Koliko dodatno trebam platiti za i9 9900k iz USA

poruka: 10
|
čitano: 1.915
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Koliko dodatno trebam platiti za i9 9900k iz USA

Dobar dan, zanima me samo koliko bi ja dodatno trebao platit za ovu komponentu to jest procesor, procesor sve ukupno košta oko 580-600$, pa me zanima koliko bi ja jos dodatno trebao platit da podignem paket sa carine? 

 

Ne isplati se kupovat preko njemackih ducana ili direkt iz Hrv, jer je cijena oko 750€ i u hrv vjerovatno oko 5tis do 5500 tisuca kuna.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko dodatno trebam platiti za i9 9900k iz U
Coffee2Go kaže...

Dobar dan, zanima me samo koliko bi ja dodatno trebao platit za ovu komponentu to jest procesor, procesor sve ukupno košta oko 580-600$, pa me zanima koliko bi ja jos dodatno trebao platit da podignem paket sa carine? 

 

Ne isplati se kupovat preko njemackih ducana ili direkt iz Hrv, jer je cijena oko 750€ i u hrv vjerovatno oko 5tis do 5500 tisuca kuna.

 Tolika da ako ga misliš kupovat onda ga kupi ovdje.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko dodatno trebam platiti za i9 9900k iz U

Mislim, mozda ce bit i skuplje nego 5 do 5 i pol tisuca kuna je i7 8700k je vec sad godinu dana star i kosta oko 4600 kuna? Pa mi se vise isplati negdje iz amerike + carina?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko dodatno trebam platiti za i9 9900k iz U
Coffee2Go kaže...

Mislim, mozda ce bit i skuplje nego 5 do 5 i pol tisuca kuna je i7 8700k je vec sad godinu dana star i kosta oko 4600 kuna? Pa mi se vise isplati negdje iz amerike + carina?

 Platit ćeš minimalno PDV na to što si kupio i troškove dostave plus još troškove carinjenja i vjerojatno postoji još neka carina na elektroničke uređaje iz trećih zemalja.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
12 godina
offline
Re: Koliko dodatno trebam platiti za i9 9900k iz U
Coffee2Go kaže...

Mislim, mozda ce bit i skuplje nego 5 do 5 i pol tisuca kuna je i7 8700k je vec sad godinu dana star i kosta oko 4600 kuna? Pa mi se vise isplati negdje iz amerike + carina?

 Da je tako, vec bi pokupova pola toga sa massdrop-a. 

everyday i'm shuffling...
15 godina
protjeran
offline
Koliko dodatno trebam platiti za i9 9900k iz USA

pogledaj malo ovdje link

jevala vas interpunkcija
15 godina
offline
Re: Koliko dodatno trebam platiti za i9 9900k iz U

-gle ovako ide matematika.. neki uvoznik, uvozi robu, firma plaća poreze, posluje, radnici primaju plaću. Carina štiti njih, tj koliko oni plate, platit ćeš i ti + malo više jer nemaš 'popust' (trošak, navabna cijena-veleprodaja..) itd. carina se obračunava na ukupni trošak (cijena+ostalo) ili po domaćem cjeniku, a PDV je PDV.

-nešto sasvim drugo je da osobno odeš.. jer osobna potrošnja nije tako stroga, kao mali oglasnik i sl. ali je i mala količina (pojedinac osobno..). Da je jednako online-dostavom, tad bi svatko mogao biti uvoznik i preprodavati, tad trgovac ne bi 'bezveze' plaćao porez tj bankrotirao bi jer bi tad onaj drugi bio jeftiniji i trgovina ne bi ništa mogla prodati. Zato država carinama kontrolira nelijalnu konkurenciju (i sivu ekonomiju, tj porez).

 

-ideja je ok, ali ako usporediš razne trgovine u hr, vidjet ćeš i razne cijene (recimo unutar 10% razlike).. pa na to može i EU cijene.. a to si već provjerio, tj znaš da ni igre (soft) nije 'ista cijena' tj nešto u USA za 50$ u EU košta 50€ mada je euro za kunu skuplji.. to je tako, pa tad ni cijena cpua nije 'ista' tj je ako promjeniš $-€.. + usa je proizvođač s relativno niskim porezom. (ali porez je zavaravajuć jer ako izvoziš ne plaćaš njihov, mewerštojer.. nego svoj pdv-wat broj.. naravno usa se neće buniti ako ti njima platiš porez, no tad nemaš bolnice, ceste .. i trgovca jer je bankrotirao ana kraju pitanje koja cijena je niža ili garancija..)

 

+ edit: ..

- i čista matematika, trgovac na veliko ima nižu nabavnu cijenu od proizvođača, ti u maloprodaji 1kom platiš više. Trošak carinjenja je skro isti, tj nabavna cijena na količinu, papirologija za 1-kom ili 1000 je ista.. dok je pdv i sama carina mat.formula pa teoretski isto. Tad već zbog više nabvne cijene i troška transporta+carine po komadu ti ne možeš jeftinije nego to obavi uvoznik.. mada postoje izuzetci od tog pravila. Isplati se kad ne platiš carinu-porez, kad ideš osobno.. ovako teško.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2018 13:05 (ihush).
7 godina
offline
Re: Koliko dodatno trebam platiti za i9 9900k iz U

Na alzi je 9900k 635 eura koliko vidim. 508 eura bez PDVa. 

12 godina
offline
Re: Koliko dodatno trebam platiti za i9 9900k iz U
tomglo kaže...

Na alzi je 9900k 635 eura koliko vidim. 508 eura bez PDVa. 

 Ja bi ipak ceka posto je datum odnosno: Expected 12.12.2018.

Mozda naleti i jeftinije. 

everyday i'm shuffling...
12 godina
offline
Re: Koliko dodatno trebam platiti za i9 9900k iz U
Luka123 kaže...
tomglo kaže...

Na alzi je 9900k 635 eura koliko vidim. 508 eura bez PDVa. 

 Ja bi ipak ceka posto je datum odnosno: Expected 12.12.2018.

Mozda naleti i jeftinije. 

 Da ali lako moguce (cak i vjerojatnije po meni) da ce biti skuplji... Tako je frend kad je kupovao narucio 2 mj ranije i5 8400 za nekih 1500 kn, a kad je actually stigao cijena mu je masno skocila (za 60ak eura). On je dobio po nizoj jer je narucio ranije.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice