Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.620.987
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

opširni test - link

16 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

6 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
picajzla0707 kaže...

opširni test - link

toliko o high rr gamingu 

15 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Evo kako ne med presetu 4.1ghz Ryzen dise s gtx 1080ti

bn je tu ali cak sam se zacudio kako zapravo to okey i radi.. naravno moj scenarij je 3440x1440 i to bn-a nece vidjeti ali ovo mi govori da se tu moze igrati i na puno manjoj rezi..

naravno da tu intel daje dosta bolji score ali mene iskreno ovo veseli.

6 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
toxic kaže...

Evo kako ne med presetu 4.1ghz Ryzen dise s gtx 1080ti

bn je tu ali cak sam se zacudio kako zapravo to okey i radi.. naravno moj scenarij je 3440x1440 i to bn-a nece vidjeti ali ovo mi govori da se tu moze igrati i na puno manjoj rezi..

naravno da tu intel daje dosta bolji score ali mene iskreno ovo veseli.

 ma kaj se optereujes, pa pogle ovo gore sto je linkano, ima valjda jedna ili dvije igre di ryzen ne moze rokat 144Hz, ti mitovi da je intel iskljuciva opcija za hrr igranje su bulshit kao i 99% sranja koje se pisu na ovoj temi 

 

nravno i taj highrr gaming je rijetkost kao i posteni hrvatski politicar, malo nas je, ali nismo svi govna 

12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

To da je intel jedina prava opcija za high rr gaming je debela cinjenica i tu vec odavno nema pametovanja...

 

Jeste vi pogledali ovaj odron od testa? Na 720p i3 8300 bolji od 2700x i TR u vise navrata, po testu ispada da je 8350k ultimativni high rr gaming cpu, pa tko ozbiljno moze shvatiti ovaj test i koristiti ga za argumentiranje o 144hz gamingu.

11 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
war3_tft kaže...

To da je intel jedina prava opcija za high rr gaming je debela cinjenica i tu vec odavno nema pametovanja...

 

Jeste vi pogledali ovaj odron od testa? Na 720p i3 8300 bolji od 2700x i TR u vise navrata, po testu ispada da je 8350k ultimativni high rr gaming cpu, pa tko ozbiljno moze shvatiti ovaj test i koristiti ga za argumentiranje o 144hz gamingu.

uzmi, posudi od nekoga, bilo koji i3 K proc 7 il 8 serije, pa pogledaj sam, u 99,9% igara ce drzat ziher 120Hz na 720p

 

a ove fore 144 i 165 pa navise, to ionako ne moze niti jedan proc, osim u CS i slicnim jednostavnim igrama

 

a opet s druge strane, koga boli tuki, hrr je ionako devijacija kao i 4k gaming

 

6 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
war3_tft kaže...

To da je intel jedina prava opcija za high rr gaming je debela cinjenica i tu vec odavno nema pametovanja...

 

Jeste vi pogledali ovaj odron od testa? Na 720p i3 8300 bolji od 2700x i TR u vise navrata, po testu ispada da je 8350k ultimativni high rr gaming cpu, pa tko ozbiljno moze shvatiti ovaj test i koristiti ga za argumentiranje o 144hz gamingu.

hm, ne bih se slozio, vecina procesora danasnjice su dovoljni za hrr, intel vise modela amd manje, mislim da je 100Hz neki minimum, a to mogu svi R5 procesori pa navise, a intelovi i3 pa navise, bar koliko sam ja vidio i probao, mislim na intel i3 i5 i7 svi, bez obzira na model mogu ziher 100Hz

15 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Mislim da neke igre vec to imaju ali automatsko poriktavanje rezolucije, i ostalih postavki na temelju frejmova koje zelis postic, to je pravi feature.

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Slazem se i ja za 100hz, al vise sam mislio 144-165hz.
10 godina
neaktivan
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Nemojte me ubit da ne otvaram novu temu pa da ovdje dragi ljudi postavim jedno pitanje.

Koliko ovo vrijedi za prodaju?Mis,tastatura,cooler i napajanje imaju garanciju.Hvala vam,lp.

CPU:i7 6700
GPU:Gainward Phoenix GTX 970 4GB
HDD:TOSHIBA DTO1ACA100 1TB
Intel SSD 530 240 gb
RAM:DDR4 8GB 

cpu cooler noctua nh-d15s
mbo: Asus H110M-K
PSU:gigabyte G750H
Case: deepcool DUKASE V3
Misonja:logitech g403 prodigy
Podloga:Logitech g240
Monitor:dell u2414h
Tastatura: Logitech g810

 

6 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
war3_tft kaže...
Slazem se i ja za 100hz, al vise sam mislio 144-165hz.

ma da, ali na tim frekvama tesko i i5 i i7 na 5GHz+ guraju stabilan fps, to je vec sfera previse para za realno premalo benefita u odnosu na ovo ispod 144Hz

 

 

12 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Bok ljudi!

Nakon dugo vremena (preko 10 godina!!) u moj komp je stigao Intel. Nemojte me kamenovati, vidim da trenutno nisu popularni među većinom 

https://www.bug.hr/forum/topic/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/299.aspx?page=352&jumpto=5722552&sort=asc&view=flat

 

U igrama koje igram je grafička za 2-3 "klase" ispod procesora. Radi blizu 100%, dok si CPU odmara na 20-40% 

Lijep prostor za streamanje 

 

Nego, kućište mi nije ništa hladnije nego prije, a baš sam mislio da bude.

Prije sam imao FX 8320@4.3GHz i 1070 Armor.

Ovaj procesor je vjerojatno hladniji, a grafička toplija (jer sad sve igram na ultra, 75Hz), pa sam na istome? Kaj mislite?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Neces lock imati, ali ce to biti puno blize tim frekvencijama i sto je najvaznije minimumi su bolji.

Razlika izmedu 100 i 144 se osjeti i sto minimumi padaju blize 100 ili ispod to je skroz neka druga prica i zapravo najveci razlog zasto je intel tu bolji izbor.

Sto de isplativosti tice, isto se moze reci za nekog tko zeli vrtit ultra postavke sa 1080ti, a moze isti fps recimo na very high imati sa 1080, sve su to gusti koje netko voli.
6 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
CyberDemonVZ kaže...

Bok ljudi!

Nakon dugo vremena (preko 10 godina!!) u moj komp je stigao Intel. Nemojte me kamenovati, vidim da trenutno nisu popularni među većinom 

https://www.bug.hr/forum/topic/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/299.aspx?page=352&jumpto=5722552&sort=asc&view=flat

 

U igrama koje igram je grafička za 2-3 "klase" ispod procesora. Radi blizu 100%, dok si CPU odmara na 20-40% 

Lijep prostor za streamanje 

 

Nego, kućište mi nije ništa hladnije nego prije, a baš sam mislio da bude.

Prije sam imao FX 8320@4.3GHz i 1070 Armor.

Ovaj procesor je vjerojatno hladniji, a grafička toplija (jer sad sve igram na ultra, 75Hz), pa sam na istome? Kaj mislite?

 stroj za sljedecih 10 godina 

 

nemremo nikaj mislit, kad ne znamo kolike su ti temperature

 

pa javi na koliko ti je OC i koje su ti temp proca i grafe pa ce ti vec netko nesto reci o tome

 

dok ti nista ne prelazi 80C boli te kita, samo rokaj  imas garanciju na sve

12 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
3dfx kaže...

 stroj za sljedecih 10 godina 

 

nemremo nikaj mislit, kad ne znamo kolike su ti temperature

 

pa javi na koliko ti je OC i koje su ti temp proca i grafe pa ce ti vec netko nesto reci o tome

 

dok ti nista ne prelazi 80C boli te kita, samo rokaj  imas garanciju na sve

 Ma, ni blizu 80 :D

Nit sam pokrenuo koji benchmark, nit sam igaro nešto dulje od pola sata. Čekam da klinci popadaju po krevetima, pa onda malo :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
toxic kaže...

Evo kako ne med presetu 4.1ghz Ryzen dise s gtx 1080ti

bn je tu ali cak sam se zacudio kako zapravo to okey i radi.. naravno moj scenarij je 3440x1440 i to bn-a nece vidjeti ali ovo mi govori da se tu moze igrati i na puno manjoj rezi..

naravno da tu intel daje dosta bolji score ali mene iskreno ovo veseli.

Iskreno, ako ti stroj sluzi pretezito za gaming, i iskrcao si 5+ k kuna za 1080 Ti, ne vidim sta bi te tu trebalo veselit... Ajmo bit realni...

15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
ansha kaže...
toxic kaže...

Evo kako ne med presetu 4.1ghz Ryzen dise s gtx 1080ti

bn je tu ali cak sam se zacudio kako zapravo to okey i radi.. naravno moj scenarij je 3440x1440 i to bn-a nece vidjeti ali ovo mi govori da se tu moze igrati i na puno manjoj rezi..

naravno da tu intel daje dosta bolji score ali mene iskreno ovo veseli.

Iskreno, ako ti stroj sluzi pretezito za gaming, i iskrcao si 5+ k kuna za 1080 Ti, ne vidim sta bi te tu trebalo veselit... Ajmo bit realni...

 Kaze se, "svaka budala svoje veselje ima". Tako da sam sretan, ajmo biti realni svako je sretan na svoj nacin. Nekog veseli posao za racunalom mene veseli igranje igara na racunalu.

6 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Šta nije da si ti nedavno već ima 1080Ti? A prije tog 2xRX480?
15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Paolo Maldini kaže...
Šta nije da si ti nedavno već ima 1080Ti? A prije tog 2xRX480?

 Ne imao sam obicnu gtx 1080 Aorus, prije toga gtx 1070, prije toga fury x a prije toga 2 x 480 itd... sad sam cijelu seriju gtx 1xxx prosao, eto probao sam i gtx 1060 6gb.

sad kceri samo trebam nac dobru gtx 1050ti low profile da joj uparim s i5 2400.

iako mi je na pamet palo da batalim to sff kuciste jer doma imam Corsaira i nabavim samo malo bolje napajanje i ostavim gtx 1060 6gb

 

 

Btw vecer poslikam dosta toga novog se nakupilo a nisam podijelio na forumu sto inace radim.

Dakle Onkyo AVR Reciever + Onkyo Subwoofer za kucno kino s HDR podrskom 4k@60hz 4:4:4, truehd zvukom itd, milina za Forzu 7 i slicne naslove koje picim kabelom spojenim na TV i tu je gtx 1080ti dusu dala takoder a za filmove da ne pricam.

Nintendo Switch - imam ga duže vremena nisam slikao.

R5 2600 + Cooler

i na kraju meni najdraža igracka zbog njegove dobre kamere u smislu snimanja videa i zvuka LG V30

Nadam se da sam zadovoljio sada premium klasu te da mogu dobit ticket :)

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.8.2018 8:35 (toxic).
12 godina
online
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
lav1000 kaže...
nicky.sl kaže...

Jok braco, autorevers nije premotavao traku nego je prebacivao na drugu stranu

 Nisam ja imao kazic s takvom funkcijom... to je nesto napredno iz 90ih....

Walkman sa samo fwd pa okreci kazetu da ti premota ako ti se svidi pjesma neka pjesma...show... a ovdje premotavamo a pjesme nam se ne svidjaju 

 Zapravo je autoreverse iz 80-ih. Brat kupio Toshiba kazić s tom forom 1984-e. Koštao 300 DEM (eh, nema više naše valute, došo ojro...).

Nisam ja ništa prčko.
15 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Evo jedan zgodan test grafickih kartica 1440p i 4k

 

https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2018-08-10-nvidia-geforce-gtx-1080-ti-benchmarks-7001

 

zanimljivo je kada usporedite 1%low i maxfps gtx 1080 vs vega 64.. prije 4 dana je izaslo pa bi sve trebalo biti okey.

dakle vega 64 ima gotovo svugdje manji low fps od gtxice a veci max fps...

kak je ovo zapravo moguce?

po ovom testu je vega64 zapravo brza kartica ali nemamo dovoljno snazan cpu da drzi njen min fps na visem rangu? mozda ce novi intelovi procesori izvuci vise iz nje.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.8.2018 11:09 (toxic).
11 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Ne mora nužno bit do procesora, možda se u pojedinim scenama može vidjeti čista snaga vege pa gdje može "rastegnut noge" ima veći max fps, ali kad se pojavi scena sa npr. puno teselacije onda fps na amd karticama pada osjetno više nego na nvidiji i dobiješ gore linkane rezultate.

10 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

+ Vec duze vrijeme radeon kartice imaju nestabilniji frame time.

Battlelog: D3lBoy-00
16 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

 

Ha ha ima aktivno hlađenje

15 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Ekipa imam problem, nisam ga primjetio prije ili jesam ali sam ga ignorirao.

Reinstalirao sam drivere safe mode s ddu programom.

provjerio dp kabele, prestekivao iz dp slota 3 u dp 1 itd. igrao se s frame limiterima itd..

gsync mi ocito ne radi kako treba ili sam ja do sada bio glup pa ga nisam nariktao kako spada.

 

Do sada mi je jedino gsync bio na on u npanelu.

Vsync u igrama i ostalo uvijek iskljucujem u nvidia panelu stavljam na off.

Cak sam stavio notificatin kada gsync radi da sam siguran da je ukljucen i on radi ali zapravo imam screen tearinge koji me ubijaju.

 

Cim ukljucim vsync screen tearing nestaje

i onda naletim na ovo : https://www.blurbusters.com/gsync/gsync101-input-lag-tests-and-settings/14/

 

Tu vele u cpanelu gsync on, vsync on a u igrama iskljucuj i ostaje mi wtf u glavi?

Pa sta neije fucking gsync tu da smanji input lag i da se ne koristi niti jedan drugi sync u kombinaciji?

 

Dakle preko frame limitera cak kada stavim i frame limit manje za 10 od rr monitra dobim u bf1 npr i we happy few screen tearing... nije velik ali ga brate vidim...

i da screen tearing nije non stop i u svakoj sceni, rijetko ali dogada se..

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.8.2018 18:32 (toxic).
16 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Brijem da ti gsync/freesync niti ne riješava trganje ekrana 100%, može se vidjeti tu i tamo.

14 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
XXX kaže...

Brijem da ti gsync/freesync niti ne riješava trganje ekrana 100%, može se vidjeti tu i tamo.

Sync je, dakle tearinga ne bi trebalo biti nikad...

12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Ne bi smjelo imati ikakvog tearinga inace nes ne radi kak spada.

Isto tako ne bi trebao paliti v-sync, evo ja ga imam ugasen i u driverima i u igrama i tearinga nema.

Bas sam jucer isao testirati da li se tearing javlja na visim frekvenvijama u ow i cak iznad 144hz se vidi i to ne malo.

Vidi dal ti je igra u kojoj ti se javlja tearing mozda stavljena u windowed mode jer to se posebno mora upaliti u driverima, ali i tad zna kenjati.

P.S. Isto iskustvo sam imao sa freesyncom.
15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
war3_tft kaže...
Ne bi smjelo imati ikakvog tearinga inace nes ne radi kak spada.

Isto tako ne bi trebao paliti v-sync, evo ja ga imam ugasen i u driverima i u igrama i tearinga nema.

Bas sam jucer isao testirati da li se tearing javlja na visim frekvenvijama u ow i cak iznad 144hz se vidi i to ne malo.

Vidi dal ti je igra u kojoj ti se javlja tearing mozda stavljena u windowed mode jer to se posebno mora upaliti u driverima, ali i tad zna kenjati.

P.S. Isto iskustvo sam imao sa freesyncom.

 Ne znam, okolo citam dosta problema s gsyncom opcenito

Sve vise citam da je ovo provjerena i najbolja opcija:

 

-Obviously make sure G-Sync is enabled in nvidia control panel
-Go to nvidia control panel and enable V-Sync (Globally)
-Disable V-sync in game

 

https://forums.battlefield.com/en-us/discussion/48507/getting-screen-tearing-while-using-gsync

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice