Koliko se ipak može idiotskih... zaključana tema

poruka: 46
|
čitano: 5.001
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
protjeran
offline
Koliko se ipak može idiotskih...

Dakle fascinantno je koliko se ipak može na jednom forumu u tako kratko vrijeme otvoriti blesavih tema, a na to naravno ima još blesavijih odgovora, koliko se ljudi može registrirati kojima je glavni cilj komentiranje radi sakupljanja postova. Uglavnom, to bi trebali sankcionirati čim prije, jer još do sada nisam vidio baš ni jedan koristan topic ili odgovor na cijelom forumu...  Uglavnom, sve se već sad pertvorilo u sakupljalište balavurdije kojima je previše dosadno u životu...

16 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko se ipak može idiotskih...

Uglavnom se slažem - ima par korisnih i informativnih topica, ali velika većina je raspravljanje o stoput prožvakanim temama, zahvaljujući ljudima koji očigledno nemaju šta pametnije raditi, s obzirom da su neki u nekoliko dana skupili već stotine postova.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko se ipak može idiotskih...
Potpisujem :)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko se ipak može idiotskih...
također debelo potpisujem.Treba debelo sancionirat i pomesti u forumu.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko se ipak može idiotskih...

Ma dobro, ima tu nesto ipak i korisnih savjeta.

Mislim da bi bolje trebalo sankcionirat teme   ? VS !

16 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko se ipak može idiotskih...
lajchi kaže...

Dakle fascinantno je koliko se ipak može na jednom forumu u tako kratko vrijeme otvoriti blesavih tema, a na to naravno ima još blesavijih odgovora, koliko se ljudi može registrirati kojima je glavni cilj komentiranje radi sakupljanja postova. Uglavnom, to bi trebali sankcionirati čim prije, jer još do sada nisam vidio baš ni jedan koristan topic ili odgovor na cijelom forumu...  Uglavnom, sve se već sad pertvorilo u sakupljalište balavurdije kojima je previše dosadno u životu...

 pa i glavni cilj nekog foruma je da ljudi komentiraju i međusobno razmjenjuju iskustva. to što se tebi neke teme čine blesave, to je tvoj problem. ak ti nešto znaš i razumiješ, ne znači da moraju svi to isto znati. to što se tebi čini blesavo, drugima je teško pa traže pomoć, ili im je nešto jako zanimljivo pa žele svoja iskustva podijeti s drugima. Pobogu, tome forumi i služe. I kažeš da nisi našao ni jedan koristan topic, a neki od tih topica su otvorili moderatori, a u većini i sudjeluju, pa ako njima te teme ne smetaju i nisu ih dosad maknuli, zašto misliš da će sad zato što ti prigovaraš. Ispada da su svi na ovom forumu (izuzev tebe, naravno), glupi balavci koji samo skupljaju postove kako bi se mogli nekom hvaliti da imaju toliko i toliko postova. Nije važna kvantiteta, nego kvaliteta i to je jasno većini članova ovog foruma.Zato molim te nemoj generalizirati, jer jedna lasta ne čini proljeće i ako te smeta par članova foruma ne znači da su svi takvi.

potpisujem se
16 godina
protjeran
offline
RE: Koliko se ipak može idiotskih...

I to mi veli netko tko u 4 dana ima 94 posta?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko se ipak može idiotskih...

Hm... a sad si ti elita jer ne postas puno... mislim covjek ti je lijepo odgovorio.

A da neke teme treba malo prorijediti to stoji.

16 godina
protjeran
offline
RE: Koliko se ipak može idiotskih...

E da, i to što je netko moderator na nekom forumu ne mora značiti da automatski ima kvalitetne postove.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko se ipak može idiotskih...
h51ph kaže...
lajchi kaže...

Dakle fascinantno je koliko se ipak može na jednom forumu u tako kratko vrijeme otvoriti blesavih tema, a na to naravno ima još blesavijih odgovora, koliko se ljudi može registrirati kojima je glavni cilj komentiranje radi sakupljanja postova. Uglavnom, to bi trebali sankcionirati čim prije, jer još do sada nisam vidio baš ni jedan koristan topic ili odgovor na cijelom forumu...  Uglavnom, sve se već sad pertvorilo u sakupljalište balavurdije kojima je previše dosadno u životu...

 pa i glavni cilj nekog foruma je da ljudi komentiraju i međusobno razmjenjuju iskustva. to što se tebi neke teme čine blesave, to je tvoj problem. ak ti nešto znaš i razumiješ, ne znači da moraju svi to isto znati. to što se tebi čini blesavo, drugima je teško pa traže pomoć, ili im je nešto jako zanimljivo pa žele svoja iskustva podijeti s drugima. Pobogu, tome forumi i služe. I kažeš da nisi našao ni jedan koristan topic, a neki od tih topica su otvorili moderatori, a u većini i sudjeluju, pa ako njima te teme ne smetaju i nisu ih dosad maknuli, zašto misliš da će sad zato što ti prigovaraš. Ispada da su svi na ovom forumu (izuzev tebe, naravno), glupi balavci koji samo skupljaju postove kako bi se mogli nekom hvaliti da imaju toliko i toliko postova. Nije važna kvantiteta, nego kvaliteta i to je jasno većini članova ovog foruma.Zato molim te nemoj generalizirati, jer jedna lasta ne čini proljeće i ako te smeta par članova foruma ne znači da su svi takvi.

 Tu si apsolutno u pravu.
Ima ovdje usera(Razer & co) koji imaju debelo znanje i iskustvo a ne love broj postova.
Nije im niti cilj.
Ja također.
Držim se više po strani i nevolim pisat svakakve gluposti i u svakom threadu.
Meni apsolutno ne paše kad vidim da mi broj postova skače u nebo zbog ljudi koji se stalno ubacuju u threadove ili provociraju tak da njih prvo moram opominjat
da bi se došlo opet na temu.

Al eto ima i ljudi kojima je svaki bod važan.
Kao što kažeš:
Nije važan kvantitet nego kvalitet.

C2D@3360mhz,GA-P35-DS4,2GB DDR2 Kingmax@960mhz
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko se ipak može idiotskih...
lajchi kaže...

E da, i to što je netko moderator na nekom forumu ne mora značiti da automatski ima kvalitetne postove.

 dobro, to stoji, al mislim da bugovci znaju šta rade. a što se tiče mene, možd imam dosta postova, al mi je cilj pomoći drugima. u nekim temama imam par postova, a u nekima ni jedan, zato što se u to ne razumijem, pa ne želim pisat gluposti i nekome još otežati problem.da skupljam postove, posto bi u skoro svakoj temi i pol toga bi mi obrisali kao spam. slažem se da bi trebalo malo to srediti, jer se otvara previše sličnih tema i sve je to teško pratit, al me naživciralo to što sve trpaš u isti koš. veći broj postova ne znači da neko samo skuplja postove. nikad nisi pomislio da taj netko sa više postova, više pokušava pomoći, jer zna kako je teško na početku i kako su njemu pomagali da stane na noge dok je još bio totalni n00b i bez tih "skupljača postova" ne bi znao pola onoga što sada zna.

potpisujem se
16 godina
neaktivan
offline
Koliko se ipak može idiotskih...

Pola problema riješeno kada se ukinu teme "vs.ovo protiv vs.ono" i tata mi dava 10000 kuna,

koju konfu da sastavim. Zgade mi se masturbacije koje tada započnu.

 

16 godina
moderator
offline
Koliko se ipak može idiotskih...

Svi se žale na smeće, a nitko ne koristi demokratsku mogućnost da upozorite na takve poruke / teme:

http://forum.bug.hr/forum/post/sluzbene_obavijesti_i_pra/smeta_vas_smece_po_forumu/2577.aspx

 

Dakle, kao što piše iza linka, kad smatrate da neki post iz bilo kojeg razloga nije ono što bi trebao biti - prijavite ga! Ruka pravde će ga brzo dostići, posebno ako prijava istog posta bude više. Ovako od oka - mislim da je bilo više ljudi koji se žale na smeće nego onih koji koriste tu mogućnost. Šteta.

 

Usput, i sam otvaratelj ove teme, koji se tako s visoka postavio, napravio je i sam dvije stvari poput onih na koje se žali

  • otvorio je temu u krivom forumu (meni osobno bi bilo logičnije da se našla u "Ideje, sugestije, prijava problema i pomoć")
  • stavio očajno loš i neintuitivan naslov teme, da nitko živ ne može iz njega zaključiti o čemu se rad

 


Domagoj
16 godina
protjeran
offline
RE: Koliko se ipak može idiotskih...

Smatrao sam primjerenim ovu temu staviti u "ostalo",  jer nakon čitanja svega toga, više ni neznam tj. nemam ideja, nemam ni sugestija kako bi se to dalo srediti (nadam se da bude netko uspio u tome). Prijava problema mi nema smisla, jer i vidim da je dosta ljudi svijesno tog problema, a naslov mog topica ni ne mora indicirati jer pišem u podforumu "ostalo" i tako samo naglas iznosim svoje misli...

 

Uostalom mogao bih i ja probati, kud svi tud i mali mujo...

16 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko se ipak može idiotskih...
lajchi kaže...

Smatrao sam primjerenim ovu temu staviti u "ostalo",  jer nakon čitanja svega toga, više ni neznam tj. nemam ideja, nemam ni sugestija kako bi se to dalo srediti (nadam se da bude netko uspio u tome). Prijava problema mi nema smisla, jer i vidim da je dosta ljudi svijesno tog problema, a naslov mog topica ni ne mora indicirati jer pišem u podforumu "ostalo" i tako samo naglas iznosim svoje misli...

 

Uostalom mogao bih i ja probati, kud svi tud i mali mujo...

 Upravo je u tome stvar.
Zašto bi moralo bit kud svi tud i mali mujo??
Zašto ne biti primjer drugima?
Javljati se samo kad je potrebno i onda da ima smisla?

C2D@3360mhz,GA-P35-DS4,2GB DDR2 Kingmax@960mhz
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko se ipak može idiotskih...

Ima puno balavca koji pisu neznaju o compovi i gluposti odgovaraju.

Treba malo stisnuti ban inace se ovaj forum preplaviti teme kao

http://www.forum.hr/showthread.php?t=97330&highlight=lignja

Zato ban koristiti, odjebati te odhebati klince kaj misle da sve znaju.

16 godina
neaktivan
offline
Koliko se ipak može idiotskih...

Evo upravo ova tema je otišla u....(da ne kažem kuda). Pokrećeš temu da upozoriš na nešto i spriječiš daljnje širenje nečega (u ovom slučaju spama), a onda se ta tema upravo pretvori u ono što spriječavaš.

Ovo je sad bezvezno razglabanje o stvarima koje su navedene u pravilima foruma.

 

 

Po meni, ako si vidio da netko bez razložno spama. Obavjesti moderatora, admina. Oni su ti koji imaju utjecaj ovdje. Nek brišu postove, teme, banaju usere.

 

I ovo, banajte sve koji nemaju pojma. Mislim nisi tako rekao, ali si to mislio. To mi je totalni kretenizam. Šta, nekom ćeš zabranit da dolazi ovdje samo zato što ne zna. I onda ćeš mu još spriječit da nauči. Ej!!! WTF!!

 

Kako odredit što netko smije pitati, a što ne smije?? Hoćeš provodit kvizove prilikom registracije da utvrdiš znanje, pa ako netko ne zna dovoljno...Error!...nema reganja??? Jel to??

Upravo i je svrha IT foruma da ljudi pitaju sve što ne znaju, a vezano je za IT.

 

 

Da sam na tvom mjestu, dobro bih razmislio prije otvaranje ovakve teme. Što s njom zapravo dobivaš??

 

Evo prva stvar koju treba sankcionirati. Vidim da u forumu Softver imaju dvije teme koje se bave istom stvari.  Windows XP SP3 iskustva i Windows SP3. Tu se slažem da jedna mora bit brisana.

 

 

 

...code your life...
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.2.2008 14:22 (coder_).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko se ipak može idiotskih...

Vi bi samo brisali teme...

 

Moderatorske mogucnosti obuhvacaju razne opcije kao što su micanje postova, spajanje tema, spajanje (duplih) postova itd...

 

Nije samo to rješenje.

 

I da, slažem se gore s kolegom - trebalo bi prestati sa temama x vs x ili konfiguracije za masne novce 8k+ i slicne, jer nastaju bespotrebni sukobi.

 


► Intel Core 2 Duo E6750 (L719A782) || abit iX38 QuadGT || 2x1GB Crucial Ballistix PC5300 || XFX GF8800GT 512MB DDR3 || Western Digital Caviar 320GB AAKS || LG GSA-H66N || Corsair VX450W || Antec SLK3000B-EU ||
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko se ipak može idiotskih...
Razer kaže...

Vi bi samo brisali teme...

 

Moderatorske mogucnosti obuhvacaju razne opcije kao što su micanje postova, spajanje tema, spajanje (duplih) postova itd...

 

Nije samo to rješenje.

 

I da, slažem se gore s kolegom - trebalo bi prestati sa temama x vs x ili konfiguracije za masne novce 8k+ i slicne, jer nastaju bespotrebni sukobi.

 


tako je.
Nije jedina modova moć zaključat temu.
Samo to je spojeno sa malo posla a i kolko sam shvatio još to nije skroz napravljeno jer neki postovi su izbrisani ali ne potpuno(još se vidi da je nešto tu bilo)
Forum je još u beti i da se sve to popravit.
Može samo bolje biti

C2D@3360mhz,GA-P35-DS4,2GB DDR2 Kingmax@960mhz
16 godina
neaktivan
offline
Koliko se ipak može idiotskih...

 

Evo, problem tema sa konfiguracijama koje koštaju masne novce se može riješit na jednostavan način.

Već ima tema: vaše konfiguracije. Zašto jednostavno, kad već navodite konfiguraciju, navedite i vrijeme kad ste kupovali i cijenu koliko ste platili.

 

Znači, neke informacija o toj konfiguraciji. Zašto ste kupili i slično. Pa oni koji kupuju pogledaju tu temu, vide okvirno što mogu dobiti za koje novce i riješen problem.


...code your life...
16 godina
protjeran
offline
RE: Koliko se ipak može idiotskih...
coder_ kaže...

Evo upravo ova tema je otišla u....(da ne kažem kuda). Pokrećeš temu da upozoriš na nešto i spriječiš daljnje širenje nečega (u ovom slučaju spama), a onda se ta tema upravo pretvori u ono što spriječavaš.

Ovo je sad bezvezno razglabanje o stvarima koje su navedene u pravilima foruma.

 

 

Po meni, ako si vidio da netko bez razložno spama. Obavjesti moderatora, admina. Oni su ti koji imaju utjecaj ovdje. Nek prišu postove, teme, banaju usere.

 

I ovo, banajte sve koji nemaju pojma. Mislim nisi tako rekao, ali si to mislio. To mi je totalni kretenizam. Šta, nekom ćeš zabranit da dolazi ovdje samo zato što ne zna. I onda ćeš mu još spriječit da nauči. Ej!!! WTF!!

 

Kako odredit što netko smije pitati, a što ne smije?? Hoćeš provodit kvizove prilikom registracije da utvrdiš znanje, pa ako netko ne zna dovoljno...Error!...nema reganja??? Jel to??

Upravo i je svrha IT foruma da ljudi pitaju sve što ne znaju, a vezano je za IT.

 

 

Da sam na tvom mjestu, dobro bih razmislio prije otvaranje ovakve teme. Što s njom zapravo dobivaš??

 

Evo prva stvar koju treba sankcionirati. Vidim da u forumu Softver imaju dvije teme koje se bave istom stvari.  Windows XP SP3 iskustva i Windows SP3. Tu se slažem da jedna mora bit brisana.

 

 

Ovo s kvizom uopće nije loša ideja, čak štoviše neki test inteligencije.  Ne bi ja nikome branio da se registrira i orvara NORMALNE teme. Ajde mi reci, što će mi tema intel vs amd? Tu se ljudi samo mogu posvađati i ništa drugo. Ima brdo primjera ali mi se neda sad više ni gledati, uglavnom naveo ih je i Razer.
 
16 godina
neaktivan
offline
Koliko se ipak može idiotskih...

Staro pravilo foruma je(ovo i pice na grani znaju): Prvo pogledaj sve teme na forumu. Ako ne nađeš, proguglaj. Tek onda postaj novu temu.

TEma AMD vs. Intel.

 

Čak se i može pretvorit u pristojnu diskusiju. Naravno za to su potrebni civilizirani ljudi i valjani argumenti.

Mislim da je ovo i dobra tema iz koje se da dosta izvuć. A ne ono, ja mislim da je Intel bolji zato što ga ja imam. Da i?? Šta sad, svi bi trebali imat intela samo zato što ga ti imaš?

Mislim da znaš o čemu pričam.

Prije svega diskusiju na ovu temu usmjeravam na bitne stvari koje se tiču procesora. Zagrijavanje, brzina izvršavanja instrukcija, podržane instrukcije i još masa toga. Iskreno, baš bi me i zanimalo što ljudi imaju reći na to!

 

Ovo je samo primjer. Možda sam malo i oftopičario, al sve u cilju pravilnog objašnjenja.

 

...code your life...
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.2.2008 14:33 (coder_).
16 godina
offline
Koliko se ipak može idiotskih...

Dajte pustite ljude da se "ispucaju" sa nekim "aktualnim" temama. Forum je tek otvoren i ljepo je da se piše puno.

Kasnije će sve već sjesti na svoje.


- Hrvatski linux portal - www.linuxzasve.com
16 godina
moderator
offline
Još jednom apeliram - prijavljujte poruke!

Iako ista stvar napisana u "Službene obavijesti", koje malo tko čita, evo ponovo:

 

Svi se možete uključiti u istrebljivanje netematskih poruka, vulgarnih ispada i nekonstruktivnih primitivaca, i to vrlo jednostavno!

 

Pored poruke za koju smatrate da nije u redu, potražite link "prijava poruke" (ispod poruke, zadnja u nizu) i prijavite ju! Naši moderatori redovito provjeravaju prijavljene poruke i tako najlakše i najbrže pronalaze one koji ne poštuju pravila.

 

Unaprijed zahvaljujemo na pomoći!


Domagoj
16 godina
neaktivan
offline
RE: Još jednom apeliram - prijavljujte poruke!

Uključite se i vi, i provjeravajte te prijave ((još) češće).

 

► Intel Core 2 Duo E6750 (L719A782) || abit iX38 QuadGT || 2x1GB Crucial Ballistix PC5300 || XFX GF8800GT 512MB DDR3 || Western Digital Caviar 320GB AAKS || LG GSA-H66N || Corsair VX450W || Antec SLK3000B-EU ||
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.2.2008 15:06 (Razer).
16 godina
neaktivan
offline
Koliko se ipak može idiotskih...

Večina započne bilo kakvu temu i budu dali bilo kakav odgovor samo zato da se vidi i njihov nadimak i avatar, a pritom ih neće bit briga da li ta  tema postoji ili je njihov odgovor bezveze!

16 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko se ipak može idiotskih...

Moderatori bi trebali biti aktivniji.

 

Pogotovo na pocetku rada samog foruma.

 

U redu je zamoliti korisnike da budu od koristi i prijavljuju postove, no vidite da to ljudi bas ne rade,

očito vam to govori da se bas i ne mozete oslanjati na to.

 

Kažete da nije lako pogledati sve teme i sve zahtjeve, molbe, pa imate dvije-tri teme u kojoj ljudi pisu o tome,

a nije bas da se ih dozivljava.

 

Kako vec napisah jednom, forum je krenuo prerano u rad.

 

► Intel Core 2 Duo E6750 (L719A782) || abit iX38 QuadGT || 2x1GB Crucial Ballistix PC5300 || XFX GF8800GT 512MB DDR3 || Western Digital Caviar 320GB AAKS || LG GSA-H66N || Corsair VX450W || Antec SLK3000B-EU ||
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.2.2008 15:21 (Razer).
16 godina
neaktivan
offline
Koliko se ipak može idiotskih...

Problem je što dosta ljudi dođe na forum i onako: "O vidi forum, ajd idem se regat." I onda se rega i ne posta ništa tjednima. zato i ima brdo likova sa 0 postova.

Treba dobro razmislit prije reganja na forum. DA li sam siguran da ću postati na forumu i da li će moji postovi biti kvalitetni. To pitanje si treba svaki user postaviti prije reganja.

Ajd dosta sad mojih dubokoumnih...Smijeh

 

SAmo bih na kraju zaželio sretan rad svima i puno pametnih postova.


...code your life...
16 godina
offline
Koliko se ipak može idiotskih...

Sjo ljudi, pa nema foruma ni 5 dana vec su teske drame na sceni. Pustite da se i ljudi i moderatori malo ufuraju.

 

Sto se tice pitanja za sastavljanje konfiguracija, pitanje o pojedinacnim komponentama, itd. za to se sve moze napravit po jedan sluzbeni veliki thread gdje bi svi upiti tog tipa isli, a forum se nebi floodao sa masom topika istog tipa.

Inace, dajte malo vremena da forum krene svojim normalnim tokom...

 

@coder_: kome tocno registrirani ljudi koji ne postaju smetaju? Ne vidim u cemu je tu problem.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.2.2008 16:50 (Trigger).
16 godina
neaktivan
offline
Koliko se ipak može idiotskih...

Polako, polako sa napadima. Smijeh Kad sam ja rekao da oni smetaju??? Meni ne...

Koja svrha od foruma sa npr. 1000 članova ako od njih samo 50 konstantno posta, a ostali se nisu ni regali po tjedan-dva??? (ovo je samo primjer)

 

BAš me zanima na koliko je dana postavljen auto-prune usera...

 

...code your life...
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.2.2008 17:02 (coder_).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice