Drvo za rezbarenje

poruka: 11
|
čitano: 16.672
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Drvo za rezbarenje

Pozdrav svima,

 

Zanima me gdje je moguće naći drvo za rezbarenje,da je što bolje i lakše za oblikovanje?

Naime,namjeravam napraviti model štapa iz filma Jurassic Park.

Također bi trebao i žuto-narančastu smolu (resin),za vrh štapa,koja treba biti imitacija jantara.

Štap bi trebao izgledati kao repni kralješci dinosaura.

Ako itko ima malo volje da mi pomogne,bio bi mu jako zahvalan.

 

PS

Ako Vas zanima malo više o štapu kako izgleda,možete pogledati video o njemu:

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Drvo za rezbarenje

Štap je očito napravljen na tokarilici tak da teško da ćeš ga moći tako izrezbariti. Ako trebaš repliku najbolje bi bilo da koristiš drvo iz filma, od mekanih možda jasen ili agacija.

 

 

 

Ovo će ti pomoći s bojanjem i "uništavanjem" štapa:

ಠ_ಠ Rolling on the floor laughing until someone jump on me a makes me stop rolling on the floor laughing but then I do it again cuz it's awesome
13 godina
neaktivan
offline
Drvo za rezbarenje

Takakv štap bi trebao biti napravljen na tokarskom stroju  gdje ga onda možeš napraviti bez obzira na tvrdoću i vrstu drveta.

Rezbariti nešto nalik na štap pa onda brusiti da se dobije zaobljenost je težak posao, a i morala bi biti meka vrsta drva..

(usput agacija i jasen nisu baš mekani)

Nakon tokarenja ga možeš nožem rezati da dobiješ taj efekt rezbarenja.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.6.2014 22:01 (gamer_101).
11 godina
offline
Re: Drvo za rezbarenje
ROFLOLMAO kaže...

Štap je očito napravljen na tokarilici tak da teško da ćeš ga moći tako izrezbariti. Ako trebaš repliku najbolje bi bilo da koristiš drvo iz filma, od mekanih možda jasen ili agacija.

 

 

 

Ovo će ti pomoći s bojanjem i "uništavanjem" štapa:

Hvala na odgovoru.

Znaš li možda gdje bi mogao to dati istokariti u Zagrebu i koliko bi otprilike to koštalo?

 

 

11 godina
offline
Drvo za rezbarenje

Upravo sam zvao par obrta s tokarilicom,i nitko od njih to ne želi napraviti jer im se to ne isplati.

Imate li možda nekih drugih ideja?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Drvo za rezbarenje

brate neznan koliko si sposoban i vjest sa altatom ali to bi se iz pomoc obicnog motora   par ležajeva moglo napravit ....drvo..pa naljbolje je koristiti hrastovinu (e sad ima vise vrsta hrastovine ...ali ja prican o onoj dalmatinskoj hrastovini što raste ovdije kod nas u dalmaciji) ...drvo treba bit suho ....

sad izrada bi ti bila da napravis kao da ti motor rotira (što kako kaj ...e to je vec visa matematika i neznan jel ti se da toliko trudit i ualagt u sve samo da bi napravija štap) i narpavis kalup za svaki ovaj dio sapa i udri ..ispcoetka ces napravit par gresaka ali uvjezba se i nije tesko ...

e al opet ti kazen neznan koliko si strucan sa alaton i kako te ide ...

koliko znam ovdiej na forumu član izith ima cnc tokarilicu i radi cnc usluge  pa mozes pitat njega za savjet ili da ti on to sredi samo enznan da li ce se to dat radit s cncom... 

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
13 godina
neaktivan
offline
Drvo za rezbarenje

@ante5656

 

Nemoj mu predlagati tako nešto. On očito nikad nije niti vidio tokarilicu, a kamoli da je zna koristiti. Vrlo lako se može dogoditi da mu se nož posklizne i smrvi prste. Radi se o dugom i tankom komadu pa me nebi čudilo da mu i pukne tjekom izrade ili slično. 

 

 

@Jurassic Park

 

Imaš li možda nacrt s dimenzijama tog štapa? Možda ti mogu pomoći.

ಠ_ಠ Rolling on the floor laughing until someone jump on me a makes me stop rolling on the floor laughing but then I do it again cuz it's awesome
11 godina
offline
Re: Drvo za rezbarenje
ROFLOLMAO kaže...

@ante5656

 

Nemoj mu predlagati tako nešto. On očito nikad nije niti vidio tokarilicu, a kamoli da je zna koristiti. Vrlo lako se može dogoditi da mu se nož posklizne i smrvi prste. Radi se o dugom i tankom komadu pa me nebi čudilo da mu i pukne tjekom izrade ili slično. 

 

 

@Jurassic Park

 

Imaš li možda nacrt s dimenzijama tog štapa? Možda ti mogu pomoći.

Štap bi trebao biti dugačak 82cm,a širok 35mm.

Nacrte nemam,ali imam ovaj video:

 

 

Našao sam jedan obrt  koji ima drvotokaralicu,pa ću najvjerojatnije njih pitat da li rade to.

PS

Kao što se može vidjeti u videu,taj štap je napravljen od smole (resin) ali se također može napraviti od drveta.

 

 

 

 

11 godina
protjeran
offline
Drvo za rezbarenje

A zasto ce ti sluziti taj stap.

11 godina
offline
Re: Drvo za rezbarenje
T-55 kaže...

A zasto ce ti sluziti taj stap.

Za ukras na zidu.

To je "collectable" iz mog najboljeg filma Jurassic Park.

15 godina
neaktivan
offline
Drvo za rezbarenje

Jel netko zna di se mogu kupiti ovakvi nožići?
(isključivo kod nas,osim ako je velika razlika u cijeni).  

@modovi, Sunce se okreće oko Zemlje,ne?
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.7.2014 13:35 (zerocool12).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice