer kao što sam napomenuo, da i napravite to sve skupa za NULA kuna, opet vam trebaju neki prihodi sa kojima čete plačati servere i njihovo održavanje.

 

Sedmi problem: svi ovi problemi do sada; Prvo i osnovno što morate napraviti, je da pokušate nači riješenje za sve ove gore spomenute probleme, a tek onda možete započeti sa ozbiljnim radom. Ako uspijete riješiti te probleme, onda će najvjerojatnije i vaš projekt uspjeti, ali to nije garancija. Ali ako zakažete samo na jednom, sve će vrlo brzo propasti. Onih kojima je to pošlo za rukom je jakooo malo...

 

A iskreno, čitajući raspravu do sad, nisam vidio ni jednu ozbiljniju nakanu da se bilo što od ovog spomenutog pokuša riještiti, tj. nisam ni vidio da je itko previše i svijestan tih problema. Zapravo, nisam ni pročitao neki ozbiljniji opis cijelog projekta i što bi to točno trebalo biti, tako da zapravo samo pretrpostavljam da sam dobro shvatio o čemu je tu točno rijeć.

http://dejankober.com/ Tweeter: http://twitter.com/#!/koberko
16 godina
offline
Re: BUG Forum Live
lzgr kaže...
Izbjeglica_02 kaže...

Mogu ja pomoći oko modeliranja... 

Pošto nemam pametnija posla, budem postao par mojih skromnih radova pa ti procjeni dali ću biti od pomoći... 

 

Samo nemoj neke detaljne,dugo bi trajalo za load {#}

Tnx; podsjetio si me na još jednu stvar koju sam zaboravio spomenuti; optimizacija cijele stvari.

http://dejankober.com/ Tweeter: http://twitter.com/#!/koberko
13 godina
neaktivan
offline
Re: BUG Forum Live
lzgr kaže...
Izbjeglica_02 kaže...

Mogu ja pomoći oko modeliranja... 

Pošto nemam pametnija posla, budem postao par mojih skromnih radova pa ti procjeni dali ću biti od pomoći... 

 

Samo nemoj neke detaljne,dugo bi trajalo za load {#}

To će programer reći...

 

On bude odredio koliko mi modeli trebaju imati polygona :)

 

Evo par radova, pa prosudi, imam još gomilu nedovršenih, moram ih srendat samo... 

15 godina
offline
Re: BUG Forum Live
Berko kaže...

...

Previse razmisljanja za ovakav jedan projekt :)

Mentalist je moj idol...
16 godina
offline
Re: BUG Forum Live
tnakir kaže...
Berko kaže...

...

Previse razmisljanja za ovakav jedan projekt :)

A ja bi rekao baš suprotno; nedovoljno ;) Da je to tako lako i jednostavno, onda bi to svi radili.

http://dejankober.com/ Tweeter: http://twitter.com/#!/koberko
15 godina
offline
Re: BUG Forum Live
Berko kaže...
tnakir kaže...
Berko kaže...

...

Previse razmisljanja za ovakav jedan projekt :)

A ja bi rekao baš suprotno; nedovoljno ;) Da je to tako lako i jednostavno, onda bi to svi radili.

Ali svi tu znamo da se ovo nece nikada realizirati, tako da... ipak previse razmisljanja. Ovo je jos jedan topic gdje Mentalist trolla i to je to :) Nothing less, nothing more :)

btw nice work - ćirnio sam ti na web

Mentalist je moj idol...
14 godina
protjeran
offline
Re: BUG Forum Live
tnakir kaže...
Berko kaže...

...

Previse razmisljanja za ovakav jedan projekt :)

 

Da, prvo sto sam pomislio C-C-C-COM-C-C-C-COMBO BREAKER, steta, a bas smo se uzivili...

 

Realiziranje ideje je jedino sto je moglo prekinuti realizaciju ideje!

 

Ako je jedini zivot koji imam onaj na BUG-u, da li to znaci da ja nemam zivota?
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.4.2011 14:45 (Mentalist).
16 godina
offline
Re: BUG Forum Live
tnakir kaže...
Berko kaže...
tnakir kaže...
Berko kaže...

...

Previse razmisljanja za ovakav jedan projekt :)

A ja bi rekao baš suprotno; nedovoljno ;) Da je to tako lako i jednostavno, onda bi to svi radili.

Ali svi tu znamo da se ovo nece nikada realizirati, tako da... ipak previse razmisljanja. Ovo je jos jedan topic gdje Mentalist trolla i to je to :) Nothing less, nothing more :)

btw nice work - ćirnio sam ti na web

A čuj; sad ili bu prestao sa trollanjem i primo se posla ili fino lock na temu pa nebu ni trolanja ;)

P.S. tnx za"ćiranje" i komentar :D

http://dejankober.com/ Tweeter: http://twitter.com/#!/koberko
14 godina
protjeran
offline
Re: BUG Forum Live
Berko kaže...

A čuj; sad ili bu prestao sa trollanjem i primo se posla ili fino lock na temu pa nebu ni trolanja ;)

P.S. tnx za"ćiranje" i komentar :D

 

Mi samo trebamo sve to fino nacrtati i napisati, i Miru/Dragu/Domagoja dovesti, a za ostalo vidi sliku.

Ako je jedini zivot koji imam onaj na BUG-u, da li to znaci da ja nemam zivota?
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.4.2011 14:54 (Mentalist).
15 godina
offline
Re: BUG Forum Live
Berko kaže...

A čuj; sad ili bu prestao sa trollanjem i primo se posla ili fino lock na temu pa nebu ni trolanja ;)

P.S. tnx za"ćiranje" i komentar :D

Neka trola... on bar zabavno trola.

Mentalist je moj idol...
13 godina
neaktivan
offline
Re: BUG Forum Live

Ako stavim pedo beara na avatar jel mogu sa rockerom :D?

EDIT: Berko - partypooper :P

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.4.2011 15:00 (Wicked_Sick87).
16 godina
offline
Re: BUG Forum Live
Wicked_Sick87 kaže...

 

EDIT: Berko - partypooper :P

Hehe :D:D That's my middle name :D:D

http://dejankober.com/ Tweeter: http://twitter.com/#!/koberko
15 godina
neaktivan
offline
Re: BUG Forum Live
Berko, ma nemas ti pojma... Mi tu svi vjerujemo u Mentalista i njegov projekt!
Mentalist, ne daj se, mozes ti to! Realiziraj taj projekt








P.S. Berko, radovi su ti stvarno epic! (Android :))
http://androoolog.blogspot.com/
15 godina
offline
BUG Forum Live

lave prijava hahaha

when I'm sad, I stop being sad and be AWESOME instead! True story :)
13 godina
offline
BUG Forum Live

Podrzavam ovo :)

 

Nego,hoceli i ovdje biti onakvih pozivnica kao za Digitalnu arhivu Buga?

14 godina
neaktivan
offline
BUG Forum Live

Hahahahahahahahahahahahahahahaha. EPIC!

 

(Prijavljujem se{#})

Dvije stvari su beskonačne; svemir i ljudska glupost, ali što se svemira tiče nisam posve siguran.
13 godina
neaktivan
offline
BUG Forum Live

Prijava od mene.

One good thing about music, when it hits you, you feel no pain. - Bob Marley
15 godina
neaktivan
offline
BUG Forum Live

Ma, za sta se vi tocno prijavljujete??? Jer meni nije bas jasno :-D A imam blagi dojam da nije ni vama :-D

All the people in the left wing fuck, and all the people in the right wing fuck, and all the people in the underground fuck - I find myself stupified, coming back again...
13 godina
protjeran
offline
BUG Forum Live

Prijava {#}

Skype: antonio.andelic96
15 godina
neaktivan
offline
Re: BUG Forum Live
Deus ex machina kaže...

Ma, za sta se vi tocno prijavljujete??? Jer meni nije bas jasno :-D A imam blagi dojam da nije ni vama :-D

Pa za kartone.

Kolovođa crnjaka a ostali po zasluzi.

World Championships: 7, GP started: 272, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,447
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice