Je li globalno zatopljenje laž?

poruka: 56
|
čitano: 12.644
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
protjeran
offline
Globalno zatopljenje, LAZ???

Sto mislite o ovome?

 

EVE ONLINE http://www.afk-wrecking.com/ (EVE kanal "ELITC") http://cro4life.freehostia.com/ Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
16 godina
offline
Globalno zatopljenje, LAZ???

Pa u tome je stvar da je svijet otisao k vragu istina uopce nije pozeljna vec se prezentira druga istina a to je ona koja ce velikim igracima donijet vise love lazu gdje god stignu uz pomoc medija koji su opet u vlasnistvu velikih igraca a to je zatvoren krug a sve to radi love no da smo ipak malo krivi za to zagrijavanje to jesmo!!!Cool

Athlon 64 LE-1620 (3.0ghz) - Golden Orb 2 - Kingmax Mars 1GB ddr2 800 (960mhz) - Seagate Baracuda 160gb - Seasonic S12II 430w - Samsung SM 2232BW - Gigabyte MA790X - DS4 - Ati Crosfire HD 3650 x2
16 godina
neaktivan
offline
Globalno zatopljenje, LAZ???

Globalno zatopljenje je skupljanje bodova nekih politicara i ubiranje love malih zelenih (greenpeace).

To je cista reklama...

Dokazano je da unazad tisucama godina temperatura je varirala, ledenjaci su se topili i odvajali, samo tad nismo imali tehnologiju to saznat.

 

Isto tako izracunato je da je temperatura 1800 tih godina bila visa nego danas, pa je padala i varira.

 

Svakako je istina da ima vise plinova u zraku i da to bitno utjece na temperaturu i klimatske i zemljine promjene, ali i dalje to nije u tom postotku u kojem oni to prikazuju.

 

 

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!
16 godina
protjeran
offline
Globalno zatopljenje, LAZ???

Probajte pogledat svih osam dijelova i procitat komentare sa strane :-)

EVE ONLINE http://www.afk-wrecking.com/ (EVE kanal "ELITC") http://cro4life.freehostia.com/ Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
15 godina
neaktivan
offline
Globalno zatopljenje, LAZ???

Ali ja mislim da to nije laž, jer efekt staklenika ima smisla. Preveliko nakupljanje CO2 te nemogućnost povratka UV zraka u svemir

 

može predstavljati za nekih 100 god. istinski problem. 1800-tih je temperatura varirala, ali to je bila njena prirodna promjena jer nije bilo ovakve modernizacije

 

dok to danas nije slučaj.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. ----------------------------- Intel E7200@3ghz,Gigabyte EP35-DS3,Gainward 8800GT OC,Segate Barracuda 500gb,2x 2 gb Kingmax ram,Thermaltake Soprano, Corsair VX 450W
15 godina
neaktivan
offline
Globalno zatopljenje, LAZ???

Globalno zatopljavljanje nije laž i ja iman dosta znanstvenika  koji će stati na moju stranu te iman čak sestru koja studira fiziku..i koja mi je pokazala puno alarmantnije podatke koja je sama sakupljala...0.5°C po godini....uglavnom ne važno za sve to...

Vidim da je ovo emisija sa National Geografica koji mi je inače mrzak zbog svog ne znanstenog pristupa i čistoj manipulaciji pravih istina....Da je ovakva emisija istinita mislite da bi je mogli gledati??? Možda ste upravo vi oni koji misle da su vijesti sa HRT-a objektivne? Ovo sve pada u vodu jer ono istina je da se klima mijenja....tome nema pitanja ali jednostavno je......

Zašto su sve tempereture porasle same od sebe? Temperature dobile noge i same prošetale po ljestvici.....hmmm....

Ova emisija je propaganda koja se sluzi najjednostavnijom objašnjenjem koje cemo svi prihvatiti....velike tvornice i političari nas lažu...naravno da lažu i zato ćemo svi povjerovati...no treba se uživit u suprotni sud od onoga koji vjerujemo kako bi mogli zadrzati objektivnost....

Ova emisija aludira na to da nam političari lažu ali je zaboravila napomenut da su i nju platili političari....

Nemojte svemu vjerovat.....

 

Tikviči vladaju svijetom!
15 godina
neaktivan
offline
Globalno zatopljenje, LAZ???

Slažem se, ima na tisuće drugih stvari koju mogu poljuljati naše stajališe ali treba ostati bistre glave i na činjenicama.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. ----------------------------- Intel E7200@3ghz,Gigabyte EP35-DS3,Gainward 8800GT OC,Segate Barracuda 500gb,2x 2 gb Kingmax ram,Thermaltake Soprano, Corsair VX 450W
16 godina
protjeran
offline
RE: Globalno zatopljenje, LAZ???
Tale kaže...

Globalno zatopljavljanje nije laž i ja iman dosta znanstvenika  koji će stati na moju stranu te iman čak sestru koja studira fiziku..i koja mi je pokazala puno alarmantnije podatke koja je sama sakupljala...0.5°C po godini....uglavnom ne važno za sve to...

Vidim da je ovo emisija sa National Geografica koji mi je inače mrzak zbog svog ne znanstenog pristupa i čistoj manipulaciji pravih istina....Da je ovakva emisija istinita mislite da bi je mogli gledati??? Možda ste upravo vi oni koji misle da su vijesti sa HRT-a objektivne? Ovo sve pada u vodu jer ono istina je da se klima mijenja....tome nema pitanja ali jednostavno je......

Zašto su sve tempereture porasle same od sebe? Temperature dobile noge i same prošetale po ljestvici.....hmmm....

Ova emisija je propaganda koja se sluzi najjednostavnijom objašnjenjem koje cemo svi prihvatiti....velike tvornice i političari nas lažu...naravno da lažu i zato ćemo svi povjerovati...no treba se uživit u suprotni sud od onoga koji vjerujemo kako bi mogli zadrzati objektivnost....

Ova emisija aludira na to da nam političari lažu ali je zaboravila napomenut da su i nju platili političari....

Nemojte svemu vjerovat.....

 

 Ovdje se ne misli na to da je laz samo globalno zatopljenje, vec da je laz da CO2 uzrokuje to gl. zatopljenje.
EVE ONLINE http://www.afk-wrecking.com/ (EVE kanal "ELITC") http://cro4life.freehostia.com/ Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
15 godina
neaktivan
offline
Globalno zatopljenje, LAZ???

a gledajmo to ovako vjerojatnost je 50:50 da se tako neš desi, istina je da smo sjebali ovaj  svjet no uvijek postoji šansa da se to ispravi... laž nemora bit, prije il kasnije če se i to desit iako mi nečemo doživjet tak neš jer mala je vjerojatnost da se tak neš desi o sljedečih 100 godina na tv-u je to malo prenapuhano....

Intel Core 2 Quad q6700 4x2.67GHz RAM 4GB Kingmax HDD HITACHI 500GB Radeon HD4670 512mb XP PRO
15 godina
neaktivan
offline
Globalno zatopljenje, LAZ???

kakvo zatopljenje.....pa ove godine je hladno kako nije bilo već duuuugo!!!!!!

16 godina
neaktivan
offline
Globalno zatopljenje, LAZ???

Meni je od početka globalno zatopljenje bilo smiješno pogotvo ova emisija utvrđuje moje mišljenje, samo je u svijetu problem što uvijek postoje dvije strane koje se međusobno gaze pa tako i znanstvenici. Jedan će reći jedno a drugi drugo i uvijek će gaziti jedni druge, ali ljudi su valjda dovoljno pametni da shvate što je ispravno, globalno zatopljenje ljudi najviše i osjete zato jer su to mediji napuhali. Ova sada globalna kriza je meni isto smiješna. Do nje i dolazi zato jer su mediji digli paniku među ljudima. Zaključujemo da su mediji ti koji potiču sve ovo. Kada pogledamo samo jedne vijesti; neka je budala da bi postala "netko" u svijetu objavila da se nešto dogodilo, mediji to prenesu i sad cijeli svijet vjeruje da se to dogodilo. Ja samo kad nekog političara krenem slušati; pa koga on tu pravi budalom? Čovjek mora dobro razmisliti u što će vjerovati i mora shvatiti da je sve ovo politika, političari iskorištavaju sve živo(u ovom slučaju klimu) da bi punili svoje džepove.

My car sucks, the brakes do not brake, the accelerator will not accelerate and the pistons will not piss
16 godina
neaktivan
offline
Globalno zatopljenje, LAZ???

Hmm... Ali nema i onih dokaza koji bi pokazali da globalno zagrijavanje NEMA veze sa zagađenjem, odnosno sa porastom razine CO2 kao stakleničkog plina. U današnjim vremenima je veoma lako dokazati nešto, međutim, doći do tih dokaza je puno teže! Razmislite samo, tko ima najviše koristi od toga da se dokaže da zagađenje nema veze sa globalnim zagrijavanjem! Sve zemlje koje puno zagađuju, sve zemlje koje imaju razvijenu naftnu industriju i koje na neki način ovise o nafti - mi ovdje govorimo o MILIJUNIMA radnih mjesta. Nasuprot njih su malobrojni oni koji govore da je GZ povezano sa CO2! Milijuni nasuprot nekoliko tisuća! Ma dajte molim vas. Da, danas se GZ komercijaliziralo, unovčilo itd,itd što ne znaći da ne postoji i da nije prisutno! Upravo suprotno. Tko ima korist od toga da se dokaže da GZ je prijetnja? Možda oni koji ulažu u zelenu tehnologiju. A i takvih je još uvijek jako malo... Zanimljiva tema i zamršena priča.

Mount Vision Pro
16 godina
offline
Globalno zatopljenje, LAZ???

Mislim da ipak ima nešto u globalnom zatopljenju, ali ovaj je filmić svakako zanimljiv za pogledat..

Vrijeme će pokazati tko je bio u pravu Namigiva

Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, EVGA GF-GTX260 Core 216 896MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
15 godina
neaktivan
offline
Globalno zatopljenje, LAZ???

Ama ne znam ni sam u sta vise da vjerujem.

 

Cinjenica jest da smo podobro zagadili ovu nasu planetu

i da nam se ne pise dobro ako ovako nastavimo ali i dalje vjerujem

da iza svega ovoga stoje neke dublje stvari do kojih za sada ne mozemo doprijeti.

 

Sve sto se na ovoj planeti dogadja a uzrokovano je

ljudskim djelovanjem(95% stvari smo mi uzrokovali) se desava radi ostvarenja nekih interesa

 

Ako se ikad desi neki veliki poremecaj koji se veze za GZ jedino ce mi biti

zao onih jadnih zivotinja koje nemaju nista s tim a koje ce nestati i obicnih ljudi koji

mogu stradati a sve radi ostvarenja velikih strateskih ciljeva bogatih drzava i vladajucih struktura.

15 godina
offline
RE: Globalno zatopljenje, LAZ???

Zemlja ima svoj ciklus (e, sad, se za vraga ne mogu sijetiti kako se zove) koji ide od prema globalnog zahlađenja (među rajom poznat pod nazivom ledeno doba) do globalnog zatopljenja.

Recimo, danas nas šopaju podacima da se ledenjaci tome, a nitko nigdi ne spominje da je nekada na polovima bila, ni manje ni više, nego tropska klima i umjesto snijega da su bile prašume, but well...

Čovjek može promjeniti mikroklimu i malčice "pogurati" promjene, ali, bar kako danas stojimo, još uvijek ne možemo drastično mjenjat klimu.

Druga priča je što se nekom pacijentu prije mnogo ljeta činila briljantna ideja napravit grad na vodi, pa danas vlada panika kad bu ili ne bu potonul.

Životinje ne budu preživjele zbog čovjeka? Da, istina, stvarno sramota da opet radimo istu pogrešku kao i s dinosaurima... Život će se prilagoditi, neke vrste će nestati, ali neke nove će nastati...

Ja bih tebe skidao k'o filmove s torrenta
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.1.2009 15:02 (Bukva).
16 godina
protjeran
offline
Globalno zatopljenje, LAZ???

Nesto se slabo u zadnjih mjesec dana pise o glob. zatopljenju u novinama :-), valjda im trenutno neide

na ruku ovo jesensko vrijeme LOL

16 godina
offline
RE: Globalno zatopljenje, LAZ???
2029.MN4 kaže...

Tko ima korist od toga da se dokaže da GZ je prijetnja? Možda oni koji ulažu u zelenu tehnologiju. A i takvih je još uvijek jako malo...

 

Najmanje koristi imas ti, a najvise koristi imaju drzave koje ti naplacuju poreze na osnovu "zagadjenja" okoline, pa malo vidi koji su to porezi i o kakvim se iznosima radi, pa mozda skontas tko ima koristi... hmmm

16 godina
protjeran
offline
Globalno zatopljenje, LAZ???

Hackeri su provalili u server cijenjenog centra za istraživanje klime Climate Research Unita i na netu objavili 1.000 mailova i 3.000 provaljenih dokumenata koji pokazuju da su eminentni američki i britanski znanstvenici manipulirali informacijama o utjecaju čovjeka na klimatske promjene. Mailovi sadrže diskusije o znanstvenim podacima i tome treba li ih objaviti, kako najbolje protuargumentirati skeptike, a u jednom mailu se govori o upotrebi trika u grafičkom prikazivanju trenda zagrijavanja. Prvi detalji o provaljenim dokumentima objavljeni su na Air Vent. AP.

 

http://tinyurl.com/yjb562x

 

I DONT NEED SEX, THE GOVERNMENT FU*KS ME EVERY DAY
16 godina
protjeran
offline
Globalno zatopljenje, LAZ???

Istina o globalnom zaglupljenju - Al Gore i eko-fasisti traumatiziraju djecu

 

https://www.youtube.com/watch?v=SHRl181kFlY&feature=sub

I DONT NEED SEX, THE GOVERNMENT FU*KS ME EVERY DAY
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.12.2009 20:54 (MorciTheCroat).
15 godina
offline
Globalno zatopljenje, LAZ???

Akademik Vladimir Paar: Ljudi se moraju spremiti za ledeno doba, to je nemoguće izbjeći!

 

Gledao sam prije nekih godinu dana dokumentarac o globalnom zatopljenju - kako je to sve jedna velika izmišljotina a zapravo se radi o posljedici utjecaja Sunca i ostalih planeta. Kako je izmjena ledenog doba i globalnog zatopljenja najnormalnija pojava a ne isključivo ljudski (negativan) utjecaj na okoliš.

 

Solidan tekst Paara. Ma.. tko zna što nam sve lažu i prodaju muda pod bubrege. Mali čovjek nije nikome u interesu, nikad bio i nikad neće biti.

Ne diraj bubamaru dok spava!
16 godina
offline
Je li globalno zatopljenje laž?

Da, baš sam danas prijepodne pročitao Paarove teze i argumente kojima objašnjava dolazak novog ledenog doba koje kasni zbog ljudskog utjecaja na povećanje koncentracije CO2 u atmosferi tijekom zadnjih par tisuća godina. Ima smisla to što čovjek govori Namigiva

Lijep pozdrav ;)
16 godina
protjeran
offline
Je li globalno zatopljenje laž?

Nonsens, utjecaj ljudi  povecanjem staklenickih plinova je zanemariv u odnosu na snagu suncevih pjega.

I DONT NEED SEX, THE GOVERNMENT FU*KS ME EVERY DAY
16 godina
neaktivan
offline
RE: Je li globalno zatopljenje laž?
MorciTheCroat kaže...

Nonsens, utjecaj ljudi  povecanjem staklenickih plinova je zanemariv u odnosu na snagu suncevih pjega.

može pojašnjenje?

... dijete oficira JNA, potomak mješanog srpskog braka, homoseksualac, peder, lezba, crnac, vegetarijanac, komunjara, cigan i ateist ...
14 godina
protjeran
offline
Je li globalno zatopljenje laž?

ma kakva laž....
uzmite bocu CO2 i udahnite ( dovoljno je samo jednom ), e pa če te vidjet kako je onda atmosferi i prirodi od toga CO2 a ljudi ga danas previše ispuštaju...

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.2.2010 15:41 (mindstorm).
16 godina
protjeran
offline
RE: Je li globalno zatopljenje laž?
(s)izgoreo kaže...
MorciTheCroat kaže...

Nonsens, utjecaj ljudi  povecanjem staklenickih plinova je zanemariv u odnosu na snagu suncevih pjega.

može pojašnjenje?

 

I DONT NEED SEX, THE GOVERNMENT FU*KS ME EVERY DAY
15 godina
neaktivan
offline
RE: Je li globalno zatopljenje laž?

@mindstorm ajd ti prvo zavrsi osnovnu skolu pa onda tu piskaraj

14 godina
protjeran
offline
RE: Je li globalno zatopljenje laž?
Super_Terrorizer kaže...

@mindstorm ajd ti prvo zavrsi osnovnu skolu pa onda tu piskaraj

kad je upišeš ti iči čemo skupa, radio sam na poslu sa CO2 pa znam šta pričam

14 godina
neaktivan
offline
RE: Je li globalno zatopljenje laž?
mindstorm kaže...
Super_Terrorizer kaže...

@mindstorm ajd ti prvo zavrsi osnovnu skolu pa onda tu piskaraj

kad je upišeš ti iči čemo skupa, radio sam na poslu sa CO2 pa znam šta pričam

 A jesi li na poslu radio i s "atmosferom", pa znas kako se ona "osjeca" pod teretom CO2? koliko je meni poznato, nama CO2 skodi jer smo ziva bica koja disemo kisik. Jednom drvetu npr. veca razina CO2 cak i odgovara. Atmosfera je sama po sebi samo smjesa plinova i bilo bi joj svejedno da je i 99% CO2 u njoj.

16 godina
neaktivan
offline
Je li globalno zatopljenje laž?

CO2 nije štetan za ljude u koncentracijama do 10%, a u atmosferi ga ima 0.038%. Dakle, čak ni nekontrolirano zagađivanje ne bi napravilo direktnu (naglašavam direktnu) štetu ljudima.

 

Moja pretpostavka (pošto me nikad nije previše zanimalo globalno zatopljenje) je da ugljikov dioksid reagira s ozonom te nastaje ugljična kiselina i vodik. Reagiraju i CFC plinovi s ozonom, ali to su već složenije kemijske jednadžbe koje ne bih mogao lagano riješiti.

 

Dakle, nepobitno je da ti plinovi razgrađuju ozon i uništavaju atmosferu, samo je pitanje rade li to u dovoljnim količinima da bi se negativni efekti osjetili. Moje mišljenje je da je to premala količina da bi napravila ozbiljniju štetu u atmosferi.

 

Zime su svejedno hladne što baš i nije obilježje globalnog zatopljenja. Mislim da se jednostavno klima mijenja. Dolazi nam ledeno doba, ne u skoroj budućnosti, ali poznato je da se Zemljina klima periodički mijenja.

 

Ne mogu baš pokrijepiti svoje mišljenje nekakvim dokazima, pošto nisam previše upućen u problem globalnog zatopljenja, dakle možda nije ni točno, ali eto...

~~~ Pička, šolja, kurac ~~~
14 godina
offline
Je li globalno zatopljenje laž?

mislim da je globalno zatopljenje glupost,dokaz je ova ledena zima

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice