Kojeg psa?

poruka: 138
|
čitano: 59.589
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Kojeg psa?
ATJLučko kaže...
kruskar kaže...

Ekipa u nabavci sam novog psa(labrador uginuo nakon 9g),živim na selu,veliko dvorište(netreba mi pudlica i takvi psi),gledam rotvajlere i njemačke ovčare,može i nešto drugo ali da je poput te 2 pasmine.

Svaka preporuka je dobro došla.

Uzmi u obzir koliko možeš trenutno vremena provest sa psom, a ako si u deficitu, preporučam tornjaka, ako preferiraš velike dugodlake pasmine.

 

Ako si za niske, kratkodlake pasmine, onda preporučam bullterier-a, istina, ne voli previše samoću, ali kada se njega vidi u dvorištu, u širokom se ga luku zaobilazi!

 

Još preporučam u koliziji sa sredstvima koje imaš, Akita Ino, predivna japanska pasmina,

Bordeaux doga, onaj iz filma Turner & Hooch,

Rotweiler-a bih ti i sam preporučio, makar, kod njega trebaš biti jak karakter i strog trening,

a ako nikoga ne želiš da te obilazi, Belgijski Malino, oliti belgijski ovčar, najzaje8anija rasa, ali čuvar do bola, uz ogradu preko tri metra a pas pod velikim nadzorom!

 

Ovo su neke rase po mojem ukusu, makar, nekoliko Njemačkih oštrodlakih terijera, niti to nije za odbaciti, po meni! 

Koliko god je vremena potrebno mogu odvojiti za odgajanje psa,treba mi opasnij pas(ima dosta ljudi koji vole upadat u dvorišta u mom selu),istrenirao bih ga tako da bude u dvorištu gazda a na ulici da bude smiren.Sad sam pričao s frendom u 4tom mj će imati rotweilere 100 eura s papirima,to mi se čini odličnom ponudom.Draži su mi veči psi s kratkom dlakom.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
13 godina
offline
Re: Kojeg psa?
kruskar kaže...
ATJLučko kaže...
kruskar kaže...

Ekipa u nabavci sam novog psa(labrador uginuo nakon 9g),živim na selu,veliko dvorište(netreba mi pudlica i takvi psi),gledam rotvajlere i njemačke ovčare,može i nešto drugo ali da je poput te 2 pasmine.

Svaka preporuka je dobro došla.

Uzmi u obzir koliko možeš trenutno vremena provest sa psom, a ako si u deficitu, preporučam tornjaka, ako preferiraš velike dugodlake pasmine.

 

Ako si za niske, kratkodlake pasmine, onda preporučam bullterier-a, istina, ne voli previše samoću, ali kada se njega vidi u dvorištu, u širokom se ga luku zaobilazi!

 

Još preporučam u koliziji sa sredstvima koje imaš, Akita Ino, predivna japanska pasmina,

Bordeaux doga, onaj iz filma Turner & Hooch,

Rotweiler-a bih ti i sam preporučio, makar, kod njega trebaš biti jak karakter i strog trening,

a ako nikoga ne želiš da te obilazi, Belgijski Malino, oliti belgijski ovčar, najzaje8anija rasa, ali čuvar do bola, uz ogradu preko tri metra a pas pod velikim nadzorom!

 

Ovo su neke rase po mojem ukusu, makar, nekoliko Njemačkih oštrodlakih terijera, niti to nije za odbaciti, po meni! 

Koliko god je vremena potrebno mogu odvojiti za odgajanje psa,

treba mi opasnij pas (ima dosta ljudi koji vole upadat u dvorišta u mom selu),

istrenirao bih ga tako da bude u dvorištu gazda a na ulici da bude smiren.

 

Sad sam pričao s frendom u 4tom mj će imati rotweilere 100 eura s papirima,to mi se čini odličnom ponudom.

 

Draži su mi veči psi s kratkom dlakom.

Ad1; u principu, za pravilno odgajanje psa trebaš učiniti jednu shemu treninga, a koju bi trebao polako pokrenuti sa navršenih 6 mjeseci starosti psa, sa niskim intezitetom prema sve učestaljim kompliciranijim vježbema sa većim intezitetom.

Ad2; ako si baja i imaš jaja, Belgijski malino, a za sve ostalo će biti i Rotweiller odličan, ali TI MORAŠ BITI GAZDA OD PRVE!!!!

Ad3; pokušaj ne mješati socijalizaciju i strogoću dresurom, svi koji trebaju upoznati se sa psom, neka se upoznaju vrlo odlično do onih 6 mjeseci, jer poslije nema niti je8anja niti kajanja!

Ad4; ako su štenci sa papirima SAMO TOLIKO, možda je neka falenka, a možda nije. Papiri i 100 oera mi nekako ne idu, predlažem provjeru po apsolutno svim uzgajivačnicama, kako lošim tako i odičnim, čisto zbog uvida u kretanje cijena na tržištu.

Ad5; Rotweiller nema kratku dlaku, već srednju površinsku i poddlaku nešto kraću, čisto da se ne zaletiš, dočim Malino, Bulldog, Bullterier, Rodezijski Ridgeback, Mastiff, Bull Mastiff, Engleski Mastiff, Mastiff Napolitano, Cane Corso, Bandog su opake pasmine kratke dlake.

Makar informativno, obrati pozornost na Mastifffa Napolitano, Bandog i Cane Corso, prve dvije pasmine možeš imati nekoliko primjeraka zajedno, podnose se, ali Cane Corso, SAMO JEDAN može opstati od dvojice, toliko su zaje8ani! 

ATJ Lučko
11 godina
neaktivan
offline
Kojeg psa?

Agresivne pasmine, a ponajvise corso (te pse i iskusni treneri izbjegavaju), belgijskog ovčara, agresivinije mastife se NIKADA ne preporuča ljudima bez znanja i iskustva o treniranju i socijalizaciji pasa. trener znalac ne pita po forumu koju pasminu.

 

Ako trebaš velikog psa koji će dignuti alarm kada netko uleti u dvorište, onda se uzima njemački ovčar, koji zna imat svoje muhe, al puno se lakše trenira od ovih iznad, bernski planinski pas, newfoundland koji je odličan i za familiju, ali mužjaci znaju bit agresivni prema nepoznatima.

 

psi čuvari ne trebaju bit psi koljači koji dobiju takvu reputaciju zbog nestručnih ljudi koji iza sebe imaju 0 ispravno odgojenih pasa. treba se voditi i računa o socijalizaciji... nije to samo tako, uzet ću ja psa posvetit mu i 12 sati na dan, pa na kraju qrac, nemaš psa nego problem.

 

 

Ke?!
14 godina
offline
Re: Kojeg psa?
Zasto ne udomiti peseka?
Zarada klikanjem http://bettingev.wix.com/neobuxiprobux
13 godina
offline
Re: Kojeg psa?
chewbacca kaže...

Agresivne pasmine, a ponajvise corso (te pse i iskusni treneri izbjegavaju), belgijskog ovčara, agresivinije mastife se NIKADA ne preporuča ljudima bez znanja i iskustva o treniranju i socijalizaciji pasa. trener znalac ne pita po forumu koju pasminu.

 

Ako trebaš velikog psa koji će dignuti alarm kada netko uleti u dvorište, onda se uzima njemački ovčar, koji zna imat svoje muhe, al puno se lakše trenira od ovih iznad, bernski planinski pas, newfoundland koji je odličan i za familiju, ali mužjaci znaju bit agresivni prema nepoznatima.

 

psi čuvari ne trebaju bit psi koljači koji dobiju takvu reputaciju zbog nestručnih ljudi koji iza sebe imaju 0 ispravno odgojenih pasa. treba se voditi i računa o socijalizaciji... nije to samo tako, uzet ću ja psa posvetit mu i 12 sati na dan, pa na kraju qrac, nemaš psa nego problem.

 

 

Kolega, stoji što ste napiali, ALI, ponavljam ALI, ja nisam u samom startu imao nikakvu lošu namjeru, i sam sam upozorio o kakvim se pasminama ovdje radi, ali opet ponavljam, ako si kao karakter jaka osoba, psu se pokažeš kao vođa čopora, nikada neće biti problema!

 

Oko socijalizacije, socijalizacija i pas koji čuva dvorište u principu nema izrazitih dodirnih točaka, bar ne za pasmine tipa Mastiff Napolitano i Cane Corso, makar, ponavljam makar, ako si kvalitetan karakter, jak u naumu, niti ovakav pas nije nepremostiva prepreka, ali onda je malo tanji za dvorište!

 

Što se tiče Bernskog planinskog psa ( jedini pas na svijetu koji ima u sve hotele slobodan ulaz i neometan pristup, upravo zbog užasno blage naravi ), ili Newfaudland-era, to su psi koji u DNA profilu imaju prvu misao spašavanje čovjeka, i to nisu psi koji će čuvati kvalitetno i pouzdano dvorište i kuću, nikako.

 

Njemački ovčar, o njemu ništa dobroga, statistički, najviše napadana ljude, primarno djecu je od strane ove rase, imaju genetsku grešku, pa im se do sedme godine SVIMA javlja displazija kukova, što reći, smrde kada se okupaju ili samo uđu u vodu, po mojem vole ih samo fanatici njemačkih ovčara, što ja nikako nisam. 

ATJ Lučko
11 godina
neaktivan
offline
Kojeg psa?

čekaj stani malo. nitko se ne pali ni ljuti. samo ne mozes spominjat ovakvim ljudima te agresive od psa. napravit će pokolj i šta onda?

bernski planinski i newfoundland se oba koriste za spašavanja - to ne znači da nisu dobri čuvari. jesi li imao jednog od njih?

 

ja sam imao newfoundlanda. pas je all around - ogroman, tu je odmah oh šit faktor kad ga vidiš, druželjubiv sa gazdom i ljudima koje upozna dok je sa gazdom. misliš da će potrčati na igranje ako netko zaleti u dvor u pol 1 po noći? varaš se. to što su dobronamjerni prema poznatima ništa ne znači.

 

oko njemačkog ovčara treba brige i vremena. što oko održavanja, što oko treninga. a nagrade su višestruke. poslušan pas, koji ne traži stalna događanja i društvo - odličan čuvar. dnevno treba dobro istčavanje.

problem kukova dobiju SVI veliki psi, neki prije neki kasnije. ako se gibaju redovno i pravilno hrane (ne pedigre i ta sranja) defekti se odgađaju u samu starost - kada pas čuvar prestaje bit čuvar.

 

vole ih fanatici? eh...a to što ih koriste zaštitarske službe, policije, pa čak i vojske? što su svi benasti i ludi pa ne vide dalje od tog psa?

nek uzme corso ili belgijanera. kad samelju nekom udove nek se javi na forum za savjet.

 

 

Ke?!
13 godina
offline
Re: Kojeg psa?
chewbacca kaže...

čekaj stani malo. nitko se ne pali ni ljuti!!!! samo ne mozes spominjat ovakvim ljudima te agresive od psa. napravit će pokolj i šta onda?

Bernski planinski i Newfoundland se oba koriste za spašavanja - to ne znači da nisu dobri čuvari.

Jesi li imao jednog od njih?

 

Ja sam imao newfoundlanda. Pas je all around - ogroman, tu je odmah oh šit faktor kad ga vidiš, druželjubiv sa gazdom i ljudima koje upozna dok je sa gazdom. Misliš da će potrčati na igranje ako netko zaleti u dvor u pol 1 po noći? Varaš se. To što su dobronamjerni prema poznatima ništa ne znači.

 

Oko njemačkog ovčara treba brige i vremena. Što oko održavanja, što oko treninga. a nagrade su višestruke. poslušan pas, koji ne traži stalna događanja i društvo - odličan čuvar. Dnevno treba dobro istčavanje.

 

Problem kukova dobiju SVI veliki psi, neki prije neki kasnije. Ako se gibaju redovno i pravilno hrane (ne pedigre i ta sranja) defekti se odgađaju u samu starost - kada pas čuvar prestaje bit čuvar.

 

Vole ih fanatici? eh...a to što ih koriste zaštitarske službe, policije, pa čak i vojske? Što su svi benasti i ludi pa ne vide dalje od tog psa?

Nek uzme corso ili belgijanera. kad samelju nekom udove nek se javi na forum za savjet.

 

 

Ad1; ma nitko se ne pali niti ne ljuti, ne pada mi na pamet, sve u najboljoj namjeri, dobar savjet dobrom čovjeku!

Ad2; te agresive znaju biti prave mamine maze, tako da ti komentar i nije na mjestu.

Ad3; nisam imao niti Bernskog planinskog niti Newfaundlander-a, jednostavno nisu moj tip psa, za moj ukus preveliki, predlakavi, preslinavi ( Newfaundler ), ali da su vrhunski karakter, jesu. I da, za Newfaundler-a ti treba Veeeeliko dvorište, plus duge šetnje, plivanje, ...

Ad4; kada se sve zbroji ovo što si naveo oko njemačkog ovčara, može se nešto učiniti, ali uz dosta truda.

Ad5; problem kukova kod njemačkog ovčara je GENETSKA GREŠKA, a to na što si ti pokušao aplicirati, u ovom kontekstu, ne drži vodu. To ti je ista stvar kada Doberman dobije onu kost, odnosno izraslinu koštanu u lubanji, pa mu pritišće na mozak i ovaj je u banani, genetska pogreška, koju se kako sada stvari stoje, ne mogu ispraviti.

Slažem se da ako ne pristupiš pravilno odgoju i dresuri psa da će sigurno doći do problema, ali DIPLAZIJA kukova, neće, jer to nije bolest kao recimo slabo srce, srce bi možda i mogao operirati, kukove ne.

Ad6; to što ih koriste razne službe, prvo da primjetim dati psi imaju vodiče koji su ljudi sa izrazito jakim stabilnim karakterom a da i primjetim da se u službe ciljano uzimaju psi, jer, čim se primjeti da je pas preagresiva, izuzima se iz službe, osim akobaš takav nije potrebit. A povijest korištenja, sve je to još od prije 2 Sv. rata, a sve dalje je reklama i marketing, kako je njemački ovčar najbolji, a nije, ima zdraviji od njega, Rotweiler, krvoločniji od njega, Belgijski ovčar, brži od njega, Doberman, jači od njega, skorom svaki, pametniji od njega, Labrador, nastavi dalje sam niz navoda.  

 

Suma sumarum; osobno preferiram Bull Terier pasminu, iz razloga što su prije svega komični u svojem odrastanju i ponašanju, ako ga dobro odgojiš, može se igrati sa djecom iz dječijeg vrtića, konkretno, moj je. Imaju lijepo tijelo, jako zdepasto, glavu, bademaste oči, pravilne, jake, zdrave zube, kratku oštru dlaku, debel kratak jak rep, doma su tihi kao bubice, dok ne počnu zaje8avati, ali tek je tu ta njihova duhovna ljepota. Mogao bih pola dana o kvalitetama ove pasmine, ali neću, ispalo bi da možda neopravdano preferiram jednu pasminu.

Sviđaju mi se istina većinom kratkodlake pasmine, i ponavljam, ako nisi dovoljno jak karakter da se nametneš psu kao vođa čopora, tu treba biti jako oprezan sa pristupom čak i kod odabira pasmine, a kamoli kod odgajanja, narodna kaže; "nije za guske sijeno"!!!! 

ATJ Lučko
13 godina
offline
Kojeg psa?

Odabir je pao na njemačkog ovčara,malo sam s ukučanima pričao o tome,moji su prije imali njemačkog ovčara i nikad nisu imali problema s njime(uvijek su radili s psom),otac zna oko njemačkog ovčara(5 ih je odgojio kako treba) tako da je to veliki plus,idući tjedan se bacam u potragu za psom.Ako netko ima s papirima na prodaju štene do 5mj max starosti neka mi se javi u privatnu poruku,samo okolica osijeka i sami osijek.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
13 godina
offline
Kojeg psa?

Nakon što sam ja ostao bez psa, također sam razmišljao o nabavci drugog..

 

Međutim, na svu sreću sam dosta razmišljao i zaključio da će to pričekati.. Možda jednog dana kad se maknem od staraca..

Sa svojim psom, koji je stradao, napravio sam veliku pogrešku.. Nisam ga odgojio kako treba.. Dobro, tada sam još bio mlad [14-15 godina], ali sada se dosta kajem zbog tog.. Pas je zamislio da je vođa tj. da je on nama "šef". Postao je agresivan, doduše ne toliko da grize sve oko sebe, nego ono standardno: nesmiješ mu uzimati hranu dok jede i sl.

 

Zato sad svima preporučujem da pročitaju što više mogu o odgoju psa. On je vama dio života, ali vi ste njemu cijeli život.. Naučite sve o odgoju, uvjetima, prehrani.. 

 

Meni je osobno užasno vidjeti kada je pas na lancu 24/7 bez šetnje, kad ga se zlostavlja i sl. Neki će me možda proglasiti ludim, ali ja na takve zlostavljače životinja posebno mrzim.. Jednostavno poludim.

 

 

Što se tiče nabavke psa, zašto ne udomiti? Koliko ih samo čeka na udomljavanje..

Meni je recimo od pasmina NJO također predivna pasmina.. Ali problem je u tome što oni više nisu ni približno kao oni stari, "originalni" NJO.

Ništa ne ostavljam nezavrš
14 godina
neaktivan
offline
Kojeg psa?

Pozdrav ljudi {#}

 

Planiram već dugo vremena  usvojiti štence Rottweilera, gledao sam dosta Ceasarovih videa vezane za Rottije, kako ih dresirati, kako postupati s njima, kako ih socijalizovati itd... Raspitivao sam se također i po gradu ali nisam upoznao nikog ko ima Rottija kao ljubimca... Imate li vi nekih savjeta kako, šta, nešto što trebam držati na umu vezano za njihovu narav i uzgoj psa općenito, jer će mi to biti prvi pas... Cijenio bih svaki odgovor, hvala unaprijed.

 

Neću da vidim komentara tipa onog ignoranta iznad što kaže "to je agresivan pas" za nekog drugog psa, ili rottija, nije bitno. Svaki pas je dobar u rukama normalnih vlasnika. Kroz godinu dana "reasearcha" znam kako ga izdresirati da ne reži kad je hrana u pitanju, da ne skače ko budala kad neko uđe u stan, da ne laje kad je neka nepoznata osoba ili pas u prisustvu itd...

 

Što se tiče pasmine, ne želim druge prijedloge, čistokrvni Rottie samo dolazi u obzir :)

EUW: iPLAY Murloc
13 godina
offline
Kojeg psa?

Ovako ekipa,sutra idem po psa,ništa od njemačkog ovčara i rotvajlera,dobio sam na poklon Aljaškog Malmuta starog 1 godinu(frend se seli a nitko neželi uzeti psa pa sam ja rekao da ću ga uzeti),sad me zanima na što treba paziti kod tog psa?On ga je naučio dosta stvari,umiljat je.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
13 godina
offline
Re: Kojeg psa?
kruskar kaže...

Ovako ekipa,sutra idem po psa,ništa od njemačkog ovčara i rotvajlera,dobio sam na poklon Aljaškog Malmuta starog 1 godinu(frend se seli a nitko neželi uzeti psa pa sam ja rekao da ću ga uzeti),sad me zanima na što treba paziti kod tog psa?On ga je naučio dosta stvari,umiljat je.

Puuuuuuuuno šetnje sa psom, obratiti pažnju na katrakter, imam poznanika koji ima već nekoliko Haskija i Malamuta, pametni psi, neki i zlopamtila, iz osobnog iskustva.

 

Obratit posebnu pozornost za vrijeme toplih vremena, da ne bi došlo do udara herca!!!! 

ATJ Lučko
10 godina
offline
Re: Kojeg psa?
kruskar kaže...

Ovako ekipa,sutra idem po psa,ništa od njemačkog ovčara i rotvajlera,dobio sam na poklon Aljaškog Malmuta...

Pazi na kokoši, guske, pure... ostat će samo perje {#}

Malamuti ne poznaju riječ dvorište...u krvi im je da je 10km okolice njihov teritorij tak da pripazi na početku da ti ne šmugne. Kad jednom skuži radit će to stalno.

Trebalo bi ga istrčavati i znaju biti jako posesivni prema određenom članu obitelji,tj čoporu. Susjed je imao borbe sa svojim jer ga nije pustio blizu kćeri a kad ju je slučajno zagrlio onda ga je ljubomorko grizao za nogavice. Smijeh

Inače su jako krasni pesovi {#}

 

Da i pazi da po ljeti ima debelu hladovinu jer jako loše podnose vrućine.

Don't blink. Blink and you're dead. They are fast. Faster than you can believe. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink. Good Luck.
13 godina
offline
Kojeg psa?

Husky i Aljaški malamut su jako energični psi. Znači puno šetnje, istrčavanja.. Više nego kod NJO i sličnih pasmina..

Ništa ne ostavljam nezavrš
13 godina
offline
Re: Kojeg psa?
ATJLučko kaže...
kruskar kaže...

Ovako ekipa,sutra idem po psa,ništa od njemačkog ovčara i rotvajlera,dobio sam na poklon Aljaškog Malmuta starog 1 godinu(frend se seli a nitko neželi uzeti psa pa sam ja rekao da ću ga uzeti),sad me zanima na što treba paziti kod tog psa?On ga je naučio dosta stvari,umiljat je.

Puuuuuuuuno šetnje sa psom, obratiti pažnju na katrakter, imam poznanika koji ima već nekoliko Haskija i Malamuta, pametni psi, neki i zlopamtila, iz osobnog iskustva.

 

Obratit posebnu pozornost za vrijeme toplih vremena, da ne bi došlo do udara herca!!!! 

Po pitanju toplog vremena to nije problem,ako treba spavat će u dnevnom ispod klime nije problem :) takav mi pas i treba,nikako da se pokrenem no pesek će me pokrenuti :D nadam se da ovaj neće bit zlopamtilo.

ddarknessfairyy kaže...
kruskar kaže...

Ovako ekipa,sutra idem po psa,ništa od njemačkog ovčara i rotvajlera,dobio sam na poklon Aljaškog Malmuta...

Pazi na kokoši, guske, pure... ostat će samo perje {#}

Malamuti ne poznaju riječ dvorište...u krvi im je da je 10km okolice njihov teritorij tak da pripazi na početku da ti ne šmugne. Kad jednom skuži radit će to stalno.

Trebalo bi ga istrčavati i znaju biti jako posesivni prema određenom članu obitelji,tj čoporu. Susjed je imao borbe sa svojim jer ga nije pustio blizu kćeri a kad ju je slučajno zagrlio onda ga je ljubomorko grizao za nogavice. Smijeh

Inače su jako krasni pesovi {#}

 

Da i pazi da po ljeti ima debelu hladovinu jer jako loše podnose vrućine.

Kokoši i ostale domaće životinje nemam,no imam sijamskog mačka tu bi jedino u samom početku mogao biti problem.Ja sam obećao svim ukučanima da je taj pas moja briga i da sve oko njega ja radim.

dv14 kaže...

Husky i Aljaški malamut su jako energični psi. Znači puno šetnje, istrčavanja.. Više nego kod NJO i sličnih pasmina..

To sam izguglao maloprije,sviđa mi se ta pasmina ponajviše radi njihovog izgleda ko medo izgleda.Vidim da ima nekakvih razlika između huskya i malmuta.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
11 godina
offline
Re: Kojeg psa?
kruskar kaže...

Ovako ekipa,sutra idem po psa,ništa od njemačkog ovčara i rotvajlera,dobio sam na poklon Aljaškog Malmuta starog 1 godinu(frend se seli a nitko neželi uzeti psa pa sam ja rekao da ću ga uzeti),sad me zanima na što treba paziti kod tog psa?On ga je naučio dosta stvari,umiljat je.

zeznut pas . Moj ga susjed ima i miran je i dobar prema ljudima ali zato ako mu mačka prođe i blizu dvorišta gotova je , doslvno je pokida u dijelove kad je se dohvati . 

10 godina
offline
Re: Kojeg psa?
kruskar kaže...

Kokoši i ostale domaće životinje nemam,no imam sijamskog mačka tu bi jedino u samom početku mogao biti problem.Ja sam obećao svim ukučanima da je taj pas moja briga i da sve oko njega ja radim.

Toplo preporučam da pripaziš na mačka. Peseki od godinu dana su blesavi i namjerno će izazivati mačka, a ako mačku dopi*di i pukne ga može se desit da ćeš dugo hodat veterinaru jer rane od kandži po njuški jako teško zacjeljuju. Drži ih odvojene dok se mačak ne privikne.

Don't blink. Blink and you're dead. They are fast. Faster than you can believe. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink. Good Luck.
13 godina
offline
Re: Kojeg psa?
Rucipe kaže...
kruskar kaže...

Ovako ekipa,sutra idem po psa,ništa od njemačkog ovčara i rotvajlera,dobio sam na poklon Aljaškog Malmuta starog 1 godinu(frend se seli a nitko neželi uzeti psa pa sam ja rekao da ću ga uzeti),sad me zanima na što treba paziti kod tog psa?On ga je naučio dosta stvari,umiljat je.

zeznut pas . Moj ga susjed ima i miran je i dobar prema ljudima ali zato ako mu mačka prođe i blizu dvorišta gotova je , doslvno je pokida u dijelove kad je se dohvati . 

Auf,to bi mi i pasalo ali za tuđe mačke :P

ddarknessfairyy kaže...
kruskar kaže...

Kokoši i ostale domaće životinje nemam,no imam sijamskog mačka tu bi jedino u samom početku mogao biti problem.Ja sam obećao svim ukučanima da je taj pas moja briga i da sve oko njega ja radim.

Toplo preporučam da pripaziš na mačka. Peseki od godinu dana su blesavi i namjerno će izazivati mačka, a ako mačku dopi*di i pukne ga može se desit da ćeš dugo hodat veterinaru jer rane od kandži po njuški jako teško zacjeljuju. Drži ih odvojene dok se mačak ne privikne.

To sam i ja mislio,još sijamske mačke imaju groznu narav(iako je ovaj moj umiljat)dosta su živčani(otac obožava sijamce i samo takva mačka dolazi u obzir),znači mačak neko vrijeme će biti odvojen,no problem.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
10 godina
offline
Re: Kojeg psa?

E da, zaboravila sam napomenuti. Prve tri godine mu nedaj da hoda po stepenicama. Ako baš mora onda nek hoda što manje.

Don't blink. Blink and you're dead. They are fast. Faster than you can believe. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink. Good Luck.
13 godina
offline
Re: Kojeg psa?
ddarknessfairyy kaže...

E da, zaboravila sam napomenuti. Prve tri godine mu nedaj da hoda po stepenicama. Ako baš mora onda nek hoda što manje.

Ako nije problem koji je razlog tome da mu nedam da hoda po stepenicama? Morat će hodat po stepenicama točnije 3 stepenice,to je dok je u kući,djele 3 stepenice kuhinju i dnevni boravak.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
10 godina
offline
Re: Kojeg psa?
kruskar kaže...

Ako nije problem koji je razlog tome da mu nedam da hoda po stepenicama? Morat će hodat po stepenicama točnije 3 stepenice,to je dok je u kući,djele 3 stepenice kuhinju i dnevni boravak.

Ma dobro 3 stepenice on prekorači odjednom {#}

Malamuti su kao i većina velikih pasa skloni displaziji kukova, a ako pas slučajno ima predispozicije za tu bolest onda se hodanjem po puno stepenica to pogoršava. Zato se ne preporuča prve tri godine jer se do tad kukovi razvijaju.

Uglavnom ako su samo tri nije bed, problem su stepenice u stanovima.Zato ljudi nose pse do stana.

Prije razgovora samnom za obavijesti o indikacijama, mjerama opreza i nuspojavama upitajte svog liječnika ili ljekarnika :D
13 godina
offline
Re: Kojeg psa?
ddarknessfairyy kaže...
kruskar kaže...

Ako nije problem koji je razlog tome da mu nedam da hoda po stepenicama? Morat će hodat po stepenicama točnije 3 stepenice,to je dok je u kući,djele 3 stepenice kuhinju i dnevni boravak.

Ma dobro 3 stepenice on prekorači odjednom {#}

Malamuti su kao i većina velikih pasa skloni displaziji kukova, a ako pas slučajno ima predispozicije za tu bolest onda se hodanjem po puno stepenica to pogoršava. Zato se ne preporuča prve tri godine jer se do tad kukovi razvijaju.

Uglavnom ako su samo tri nije bed, problem su stepenice u stanovima.Zato ljudi nose pse do stana.

E onda dobro,danas slike stavim nakon što odem po njega :)

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
16 godina
offline
Kojeg psa?

Nisi fulao s Malamutom. Al nemoj zaboravit da je to pas koji treba i želi puno aktivnosti. Ako nemaš vremena zadavat mu zadatke i bit aktivan s njim onda mu nabavi bisage ili nešto što može vući ono vrijeme dok ste u šetnji.

 

Na role pa nek te vuče ili, ako si spretniji, na bicikl. Bit će sretniji i mirniji kad ste doma jer će potrošit energiju koju nakupi.

Twitter - @danny_hr | Raptr - dannyhr | Xfire - dannyhr | Steam - danny_hr | XBL - DannyHR | PSN - Danny_HR85
14 godina
neaktivan
offline
Kojeg psa?

Ala ste mene izignorisali {#}

EUW: iPLAY Murloc
13 godina
offline
Re: Kojeg psa?
Danny_HR kaže...

Nisi fulao s Malamutom. Al nemoj zaboravit da je to pas koji treba i želi puno aktivnosti. Ako nemaš vremena zadavat mu zadatke i bit aktivan s njim onda mu nabavi bisage ili nešto što može vući ono vrijeme dok ste u šetnji.

 

Na role pa nek te vuče ili, ako si spretniji, na bicikl. Bit će sretniji i mirniji kad ste doma jer će potrošit energiju koju nakupi.

Imam vremena za duge šetnje(2h i više) aktivnosti će imat koliko mu srce želi :) sad u 14h idem po njega :)

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
16 godina
offline
Re: Kojeg psa?
BannedOnThisForum kaže...

Pozdrav ljudi {#}

 

Planiram već dugo vremena  usvojiti štence Rottweilera, gledao sam dosta Ceasarovih videa vezane za Rottije, kako ih dresirati, kako postupati s njima, kako ih socijalizovati itd... Raspitivao sam se također i po gradu ali nisam upoznao nikog ko ima Rottija kao ljubimca... Imate li vi nekih savjeta kako, šta, nešto što trebam držati na umu vezano za njihovu narav i uzgoj psa općenito, jer će mi to biti prvi pas... Cijenio bih svaki odgovor, hvala unaprijed.

 

Neću da vidim komentara tipa onog ignoranta iznad što kaže "to je agresivan pas" za nekog drugog psa, ili rottija, nije bitno. Svaki pas je dobar u rukama normalnih vlasnika. Kroz godinu dana "reasearcha" znam kako ga izdresirati da ne reži kad je hrana u pitanju, da ne skače ko budala kad neko uđe u stan, da ne laje kad je neka nepoznata osoba ili pas u prisustvu itd...

 

Što se tiče pasmine, ne želim druge prijedloge, čistokrvni Rottie samo dolazi u obzir :)

Prvo - to je jako dominantan pas i ako ti je prvi nikako ti ga ne bih savjetovao. Novopečeni vlasnici previše griješe sa psima da bi mogli baratati toliko dominantnom pasminom.

 

Drugo - budući da si već odlučio onda moraš znati da s rottom nema zafrkancije i da u svakom trenutku moraš biti gazda. Ali na način da ga natjeraš da te se boji, već na način da dobiješ njegovo poštivanje i povjerenje. Bitno je posvetiti mu puno pažnje i ispravljati ga na najmanji znak naposlušnosti. Čak i kad bude dobro odgojen dobro mu je davati naredbe povremeno, čisto da ne zaboravi tko je gazda i da se ne nametne kao alfa.

 

Inače, rott je odlična pasmina za obitelj, ali je jako zaštitnički nastrojen pa nije uvijek dobar sa strancima koji dolaze kod tebe doma, osim ako je siguran da su pozvani. Ako i kada dobiješ prinovu u obitelji moraš posebno pazit dok se pas ne privikne. Inače sve pet.

 

Lijepi su i dobri, samo s njima treba pažljivo. Još jednom, ne preporučujem ti ga ako je prvi pas, al s druge strane srce ne bira razumski pa te kužim. :)

Twitter - @danny_hr | Raptr - dannyhr | Xfire - dannyhr | Steam - danny_hr | XBL - DannyHR | PSN - Danny_HR85
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kojeg psa?
Danny_HR kaže...

Prvo - to je jako dominantan pas i ako ti je prvi nikako ti ga ne bih savjetovao. Novopečeni vlasnici previše griješe sa psima da bi mogli baratati toliko dominantnom pasminom.

 

Drugo - budući da si već odlučio onda moraš znati da s rottom nema zafrkancije i da u svakom trenutku moraš biti gazda. Ali na način da ga natjeraš da te se boji, već na način da dobiješ njegovo poštivanje i povjerenje. Bitno je posvetiti mu puno pažnje i ispravljati ga na najmanji znak naposlušnosti. Čak i kad bude dobro odgojen dobro mu je davati naredbe povremeno, čisto da ne zaboravi tko je gazda i da se ne nametne kao alfa.

 

Inače, rott je odlična pasmina za obitelj, ali je jako zaštitnički nastrojen pa nije uvijek dobar sa strancima koji dolaze kod tebe doma, osim ako je siguran da su pozvani. Ako i kada dobiješ prinovu u obitelji moraš posebno pazit dok se pas ne privikne. Inače sve pet.

 

Lijepi su i dobri, samo s njima treba pažljivo. Još jednom, ne preporučujem ti ga ako je prvi pas, al s druge strane srce ne bira razumski pa te kužim. :)

Hvala na odgovoru {#} Da, prvi je pas, godinu dana sam već proučavao čistokrvnu Rot pasminu, ne znam sve, ali znam veliku većinu. Pokušavam stupiti u kontakt sa što više ljudi iz Sarajeva koji imaju ili su imali Rota, vidjeti/pitati kako se ponaša i pitati na šta paze i imaju li par savjeta. Također, kad dođe do kupovine kučeta, kupujem od policije, tj od uzgajivača Rottova koji uzgaja prvenstveno u K9 svrhe. Naravno, ne uz predobuku, već ono kako to inače ide; 40 dana nakon rođenja što su bili s majkom, ide pravac meni :) Time sam najsigurniji da kupujem "kvalitetnog" psa, ilitiga da je vakcinisan, da je majka u dobrim odnosima s kučićima, da mu je pružena dobra njega u odrastanju itd... Što se tiče dominacije, nakon stotine videa Ceasara, nakon mnogo ljudi s kojima sam pričao; uključujući i policajce koji rade s njima, definitivno sam naučio da im se moraš postaviti kao gazda 24/7, da ih ne treba biti strah već da te vide kao oca i da imaju poštovanja. Malo sam umoran pa ne znam da li pišem sve kako treba, ali eto to je to. 

 

Što se tiče srce ne bira, od malih nogu sam htio isključivo Rotta kao psa, ali roditelji nisu bili sa tom odlukom na "ti", mada ih i oni vole. Ti su se problemi riješili i već se spremaju na život sa psom :)

 

LP

EUW: iPLAY Murloc
16 godina
offline
Kojeg psa?

Osobno poznajem troje ljudi koji imaju/su imali rotove i svaki je drugačiji. To je normalno doduše, al eto.

 

Jedan je imao problema sa svojim jer mu je napao kćer doma, al mislim da je tu bila kombinacija starog i nervoznog psa i malog djeteta koje ne zna da psa ne može maltretirati.

 

Druga dva rota su super, jedan je baš umiljat a drugi se više drži za sebe. Taj drugi je agresivan al u smislu zaštite kuće, nemaš šanse uć u dvorište dok nema gazde. Kad je gazda tamo onda migolji s malim repom i dođe se pomazit pa dalje svojim putem. :)

Twitter - @danny_hr | Raptr - dannyhr | Xfire - dannyhr | Steam - danny_hr | XBL - DannyHR | PSN - Danny_HR85
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kojeg psa?

Da, svaki je drugačiji, ovisno o dresuri od vlasnika do vlasnika. Što se tiče displazije kukova. To koliko znam mogu riješiti time što do 2. godine života mu ne dam da se penje i silazi niz stepenice u ulazu zgrade, već liftom? Čitao sam da se kukovi razvijaju do 2. godine života kod Rottova te da ga ne bih trebao po stepenicama voditi dok se potpuno ne razviju?

EUW: iPLAY Murloc
16 godina
offline
Kojeg psa?

Općenito stepenice nisu baš idealno "šetalište", al ako ti pas treba dobit displaziju dobit će je, sa štengama il bez. To ne možeš znat, jednostavno je neki skloniji od drugoga.

 

Savjeti su drugačiji, netko će ti reć da nikako ne vodiš, drugi će ti preporučit istrčavanje po štengama. Cezar kojeg si spomenuo jednom je rekao da je psu najbolje bacat lopticu niz štenge. :)

Twitter - @danny_hr | Raptr - dannyhr | Xfire - dannyhr | Steam - danny_hr | XBL - DannyHR | PSN - Danny_HR85
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice