Ništa od putovanja vremenom?

poruka: 549
|
čitano: 139.382
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Ništa od putovanja vremenom?
http://news.discovery.com/space/time-travel-impossible-photon-110724.html



Hong Kong fizičari kažu da su dokazali da jedan foton pokorava Einsteinove teorije da se ništa ne može putovati brže od brzine svjetlosti - pokazuju da je izvan znanstvene fantastike, putovanju kroz vrijeme je nemoguće.

Hong Kong Sveučilišta znanosti i tehnologije istraživačkog tima na čelu s Du Shengwang je rekao da su dokazali da jedan foton, ili jedinica svjetlosti ", pokorava prometa zakon svemira."

"Einstein je tvrdio da brzina svjetlosti je promet zakonom o svemiru ili u jednostavnim jezikom, ništa ne može putovati brže od svjetlosti", rekao je sveučilište na svojoj internetskoj stranici.

"Profesor Du studija pokazuje da jedan foton, temeljni kvanta svjetlosti, također sluša promet zakona svemira kao klasični EM (elektromagnetskih) valova."

Mogućnost putovanja kroz vrijeme je podignut prije 10 godina kada su znanstvenici otkrili superluminal - ili brže od svjetla - širenje optičke impulse u nekim specifičnim medija, momčad, rekao je.

Kasnije je utvrđeno da je vizualni efekt, ali znanstvenici mislili da možda još uvijek biti moguće za jedan foton premašiti brzine svjetlosti.

Du, međutim, vjeruju Einstein bio u pravu i određuje na kraju rasprave mjerenjem krajnji brzine od jednog fotona, što nije učinjeno prije.

Foto: Top 5 Vremeplov Metode iz filmova

"Studija, koja je pokazala da jedan foton se pridržavati ograničenja brzine c, potvrđuje Einsteinovu uzročnosti, koja je, učinak ne može doći prije nego što je uzrok", rekao je sveučilište.

"Pokazujući da jedan foton ne može putovati brže od brzine svjetlosti, naši rezultati donijeti zatvaranje u raspravi o pravu brzinu informacije prenose jedan foton", rekao je Du, docent fizike.

"Naši rezultati također će vjerojatno imati potencijal primjene dajući znanstvenici bolju sliku o prijenosu kvantne informacije".
Slušajte
komentari?
malware master
14 godina
neaktivan
offline
Ništa od putovanja vremenom?

evo neka pogleda koga zanima

One bright morning when my work is over I will fly away home ...Bob Marley
12 godina
neaktivan
offline
Ništa od putovanja vremenom?

Šteta

kinder milch schokolade
14 godina
protjeran
offline
Ništa od putovanja vremenom?

Jeste li glupi?

 

Da se masina za putovanje vremenom izmislila bilo kad, od prvog covjeka, pa do trenutka kad je covjecanstvo umrlo, ili cak da su je smislili oni koji ce doci poslije nas, mi bi je imali sada.

Ako je jedini zivot koji imam onaj na BUG-u, da li to znaci da ja nemam zivota?
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ništa od putovanja vremenom?
Mentalist kaže...

Jeste li glupi?

 

Da se masina za putovanje vremenom izmislila bilo kad, od prvog covjeka, pa do trenutka kad je covjecanstvo umrlo, ili cak da su je smislili oni koji ce doci poslije nas, mi bi je imali sada.

hmm dobar odgovor al ko bi znao šta bi ko s tim napravio i jel bi smio....

malware master
14 godina
offline
Ništa od putovanja vremenom?

Mene fascinira kako oni sve to uspoređuju i mjere u odnosu na Einsteina, koji je to radia prije 70 i više godina.

Peace means I'm reloading my gun.
16 godina
neaktivan
offline
Ništa od putovanja vremenom?

Putovanje vremenom, lol. Treba ipak tu malo više toga znati da bi se moglo o tome raspravljati...

Some people say that if you play a Windows install CD backwards you will hear demon voices commanding you to worship Satan. But that's nothing. If you play it forward it will install Windows.
16 godina
offline
Re: Ništa od putovanja vremenom?
Mentalist kaže...

Jeste li glupi?

 

Da se masina za putovanje vremenom izmislila bilo kad, od prvog covjeka, pa do trenutka kad je covjecanstvo umrlo, ili cak da su je smislili oni koji ce doci poslije nas, mi bi je imali sada.

Mozda ja jesam glup pa ne razumijem, ali ti impliciras da ako ce vremeplov u buducnosti biti izumljen, da bi korisnik tog vremeplova podijelio svoja saznanja sa nama ili sto?

- Psiho246
13 godina
protjeran
offline
Re: Ništa od putovanja vremenom?
Psiho246 kaže...
Mentalist kaže...

Jeste li glupi?

 

Da se masina za putovanje vremenom izmislila bilo kad, od prvog covjeka, pa do trenutka kad je covjecanstvo umrlo, ili cak da su je smislili oni koji ce doci poslije nas, mi bi je imali sada.

Mozda ja jesam glup pa ne razumijem, ali ti impliciras da ako ce vremeplov u buducnosti biti izumljen, da bi korisnik tog vremeplova podijelio svoja saznanja sa nama ili sto?

@mentalist

ovo je nerazumjevanje ajnstajnove teorije relativnosti...

sama logika kaze - putovati kroz vrijeme se moze od trenutka kad je to stvoreno. znaci ako sad netko stvori vremeplov, ljudi za 50 godina ce moci putovati u proslost do dansanjeg dana, ne dalje... jer nema vremeplova.

za putovanje kroz vrijeme nam treba dovoljno gravitacije koja ce saviti vrijeme i prostor u petlju.

vrijeme i prostor su jedna stvar, povezana, nerazdvojni su.

materija i energija su jedna stvar ali u razlicitom obliku.

odatle ideja o crnim rupama kao vremeplovima jer jedine proizvode dovoljnu gravitaciju da savije prostor-vrijeme

Zasto je ajnstajn dosao na ideju da se ne moze putovati brze od brzine svijetlosti ?

- zato jer svijetlost stvara gravitaciju, i sv e sto ide tom brzinom bilo bi smrskano.

Svijetlost stvara gravitaciju a gravitacija moze zakriviti prostor-vrijeme, odatle i ideja da se brzinom svijetlosti moze putovati kroz vrijeme.

 

evo slike:

( morate razumjeti sto je prostor-vrijeme da biste razumjeli sliku )

crveni krug je kruzna zraka svijetlosti koja stvara unutar sebe svijetlosni tunel koji po ajnstajnu savija prostor-vrijeme

ubacimo tvar1 u kruzni tunel, po ajnstajnovoj teoriji prostora-vremena kao nerazdvojne, jedne stvari, brzina svijetlosti ce od ravne linije prostor-vremena uciniti petlju i istom brzinom tvar1 ce se naci u prosloti (tvar2)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.7.2011 12:21 (nick_01).
14 godina
protjeran
offline
Re: Ništa od putovanja vremenom?
nick_01 kaže...

 

 Procitao sam, ali ne mogu da ti vjerujem poslije svega sto si rekao na forumu...

Ako je jedini zivot koji imam onaj na BUG-u, da li to znaci da ja nemam zivota?
16 godina
offline
Re: Ništa od putovanja vremenom?
nick_01 kaže...

@mentalist

ovo je nerazumjevanje ajnstajnove teorije relativnosti...

sama logika kaze - putovati kroz vrijeme se moze od trenutka kad je to stvoreno. znaci ako sad netko stvori vremeplov, ljudi za 50 godina ce moci putovati u proslost do dansanjeg dana, ne dalje... jer nema vremeplova.

za putovanje kroz vrijeme nam treba dovoljno gravitacije koja ce saviti vrijeme i prostor u petlju.

vrijeme i prostor su jedna stvar, povezana, nerazdvojni su.

materija i energija su jedna stvar ali u razlicitom obliku.

odatle ideja o crnim rupama kao vremeplovima jer jedine proizvode dovoljnu gravitaciju da savije prostor-vrijeme

Zasto je ajnstajn dosao na ideju da se ne moze putovati brze od brzine svijetlosti ?

- zato jer svijetlost stvara gravitaciju, i sv e sto ide tom brzinom bilo bi smrskano.

Svijetlost stvara gravitaciju a gravitacija moze zakriviti prostor-vrijeme, odatle i ideja da se brzinom svijetlosti moze putovati kroz vrijeme.

 

evo slike:

( morate razumjeti sto je prostor-vrijeme da biste razumjeli sliku )

crveni krug je kruzna zraka svijetlosti koja stvara unutar sebe svijetlosni tunel koji po ajnstajnu savija prostor-vrijeme

ubacimo tvar1 u kruzni tunel, po ajnstajnovoj teoriji prostora-vremena kao nerazdvojne, jedne stvari, brzina svijetlosti ce od ravne linije prostor-vremena uciniti petlju i istom brzinom tvar1 ce se naci u prosloti (tvar2)

 

Od kud ti ovo?

Ovo mi zvuci kao neka dezinformacija.

 

Koliko ja znam, masa stvara gravitaciju, a gravitacija ako je dovoljno velika moze saviti svjetlost.

 

- Psiho246
13 godina
protjeran
offline
Re: Ništa od putovanja vremenom?
Psiho246 kaže...
nick_01 kaže...

@mentalist

ovo je nerazumjevanje ajnstajnove teorije relativnosti...

sama logika kaze - putovati kroz vrijeme se moze od trenutka kad je to stvoreno. znaci ako sad netko stvori vremeplov, ljudi za 50 godina ce moci putovati u proslost do dansanjeg dana, ne dalje... jer nema vremeplova.

za putovanje kroz vrijeme nam treba dovoljno gravitacije koja ce saviti vrijeme i prostor u petlju.

vrijeme i prostor su jedna stvar, povezana, nerazdvojni su.

materija i energija su jedna stvar ali u razlicitom obliku.

odatle ideja o crnim rupama kao vremeplovima jer jedine proizvode dovoljnu gravitaciju da savije prostor-vrijeme

Zasto je ajnstajn dosao na ideju da se ne moze putovati brze od brzine svijetlosti ?

- zato jer svijetlost stvara gravitaciju, i sv e sto ide tom brzinom bilo bi smrskano.

Svijetlost stvara gravitaciju a gravitacija moze zakriviti prostor-vrijeme, odatle i ideja da se brzinom svijetlosti moze putovati kroz vrijeme.

 

evo slike:

( morate razumjeti sto je prostor-vrijeme da biste razumjeli sliku )

crveni krug je kruzna zraka svijetlosti koja stvara unutar sebe svijetlosni tunel koji po ajnstajnu savija prostor-vrijeme

ubacimo tvar1 u kruzni tunel, po ajnstajnovoj teoriji prostora-vremena kao nerazdvojne, jedne stvari, brzina svijetlosti ce od ravne linije prostor-vremena uciniti petlju i istom brzinom tvar1 ce se naci u prosloti (tvar2)

 

Od kud ti ovo?

Ovo mi zvuci kao neka dezinformacija.

 

Koliko ja znam, masa stvara gravitaciju, a gravitacija ako je dovoljno velika moze saviti svjetlost.

 

zasto ne razmisljas logicki gledajuci sliku ?

.. i svijetlost pored mase stvara gravitaciju

14 godina
neaktivan
offline
Re: Ništa od putovanja vremenom?
nick_01 kaže...
Psiho246 kaže...
nick_01 kaže...

@mentalist

ovo je nerazumjevanje ajnstajnove teorije relativnosti...

sama logika kaze - putovati kroz vrijeme se moze od trenutka kad je to stvoreno. znaci ako sad netko stvori vremeplov, ljudi za 50 godina ce moci putovati u proslost do dansanjeg dana, ne dalje... jer nema vremeplova.

za putovanje kroz vrijeme nam treba dovoljno gravitacije koja ce saviti vrijeme i prostor u petlju.

vrijeme i prostor su jedna stvar, povezana, nerazdvojni su.

materija i energija su jedna stvar ali u razlicitom obliku.

odatle ideja o crnim rupama kao vremeplovima jer jedine proizvode dovoljnu gravitaciju da savije prostor-vrijeme

Zasto je ajnstajn dosao na ideju da se ne moze putovati brze od brzine svijetlosti ?

- zato jer svijetlost stvara gravitaciju, i sv e sto ide tom brzinom bilo bi smrskano.

Svijetlost stvara gravitaciju a gravitacija moze zakriviti prostor-vrijeme, odatle i ideja da se brzinom svijetlosti moze putovati kroz vrijeme.

 

evo slike:

( morate razumjeti sto je prostor-vrijeme da biste razumjeli sliku )

crveni krug je kruzna zraka svijetlosti koja stvara unutar sebe svijetlosni tunel koji po ajnstajnu savija prostor-vrijeme

ubacimo tvar1 u kruzni tunel, po ajnstajnovoj teoriji prostora-vremena kao nerazdvojne, jedne stvari, brzina svijetlosti ce od ravne linije prostor-vremena uciniti petlju i istom brzinom tvar1 ce se naci u prosloti (tvar2)

 

Od kud ti ovo?

Ovo mi zvuci kao neka dezinformacija.

 

Koliko ja znam, masa stvara gravitaciju, a gravitacija ako je dovoljno velika moze saviti svjetlost.

 

zasto ne razmisljas logicki gledajuci sliku ?

.. i svijetlost pored mase stvara gravitaciju

Svjetlost se sastoji od fotona, a fotoni nemaju masu.

 

Da bi stvorio gravitacijsko polje treba ti masa. Da bi stvorio gravitacijko polje koje može savijati vrijeme treba ti velika masa. Pošto svjetlost nema masu ono nemože stvarati gravitacijsko polje i samim time gravitaciju.

 

Zato u teoriji je da crne rupe mogu savijati vrijeme jer imaju jako veliku masu.

13 godina
protjeran
offline
Re: Ništa od putovanja vremenom?
nick_01 kaže...

zasto ne razmisljas logicki gledajuci sliku ?

.. i svijetlost pored mase stvara gravitaciju

Extremni {#}

For those of you under the age of 25, a magazine is a blog made out of trees.
13 godina
protjeran
offline
Re: Ništa od putovanja vremenom?
Monte Christo kaže...

Svjetlost se sastoji od fotona, a fotoni nemaju masu.

 

Da bi stvorio gravitacijsko polje treba ti masa. Da bi stvorio gravitacijko polje koje može savijati vrijeme treba ti velika masa. Pošto svjetlost nema masu ono nemože stvarati gravitacijsko polje i samim time gravitaciju.

 

Zato u teoriji je da crne rupe mogu savijati vrijeme jer imaju jako veliku masu.

E=mc2  materija i energija su ista stvar u razlicitom obliku. Svijetlost je energija, nije li ?

prema tome svijetlost moze iskriviti prostor vrijeme ko sto to cini objekt. Gravitaciju cini sto ? materija - objekt

sta u tome slucaju svijetlost cini ? stvara gravitaciju.

Bypass kaže...
nick_01 kaže...

zasto ne razmisljas logicki gledajuci sliku ?

.. i svijetlost pored mase stvara gravitaciju

Extremni {#}

ovim si pokazao da ni najmanje ne razumijes ajnstajnovu teoriju relativnosti, a i fali ti fizickog razmisljanja srednje skole

drugim rijecima pusi u tanjur juhe. Imas li objekt na sredini tanjura - ne. jesi li stvorio gravitaciju puhanjem - da

a puhanje je energija, isto kao i svijetlost

evo sad tebi:

{#}

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.7.2011 13:07 (nick_01).
13 godina
protjeran
offline
Re: Ništa od putovanja vremenom?
nick_01 kaže...

E=mc2  materija i energija su ista stvar u razlicitom obliku. Svijetlost je energija, nije li ?

prema tome svijetlost moze iskriviti prostor vrijeme ko sto to cini objekt. Gravitaciju cini sto ? materija - objekt

sta u tome slucaju svijetlost cini ? stvara gravitaciju.

ovim si pokazao da ni najmanje ne razumijes ajnstajnovu teoriju relativnosti, a i fali ti fizickog razmisljanja srednje skole

{#}

E=mc^2 nema veze sa gravitacijom. Ima ali ne u obliku tvojih suludih ideja potkrepljenih apsolutnim neznanjem.

 

Energija ne stvara gravitacijko polje, masa ga stvara, odnosno vrlo vjerojatno čestica koja je zadužena za masu, a koju trenutno ganjaju u CERN-u.

 

Boldano: Joj djete neuko, da samo znaš....

 

p.s. Toliko si neuk da niti ne shvaćaš da jednadžba koju si gore napisao ne vrijedi za foton E=0.

 

A sad brzo googlati koja to jednadžba vrijedi. Hint: valna duljina(frekvencija).

For those of you under the age of 25, a magazine is a blog made out of trees.
13 godina
protjeran
offline
Re: Ništa od putovanja vremenom?
Bypass kaže...
nick_01 kaže...

E=mc2  materija i energija su ista stvar u razlicitom obliku. Svijetlost je energija, nije li ?

prema tome svijetlost moze iskriviti prostor vrijeme ko sto to cini objekt. Gravitaciju cini sto ? materija - objekt

sta u tome slucaju svijetlost cini ? stvara gravitaciju.

ovim si pokazao da ni najmanje ne razumijes ajnstajnovu teoriju relativnosti, a i fali ti fizickog razmisljanja srednje skole

{#}

E=mc^2 nema veze sa gravitacijom. Ima ali ne u obliku tvojih suludih ideja potkrepljenih apsolutnim neznanjem.

 

Energija ne stvara gravitacijko polje, masa ga stvara, odnosno vrlo vjerojatno čestica koja je zadužena za masu, a koju trenutno ganjaju u CERN-u.

 

Boldano: Joj djete neuko, da samo znaš....

 

p.s. Toliko si neuk da niti ne shvaćaš da jednadžba koju si gore napisao ne vrijedi za foton E=0.

 

A sad brzo googlati koja to jednadžba vrijedi. Hint: valna duljina(frekvencija).

jos nisi puhao u tanjur juhe ?

boldanu si ti neuko djete, ja sam na PMFu i za dvije godine cu biti na postdiplomskom doktoratu astrofizike i znam o cemu pricam za razliku od tebe koji nabada u prazno umjesto da uzme tanjur vode i puse u njega pa se pita:

nisam li ja to stvorio gravitaciju? kako ako nema objekta ?

13 godina
protjeran
offline
Re: Ništa od putovanja vremenom?
nick_01 kaže...

jos nisi puhao u tanjur juhe ?

boldanu si ti neuko djete, ja sam na PMFu i za dvije godine cu biti na postdiplomskom doktoratu astrofizike i znam o cemu pricam za razliku od tebe koji nabada u prazno umjesto da uzme tanjur vode i puse u njega pa se pita:

nisam li ja to stvorio gravitaciju? kako ako nema objekta ?

ahahahahahahahahaaaahahahahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa {#}{#}{#}

 

čak ni ne znaš napisati studij kako spada....

 

 

ovo je presmješno

For those of you under the age of 25, a magazine is a blog made out of trees.
13 godina
protjeran
offline
Ništa od putovanja vremenom?

dobro, diplomski, svejedno, dolazi poslije pa je post-

sta je s tanjurom juhe ?

jesi li shvatio da sam u pravu ?

stvara li onda svijetlost gravitaciju ?

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.7.2011 13:21 (nick_01).
13 godina
protjeran
offline
Re: Ništa od putovanja vremenom?
nick_01 kaže...
dobro, diplomski, svejedno, dolazi poslije pa je post-

Ako si ti na PMF-u ja sam Einstein.

 

A kakvu hrpu gluposti si napisao ovdje izgleda kao da si još ti meni u osnovnoj.

 

p.s. Nema studija astrofizike na PMF-u, jer ekšuali ja jesam studirao tamo fiziku. {#}

 

p.s.s. Ne i dalje ne stvara. Ajd prvo ti upiši srednju pa ćemo možda kad budeš u 4-tom razredu razgovarali o light astrofizici.

 

 

Kakvih likova na ovom forumu neću sve vidjeti.

For those of you under the age of 25, a magazine is a blog made out of trees.
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.7.2011 13:25 (Bypass).
13 godina
protjeran
offline
Re: Ništa od putovanja vremenom?
Bypass kaže...
nick_01 kaže...
dobro, diplomski, svejedno, dolazi poslije pa je post-

Ako si ti na PMF-u ja sam Einstein.

 

A kakvu hrpu gluposti si napisao ovdje izgleda kao da si još ti meni u osnovnoj.

 

p.s. Nema studija astrofizike na PMF-u, jer ekšuali ja jesam studirao tamo fiziku. {#}

 

p.s.s. Ne i dalje ne stvara. Ajd prvo ti upiši srednju pa ćemo možda kad budeš u 4-tom razredu razgovarali o light astrofizici.

 

 

Kakvih likova na ovom forumu neću sve vidjeti.

joj daj osnovnoskolce jedan. pricas gluposti po forumu, od kompjaliranja paketa, pa do fizike.

steta sto je mod obrisao nam postove kad sam ti krenuo pojasniti zasto se ne mogu kompjalati paketi u gentu npr., tad si pikazao da osnove lfsa ne razumijes a gradio si linuxe, eh da mi je vidit jedan tvoj linux

ekšuali si ti studirao u snu....

astrofizika split, diplomskli PMFa

16 godina
moderator
offline
Re: Ništa od putovanja vremenom?
nick_01 kaže...

joj daj osnovnoskolce jedan. pricas gluposti po forumu, od kompjaliranja paketa, pa do fizike.

steta sto je mod obrisao nam postove kad sam ti krenuo pojasniti zasto se ne mogu kompjalati paketi u gentu npr., tad si pikazao da osnove lfsa ne razumijes a gradio si linuxe, eh da mi je vidit jedan tvoj linux

ekšuali si ti studirao u snu....

astrofizika split, diplomskli PMFa

Skulirajte se obojica.

Stvar je, nick, da zvučiš kao osnovnjak koji je dobio fiziku u 6. razredu, pa onda otišao na metafizičke internetske portale, pa sve začinio teorijama zavjere, jer je to zanimljivije od onog u udžbenicima.

Ili raspravljajte kulturno, bez vrijeđanja, ili nemojte ni raspravljati.

14 godina
neaktivan
offline
Ništa od putovanja vremenom?

Ja sam bio ovdje "day after yesterday"

:)
13 godina
protjeran
offline
Ništa od putovanja vremenom?

Ne brini, ja sam gotov sa raspravom.

 

Ovaj ili nema sve na broju ili je polupismen trol.

 

Hvala.

For those of you under the age of 25, a magazine is a blog made out of trees.
13 godina
offline
Re: Ništa od putovanja vremenom?
1domagoj1 kaže...

Putovanje vremenom, lol. Treba ipak tu malo više toga znati da bi se moglo o tome raspravljati...

Slažem se! To nije samo, napravi vremnski stroj i sjedi u njega, odaberi vrijeme u koje se želiš vraitti i to je to.

To su priče za fejzbuk generaciju. O tome treba znati puno, puno više.

Obavezno pogledatui Hawkingov dokumentarac "Time Travel" kako bi se išta moglo razumijeti, a onda početi čitati njegove knjige.

Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
16 godina
neaktivan
offline
Ništa od putovanja vremenom?

OMG, ja ne vjerujem, kaj ja tu ne budem sve vidio i pročitao. E ono, ovo je tolko prestrašno da se nisam niti smijal nego sam samo zinul i tak evo već pet minuta buljim u ekran i ne vjerujem...

 

You gotta be shittin' me...

Some people say that if you play a Windows install CD backwards you will hear demon voices commanding you to worship Satan. But that's nothing. If you play it forward it will install Windows.
15 godina
offline
Ništa od putovanja vremenom?

Nick, nemas pojma o cemu pricas. Ostavi se foruma i uvati se knjige.

Ovaj forumaš je tolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti slobodna od ugnjetavanja zbog svojih liberalnih mišljenja
13 godina
protjeran
offline
Ništa od putovanja vremenom?
problem je sto raspravljamo o vremenu a pola vas ne razumije jednu svijatlost kako spada
12 godina
neaktivan
offline
Ništa od putovanja vremenom?

a šta ga sad svi napadate čovjek proba pojasnit stvari koje zna a vi tako....

malware master
13 godina
protjeran
offline
Re: Ništa od putovanja vremenom?
Omniscient kaže...

a šta ga sad svi napadate čovjek proba pojasnit stvari koje zna a vi tako....

upravo ovo sa slikom gore nam je bilo jedno vanredno predavanje....

ali ja sam polupismenjak među srecnjoskolcima i osnovnoskolcima

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.7.2011 14:05 (nick_01).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice