Lažljivi Hrt

poruka: 68
|
čitano: 13.302
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Lažljivi Hrt

Hrt na televiziji reklamira Dvb-t, i počeli su slati kupone za kupovinu uređaja za prijem Dvb-t signala.

Na kuponu imate izbor kupovine Vivaxovog tunera za 100 kuna (plus donacija vlade 75 kn) i nekakvog sivog tunera koji nema ime a košta 150 kuna (plus 75 kuna)

Moja stara je bez mog znanja naručila ovaj Vivaxov za tv u kuhinji.

Naravno uređaj je potpuni promašaj! Od kvalitete slike do prijema signala.U sobi imam uređaj koji sam platio 300 kuna i prijem signala je super a i kvaliteta slike je super

Kvaliteta slike na Vivaxovom uređaju je na razini lošije vhs kazete stare nekih 10 godina. Dok moj tuner u sobi hvata signal s 85 % kvalitete ovaj Vivaxov na istom priključku hvata 60-65% i  s hrpom smetnji. Netko je u Hrt-u očito dobio ideju brze zarade na smeću od uređaja! Jako sam razočaran i stalnim problemima u padu kvalitete signala zbog " rada na odašiljačima".Zar i nakon gotovo godinu dana nisu ništa uspjeli poboljšati? Kakvi su vaši dojmovi?

15 godina
neaktivan
offline
Lažljivi Hrt

Moji još nisu naručili to jer ''ima vremena''. Rekao sam da bi trebali naručiti ali ih to uopće ne zanima. Tako da ti nemogu pomoći

EVERYBODY LIES
14 godina
neaktivan
offline
Lažljivi Hrt

Moje mišljenje je da, samo ako imaš Lcd ili Plazmu to ti treba. Ako imaš obični tv onda je to bacanje novaca. Slažem se da je Vivax sranje i u resiverima.

16 godina
offline
RE: Lažljivi Hrt
Cro-gamer kaže...

Moje mišljenje je da, samo ako imaš Lcd ili Plazmu to ti treba. Ako imaš obični tv onda je to bacanje novaca. Slažem se da je Vivax sranje i u resiverima.

U čem Vivax nije sranje? Smijeh

We Are Yourself, You'll Never Be Alone Again! P.L.U.R. //// 4.9. Matt M. Maddox @Boogaloo(OTV) Zagreb, 12.9. INVAZIA outdoor @Savski Nasip DJ Ivee. 26.9. UES - Sven Wittekind FAKJEA!!!!
15 godina
neaktivan
offline
Lažljivi Hrt

Ta dva uređaja ne prodaje HRT nego Hrvatska pošta.

Kupon od 75 kuna koji se dobije ne mora se uopće potrošiti na ta dva uređaja, nego možeš otići u trgovinu i kupiti neki treći DVB-T prijemnik koji tebi odgovara i dobiti popust od 75 kuna.

 

U kojim sve trgovinama možeš iskoristiti taj popust pogledaj ovdje:

POPIS PRODAJNIH MJESTA

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.9.2009 13:06 (klimama).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Lažljivi Hrt
Arnold Šrafncinger kaže...

Hrt na televiziji reklamira Dvb-t, i počeli su slati kupone za kupovinu uređaja za prijem Dvb-t signala.

Na kuponu imate izbor kupovine Vivaxovog tunera za 100 kuna (plus donacija vlade 75 kn) i nekakvog sivog tunera koji nema ime a košta 150 kuna (plus 75 kuna)

Moja stara je bez mog znanja naručila ovaj Vivaxov za tv u kuhinji.

Naravno uređaj je potpuni promašaj! Od kvalitete slike do prijema signala.U sobi imam uređaj koji sam platio 300 kuna i prijem signala je super a i kvaliteta slike je super

Kvaliteta slike na Vivaxovom uređaju je na razini lošije vhs kazete stare nekih 10 godina. Dok moj tuner u sobi hvata signal s 85 % kvalitete ovaj Vivaxov na istom priključku hvata 60-65% i  s hrpom smetnji. Netko je u Hrt-u očito dobio ideju brze zarade na smeću od uređaja! Jako sam razočaran i stalnim problemima u padu kvalitete signala zbog " rada na odašiljačima".Zar i nakon gotovo godinu dana nisu ništa uspjeli poboljšati? Kakvi su vaši dojmovi?

Ne brini, meni bon prilikom kupnje jednog drugog uređaja nisu niti prihvatili u jednoj trgovini, s objašnjenjem u stilu "Nama to nitko nije rekao, to se odnosi samo na uređaje s papira", iako na papiru piše da vrijedi za kupovinu bilo kojeg uređaja bilo gdje, pa čak i TV-a s DVB-T tunerom. No kako to kod nas biva uglavnom, srednja žalost u svemu Mršti se

 

Pozdrav.

UTERE SED NE ABUTERE!!!
15 godina
neaktivan
offline
Lažljivi Hrt

Moji dojmovi su "Nema signala".

Spojio sam taj Vivaxov tuner kako spada.

Sve je ok, samo što kad tražim program

preko njega, uvijek se pojavi "Nema signala".

Tako da mi taj uređaj trenutno skuplja prašinu.

www.prisonbreaker.bloger.hr // http://byivica.wordpress.com
16 godina
neaktivan
offline
RE: Lažljivi Hrt
klimama kaže...

U kojim sve trgovinama možeš iskoristiti taj popust pogledaj ovdje:

POPIS PRODAJNIH MJESTA

E da sam ja znao da ću morati napraviti znanstveni rad, na temu: "Nađi gdje Vlada drži trgovine DVB-T", ondak bih valjda našao.

Ali nekako mi je informacija s njihovog letka trebala biti dovoljna, ali po običaju nije. Mršti se

 

Uglavnom hvala na informaciji o prodajnim mjestima.

 

EDIT: Inače sam kupio Optibox DVB-T FTA PVR Ready na temelju HDtehnika review-a, i nisam bio razočaran ničim osim svojom sobnom antenom. Koja nije lovila skoro pa ništa, dok nisam neke eksperimente napravio na njoj i nakon toga je radilo sve fino.. istina samo 4 programa hvata, ali slika i signal je bio dobar, plus što snimanje na USB memoriju radi, nakon upgrade-a firmware-a mnogo stabilnije :-)

 

UTERE SED NE ABUTERE!!!
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.9.2009 13:23 (Prometej).
16 godina
protjeran
offline
Lažljivi Hrt

Imam Vivax DVB-T 110, onaj kojeg daje HP/HRT je 120, valjda bi trebao biti nešto bolji. Za moj mogu reči da sam vrlo zadovoljan, nisam imao nekih večih problema. Drago mi je da je u metalnom kučištu. Prije sam imao neko bezimeno kinesko smeće (Vivax je kinesko smeće sa imenom) u plastičnom kučištu, pregrijavao se, da bi na kraju prestao raditi.

Od ova dva izbora bi se odlučio za NytroBox 4001T, samo je šteta da nisu dali 4001T USB, razlika u cijeni je 50kn.

 

Developers,developers,developers...coming and coming and coming...I'm not your friend, buddy! I'm not your buddy, guy! He's not your guy, friend! I'm not your friend, buddy! We're not your buddies guy
16 godina
neaktivan
offline
RE: Lažljivi Hrt
the_tux kaže...

Imam Vivax DVB-T 110, onaj kojeg daje HP/HRT je 120, valjda bi trebao biti nešto bolji. Za moj mogu reči da sam vrlo zadovoljan, nisam imao nekih večih problema. Drago mi je da je u metalnom kučištu. Prije sam imao neko bezimeno kinesko smeće (Vivax je kinesko smeće sa imenom) u plastičnom kučištu, pregrijavao se, da bi na kraju prestao raditi.

Od ova dva izbora bi se odlučio za NytroBox 4001T, samo je šteta da nisu dali 4001T USB, razlika u cijeni je 50kn.

 

Jesi isprobavao kako radi snimanje na USB? Ja nisam bio siguran kojeg da izaberem, dal Nytrobox ili Optibox.. Nytrobox mi je bio favorit zbog DivX-a, ali eto.. nisam znao ni samo koje "manje zlo" izabrati.

UTERE SED NE ABUTERE!!!
14 godina
protjeran
offline
Lažljivi Hrt

Ja imam DVB-T PRO i nadam se da se tak i zove jer tak piše na kutiji. Slika je stvarno puno bolja nego obična jer antene nam baš nisu nekaj. Inače kupljen je za 250 kn bez kupona. Isprobao sam i neki za 100 kn i slika je dobra ali svaki auto ostavi trag u sliki i kad je puno avti nisam mogev gledati digitalnu televiziju. Mislim da se niti ne isplati za tih 150 kn jeftinije i još čekati dok ti ne stigne (poznajem neke koji su čekali više od 1 mjeseca) imati lošiju sliku.

Sk8er Boi
14 godina
neaktivan
offline
RE: Lažljivi Hrt
Cro-gamer kaže...

Moje mišljenje je da, samo ako imaš Lcd ili Plazmu to ti treba. Ako imaš obični tv onda je to bacanje novaca. Slažem se da je Vivax sranje i u resiverima.

Baš ti za plasmu i lcd ne treba jer većina plasmi i lcd ima dvb-t tuner i to mpeg 4 a ne mpeg2 jer ovi tuneri hvataju sdtv signal

16 godina
protjeran
offline
RE: Lažljivi Hrt
Prometej kaže...

Jesi isprobavao kako radi snimanje na USB? Ja nisam bio siguran kojeg da izaberem, dal Nytrobox ili Optibox.. Nytrobox mi je bio favorit zbog DivX-a, ali eto.. nisam znao ni samo koje "manje zlo" izabrati.

Nisam probao taj NytroBox sa USB-om, ali prema pričanjima onih koji su probali, nekima šteka snimanje i reprodukcija, možda je uzrok sporost pojedinih stikova i nedovoljna ispoliranost firmware-a i slabe komponente. Ali se za 250kn ne treba očekivati čuda od takvog uređaja.

Developers,developers,developers...coming and coming and coming...I'm not your friend, buddy! I'm not your buddy, guy! He's not your guy, friend! I'm not your friend, buddy! We're not your buddies guy
16 godina
neaktivan
offline
RE: Lažljivi Hrt
Arnold Šrafncinger kaže...
Cro-gamer kaže...

Moje mišljenje je da, samo ako imaš Lcd ili Plazmu to ti treba. Ako imaš obični tv onda je to bacanje novaca. Slažem se da je Vivax sranje i u resiverima.

Baš ti za plasmu i lcd ne treba jer većina plasmi i lcd ima dvb-t tuner i to mpeg 4 a ne mpeg2 jer ovi tuneri hvataju sdtv signal

Točno, a za normalni TV ti treba jer inace na njemu neces vidjet nista jer on nezna primati digitalni signal.

One day, I looked up in the sky. A bird came by and shit into my eye. I didn't laugh. I didn't cry. I was just happy, that cows can't fly.
14 godina
neaktivan
offline
Lažljivi Hrt

Pa normalno da mi za stari tv treba da imam love za plasmu ili lcd ne bi taj tuner ni trebao jer bi s lcd ili plasmom dobio ugrađeni tuner

15 godina
neaktivan
offline
RE: Lažljivi Hrt
zv'jer2 kaže...
Cro-gamer kaže...

Moje mišljenje je da, samo ako imaš Lcd ili Plazmu to ti treba. Ako imaš obični tv onda je to bacanje novaca. Slažem se da je Vivax sranje i u resiverima.

U čem Vivax nije sranje? Smijeh

Sta fali Vivaxu?

Did protons and electrons create the earth,or did Allah meditate and create it's birth? Is everyday in this place a curse,or should I pray on my knees and ebrace it's dirt?
14 godina
neaktivan
offline
RE: Lažljivi Hrt
VirtUoso kaže...
zv'jer2 kaže...
Cro-gamer kaže...

Moje mišljenje je da, samo ako imaš Lcd ili Plazmu to ti treba. Ako imaš obični tv onda je to bacanje novaca. Slažem se da je Vivax sranje i u resiverima.

U čem Vivax nije sranje? Smijeh

Sta fali Vivaxu?

Nije Vivax loš ali nisu se baš iskazali na planu dvb-t tunera ja recimo nemam problem s  Vivaxom.U sobi imam Vivaxov dvd-player star 5 godina i nemam s njim nikakvih problema

najvažnije mi je što ima podršku za divx,istina da je kvaliteta izrade malo lošija no ne smeta- glavno da radi!!!!

16 godina
neaktivan
offline
RE: Lažljivi Hrt
the_tux kaže...
Prometej kaže...

Jesi isprobavao kako radi snimanje na USB? Ja nisam bio siguran kojeg da izaberem, dal Nytrobox ili Optibox.. Nytrobox mi je bio favorit zbog DivX-a, ali eto.. nisam znao ni samo koje "manje zlo" izabrati.

Nisam probao taj NytroBox sa USB-om, ali prema pričanjima onih koji su probali, nekima šteka snimanje i reprodukcija, možda je uzrok sporost pojedinih stikova i nedovoljna ispoliranost firmware-a i slabe komponente. Ali se za 250kn ne treba očekivati čuda od takvog uređaja.

Hm, to sam i ja čuo za NytroBox-ove..

 

Jučer testirao Optiboxovo snimanje emisije cca 50 min, na tri USB-a i dva prijenosna diska. Patriot XPORTER 200X 2GB, Corsair Voyager 2GB i jedan stari SuperTalent 512MB, a što se diskova tiče jedan Seagate Momentus 2.5" u IcyBox-u i jedan IBM Deskstar 3.5" u većem IcyBox-u.

Definitivno mogu potvrditi da je brzina USB igra veliku ulogu. Patriot i Corsair (pogotovo Patriot koji je deklarirani "brzić") su odradili i snimanje i reprodukciju prilično dobro. Doduše Corsair je imao par ne toliko primijetnih pixeliziranja, ali bih ih zanemario zbog mogućeg slabljenja kvalitete signala koji sam primao. Što se SuperTalenta tiče, otpočetka je bilo očekivano da će biti sporiji, što je na kraju ispalo.. Snimao je dok je mogao (ipak emisija od 50 minuta je izašla kao 1.6 GB zauzetog prostora, što ovaj nije imao), a reprodukcija je malo trokirala..

Isprobao sam i prijenosne diskove i malo se razočarao. Diskovi su uredno bili prepoznati, no nisu htjeli snimati. Za Momentus sam objašnjenje dobio u obliku NTFS-a (navodno uređaj ne podržava snima na NTFS), a za drugi disk IBM-a nisam našao objašnjenje.

No sve u svemu uz jeftine cijene USB-ova od 8 i 16 GB, mislim da u slučaju nužde snimanje po 3-4 i više sati s ovim uređajem i dobrim signalom ne bi trebao biti problem.

 

Jedna stvar koja me dodatno začudila kad sam snimljeni materijal pregledavao Avidemux-om na računalu, je to da je audio snimka bila za 500 ms brža od video dijela.. Jel netko zna možda razlog tomu? Prilikom reprodukcije na Optibox-u sve je odrađivalo ok.

 

Sve u svemu jedno zanimljivo iskustvo s Optibox-om. Za 469 kn valjda je i trebalo biti zanimljivo? Osmijeh

 

UTERE SED NE ABUTERE!!!
15 godina
neaktivan
offline
Lažljivi Hrt
e a jel netko probao spojiti prek interneta.
Ja i samo moj Logitech G11
14 godina
neaktivan
offline
Lažljivi Hrt

Na šta si mislio pod tim spojit prek interneta?

15 godina
neaktivan
offline
Lažljivi Hrt
pa možeš spojiti momoću TV antene - DVB-T , setelitskog prijemnika - DVB - S, Linijskim priključkom DVB-C, internetskim priključkom - IPTV, biše ti u brošuri koju si dobio s kupoom
Ja i samo moj Logitech G11
15 godina
neaktivan
offline
RE: Lažljivi Hrt

Ti prijamnici koji cemo morati imati doma koje sve kanale prima samo hrt  ili i još neke druge?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Lažljivi Hrt
cro_denis kaže...

Ti prijamnici koji cemo morati imati doma koje sve kanale prima samo hrt  ili i još neke druge?

Prima ti HRT 1, HRT 2, RTL i NOVA

Ja i samo moj Logitech G11
14 godina
protjeran
offline
RE: Lažljivi Hrt
Cleverman kaže...
cro_denis kaže...

Ti prijamnici koji cemo morati imati doma koje sve kanale prima samo hrt  ili i još neke druge?

Prima ti HRT 1, HRT 2, RTL i NOVA

i druge mpeg2 kanale npr Austriju i te ali ne i mpeg4 npr. Sloveniju

 

ovisi o antenama

Sk8er Boi
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.9.2009 21:59 (filip avril_fan).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Lažljivi Hrt
filip avril_fan kaže...
Cleverman kaže...
cro_denis kaže...

Ti prijamnici koji cemo morati imati doma koje sve kanale prima samo hrt  ili i još neke druge?

Prima ti HRT 1, HRT 2, RTL i NOVA

i druge mpeg2 kanale npr Austriju i te ali ne i mpeg4 npr. Sloveniju

 

ovisi o antenama

a što ako se spojimo preko internet priključka (IPTV)

Ja i samo moj Logitech G11
14 godina
protjeran
offline
RE: Lažljivi Hrt
Cleverman kaže...
filip avril_fan kaže...

Prima ti HRT 1, HRT 2, RTL i NOVA

i druge mpeg2 kanale npr Austriju i te ali ne i mpeg4 npr. Sloveniju

 

ovisi o antenama

a što ako se spojimo preko internet priključka (IPTV)

neznam, nisam probav

Sk8er Boi
14 godina
protjeran
offline
Lažljivi Hrt

Ja imam Nytrobox t4001 -usb , odlican je, slika OK, signal Ok, sve OK...Samo gledao sam utakmicu Hrvatska : Bjelorusija, Onak sam si mislil , pa ova slika je odlicna, i na poluvremenu sam stavio na austrijski program i kad ono utakmica , ali slika bila extra super..

15 godina
neaktivan
offline
RE: Lažljivi Hrt
Cleverman kaže...
cro_denis kaže...

Ti prijamnici koji cemo morati imati doma koje sve kanale prima samo hrt  ili i još neke druge?

Prima ti HRT 1, HRT 2, RTL i NOVA

Samo 4 programa grozno ,definitivno ostajem na kabelskoj koju imam sada koji su isto  digitalni kanali sad cu si kupiti jos DVB-T tuner i miran sam .

15 godina
neaktivan
offline
Lažljivi Hrt

Neki dan sam negdje na netu procitao da se u HRV poceo emitirati signal kodiran i u MPEG2, pored ovog MPEG4. Jel' to istina ili? Koliko ja znam, OiV su odabrali od samog pocetka emitirati u MPEG4, zato je vecina plazmi/LCD s ugradjenim tunerom beskorisna za npr. HD signal.

15 godina
offline
RE: Lažljivi Hrt

-upravo suprotno.

-domaći programi su u SD/mpeg2 standardu, za HD-mpeg4, samo exsperimentalni kanal i Nova na kabelskoj/Max.

btw. Slovenci emitiraju sve u HDu-mpeg4.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice