Gitare i sve vezano uz njih izdvojena tema

poruka: 4.965
|
čitano: 890.550
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
RE: Gitare i sve vezano uz njih
1domagoj1 kaže...

Još samo nešto. Ovisi i o kakvoj akustičnoj govorimo. Da li onoj s najlonskim žicama ili onom sa čeličnim žicama koja ima u potpunosti jednak vrat i pragove kao i električna :), na takvoj sam i ja počeo i još i dan danas sviram, recimo akustični dio Fade to Black mi je fakat bezveze svirat s električnom. Al velika je istina, što se tiče tonova poslije 12. polja. Istina, s ovom mojom se može dosta ugodno svirat do 15-16 polja, al nije to to. Tak da i ja bi savjetoval ako misliš električnu svirat, upikni neku električnu radije nego akustičnu. Ili eto, akustičnu s čeličnim žicama. Al ono, ja smatram da je najbolja kombinacija imat obje gitare, tak možeš svirat i riffove koji su i namjenjeni akustičnoj (sad mi jedino Stairway to Heaven pada na pamet - valjda je to na akustičnoj s čeličnim žicama?!) gitari. A ako baš imaš volje/želje okušat se u klasičnim vodama, malo ono, fingerpick i to, pa možeš si i klasičnu nabaviti.

Totalno istina, zato sam malo kasnije naglasio 'akusticnu, klasicnu'. Kvalitetne akusticne gitano gitare, to je ompfh Bogataš nema tog efekta koji moze nadomjestiti taj sound.

 

Prebacio sam probu sa iPhonea online... nova stvar na kojoj se radi, bubnjar je falio s probe pa smo se ja i basista glupirali (doslovce)... baizni 4/4, mrvicu tonalitetnog moduliranja u refrenu i to je to...

Ovaj prvi link ne clipa sound jer nismo tako glasni, i ima delay, pa zvuci malo bolje.

Drugi lagano clipa, ali ima nekakav aranzman. Pogotovu kad se ovaj manijak raspistoljio na basu na kraju (a i ja sam se malo izd*kavao :-D)

 

Snimljeno iPhoneom ispod majice :-D

Welcome - millenium... the fall of Planet Hate...
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.7.2010 21:36 (Deus ex machina).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Gitare i sve vezano uz njih
Deus ex machina kaže...
 Ja dan danas sviram barem 4 puta tjedno doma za svoju dusu, i u to ne racunam probe s bendom. Bas iskreno _volim_ svoju gitaru, kupio sam je polovnu, ostecena je jer je divljak na nju bacao jaknu i kljuceve, ali ne briga me... nisam je reparirao, niti necu, i ne planiram kupovati novu. Mislim da je takva vrsta fiktivne "veze" izmedju muzicara i njegovog instrumenta vrlo bitna.

 

ah, znam na što misliš. ja svog pauliea volim kao osobu :D

hmda
13 godina
neaktivan
offline
RE: Gitare i sve vezano uz njih
1domagoj1 kaže...
Deus ex machina kaže...

...

Još samo nešto. Ovisi i o kakvoj akustičnoj govorimo. Da li onoj s najlonskim žicama ili onom sa čeličnim žicama koja ima u potpunosti jednak vrat i pragove kao i električna :), na takvoj sam i ja počeo i još i dan danas sviram, recimo akustični dio Fade to Black mi je fakat bezveze svirat s električnom. Al velika je istina, što se tiče tonova poslije 12. polja. Istina, s ovom mojom se može dosta ugodno svirat do 15-16 polja, al nije to to. Tak da i ja bi savjetoval ako misliš električnu svirat, upikni neku električnu radije nego akustičnu. Ili eto, akustičnu s čeličnim žicama. Al ono, ja smatram da je najbolja kombinacija imat obje gitare, tak možeš svirat i riffove koji su i namjenjeni akustičnoj (sad mi jedino Stairway to Heaven pada na pamet - valjda je to na akustičnoj s čeličnim žicama?!) gitari. A ako baš imaš volje/želje okušat se u klasičnim vodama, malo ono, fingerpick i to, pa možeš si i klasičnu nabaviti.

klasična - najlonske žice

akustična - čelične žice

da se ne zbuniš :D

14 godina
neaktivan
offline
RE: Gitare i sve vezano uz njih

Daklem.

Klasična. najčešće je tijelo kod 12 praga, širi vrat, mekša, najlonske žice, drukčije mašinice i konjić.

Akustična. Tijelo se s vratom spaja kod 14 praga, puno češće dolaze sa izrezom za lakše soliranje na višim poljima, uži vrat, ugl dosta tvrđe, metalne žice. drukčije mašinice i konjić.

hmda
16 godina
neaktivan
offline
Gitare i sve vezano uz njih

Joj, nemojte opet. To smo valjda 100 puta prožvakali. Kužimo se, ne treba još i cjepidlačiti oko toga. :)

Keep on playin'!

http://3.141592653589793238462643383279502884197169399375105820974944592.com/index314.html
15 godina
neaktivan
offline
Gitare i sve vezano uz njih

Evi lipo vi meni recite koja van se od ove dvi gitare čini bolja:

http://www.njuskalo.hr/gitare/elektricna-gitara-aria-les-paul-oglas-1476957 - meni ova izgleda bolja

http://www.njuskalo.hr/gitare/stagg-el-gitara-oglas-1400407

Prof. dr. sc. torrentologije
14 godina
neaktivan
offline
RE: Gitare i sve vezano uz njih
Brzi97 kaže...

Evi lipo vi meni recite koja van se od ove dvi gitare čini bolja:

http://www.njuskalo.hr/gitare/elektricna-gitara-aria-les-paul-oglas-1476957 - meni ova izgleda bolja

http://www.njuskalo.hr/gitare/stagg-el-gitara-oglas-1400407

eh. nijedna?

za te pare se može nešto bolje polovno nać.

iako, frend mi ima original les paula, sa ari-inim vratom, i gitara je fenomenalna. al opet, taj vrat je vjerojatno s neke arijine skuplje serije, ne proizvode oni samo šitove :D

hmda
15 godina
neaktivan
offline
Gitare i sve vezano uz njih

Ma nemogu ja ništa aj ako ti se da probaj mi ti nešto nać ali da je gitara u splitu ili u okolici splita...

Prof. dr. sc. torrentologije
15 godina
offline
RE: Gitare i sve vezano uz njih
Brzi97 kaže...

Evi lipo vi meni recite koja van se od ove dvi gitare čini bolja:

http://www.njuskalo.hr/gitare/elektricna-gitara-aria-les-paul-oglas-1476957 - meni ova izgleda bolja

http://www.njuskalo.hr/gitare/stagg-el-gitara-oglas-1400407

Stagg ni pod razno i Aria je loša al je za trunku bolja od Stagga.Za te pare ti je best buy cort g210,ako ga nađeš polovnog.

When the power of love overcomes the love of power the world will know peace. Music is my religion.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gitare i sve vezano uz njih
Brzi97 kaže...

Evi lipo vi meni recite koja van se od ove dvi gitare čini bolja:

http://www.njuskalo.hr/gitare/elektricna-gitara-aria-les-paul-oglas-1476957 - meni ova izgleda bolja

http://www.njuskalo.hr/gitare/stagg-el-gitara-oglas-1400407

Ja bi Ariu definitivno uzel, al to je možda samo moja preferencija prema Arii. Sad je i meni došlo da ju kupim :P. Aria ima jako kvalitetne instrumente, pitaj čovjeka di je napravljena. Ne znam za Arie di mogu biti sve napravljene, ali ak je Made in Japan... Bilo bi idealno ako ju možeš isprobat da vidiš jel zuji gdi i sl.

 

EDIT: Haha, dobri odgovori. Ne znam, ne bih reko da je Aria tolko loša, ak vi tak velite... Mislim, sviral sam na Arii, al očito je neka bolja serija bila...

http://3.141592653589793238462643383279502884197169399375105820974944592.com/index314.html
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.7.2010 23:36 (1domagoj1).
15 godina
neaktivan
offline
Gitare i sve vezano uz njih

Što mislite o ovome(LH model,naravno Namigiva)?

Punk's not dead!!!!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Gitare i sve vezano uz njih
doctor_crash kaže...

Što mislite o ovome(LH model,naravno Namigiva)?

Hmmm, nebih to novo kupovao. ako nađeš polovno, onda okej, ali ako imaš para za tu novu, onda rađe uzmeš neku polovnu za te pare. 3 puta bolja će bit, najmanje :D

hmda
15 godina
neaktivan
offline
RE: Gitare i sve vezano uz njih
Slash 666 kaže...
doctor_crash kaže...

Što mislite o ovome(LH model,naravno Namigiva)?

Hmmm, nebih to novo kupovao. ako nađeš polovno, onda okej, ali ako imaš para za tu novu, onda rađe uzmeš neku polovnu za te pare. 3 puta bolja će bit, najmanje :D

Ajde molim te preporuči mi nešto,do 1500-1700kn max.Sviram 4 mjeseca tek,oko Božića bi se nešto uzelo.Left Handed!

Punk's not dead!!!!
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.7.2010 23:40 (doctor_crash).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gitare i sve vezano uz njih
doctor_crash kaže...

Što mislite o ovome(LH model,naravno Namigiva)?

Al di ćeš to nabaviti? Nisam dugo prošao dućanima, ali nisam nigdi vidio LH model? A i dobro kaže Slash, bolje rabljenu, manje će te doć. Jer ono, nije to roba ko mobiteli primjerice, pa ga kupiš za dva mjeseca ne valja jer je novi izašel, gitara se uvijek da svirat, bila ona stara 30 godina ili 3 godine :)

http://3.141592653589793238462643383279502884197169399375105820974944592.com/index314.html
15 godina
neaktivan
offline
RE: Gitare i sve vezano uz njih
1domagoj1 kaže...
doctor_crash kaže...

Što mislite o ovome(LH model,naravno Namigiva)?

Al di ćeš to nabaviti? Nisam dugo prošao dućanima, ali nisam nigdi vidio LH model? A i dobro kaže Slash, bolje rabljenu, manje će te doć. Jer ono, nije to roba ko mobiteli primjerice, pa ga kupiš za dva mjeseca ne valja jer je novi izašel, gitara se uvijek da svirat, bila ona stara 30 godina ili 3 godine :)

Prvo tražim model koji mi odgovara pa se onda prebacujem na narudžbu i ostalo.Neznam sad za rabljene,jaako malo ih ima po oglasima.

Punk's not dead!!!!
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.7.2010 23:46 (doctor_crash).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Gitare i sve vezano uz njih
Svaka RH gitara može postati LH. Plus, izgleda kul :D
Taman da pičoka nekolko uloviš
hmda
15 godina
neaktivan
offline
Gitare i sve vezano uz njih

Znate li vi svi note pa po njima svirate ili ste to naučili na neki drugi način?

Baš me to zanima jer bi volio jednog dana zasvirati gitaru a sada stariji ljudi od mene(zna se na koga mislim) nebi imali razumjevanja pa tako da vjerojatno ništa u skorije vrijeme.

I was told there's a new love that's born for each one that has died-DT
14 godina
protjeran
offline
RE: Gitare i sve vezano uz njih
Tomislav95 kaže...

Znate li vi svi note pa po njima svirate ili ste to naučili na neki drugi način?

Baš me to zanima jer bi volio jednog dana zasvirati gitaru a sada stariji ljudi od mene(zna se na koga mislim) nebi imali razumjevanja pa tako da vjerojatno ništa u skorije vrijeme.

Kao i za sve što se radi u praksi moraš znati teoriju da bi mogao to raditi u praksi. Ista stvar vrijedi i za glazbu - moraš znati glazbenu teoriju.

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';function(large_strin
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gitare i sve vezano uz njih
Tomislav95 kaže...

Znate li vi svi note pa po njima svirate ili ste to naučili na neki drugi način?

Baš me to zanima jer bi volio jednog dana zasvirati gitaru a sada stariji ljudi od mene(zna se na koga mislim) nebi imali razumjevanja pa tako da vjerojatno ništa u skorije vrijeme.

Pa ne znam kak bi drugačije sviral osim po notama. Mislim, ok, tablature su tu, ali ti nekak treba trajanje nota označit... ok, postoje dosta komplicirane i detaljne tablature, ali ak recimo hoćeš nekom klavijaturistu dati komad muzike? Ne možeš mu dat tablature. Već sam reko, meni je najdraže imat note i ispod tablature, lijep combo :D, ako želiš, mogu ti knjigu poslati da skužiš zapravo o čemu je tu riječ, samo se javi na PM (jedino, velim, na engleskom je).

http://3.141592653589793238462643383279502884197169399375105820974944592.com/index314.html
15 godina
neaktivan
offline
RE: Gitare i sve vezano uz njih
1domagoj1 kaže...
Tomislav95 kaže...

Znate li vi svi note pa po njima svirate ili ste to naučili na neki drugi način?

Baš me to zanima jer bi volio jednog dana zasvirati gitaru a sada stariji ljudi od mene(zna se na koga mislim) nebi imali razumjevanja pa tako da vjerojatno ništa u skorije vrijeme.

Pa ne znam kak bi drugačije sviral osim po notama. Mislim, ok, tablature su tu, ali ti nekak treba trajanje nota označit... ok, postoje dosta komplicirane i detaljne tablature, ali ak recimo hoćeš nekom klavijaturistu dati komad muzike? Ne možeš mu dat tablature. Već sam reko, meni je najdraže imat note i ispod tablature, lijep combo :D, ako želiš, mogu ti knjigu poslati da skužiš zapravo o čemu je tu riječ, samo se javi na PM (jedino, velim, na engleskom je).

Ok jer mislim i kad bi počeo svirati neznam kako bi njih naučio jer nikad nisam išao u glazbenu školu ili slično tako da neznam ništa o n jima.

A opet,neznam hoću li uopće početiNeodlučan

I was told there's a new love that's born for each one that has died-DT
16 godina
neaktivan
offline
Gitare i sve vezano uz njih

Sve se da naučiti, jedino o čovjeku ovisi hoće ili neće učiti. 

http://3.141592653589793238462643383279502884197169399375105820974944592.com/index314.html
15 godina
neaktivan
offline
RE: Gitare i sve vezano uz njih
1domagoj1 kaže...

Sve se da naučiti, jedino o čovjeku ovisi hoće ili neće učiti. 

Da,upravo tako.I imali vremena učiti,to mi je problem

I was told there's a new love that's born for each one that has died-DT
14 godina
neaktivan
offline
Gitare i sve vezano uz njih

Ja ne znam zašto ljudi traže gitare za ljevake (mislim ako ste ljevak) .... ja sam isto ljevak pa sviram na normalnoj gitari zato jer mi je lakše držat hvatove lijevom nego desnom rukom...

Revenge is like a ghost, it takes over every man it touches. It's thirst cannot be quenched until the last man standing has fallen /// Trust no one...
16 godina
protjeran
offline
Gitare i sve vezano uz njih

 

kad ovo naučite onda ste solidni basonje. Smijeh

Najbolja hrana je afrička; jedeš malo, a imaš veliki stomak !
16 godina
protjeran
offline
RE: Gitare i sve vezano uz njih
Looka kaže...

Ja ne znam zašto ljudi traže gitare za ljevake (mislim ako ste ljevak) .... ja sam isto ljevak pa sviram na normalnoj gitari zato jer mi je lakše držat hvatove lijevom nego desnom rukom...

ja sam dešnjak i popi*zdio bih kad bih morao "držati hvatove" desnom rukom.

 

logično je da si lijevak traži gitaru za ljevoruke ili da prerazbuca žice.

Najbolja hrana je afrička; jedeš malo, a imaš veliki stomak !
14 godina
protjeran
offline
Gitare i sve vezano uz njih

Nemojte stavljati stolice preko kablova jer ce vam se desiti prva slika (imam jos 2 pokvarena u ormaru, ali ih nisam htio dirati jer su slozeni fino).

a.k.a dr. House, ali to je ime bilo zauzeto
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gitare i sve vezano uz njih
Bugofil kaže...

 

kad ovo naučite onda ste solidni basonje. Smijeh

A

(mislim na bas intro) :)?

 

A ono, moral sam... :)

http://3.141592653589793238462643383279502884197169399375105820974944592.com/index314.html
14 godina
protjeran
offline
Gitare i sve vezano uz njih

Kakve zice koristite?

 

Ja sam koristio D'addario na el. i na akusticnoj...

 

Na el. ostajem na njemu, ali se sigurno za akusticnu prebacujem na Savarez.

a.k.a dr. House, ali to je ime bilo zauzeto
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.7.2010 14:28 (Mentalist).
14 godina
protjeran
offline
RE: Gitare i sve vezano uz njih
Bugofil kaže...

 

kad ovo naučite onda ste solidni basonje. Smijeh

Ništa posebno. Naskidao sam se ja toga, a i Primus-a, koje je u biti vrlo slično tome.

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';function(large_strin
15 godina
neaktivan
offline
RE: Gitare i sve vezano uz njih
Looka kaže...

Ja ne znam zašto ljudi traže gitare za ljevake (mislim ako ste ljevak) .... ja sam isto ljevak pa sviram na normalnoj gitari zato jer mi je lakše držat hvatove lijevom nego desnom rukom...

Možda zato što neki ljudi,kao ja npr. tako nemogu Izlanuo se?

Punk's not dead!!!!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice