HDZ SPAM - je li ovo legalno?

poruka: 44
|
čitano: 4.884
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
HDZ SPAM - je li ovo legalno?

Dobio sam u inbox mail (slika kao prilog).

Je li ovakvo neželjeno mailanje legalno i ako nije kome se obratiti?

morrisoN
9 godina
neaktivan
offline
Re: HDZ SPAM - je li ovo legalno?

Zašto ne bi bilo legalno? Tvoja e-mail adresa je javna stvar i preko nje ti se može obratiti bilo tko. Ako ne želiš mailove od nekoga tome sluzi filter koji ti mailove od blokiranih adresa ne pokazuje. 

 

P.S. To nije spam. Spam je kad dobivaš na stotine mailove sličnog sadržaja u vrlo kratkom roku.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.9.2016 8:18 (JozoBozo121).
13 godina
offline
Re: HDZ SPAM - je li ovo legalno?
morrisoN kaže...

Dobio sam u inbox mail (slika kao prilog).

Je li ovakvo neželjeno mailanje legalno i ako nije kome se obratiti?

 Mutherfck, i nas su napali, po svim grupama mail adresa...

13 godina
offline
HDZ SPAM - je li ovo legalno?

Da li se može odgovoriti na taj mail? Pitam da budem spreman ako mi dođe pa da ih odgovorom vjerodostojno ''počastim'' 

7 godina
odjavljen
offline
HDZ SPAM - je li ovo legalno?

Ne znam zasto ali imam osjecaj da vam nebi smetalo da je mail od sdp-a, zalosno koliko ste vi kao napredni zapravo jako ograniceni

12 godina
offline
Re: HDZ SPAM - je li ovo legalno?
volimgradkojitece5 kaže...

Ne znam zasto ali imam osjecaj da vam nebi smetalo da je mail od sdp-a, zalosno koliko ste vi kao napredni zapravo jako ograniceni

  Smeta mi svaki mail koji me se uopće ne tiče, to smetanje se množi s 100 ako je od bilo koje političke stranke

13 godina
offline
Re: HDZ SPAM - je li ovo legalno?
volimgradkojitece5 kaže...

Ne znam zasto ali imam osjecaj da vam nebi smetalo da je mail od sdp-a, zalosno koliko ste vi kao napredni zapravo jako ograniceni

 Svakom bih odgovorio isto, HDZ, SDP isti k. Gamad! Imaš problem s tim? Adezenjaro....

15 godina
neaktivan
offline
Re: HDZ SPAM - je li ovo legalno?
volimgradkojitece5 kaže...

Ne znam zasto ali imam osjecaj da vam nebi smetalo da je mail od sdp-a, zalosno koliko ste vi kao napredni zapravo jako ograniceni

 Pa naravno da mi smeta mail of fašista HDZ-ovaca koji su pokrali državu.

13 godina
offline
HDZ SPAM - je li ovo legalno?

Dobro, mail, a ona iritantna HDZ-ova reklama na YouTube-u? Koji god video otvorim, evo HDZ-a. Ne znam kako netko za njih uopće može glasat. 

 

Nekim čudom sam uspio blokirat tu reklamu i za sada se više ne prikazuje.

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.9.2016 10:48 (Marko :D).
7 godina
odjavljen
offline
Re: HDZ SPAM - je li ovo legalno?
vrinho kaže...
volimgradkojitece5 kaže...

Ne znam zasto ali imam osjecaj da vam nebi smetalo da je mail od sdp-a, zalosno koliko ste vi kao napredni zapravo jako ograniceni

 Svakom bih odgovorio isto, HDZ, SDP isti k. Gamad! Imaš problem s tim? Adezenjaro....

 Nemam problema samo ne kuzim takav nacin razmisljanja, jednostavno zivim svoj zivot, radim i trudim se. Nisam sizofrenican da mislim da su za moje probleme krivi politicari i ne zamaram se glupostima kao sta je mail od neke politicke opcije pa da to shvatim kao da mi je netko ubio obitelj. Adezenjara? Ako mislis hocu li glasati za hdz, hocu. Ne vidim tu nikakav problem, neka svatko glasa po svojoj savjesti i ne vrijedja druge koji su drugih opredjeljenja

14 godina
odjavljen
offline
Re: HDZ SPAM - je li ovo legalno?
volimgradkojitece5 kaže...

 Nije tebi lako, sizofrenija je teska bolest. Prvo uopce se zamaras mejlovima i reklamama a drugo vidis fasiste tamo gdje ih nema. Znaci tebi svatko tko ne razmislja kao ti je fasist, ok to je zbilja tolerantno

 

Ovo je dno...

Svi smo mi Mentalist.
7 godina
odjavljen
offline
Re: HDZ SPAM - je li ovo legalno?
Jakovp kaže...
volimgradkojitece5 kaže...

 Nije tebi lako, sizofrenija je teska bolest. Prvo uopce se zamaras mejlovima i reklamama a drugo vidis fasiste tamo gdje ih nema. Znaci tebi svatko tko ne razmislja kao ti je fasist, ok to je zbilja tolerantno

 

Ovo je dno...

 Obrazlozi molim te?

15 godina
offline
Re: HDZ SPAM - je li ovo legalno?
morrisoN kaže...

Dobio sam u inbox mail (slika kao prilog).

Je li ovakvo neželjeno mailanje legalno i ako nije kome se obratiti?

 Jel' makar dobra ta Jelena iz HDZ-a? 

 

Da slučajno nije ova?  

 

http://www.zagreb.info/aktualno/hrvatska/hdz-ovka-koja-je-svijetu-pokazala-grudi-gola-tajnica-jelena-posvadala-oreskovicev-tim-foto/52835

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
14 godina
offline
Re: HDZ SPAM - je li ovo legalno?

I ja dobio jučer. Ima se love na "online marketing" i aplikacije...
Na žalost u zadnje vrijeme svi stavljaju ovaj disclaimer: "... jer ste se prijavili ili vas je netko prijavio..." i moš se slikat.
Odjavi se sa liste klikom u link na dnu i ako stigne opet - prijavi na "abuse at carnet . hr" https://www.carnet.hr/abuse/faq

U attachment stavi sadržaj njihove poruke.

 

8 godina
odjavljen
offline
Re: HDZ SPAM - je li ovo legalno?
JozoBozo121 kaže...

Zašto ne bi bilo legalno? Tvoja e-mail adresa je javna stvar i preko nje ti se može obratiti bilo tko. Ako ne želiš mailove od nekoga tome sluzi filter koji ti mailove od blokiranih adresa ne pokazuje. 

 

P.S. To nije spam. Spam je kad dobivaš na stotine mailove sličnog sadržaja u vrlo kratkom roku.

 Odakle ti to? Mail adresa nije javna stvar ako je ti ne ucinis javnom a spam je svaki nezeljeni mail. Nema veze kolicina istog...

10 godina
offline
HDZ SPAM - je li ovo legalno?

Koliko znam ukoliko se na dnu maila nalazi "Unsubscribe" link da te makne sa te mail liste onda je sve regularno.

15 godina
neaktivan
offline
Re: HDZ SPAM - je li ovo legalno?
volimgradkojitece5 kaže...
zeroname kaže...
volimgradkojitece5 kaže...

Ne znam zasto ali imam osjecaj da vam nebi smetalo da je mail od sdp-a, zalosno koliko ste vi kao napredni zapravo jako ograniceni

 Pa naravno da mi smeta mail of fašista HDZ-ovaca koji su pokrali državu.

 Nije tebi lako, sizofrenija je teska bolest. Prvo uopce se zamaras mejlovima i reklamama a drugo vidis fasiste tamo gdje ih nema. Znaci tebi svatko tko ne razmislja kao ti je fasist, ok to je zbilja tolerantno

 Pa fašist je svatko tko zastupa konzervativnu crkvenu nacionalističku ideologiju. Ta ideologija podrazumjeva uklanjanje svih ostalih tko je druge vjere i boje kože. HDZ i HSP bi da mogu napravili genocid nad Srbima i Židovima jedino što ih sprječava je civilizirani svijet pa moraju glumit da su liberalni. Isto tako ti ne pljačkaš banku jer znaš da bi završio u zatvoru. Da nema drugih jakih sila Hrvatska bi vrlo brzo postala nova NDH.

12 godina
offline
Re: HDZ SPAM - je li ovo legalno?
volimgradkojitece5 kaže...

Ne znam zasto ali imam osjecaj da vam nebi smetalo da je mail od sdp-a, zalosno koliko ste vi kao napredni zapravo jako ograniceni

 

7 godina
protjeran
offline
Re: HDZ SPAM - je li ovo legalno?
zeroname kaže...

 Pa fašist je svatko tko zastupa konzervativnu crkvenu nacionalističku ideologiju. Ta ideologija podrazumjeva uklanjanje svih ostalih tko je druge vjere i boje kože. HDZ i HSP bi da mogu napravili genocid nad Srbima i Židovima jedino što ih sprječava je civilizirani svijet pa moraju glumit da su liberalni. Isto tako ti ne pljačkaš banku jer znaš da bi završio u zatvoru. Da nema drugih jakih sila Hrvatska bi vrlo brzo postala nova NDH.

 

 

Nemam riječi.

15 godina
neaktivan
offline
Re: HDZ SPAM - je li ovo legalno?
Tony Marconi kaže...
zeroname kaže...

 Pa fašist je svatko tko zastupa konzervativnu crkvenu nacionalističku ideologiju. Ta ideologija podrazumjeva uklanjanje svih ostalih tko je druge vjere i boje kože. HDZ i HSP bi da mogu napravili genocid nad Srbima i Židovima jedino što ih sprječava je civilizirani svijet pa moraju glumit da su liberalni. Isto tako ti ne pljačkaš banku jer znaš da bi završio u zatvoru. Da nema drugih jakih sila Hrvatska bi vrlo brzo postala nova NDH.

 

 

Nemam riječi.

 Pa pogledaj si malo TV ako si toliko neupućen. Pripadnik A-HSP,HSP,HČSP izjavi na tv-u da NDH nije bila fašistička tvorevina i da nije bilo zločina. I te iste stranke su u koaliciji sa HDZ-om. Što hoćeš više. Pa ministar kulture isto to otvoreno podržava i cijeli svijet nam se smije.

13 godina
offline
Re: HDZ SPAM - je li ovo legalno?
volimgradkojitece5 kaže...

Adezenjara? Ako mislis hocu li glasati za hdz, hocu. Ne vidim tu nikakav problem, neka svatko glasa po svojoj savjesti i ne vrijedja druge koji su drugih opredjeljenja

Zato nam ni nikad neće biti dobro u ovoj prčiji od države, e to je Lijepa naša, političarska prčija. Moja savjest mi ne bi dopustila da glasam za lopove i lažove, tj. one koji nemaju savjesti prema vlastitom narodu i pod krinkom domoljublja lažu i kradu gdje im se ukaže prilika a ako ćeš zbilja glasati za takve znači da imaš još manje savjesti, imaš ili si imao koristi od njih ili si jednostavno  Druge nema. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.9.2016 12:38 (vrinho).
11 godina
offline
Re: HDZ SPAM - je li ovo legalno?
zeroname kaže...
volimgradkojitece5 kaže...
zeroname kaže...
volimgradkojitece5 kaže...

Ne znam zasto ali imam osjecaj da vam nebi smetalo da je mail od sdp-a, zalosno koliko ste vi kao napredni zapravo jako ograniceni

 Pa naravno da mi smeta mail of fašista HDZ-ovaca koji su pokrali državu.

 Nije tebi lako, sizofrenija je teska bolest. Prvo uopce se zamaras mejlovima i reklamama a drugo vidis fasiste tamo gdje ih nema. Znaci tebi svatko tko ne razmislja kao ti je fasist, ok to je zbilja tolerantno

 Pa fašist je svatko tko zastupa konzervativnu crkvenu nacionalističku ideologiju. Ta ideologija podrazumjeva uklanjanje svih ostalih tko je druge vjere i boje kože. HDZ i HSP bi da mogu napravili genocid nad Srbima i Židovima jedino što ih sprječava je civilizirani svijet pa moraju glumit da su liberalni. Isto tako ti ne pljačkaš banku jer znaš da bi završio u zatvoru. Da nema drugih jakih sila Hrvatska bi vrlo brzo postala nova NDH.

 

Čovjek koji  je izjavio “Tog 18. novembra 1991. pao je i poslednji bastion, poslednje uporište ustaške vlasti u Vukovaru - vukovarska bolnica” je više puta bio zastupnik u hrvatskom saboru(i u koaliciji sa hdzom).  Baš smo zli mi Hrvati.

16 godina
offline
Re: HDZ SPAM - je li ovo legalno?
volimgradkojitece5 kaže...

Ne znam zasto ali imam osjecaj da vam nebi smetalo da je mail od sdp-a, zalosno koliko ste vi kao napredni zapravo jako ograniceni

to je to, to je ta ujebanost u glavu.

ako nisi s jednima odmah si s drugima.

nema rijeci s kojima mogu opisat gorcinu kad vidim ovakve debile s pristupom internetu

 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.9.2016 12:39 (nixass).
10 godina
offline
Re: HDZ SPAM - je li ovo legalno?
morrisoN kaže...

Dobio sam u inbox mail (slika kao prilog).

Je li ovakvo neželjeno mailanje legalno i ako nije kome se obratiti?

Ok idemo redom izmjenom zakona od prije par godina e-mail adresa spada u osobne podatke.

 

"Osobni podatak je svaka informacija koja se odnosi na fizičku osobu koja je identificirana ili se pomoću tog podatka može identificirati na osnovi identifikacijskog broja (OIB-a), imena i prezimena i adrese stanovanja, e-mail adrese, podataka o stručnoj kvalifikaciji, radnom mjestu, bankovnim računima, kreditnoj zaduženosti i sl. Svaka fizička osoba u Hrvatskoj, bez obzira na državljanstvo ili prebivalište, ima pravo na zaštitu osobnih podataka."

 

Tvoja e mail adresa ne smije se koristiti u nikakvoj promidžbi ukoliko nisi na to pristao ili ti nisi učinio tu adresu javnom, tj javno ju objavio. 

"Izravna promidžba i prodaja, uporabom elektroničkih komunikacijskih sustava, uključujući SMS i MMS poruke, dopuštena je samo uz prethodno pribavljenu privolu fizičke osobe - pretplatnika ili korisnika usluga."

 

E sad ovo objavio javno bi ti bilo da si ju negdje u neku svrhu javno napisao. Npr ostaviš oglas na njuškalu i kao kontakt ostaviš e mail adresu. Tad je adresa javno objavljena i može se koristiti u promidžbi, tako da ti mogu slobodno slati na tu adresu reklame za tenisice ili kremu protiv čukljeva 

 

Ukoliko ju nisi objavio nigdje i nisi dao dozvolu za korištenje adrese u tom slučaju ako dobivaš reklame od treće strane radi se o zloupotrebi osobnih podataka. Za to je odgovoran AZOP tj agencija za zaštitu osobnih podataka koja onda kažnjava voditelja zbirke koji je tvoju mail adresu dao nekome.

Npr ti svoj mail daš pri registraciji na Bug forumu i nigdje ne pristaneš da ga oni dalje dijele, već samo da ga koriste za komunikaciju s tobom bla bla. Bug tvoju adresu podjeli sa firmom Pere Perića koji te kasnije zatrpava oglasima. U tom slučaju ako si siguran da je Bug dao tvoju adresu prijavljuješ AZOP-u a oni dalje poduzimaju mjere.

 

Što se tiče izbora. Zabranjeno je svako poticanje pojedinačnog birača da glasa za određenu stranku bilo to sms-om, mms-om, telefonskim pozivima, mailovima ili na kućnom pragu. Znači mogu te maltretirati reklamama po raznim internet portalima, jumbo plakatima, letcima u svim sandučićima u naselju, ali ne smiju slati poruke direktno tebi.

E sad tu love u mutnom, s onom forom da si se prijavio na određenu stranicu a oni tamo u 15 paragrafu pišu da surađuju sa tom i tom strankom. Tu im ne možeš ništa. Ali ukoliko je mail(ili sms) poslan tebi osobno možeš prijavit. Prijavljuje se HAKOM-u, GONG-u ili DIP-u.

Iako ih je lakše ignorirat nego se natezat s njima.

 

 

Come out, come out wherever you are. So lost in your sea. Give in, give in for my touch. For my taste for my lust
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.9.2016 12:51 (ddarknessfairyy).
16 godina
neaktivan
offline
Re: HDZ SPAM - je li ovo legalno?
volimgradkojitece5 kaže...

Nemam problema samo ne kuzim takav nacin razmisljanja, jednostavno zivim svoj zivot, radim i trudim se. Nisam sizofrenican da mislim da su za moje probleme krivi politicari i ne zamaram se glupostima kao sta je mail od neke politicke opcije pa da to shvatim kao da mi je netko ubio obitelj. Adezenjara? Ako mislis hocu li glasati za hdz, hocu. Ne vidim tu nikakav problem, neka svatko glasa po svojoj savjesti i ne vrijedja druge koji su drugih opredjeljenja

Znaci, ne ide i prvi put u povijesti se rusi Vlada, 'ajmo opet glasati za iste. Zgodna logika. Bez obzira sto su ti isti zabili jos jedan cavao u lijes hrvatske domovine prodajom Koncara? Ono, strateskog poduzeca, i tako to?

Hvala ti sto ces meni, mladom covjeku doprinjeti unistenju moje buducnosti na sljedece 4 godine. Neka te zbog toga pece savjest po kojoj ces glasati.

geronimo4661 kaže...

Čovjek koji  je izjavio “Tog 18. novembra 1991. pao je i poslednji bastion, poslednje uporište ustaške vlasti u Vukovaru - vukovarska bolnica” je više puta bio zastupnik u hrvatskom saboru(i u koaliciji sa hdzom).  Baš smo zli mi Hrvati.

Dakle, ovo odlicno opisuje HDZ, njihov integritet i karakter.

 

@da_se_vratimo_na_temu

U svakom slucaju, ne, nemaju to pravo. Kao ni SMS, telefon i dr.

EDIT: ddarknessfairyy je to bolje objasnila.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.9.2016 12:54 (1domagoj1).
11 godina
offline
Re: HDZ SPAM - je li ovo legalno?
1domagoj1 kaže...
volimgradkojitece5 kaže...

Nemam problema samo ne kuzim takav nacin razmisljanja, jednostavno zivim svoj zivot, radim i trudim se. Nisam sizofrenican da mislim da su za moje probleme krivi politicari i ne zamaram se glupostima kao sta je mail od neke politicke opcije pa da to shvatim kao da mi je netko ubio obitelj. Adezenjara? Ako mislis hocu li glasati za hdz, hocu. Ne vidim tu nikakav problem, neka svatko glasa po svojoj savjesti i ne vrijedja druge koji su drugih opredjeljenja

Znaci, ne ide i prvi put u povijesti se rusi Vlada, 'ajmo opet glasati za iste. Zgodna logika. Bez obzira sto su ti isti zabili jos jedan cavao u lijes hrvatske domovine prodajom Koncara? Ono, strateskog poduzeca, i tako to?

Hvala ti sto ces meni, mladom covjeku doprinjeti unistenju moje buducnosti na sljedece 4 godine. Neka te zbog toga pece savjest po kojoj ces glasati.

geronimo4661 kaže...

Čovjek koji  je izjavio “Tog 18. novembra 1991. pao je i poslednji bastion, poslednje uporište ustaške vlasti u Vukovaru - vukovarska bolnica” je više puta bio zastupnik u hrvatskom saboru(i u koaliciji sa hdzom).  Baš smo zli mi Hrvati.

Dakle, ovo odlicno opisuje HDZ, njihov integritet i karakter.

 

@da_se_vratimo_na_temu

U svakom slucaju, ne, nemaju to pravo. Kao ni SMS, telefon i dr.

EDIT: ddarknessfairyy je to bolje objasnila.

 Hdz=sdp

 

Uostalom, kandidat sdpa za predsjedničke izbore 2005(Stipe Mesic) je izjavio:

U Drugom svjetskom ratu, vidite, Hrvati su dva puta pobijedili i mi nemamo razloga se nikom ispričavati. Ovo što skroz traže od Hrvata - ajde idite kleknuti u Jasenovac, kleknite ovdje... Mi nemamo pred kim šta klečati! Mi smo dva puta pobijedili, a svi drugi samo jednom. Mi smo pobijedili 10. travnja kad su nam Sile osovine priznale Hrvatsku državu i pobijedili smo jer smo se našli poslije rata, opet s pobjednicima, za pobjedničkim stolom".

 

 

11 godina
offline
HDZ SPAM - je li ovo legalno?

Po meni je veći spam pismo što mi je Zoky poslao da glasam za njega i partiju 

Zašto ? Zato jer ovaj mail obrišeš iz fotelje jednim klikom, ja sam morao do sandučića, pa natrag u kuću po ključ, pa fizički uništiti to pismo 

16 godina
moderator
offline
Re: HDZ SPAM - je li ovo legalno?
ddarknessfairyy kaže...

 

Ukoliko ju nisi objavio nigdje i nisi dao dozvolu za korištenje adrese u tom slučaju ako dobivaš reklame od treće strane radi se o zloupotrebi osobnih podataka. Za to je odgovoran AZOP tj agencija za zaštitu osobnih podataka koja onda kažnjava voditelja zbirke koji je tvoju mail adresu dao nekome.

Npr ti svoj mail daš pri registraciji na Bug forumu i nigdje ne pristaneš da ga oni dalje dijele, već samo da ga koriste za komunikaciju s tobom bla bla. Bug tvoju adresu podjeli sa firmom Pere Perića koji te kasnije zatrpava oglasima. U tom slučaju ako si siguran da je Bug dao tvoju adresu prijavljuješ AZOP-u a oni dalje poduzimaju mjere.

 

 

 

 

Shvaćam da je samo primjer, ali Bug nikome ne dijeli registirane adrese i mailove, čak ih ni sami ne koristimo za bilo što drugo osim za ono za što si se registrirao.

 

Imamo nekoliko baza s osobnim podacima (pretplatnici, Bug forum, itd.) svaka je legalno prijavljena i podatke nikome ne dijelimo niti adrese koristimo na bilo koji način koji nije vezan uz konkretnu uslugu za koju su prikupljene. 

This space for rent!
15 godina
offline
Re: HDZ SPAM - je li ovo legalno?

Ovo je jos dobro, drug Zoka salje personalizirana pisamca na adresu.

[ Xfire: slickman25 ] [ Steam: ryou229 ] [ Battle.net: exzzy#2808 ] [ EUNE:exzzy ][EUW:exzzy]
12 godina
neaktivan
offline
Re: HDZ SPAM - je li ovo legalno?
Meni poslala Marija, pitam se kako sam završio na toj listi jer politiku maksimalno izbjegavam.
www.windowsnovosti.com || WoT: zemo323
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice