Hakiranje zaključana tema

poruka: 41
|
čitano: 11.135
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Hakiranje

u ovoj temi se bavimo opcom temom hakiranja, ne samo mibitela, playstationa ili stranica, to je vijestina koja se cesto zloupotrebljava i zato mislim da bi sve informaticki pismene osobe trebale znati o tome pa im je ovo prilika da saznaju

za pocetak, jel mi moze netko obijasniti kako i sto zapravo rade grupa poput Skidrowa ili Razera, cesto se u Pi****kim igricama nalaze Cra***vi koje su oni postavili, a zapravo nista o njima neznamo, pa ako neko zna moze pojasniti...

Samo su dvije stvari beskonacne, svemir i ljutska glupost, a za svemir i nisam posve siguran...
14 godina
protjeran
offline
Hakiranje

Jednostavno. Crack je reversirani dio koda ili potupuno novi kod s kojim se zaobilaze sigurnosne postavke kao registration key, copyright itd.

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';function(large_string)
14 godina
neaktivan
offline
Hakiranje

Za početak, nemoj brkati pojmove 'hackiranje' i 'crackiranje'.

 

Hackiranje u svojoj osnovi predstavlja ideje, spoznaje i metode kojima se nastoji shvatiti kako neki sustav funkcionira te kako se taj sustav može prilagoditi / promijeniti tako da u konačnici radi bolje ono za što je prvotno napravljen ili da radi nešto potpuno drugo od onoga što mu je bila prvotna namjena.

 

Crackiranje, za razliku od hackiranja, za krajnji cilj ima "razbijanje" cijelog sustava, zaobilaženje sigurnosnih mehanizama koje taj sustav posjeduje, odnosno dobivanje potpunog pristupa svim (ili važnim) dijelovima tog sustava.

 

Pretpostavljam da je jedan od razloga zbog čega ljudi brkaju te pojmove taj što crackiranje danas često PRETHODI hackiranju, tj. često je nužno "razbiti" sustav da bi uopće mogao shvatiti kako funkcionira te u konačnici napraviti željene izmjene tog istog sustava.

 

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Hakiranje
da, slucajno sam pobrko, no nema veze, znam ja sto je crack no mene zanimaju ove grupe koje ga proizvode poput Ski***wa i Hood***a
Samo su dvije stvari beskonacne, svemir i ljutska glupost, a za svemir i nisam posve siguran...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Hakiranje
teoretski, moze li se manipulacijom u biosu za npr procesor podici napon tako da se on toliko zagrije da se racunalo ugasi, ista stvar i sa grafickom karticom, mozda bi se zak mogao izazvati kratki spoj???
Samo su dvije stvari beskonacne, svemir i ljutska glupost, a za svemir i nisam posve siguran...
15 godina
offline
RE: Hakiranje

svi noviji procesorima danas imaju granicu kod koje se gase vecinom je to nekih 90 stupnjeva tak da ak dignes napon i temperatura mu skoci prek toga ugasit ce komp ili ga restartati

Life will kill you, even if you're in a rock and roll band
14 godina
neaktivan
offline
RE: Hakiranje
a hrad disk, koliko je tesko napraviti virus koji ce formatirati disk i to sve napravti "u pozadini" tako da se to ne vidi,
i dali se racunalo moze upaliti sa virusom ili trojancem
Samo su dvije stvari beskonacne, svemir i ljutska glupost, a za svemir i nisam posve siguran...
15 godina
neaktivan
offline
Hakiranje

Trebao bi znat dosta o hakiranju s obzirom na tvoj nick :P

I am awesome.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Hakiranje
ja znam, ovo je originalno bila tema za raspravu, no o hakiranju u biosu priznajem znam malo... :(
sa frendovim pokusavam napraviti (za eksperimentalne svrhe, nece biti pusten)
trojance s kojim mozemo igrat igre sa drugog kompa tako da igra koristi njegovu graficku, cpu, ram...
zeznuti je domet 2,4 ghz veze, znaci radi na max 50 metara...
Samo su dvije stvari beskonacne, svemir i ljutska glupost, a za svemir i nisam posve siguran...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Hakiranje
1337Code_breaker kaže...
ja znam, ovo je originalno bila tema za raspravu, no o hakiranju u biosu priznajem znam malo... :(
sa frendovim pokusavam napraviti (za eksperimentalne svrhe, nece biti pusten)
trojance s kojim mozemo igrat igre sa drugog kompa tako da igra koristi njegovu graficku, cpu, ram...
zeznuti je domet 2,4 ghz veze, znaci radi na max 50 metara...

Pa nemora vam to bit trojanac.Radite nešto kao Onlive?

Punk's not dead!!!!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Hakiranje
poanta je da bude trojanac, to bas pokusavamo,...
probat cemo ga staviti mom braticu, (on je pristao, posto trojanac ne radi stetu)
i onda cemo s mog laptopa pokrenuti GTA IV
a pogledajte pod MOJ PC koje mi postavke ima laptop...
drste fige...
Samo su dvije stvari beskonacne, svemir i ljutska glupost, a za svemir i nisam posve siguran...
13 godina
neaktivan
offline
Hakiranje

U neku dublju raspravu o samoj ideji i izvedbi iste ne bih htio ulaziti jer smatram da bi bilo besmisleno... Samo jedna preporuka za početak.

 

Uspostavite remote desktop connection sa računalom prijatelja. Pokreni daljinski GTA IV.

 

Zašto su rezultati puno lošiji od onoga što ste očekivali? Ako odgovoriš, možemo dalje!

14 godina
neaktivan
offline
RE: Hakiranje
nemam falt rate internet (bratic zivi predaleko da se spoimo ad hoc
anttenu bi trebao napraviti kroz kojitjeda, a zasto b bilo losije, zar bi veza sve usporavala?
Samo su dvije stvari beskonacne, svemir i ljutska glupost, a za svemir i nisam posve siguran...
14 godina
protjeran
offline
Hakiranje

Evo ti link za forum ja sam na njemu ;) :

http://www.hackforums.net/index.php

Ono što možeš učiniti danas,,,nemoj učiniti
14 godina
neaktivan
offline
RE: Hakiranje
jel se sijeca netko kad je onaj nas klinac hakirao u guantanamo, ja sam citao u jednom broju entera,
nisam potpuno shvatio, ako je on, naravno hakirao preko interneta, koje se metode mmogu upotrebljavat za rusenje firewalla?
Samo su dvije stvari beskonacne, svemir i ljutska glupost, a za svemir i nisam posve siguran...
13 godina
neaktivan
offline
RE: Hakiranje

ajoj kako ste vi svi divni i bas zato da li neko moze meni hakirati nessssto jer sam zaboravila sifru a poprilicno je bitno?? :))))

14 godina
neaktivan
offline
RE: Hakiranje
a sto to? ako je facebook account ja te sad klikcem ignore ;)))
Samo su dvije stvari beskonacne, svemir i ljutska glupost, a za svemir i nisam posve siguran...
13 godina
neaktivan
offline
RE: Hakiranje

ma ti bi mene ignore?ha? :)))

14 godina
offline
RE: Hakiranje
dj_beni kaže...

Trebao bi znat dosta o hakiranju s obzirom na tvoj nick :P

Code Breaker je cheat device za PS2, napravila ga je tvrtka Pelican Software, koja je ugasila svoje server. Codebreaker je imao vlastitu stranicu s cheatovim, dok tvrtka nije raspustila projekt Codebreaker, pa sada imamo CodeTwink. Codebreaker je u verziji 8 je osvježen, tj. dobio je novo sučelje, te drugačiiji poredak kodova, tj. kodovi su ostali u istom formatu, samo ih je V8 drugačije čitao. V 9 je dobila podršku za ps2 keyboard, a V10 update sučelja, nešto je brže, te je donio bolju kompatabilnost s USB-om.

 

Eto ukratko.

 

Te pitanje za Code_Breaker-a. Zašto ne modificirate kod TeamViewer-a?

Izzy
14 godina
neaktivan
offline
RE: Hakiranje
zato sto nemam flat rate internet, team viewer ako se ne varam salje podatke preko interneta, zamisli koliki bi mi to promet generiralo...
sada cekam malo da se bratic vrati s mora...
Samo su dvije stvari beskonacne, svemir i ljutska glupost, a za svemir i nisam posve siguran...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Hakiranje
procitao sam u nekom postu na forumu sa linka iznad da internetski davatelji cesto cijele cetvrti registritaju kao jednu veliku LAN mrezu, ako je tako, dali je mobuce, nakor probijanja postavljene zastite, spajati se ne racunala u toj mrezi, kao sto je on napisao?
Aint no man above the crew
15 godina
offline
RE: Hakiranje
1337Code_breaker kaže...
procitao sam u nekom postu na forumu sa linka iznad da internetski davatelji cesto cijele cetvrti registritaju kao jednu veliku LAN mrezu, ako je tako, dali je mobuce, nakor probijanja postavljene zastite, spajati se ne racunala u toj mrezi, kao sto je on napisao?

Moj trenutni IP rutera je 93.142.174.170. Neki od vas su vjerovatno u slicnom subnetu. Samo sto je moj komp iza NATa. Tu nastaje problem.

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
13 godina
protjeran
offline
RE: Hakiranje
beno101 kaže...

Evo ti link za forum ja sam na njemu ;) :

http://www.hackforums.net/index.php

Evo ti link za forum ja sam na njemu ;) :

 

 

da.................svatko tko zeli skidati zarazene fajlove neka se registrira tamo hahahahaha

ja sam bio tamo davnooooo i ostao neka 2-3 dana aktivan dok nisam shvatio da svi ovi koji se preseravaju i prodavaju programe po 5$,10$ cak nekada i stavljaju besplatno programe pokusavaju zaraziti druge korisnike,a u 99% slucajeva to je trojanac.Sada kao sto vidis a ti si tamo......nitko ne upozorava ni bana te korisnike,mozes vidit na drugim slicnim forumima da taj forum nazivaju kids forum samo zato jer je puno djece i zeli prijatelja za*ebati. I sada mi iskreno reci zasto si stavio taj retardirani link? Da bi sutra netko ovdje plakao kako je izgubio game account?steam?rapidshare?kako bi sutra OPET napravio temu na forumu koji je najbolji antivirus/firewall?

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.11.2010 9:42 (Haki1988).
13 godina
protjeran
offline
Hakiranje

da li mi može tko pomoći i reći mi kako da saznam svoj IP kompjutera.Imam windows vistu.

mar
15 godina
protjeran
offline
RE: Hakiranje
marti 123 kaže...

da li mi može tko pomoći i reći mi kako da saznam svoj IP kompjutera.Imam windows vistu.

  upisi u cmd ipconfig (local ip)

 

google - what is my ip adress

animehr.com
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.2.2011 10:03 (hrvatskafarkasevec).
13 godina
protjeran
offline
RE: Hakiranje

hvalaaaaaa

 

mar
13 godina
protjeran
offline
Hakiranje

ne radi u cmd-u

 

mar
14 godina
neaktivan
offline
RE: Hakiranje
marti 123 kaže...

ne radi u cmd-u

 

Napiši ipconfig, a ne ipcofig kao što je kolega gore napisao

Open source is collective power in action. The power of a worldwide community of highly skilled experts that build, share and improve the very latest software together - then make it available to all
13 godina
protjeran
offline
Hakiranje

hvala puno svima

 

mar
13 godina
protjeran
offline
Hakiranje

jel mi može netko reći kako saznati ip adresu od drugih kompa na jednostavniji način

mar
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice