Čitate li knjige? Preporuke... izdvojena tema

poruka: 816
|
čitano: 291.555
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Čitate li knjige?

Čitam knjige iz Star Wars svemira i lektire(  Viče ). Ako volite Star Wars obavezno pročitati trilogiju o Darth Baneu , ali na engleskom, naravno.

14 godina
offline
RE: Čitate li knjige?
Super_Terrorizer kaže...

Čitam knjige iz Star Wars svemira i lektire( Viče ). Ako volite Star Wars obavezno pročitati trilogiju o Darth Baneu , ali na engleskom, naravno.

 

Ima dosta zanimljivih lektira...i poucnih, makar ih pola ne razumijes u ono vrijeme kada ih moras citat (na zalost) te ne shvatis "sta je pisac tie htio reci" jer si jednostavno premlad za neku literaturu....bar sam ja drugacije shvacao neka djela prije 10-ak god. tj. vise od 10 god., a drugacije ih shvacam sada.

 

Zasto na engleskom citati neko djelo, ako ima kvalitetan hrvatski prijevod? Citam naravno i literaturu na engleskom (ispiti te predavanja skupa sa literaturom su mi na engleskom), ali zasto bih citao na engleskom ako ima hrvatski prijevod.

 

Mozes mi to pojasnit? Ili jednostavno nema izdanje na hrvatskom jeziku?

 

Irina, evo jedan copy/paste o navedenome djelu:

 

"Igra staklenim perlama često se tumači kao tvorevina u tradiciji književnih utopija i njemačkoga razvojnog romana. To djelo, međutim, nije u potpunosti ni jedno ni drugo. Entwicklungs-roman, od Goetheova Wilhelma Meistera do Mannove Čarobne igre, usredotočuje se na životna iskustva lika koji je osmišljen u duhu individualizma. Njegova je biografska putanja zamišljena tako da dodiruje što šire područje ljudske empirije: društvene, erotičke, znansvtvene, umjetničke. Životopis Hesseova junaka Josefa Knechta, međutim, temelji se na razmjerno uskom izboru iz zaliha iskustva. Umjesto raznolikosti u uspjesima, sukobima, dvojbama i razrješenjima ovdje uvelike vlada miran životni tok, usmjeren ispočetka na dokučiv cilj. Stoga Hesseovo djelo zanemaruje živost zbivanja (koja se i u mnogim modernim romanima pojavljuje kao relikt tradicionalnog oblika intrige) u korist tekstualnog ustroja koji opisima i razgovorima pridodaje obilje esejističkih razmatranja. Igra je lirski spomenik čovjeku koji misli i živi u kategorijama igre, a ne u kategorijama suvremenog komercijaliziranog svijeta."

 

Kazem, probaj sa njom ili uzmi npr. Siddharth-u jer je isto odlicno djelo. No mozda ti Hesse "ne lezi" i to je to, ali isplati se probat jos jednom.

 

 

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.7.2010 15:04 (win32).
14 godina
protjeran
offline
Čitate li knjige?

Procita san jednu jedinu knjigu(cak) imao sam za lektiru u 4 razredu ja mislim misevi i macke na glavacke(ako se tako zvala). =)

I live to die another day
13 godina
neaktivan
offline
RE: Čitate li knjige?
SUPER :) kaže...

Procita san jednu jedinu knjigu(cak) imao sam za lektiru u 4 razredu ja mislim misevi i macke na glavacke(ako se tako zvala). =)

A šta ćeš.. Svatko u nečemu pronalazi užitak.. Meni ovo tvoje npr. nije za pohvalit se.. Smijeh

Velika je snaga u onoga čovjeka koji umije da prešuti i onda kad ima pravo. // Tolstoj
13 godina
neaktivan
offline
RE: Čitate li knjige?
win32 kaže...

 

Irina, evo jedan copy/paste o navedenome djelu:

 

"Igra staklenim perlama često se tumači kao tvorevina u tradiciji književnih utopija i njemačkoga razvojnog romana. To djelo, međutim, nije u potpunosti ni jedno ni drugo. Entwicklungs-roman, od Goetheova Wilhelma Meistera do Mannove Čarobne igre, usredotočuje se na životna iskustva lika koji je osmišljen u duhu individualizma. Njegova je biografska putanja zamišljena tako da dodiruje što šire područje ljudske empirije: društvene, erotičke, znansvtvene, umjetničke. Životopis Hesseova junaka Josefa Knechta, međutim, temelji se na razmjerno uskom izboru iz zaliha iskustva. Umjesto raznolikosti u uspjesima, sukobima, dvojbama i razrješenjima ovdje uvelike vlada miran životni tok, usmjeren ispočetka na dokučiv cilj. Stoga Hesseovo djelo zanemaruje živost zbivanja (koja se i u mnogim modernim romanima pojavljuje kao relikt tradicionalnog oblika intrige) u korist tekstualnog ustroja koji opisima i razgovorima pridodaje obilje esejističkih razmatranja. Igra je lirski spomenik čovjeku koji misli i živi u kategorijama igre, a ne u kategorijama suvremenog komercijaliziranog svijeta."

 

Kazem, probaj sa njom ili uzmi npr. Siddharth-u jer je isto odlicno djelo. No mozda ti Hesse "ne lezi" i to je to, ali isplati se probat jos jednom.

 

 

Probat ću svakako i ništa ne gubim.

Htjela sam tvoje osobno mišljenje i koju rečenicu o djelu, ali nema veze Belji se

Doći će na red poslije Poštara, pa budem vidjela Osmijeh

Hvala !

Velika je snaga u onoga čovjeka koji umije da prešuti i onda kad ima pravo. // Tolstoj
14 godina
protjeran
offline
RE: Čitate li knjige?
Irina_og kaže...
SUPER :) kaže...

Procita san jednu jedinu knjigu(cak) imao sam za lektiru u 4 razredu ja mislim misevi i macke na glavacke(ako se tako zvala). =)

A šta ćeš.. Svatko u nečemu pronalazi užitak.. Meni ovo tvoje npr. nije za pohvalit se.. Smijeh

Netko volik knjige netko ne,ja ih ne volim pa ih ne citam,ja samo gledam slike:)

I live to die another day
14 godina
neaktivan
offline
RE: Čitate li knjige?
XYomegaYX kaže...
harpy21 kaže...
XYomegaYX kaže...

Joooj, sta sve nisam citao, ali najvise volim Pottera 1-7, Eragona i Prvorođenog sam isto procito, bio danas u algoritmu u Osijeku i Brisingr na naski se zove Vatra kosta 196 kuna,ali nisam imao dovoljno para kod sebe, isto sam i vidio Percy Jackson trilogiju, 150 kuna, procito i Narnije sve, jako zanimljive knjige, također i trilogiju zlatnog kompasa. Ako se sjetim jos necega napisem naravno.

Onda pročitaj i Bartimevejevu trilogiju Jonathana Strouda. Odličan fantasy krimić s akcijskim horor elementima i humorom, s opišenim likovima od kojih je najbolji naravno djinn Bartimej. A tek noćna policija...

Ma nisam nasao bartimeja ni po algoritmu, ni po skolskoj knjizi, ni u svijetu knjige, nisam doduse gledao u knjiznicama, to moram ptic ovih dana, frend mi je to imao ali je od nekoga posudio pa nisma ja mogao citati, ali nema veze. naci cu vec nacin da nadoknadim. A sto je nocna policija? Nisam cuo za to? Serijal knjiga ili samo jedna knjiga?

 

 

 

 

Negledaj prvih recenica, u algoritmmu ima samo 2. i 3. a nije mi fora citati bez 1.

 

 

 

EDIT 2.: Jel ima neko ili zna neko di bi se mogla nabati knjiga Dn Camillo, ne Drug Don Camillo, nego bas Don Camillo knjiga?

  Noćna policija su zapravo vukodlaci, samo što ovi ne odgovaraju ako slučajno neka žrtva nastrada tijekom lova na krivca.  Smijeh

Trilogija, odnosno, tri povezane knjige kao Tamne stvari.

14 godina
offline
Čitate li knjige?

Zanimljivo, onda cu pogledati i nocnu policiju ali mi je za oko ovako malo vise zapela trilogija percy jackson, pa ce to ipak biti prvo na redu, ali hvala na ovom savjetu za policiji i to cu sigurno procitati.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Čitate li knjige?
XYomegaYX kaže...

Zanimljivo, onda cu pogledati i nocnu policiju ali mi je za oko ovako malo vise zapela trilogija percy jackson, pa ce to ipak biti prvo na redu, ali hvala na ovom savjetu za policiji i to cu sigurno procitati.

Ajde, kada pročitaš, javi da li vrijedi što čitati tog Percy Jacksona. Ja samo čekam da izađe konačno prijevod Dubina i Slobodnog pada, s obzirom da mi je Tuneli bio odlično štivo. A i Kula tmine i Dexter... ali koliko nadrkavaju kao i u slučaju Darren Shana.

14 godina
neaktivan
offline
Čitate li knjige?

Čitam, naravno! I to puno. Evo u zadnje vrijeme one koje bih svakako preporučio su Ecovu Ime ruže, koja je jednostravno remek djelo, onda Holcroftovu pogodbu, pa malo poznatu Ajnštajnovu devojku (simpatičan triler o ajnštajnovoj kćeri), pa npr. još Edgar Allan Poeove neke priče, Sliku Doriana Graya koja je također nešto najljepše što sma ikada pročitao...

Općenito bih se malo osvrnuo na tu popularnu književnost: npr. sve ovo Hari Potter i Sumrak saga se ne može ni mjeriit s djhelima Tolkiene koji je jednostavno car popularne mašte XD pozz

javim se još koji put s nekim djelima xd

14 godina
offline
RE: Čitate li knjige?

Sumrak saga!? WTF!? To je za mene bez uvrede knjizevnost kao "ono nesto" od Jelene Veljace. Ne znam sta je ljudima i tko to uopce cita/gleda.....no svatko nesto voli.

 

Hehehe...Ihy.voy, vidim da tebe gadno "baca".....od Umberta Eca pa do R. Ludluma i E.A. Poe-a. Osmijeh

 

Slika Doriana Graya je uistinu odlicno djelo....

 

“ Kako je to tuzno! Ja cu ostarjeti, postati ruzan i oduran, a ta ce slika vjecno ostati mlada. Nikada starija od ovog danasnjeg lipanjskog dana.

 

O, kad bi moglo da bude obratno! Da ja ostanem vjecno mlad, a slika da stari. Sve, sve bih dao za to! Na svem svijetu nema blaga toga koje ja ne bih za to dao! Pa i dusu svoju!"

 

Imate tu istu knjigu na http://www.scribd.com i to na hrvatskom jeziku (ako netko ima naviku citati sa racunala ili kada je jednostavno negdje u pokretu tj. na putu)

 

Dao bih direktan link, ali sumnjam mislim da bi to krsilo pravila foruma no lako cete je naci na navedenoj stranici.

 

Inace O. Wilde je bio tokom zivota zaljubljen u jednoga muskarca radi cega je proveo dvije godine u tamnici, a i sama knjiga je u Engleskoj izazvala poprilican "sok" te je tu zavrsila njegova "karijera".

Navedena knjiga je bila opet tiskana tek za 40 godina.....

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
14 godina
neaktivan
offline
Čitate li knjige?

Ja nečitam nešt previše, i to ovisno o vremenu i volji, no uglavnom volim ratne, kriminalističke, avanture...

Od Ratnih sam najviše pročitao izdanja Sven Hassela.Ima oko 10 knjiga, i u svima se odvija kako je on proživljavao ww2 i tak.

Ostalo je od lektira, naravno, i ako mi se nešto svidi ili me zanima.Iako sada ciljam više na knjige pisane na engleskom.I to uglavnom budu istraživački radovi.

Krimići isto, pročitao sam par kraćih na eng. ali se nemogu sjetiti imena, bilo prije 5 godina :D , znam samo da je oxfordovo izdanje.

Dont bug me!
14 godina
offline
RE: Čitate li knjige?
pbandov kaže...

Ja nečitam nešt previše, i to ovisno o vremenu i volji, no uglavnom volim ratne, kriminalističke, avanture...

Od Ratnih sam najviše pročitao izdanja Sven Hassela.Ima oko 10 knjiga, i u svima se odvija kako je on proživljavao ww2 i tak.

Ostalo je od lektira, naravno, i ako mi se nešto svidi ili me zanima.Iako sada ciljam više na knjige pisane na engleskom.I to uglavnom budu istraživački radovi.

Krimići isto, pročitao sam par kraćih na eng. ali se nemogu sjetiti imena, bilo prije 5 godina :D , znam samo da je oxfordovo izdanje.

 

Hehehe.....zanimljivo je kako su neki ( u biti puno njih koje znam) ljudi uistinu pomislili da je on to sve i prozivio sto je pisao u svojim knjigama sto je naravno daleko od istine.

Iskreno, nisam ga citao makar imam mnogo knjiga vezanih za drugi sv. rat posto me to jako zanima....ali ne knjige tipa S. Hassel vec povijest, biografije odredenih ljudi, enciklopedije i tako.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
13 godina
neaktivan
offline
Čitate li knjige?

Hej win..

uzela sam danas "Žene" od Bukowskog i pročitala nešto malo..knjižničarka nije mogla naći Poštara ..

Pročitala sam nekih šezdesetak stranica i ono, nije bogzna kakvo štivo ali onaj njegov sarkazam i nemar me zjeraju da čitam dalje, da vidim što je dalje bilo.. dobro mi je to što se upoznajem sa načinom života jedne takve osobe.. poznat je, slavljen, a opet u drugu ruku tako raskalašen i bezobrazan..

Velika je snaga u onoga čovjeka koji umije da prešuti i onda kad ima pravo. // Tolstoj
14 godina
neaktivan
offline
RE: Čitate li knjige?
win32 kaže...
pbandov kaže...

Ja nečitam nešt previše, i to ovisno o vremenu i volji, no uglavnom volim ratne, kriminalističke, avanture...

Od Ratnih sam najviše pročitao izdanja Sven Hassela.Ima oko 10 knjiga, i u svima se odvija kako je on proživljavao ww2 i tak.

Ostalo je od lektira, naravno, i ako mi se nešto svidi ili me zanima.Iako sada ciljam više na knjige pisane na engleskom.I to uglavnom budu istraživački radovi.

Krimići isto, pročitao sam par kraćih na eng. ali se nemogu sjetiti imena, bilo prije 5 godina :D , znam samo da je oxfordovo izdanje.

 

Hehehe.....zanimljivo je kako su neki ( u biti puno njih koje znam) ljudi uistinu pomislili da je on to sve i prozivio sto je pisao u svojim knjigama sto je naravno daleko od istine.

Iskreno, nisam ga citao makar imam mnogo knjiga vezanih za drugi sv. rat posto me to jako zanima....ali ne knjige tipa S. Hassel vec povijest, biografije odredenih ljudi, enciklopedije i tako.

imam ja par knjiga uključujući i WW2 od sulzbergera.Mislim, nzm ja šta mogu uzeti za istinu bilo kakvu informaciju iz povijesti jer nijedna nemora biti točna.

sad nekažem da je istina ali kako znaš da nije istina to što je pisao hassel u svojim knjigama? Mislim prilično je sve realno opisano....vjerovatno i razlog zašto svi misle da je bilo tako kako piše.

Dont bug me!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Čitate li knjige?
win32 kaže...

 1 . Hehehe...Ihy.voy, vidim da tebe gadno "baca".....od Umberta Eca pa do R. Ludluma i E.A. Poe-a. Osmijeh

 

 2 . Inace O. Wilde je bio tokom zivota zaljubljen u jednoga muskarca radi cega je proveo dvije godine u tamnici, a i sama knjiga je u Engleskoj izazvala poprilican "sok" te je tu zavrsila njegova "karijera".

Navedena knjiga je bila opet tiskana tek za 40 godina.....

1. Ma znam i sam.... Nego to je zbog toga sto kuci imam ogroman broj knjiga jer sam bas ono pravi citac, i sad krenem citat neku knjigu nekog pisca i kjontam ovu pa cu drugu koju imam od istog pisca pa treću pa četvrtu, al et rijetko uspijem jer se uvijek između ubaci po koja druga zanimljiva, dobro itd. A osim toga s punom pažnjom i koncentracijom mogu čitati sve žanrove od krimića do ljubića (mislim, pročitao sam Sumrak sagu - i dojma sam da je za djevojke (ne djevojčice) puno više nego za muškarce iako je knjiga kao i obično 100 puta boja od filma i isto toliko puta gora od nekih drugih djela popularnih n-logija.)

Što se tiće ovog čitanja djela jednog pisca, jedino sam uspjeo možda pročitati vecinu P. Coelhovih djela i Den Brownovih (koje sam svakako čitao u dahu i iz ciničnosti preporučio svakom ko ta djela nije htio čitati jer su mu određeni kvazi - popovi rekli da su protiv vjere i ni slučajno neću dalje ništa napisati o ovomeBelji se).

2. Njegova su djela bila uvijek žestoko kritizirana ali i iznimno popularna. Žalosno je da je čovjeka taj odlazak u zatvor duševno slomio, jer mislim da bi da je duže poživio i da nije bio izvrgivan ruglu zbog onoga što je ili nije učinio sigurno napisao još dobrih djela, a ne samo jedan (iako, izgleda da se svi slažemo) vrhunski roman (govorim samo o romanima, ne i o dramam i prip.)

 

I još za kraj preporučim još neka djela: npr. nešto od Remarka jer čovjek uspjeva u namjeri da ogadi rat svakom ko pročita neko njegovo djelo. I iako se još nisam nakanio (razlog su 3 djela od po 400 str. štampana nerazumljivo sitno - samo Onaj zna što? a djelovi su sadržajno vezani tako da kad počneš treba i završit) pročitati Rat i sjećanja Hermana Wouka. Od nekoliko vrlo povjerljivih osoba sam saznao da su knjige pre-super.Smijeh

 

Al' se raspisah....

13 godina
neaktivan
offline
Čitate li knjige?

Moje najdraže knjige su više romantičnog i pozitivnog raspoloženja; Emily Bronte - Wuthering Heights i David Wroblewski - The Story Of Edgar Sawtelle. Nevinašce

14 godina
offline
Čitate li knjige?

Evo dobio sam i Brisingr na hrvatskom (vatra) jucer oko 5 popodne, sada sam na 332 stranici. Knjiga je zarazna!!!!

 

 

 

Zavrsio knjigu prije 3 sata. Jednostavno po meni jedno remek djelo. Sada se ceka i zadnja knjiga. Eragon ce otici iz Alagezije zauvjek. Doci ce jos jedan jahac mislim.

 

I nece mi stavljat spoiler na tekst.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.7.2010 22:35 (XYomegaYX).
15 godina
offline
Čitate li knjige?

Postoji li knjiga od L.P. Lovecraft-a Call of Cthulthu prevedena na hrvatski, i ako da, kako se zove?

Inter pedes virginum gaudium est iuvenum
13 godina
neaktivan
offline
RE: Čitate li knjige?
XYomegaYX kaže...

Evo dobio sam i Brisingr na hrvatskom (vatra) jucer oko 5 popodne, sada sam na 332 stranici. Knjiga je zarazna!!!!

 

 

 

Zavrsio knjigu prije 3 sata. Jednostavno po meni jedno remek djelo. Sada se ceka i zadnja knjiga. Eragon ce otici iz Alagezije zauvjek. Doci ce jos jedan jahac mislim.

 

I nece mi stavljat spoiler na tekst.

Knjiga je OK, isto kao i prva dva dijela, ali daleko od toga da je remek djelo. Magija je dobro zamisljena iako ima jedan ogroman propust (ako mozes crpiti energiju iz okolnog zivog svijeta za koristenje makije, sto te tocno sprecava da na taj nacin pobijes cijelu protivnicku vojsku?), takoder pati od onog sto volim zvati D&D-ovski problem (imas na pocetku dva brata koji su luzeri - farmeri, onda jedan postane dragonrider, sto je vec nategnuto, ali onda kad drugi postane totalni ninja onda je stvarno pretjerano). No sve u svemu, prilicno je zabavno i preporucam svakome tko voli fantasy.

 

No, definitivno je bolji serijal Game of Thrones od RR Martina; Farseer,  Tawny Man i Liveship Traders trilogije od Robin Hobb. Isto tako Tigana, Lavovi Al-Rassana i Pjesma za Arbonnu od GG Kay-a. To je ono sto mi trenutacno pada na pamet od knjiga koje sam procitao, makar sam sigurno nesto zaboravio. Od vise djecijih (u rangu HP) mi je odlicna Bartimejeva trilogija od Jonathana Strouda.

 

U rangu s Eragonom mi je Riftwar Saga od R. E. Feist-a, koja pati od iste stvari kao i Eragon (dva klinca frenda s pocetka knjige postaju najmocniji ljudi na svijetu).

14 godina
neaktivan
offline
RE: Čitate li knjige?
mind_challenge kaže...

Postoji li knjiga od L.P. Lovecraft-a Call of Cthulthu prevedena na hrvatski, i ako da, kako se zove?

Postoji. Izdali su ga kao zbirku priča "Re - animator". I ima još neka knjiga koja isto govori o Lovecraftu od nekog drugog pisca, ali ima ubačeno par njegovih priča.

14 godina
offline
RE: Čitate li knjige?
Grgapm kaže...
XYomegaYX kaže...

Evo dobio sam i Brisingr na hrvatskom (vatra) jucer oko 5 popodne, sada sam na 332 stranici. Knjiga je zarazna!!!!

 

 

 

Zavrsio knjigu prije 3 sata. Jednostavno po meni jedno remek djelo. Sada se ceka i zadnja knjiga. Eragon ce otici iz Alagezije zauvjek. Doci ce jos jedan jahac mislim.

 

I nece mi stavljat spoiler na tekst.

Knjiga je OK, isto kao i prva dva dijela, ali daleko od toga da je remek djelo. Magija je dobro zamisljena iako ima jedan ogroman propust (ako mozes crpiti energiju iz okolnog zivog svijeta za koristenje makije, sto te tocno sprecava da na taj nacin pobijes cijelu protivnicku vojsku?), takoder pati od onog sto volim zvati D&D-ovski problem (imas na pocetku dva brata koji su luzeri - farmeri, onda jedan postane dragonrider, sto je vec nategnuto, ali onda kad drugi postane totalni ninja onda je stvarno pretjerano). No sve u svemu, prilicno je zabavno i preporucam svakome tko voli fantasy.

 

No, definitivno je bolji serijal Game of Thrones od RR Martina; Farseer,  Tawny Man i Liveship Traders trilogije od Robin Hobb. Isto tako Tigana, Lavovi Al-Rassana i Pjesma za Arbonnu od GG Kay-a. To je ono sto mi trenutacno pada na pamet od knjiga koje sam procitao, makar sam sigurno nesto zaboravio. Od vise djecijih (u rangu HP) mi je odlicna Bartimejeva trilogija od Jonathana Strouda.

 

U rangu s Eragonom mi je Riftwar Saga od R. E. Feist-a, koja pati od iste stvari kao i Eragon (dva klinca frenda s pocetka knjige postaju najmocniji ljudi na svijetu).

Eh, ovaj prvi spoil sto si napisao. Eragona sprjecava uzimanje energije od okoline to sto on mora djeliti misli s njima i također donekle prozivljavati njihovu smrt. A dobro, Roran ninđa, to bi se dalo naravno raspravljati, ali mislim da ga Paolini nije htio ostavit u sjeni Eragona.

16 godina
offline
Čitate li knjige?

Knjige čitam stalno i konstantno, obično kupim u antikvarijatu nekoliko pa ih onda čitam... obožavam znanstvenu fantastiku, stoga većinom to i čitam... povremeno i poneki fantasy, a zalomi se, rijetko doduše, i nešto beletristike :)

Trenutno čitam "Knjigu novog sunca", uspio sam kupiti svih pet dijelova za 50 kuna :), nakon toga me čeka "Geanska trilogija", kupljena na Hreliću za 30 kuna :)

Obiteljske okolnosti i posao mi ne dopuštaju da čitam onoliko koliko bih to želio, ali uvijek uhvatim malo vremena... moram pronaći mjesta za kolekciju knjiga, jer su trenutno u ormarima, što otežava pronalaženje i čitanje... mislim da će nekoliko polica ići u hodnik, to je jedino mjesto gdje ih mogu pospremiti :)

U potrazi sam za kompletom "Hyperion Cantos" tetralogijom, te kompletnom Asimovljevom "Zadudžbinom", naravno, počevši od "Ja, robot", pa do "Zadudžbina i Zemlja"

 

Koga zanima znanstvena fantastika, mogu preporučiti nekoliko knjiga sa kojima se valja upoznati. Prva je Asimovljeva kolekcija priča "Ja, Robot", početak serije knjiga o Zadudžbini, stvarno odličnih kratkih priča o počecima robotike, duhovita i emotivna. Zatim preporučam redom Hyperion, Pad Hyperiona, Endymion te Uspon Endymion, posebo zadnje dvije, jer to su knjige koje se čitaju u tri dana. Na kraju, onima kojima znanstvena fantastika nije strana, preporučio bih malo poznati biser Stanislawa Lema "Fijasko", kojeg sam, nakon što sam ga kupio kao literaturu za godišnji odmor od dva tjedna (knjiga je oveća), pročitao u dva dana.

 

Hyperion serija, te Fiasco zaslužuju ekranizaciju, IMHO.

 

(edit) uklonjen višak riječi "trenutno" :)

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.8.2010 15:01 (Father_Dougal).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Čitate li knjige?
trenutno: Ante Tmić- Čudo u Poskokovoj dragoj
Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno.- Ulrike Meinhof
13 godina
neaktivan
offline
Čitate li knjige?

Da te pitam, kao osobu koja se razumije u Fondaciju (Zadudžbina ARGH Smijeh), ako recimo nisam toliki fanatik, i nisam ljubitelj kratkih pricica, je li OK zapoceti citati sa Preludijem u Fondaciju? Mislim, jesu li ove prijasnje knjige uopce pricom i svijetom vezane uz to?

 

BTW, kad smo kod SF-a, citao sam u srednjoj knjige od Bujold-ice i bile su mi prilicno interesantne, isto tako i trilogija Nebeski Gospodari od Johna Brosnana pa tko nije citao moze pogledat...

 

@XYomegaYX:

OK kao razlog zasto to Eragon ne napravi jer je dobar pa bi vjerojatno poludio, ali cini mi se da ovom poremecenom kralju to ne bi predstavljao neki moralni problem. No dobro, svaka takva prica ima rupa i predes preko toga jer si inace sam unistavas gust :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.8.2010 15:20 (Grgapm).
15 godina
offline
Čitate li knjige?

Evo čitam ovu temu i ne vjerujem, na tri stranice nije spomenuta nijedna knjiga (naziv teme: Čitate li knjige?), zbilja zanimljivo. Namigiva

 

Gurdijeff

Castaneda

Ouspensky

Nietzsche

Jung

Platon

Hawking

Aristotel

Hinton

Bacon

 

Što je s ovim dečkima gore? :) ccc

 

Mogu samo reći: "Čovjek koji ne čita prave knjige nema prednosti nad onim čovjekom koji ih uopće nezna čitati"

Noi siamo come la nostra fede...Immomartali...
13 godina
neaktivan
offline
RE: Čitate li knjige?
Champollion kaže...

Evo čitam ovu temu i ne vjerujem, na tri stranice nije spomenuta nijedna knjiga (naziv teme: Čitate li knjige?), zbilja zanimljivo. Namigiva

 

Gurdijeff

Castaneda

Ouspensky

Nietzsche

Jung

Platon

Hawking

Aristotel

Hinton

Bacon

 

Što je s ovim dečkima gore? :) ccc

 

Mogu samo reći: "Čovjek koji ne čita prave knjige nema prednosti nad onim čovjekom koji ih uopće nezna čitati"

Mah, to je cisto mlacenje prazne slame Nevinašce

Salu na stranu, nisam nikad ni probao citati filozofiju, jednostavno uvijek citam nesto za opustanje i razbibrigu i nemam volje zamarati se teskim temama. Popularna znanost mi je zabavna, npr Moja Teorija od Einsteina, Kocka li se Bog od Iana Stewarta i slicno

14 godina
offline
RE: Čitate li knjige?
Champollion kaže...

Evo čitam ovu temu i ne vjerujem, na tri stranice nije spomenuta nijedna knjiga (naziv teme: Čitate li knjige?), zbilja zanimljivo. Namigiva

 

Gurdijeff

Castaneda

Ouspensky

Nietzsche

Jung

Platon

Hawking

Aristotel

Hinton

Bacon

 

Što je s ovim dečkima gore? :) ccc

 

Mogu samo reći: "Čovjek koji ne čita prave knjige nema prednosti nad onim čovjekom koji ih uopće nezna čitati"

 

Tko kaze da nitko ne voli recimo Nietchea, Platona, Aristotela...!? No tema je "Citate li knjige", a ne koji vam je omiljeni filozof tj. autor. Tako da treba znati "citat"....pa makar to bio i sam naziv jednoga topica.

Uz to svaki dan slusam o filozofiji pa nemam nekako volje jos doci tu i ljudima pricat o "bitku" ili npr. o "moralu".....zasto jedan gospodin pokazuje prstom prema nebu, a jedan prema zemlji....

 

Pise u naslovu: "Citate li knjige"? Da, citam. Ne pise koji vam je omiljeni pisac, filozof ili koje vam je najdraze djelo. Uz to uistinu ne mislim da bi ljudi ovdje volili citati necije monologe o npr. filozofiji...jer da, to bi se pretvorilo na kraju u monolog ili bi eventualno dvije osobe pricale tj. pisale, a ostali to nebi ni citali te bi naravno sve to ignorirali. Za takve stvari su IMHO ipak drugi forumi, a ne bug.hr tj. forum koji je orijentiran iskljucivo tj. vecinom prema IT.

 

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
13 godina
neaktivan
offline
Čitate li knjige?

Sve su ovo knjige, samo što su ukusi različiti. Netko je više filozofski tip, a nekoga zanima SF, kriminalistika, poezija ili bilo što drugo. Treba poštovati razlike i iznijeti svoje mišljenje, ali oprezno, naravno. Osmijeh

16 godina
offline
RE: Čitate li knjige?
Grgapm kaže...

Da te pitam, kao osobu koja se razumije u Fondaciju (Zadudžbina ARGH Smijeh), ako recimo nisam toliki fanatik, i nisam ljubitelj kratkih pricica, je li OK zapoceti citati sa Preludijem u Fondaciju? Mislim, jesu li ove prijasnje knjige uopce pricom i svijetom vezane uz to?

Vezane su svijetom, samo naravno dublje u prošlosti. Kad sam čitao Zadudžbinu (ne volim naziv Fondacija, previše mi je kapitalistički, hihi), počeo sam od prve knjige iz same serije Zadudžbina, Preludij sam tek kasnije pročitao, tako da da, možeš od nje početi. Ali vidjet ćeš, Asimov je majstor naracije, njegove knjige su tako tečno pisane da ih čitaš kao da vodu piješ, pa ćeš kad-tad pročitati i ostale... :) preporučam i Čelične pečine, te Golo sunce... odlični krimići :))) ali Ja, robot je baza, zbog tri zakona robotike, te zbog uvida u praktičnu primjenu tih zakona.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice