Odabir srednje škole

poruka: 88
|
čitano: 21.873
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Odabir srednje škole
pitanje

Ovako prolazim sa 5.0. sve 8 razreda sam proso sa 5.0. Mogu ici u bilo koju skolu. Neznam sta me zanima to je najveci problem. Znam da me ne zanima kemija medicina poljoprivreda glazba i necu ici u pribatnu skolu. Nisam za fizicki rad bas neki teski ali moze se i to. zanima me ekonomija i informatika. ima ko kakav prijedlog?

90% forumaša ovdje ima u potpisu neku foru sa 90% ovoga i 10% onoga,a ako si među 10% onih koji to nemaju stavi ovo u potpis
15 godina
neaktivan
offline
Odabir srednje škole
prihvaćeno rješenje

Odi u gimnaziju , imat ćeš vremena da razmisliš što biš želio raditi ; nakon gimnazije možeš upisat sve što želiš ; Ako ti se neda učit onda nemoj gimnaziju !

15 godina
offline
RE: Odabir srednje škole
prihvaćeno rješenje
SANJIN3 kaže...

Odi u gimnaziju , imat ćeš vremena da razmisliš što biš želio raditi ; nakon gimnazije možeš upisat sve što želiš ; Ako ti se neda učit onda nemoj gimnaziju !

 Slažem se, ošto neznaš što ces, aj tamo u gimnaziju, i za 4 godine ces znat što ćeš, ali moraš ucit tamo(radi fakulteta,more se ono na fak. i bez dobrih ocjena), a valjda ti to nece bit problem!
I don't care...
15 godina
neaktivan
offline
Odabir srednje škole
prihvaćeno rješenje

Kao što ćeš vidjeti ponavljam što su kolege rekle. Nema tu velike pameti ako nisi siguran odi u gimnaziju imaš 4 godine više za razmišljanje odi u neku opću jer te zanima više stvari a ne samo ono vezano uz matišu. Bolje ti je da si uzmeš više vremena za raazmišljanje nego da odabereš krivu školu i onda do kraja života žališ ili da ideš na prekvalifikaciju i trošiš vrijeme i novac kasnije u životu.

 

Znači ukratko uzmi si vremena, odi u gimnaziju svim predmetima posveti podjednaku pozornost jer možda sam sebe iznenadiš...

15 godina
neaktivan
offline
RE: Odabir srednje škole
autorov komentar

da ali isse tu u gimnaziji u vz imaju takve ucitelje da se usres iskreno.... svi su neke starkelje i plasiju me.... sta kazete na ekomosku ili na mec?

90% forumaša ovdje ima u potpisu neku foru sa 90% ovoga i 10% onoga,a ako si među 10% onih koji to nemaju stavi ovo u potpis
15 godina
offline
RE: Odabir srednje škole
mihax kaže...

da ali isse tu u gimnaziji u vz imaju takve ucitelje da se usres iskreno.... svi su neke starkelje i plasiju me.... sta kazete na ekomosku ili na mec?

 xD, jel ti to zapravo, kako bi ti tek bilo u nasoj skoli, neki su dobri neki .....
A  neznam za ostale do tebe je, zavisi šta volis, reci malo vise od sebi!
I don't care...
15 godina
protjeran
offline
RE: Odabir srednje škole

Odi u klasičnu gimnaziju u Pazin (PKKG). Ja sam tu, prolazim s 5, učitelji su tako tako a nije baš da se trgam od učenja, znači nije preteško.

pogledaj malo na pazinski-kolegij.hr

I informatička je cijelo vrijeme otvorena!!!Cool

Pala bomba u rodilište. Sad ima duplo više djece. /////// Vrijeme je relativan pojam. Zavisi sa koje strane WC-a se nalaziš.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Odabir srednje škole
autorov komentar

ma prvo me zanimala ekonomija i mislio sam cak da politicar postanem :D
kao da rjesavam ospodarkse krize kao danas... neku tvrtku osnovam dionice i tako
(za ovo je najbolja ekonomska mi se cini)

 

onda sam se zaljubio u kompjuter.... o tome necu ni da govorim :D

(mec najbolja?)

 

a ni sam neznam sto bi... pa je tu ostala gimna....

i sad na kraju nemam pojma kamo da idem...

90% forumaša ovdje ima u potpisu neku foru sa 90% ovoga i 10% onoga,a ako si među 10% onih koji to nemaju stavi ovo u potpis
15 godina
neaktivan
offline
RE: Odabir srednje škole
mihax kaže...

da ali isse tu u gimnaziji u vz imaju takve ucitelje da se usres iskreno.... svi su neke starkelje i plasiju me.... sta kazete na ekomosku ili na mec?

 Ako misliš da je to samo u tvojoj gimnaziji varaš se, svugdje ti je tako to ti je srednja škola, svake godine se moraš ispočetka dokazivati vjeruj mi nije lako puno je teže nego u osnovnoj profesorima se "hebe za tebe" to sam mislio pod tim da su u osnovnoj topliji i ljudskiji nego u srednjoj. Svugdje ti je tako, dobrih por je malo, stari su ti najčešće strogi, a mladi bahati i vole cjepidlačiti. Al to je sve za ljude i podnijet ćeš to ko i svi ostali. Ima dana kad je teško ić u školu ima kad jedva čekaš kao znaš da ćeš radit nekaj zanimljivo al i to su samo škole ko i sve druge.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Odabir srednje škole
autorov komentar
Seky kaže...
mihax kaže...

da ali isse tu u gimnaziji u vz imaju takve ucitelje da se usres iskreno.... svi su neke starkelje i plasiju me.... sta kazete na ekomosku ili na mec?

 Ako misliš da je to samo u tvojoj gimnaziji varaš se, svugdje ti je tako to ti je srednja škola, svake godine se moraš ispočetka dokazivati vjeruj mi nije lako puno je teže nego u osnovnoj profesorima se "hebe za tebe" to sam mislio pod tim da su u osnovnoj topliji i ljudskiji nego u srednjoj. Svugdje ti je tako, dobrih por je malo, stari su ti najčešće strogi, a mladi bahati i vole cjepidlačiti. Al to je sve za ljude i podnijet ćeš to ko i svi ostali. Ima dana kad je teško ić u školu ima kad jedva čekaš kao znaš da ćeš radit nekaj zanimljivo al i to su samo škole ko i sve druge.
 hvala nadahnuo si me ;)
90% forumaša ovdje ima u potpisu neku foru sa 90% ovoga i 10% onoga,a ako si među 10% onih koji to nemaju stavi ovo u potpis
15 godina
protjeran
offline
RE: Odabir srednje škole
mihax kaže...

ma prvo me zanimala ekonomija i mislio sam cak da politicar postanem :D
kao da rjesavam ospodarkse krize kao danas... neku tvrtku osnovam dionice i tako
(za ovo je najbolja ekonomska mi se cini)

 

onda sam se zaljubio u kompjuter.... o tome necu ni da govorim :D

(mec najbolja?)

 

a ni sam neznam sto bi... pa je tu ostala gimna....

i sad na kraju nemam pojma kamo da idem...

 pogledaj pazinski-kolegij.hr Imaš i dom, koji je besplatan i knjige, koje su besplatne, znači nije problem ako živiš daleko
Pala bomba u rodilište. Sad ima duplo više djece. /////// Vrijeme je relativan pojam. Zavisi sa koje strane WC-a se nalaziš.
15 godina
neaktivan
offline
Odabir srednje škole

Odi u neku gimnaziju koja vrlo dobro priprema za teške fakultete. Ako te zanima informatika, FER je mjesto za tebe. SVi živi koji bi htjeli tamo žele u MIOC, bar u mom razredu. Odaberi neku dobru, završi ju i onda možeš birati što hoćeš, pod uvjetom da još uvijek imaš 5,0.Namigiva I ako živiš u Zagrebu, naravno.

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign. Današnja djeca slušaju cajke, priče o Vukovaru njima su bajke! Zmajevi su za
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.5.2009 13:00 (Dragon wizard).
15 godina
neaktivan
offline
Odabir srednje škole
autorov komentar

e a sad je pitanje kaj ne bi ja trebal ici u neku srednju koja uci isto kao sto i moj buduci fax?
npr. da idem na mec pa na in formatiku (kod nas FOI) ;D
ili ekonomska za ekonomski fakultet

90% forumaša ovdje ima u potpisu neku foru sa 90% ovoga i 10% onoga,a ako si među 10% onih koji to nemaju stavi ovo u potpis
15 godina
offline
Odabir srednje škole

a jesi čul za 1SI? tamo sam ja i bratić mog frenda i predobro je. jedino kaj je to srednja, i samo i jedino informatička, pa sad ti raazmisli. evo LINK

Kažu da škola nije zatvor, a mi ni krivi ni dužni dobili 12 godina. Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje! Bolje ispasti budala nego iz aviona...
15 godina
neaktivan
offline
Odabir srednje škole

Nema problema mi se moramo držat skupa oni su ionako skupa (profesori). Zašto i mi ne bi bili složni?

 

P.S. slobodno klikneš na gumb "Hvala" hehe

16 godina
neaktivan
offline
RE: Odabir srednje škole
Seky kaže...
mihax kaže...

da ali isse tu u gimnaziji u vz imaju takve ucitelje da se usres iskreno.... svi su neke starkelje i plasiju me.... sta kazete na ekomosku ili na mec?

 puno je teže nego u osnovnoj profesorima se "hebe za tebe" to sam mislio pod tim da su u osnovnoj topliji i ljudskiji nego u srednjoj.
 
U mojem iskustvu je potpuno drugačije. "Profesori" u osnovnoj nemaju pojma o čemu predaju, nezainteresirani su i sve samo ne topli :D.
U srednjoj barem većina poznaje predmet.
The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Odabir srednje škole
autorov komentar
Matatata krele od zanata kaže...

a jesi čul za 1SI? tamo sam ja i bratić mog frenda i predobro je. jedino kaj je to srednja, i samo i jedino informatička, pa sad ti raazmisli. evo LINK

 isse skola je tako dobra ja bi u nju ali isse samo je u zg ima. :(
90% forumaša ovdje ima u potpisu neku foru sa 90% ovoga i 10% onoga,a ako si među 10% onih koji to nemaju stavi ovo u potpis
15 godina
neaktivan
offline
RE: Odabir srednje škole
mihax kaže...
Matatata krele od zanata kaže...

a jesi čul za 1SI? tamo sam ja i bratić mog frenda i predobro je. jedino kaj je to srednja, i samo i jedino informatička, pa sad ti raazmisli. evo LINK

 isse skola je tako dobra ja bi u nju ali isse samo je u zg ima. :(
 Šteta. Ali, hvala za otvaranje ove teme. Da ju nisi otvorio, nikad ne bih pronašao link za tu srednju školu. Nisam ni znao da postoji!
Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign. Današnja djeca slušaju cajke, priče o Vukovaru njima su bajke! Zmajevi su za
15 godina
protjeran
offline
RE: Odabir srednje škole
mihax kaže...

e a sad je pitanje kaj ne bi ja trebal ici u neku srednju koja uci isto kao sto i moj buduci fax?
npr. da idem na mec pa na in formatiku (kod nas FOI) ;D
ili ekonomska za ekonomski fakultet

 Ne netrebaš, samo će ti kasnije biti malo teže pohvatati neke stručne predmete koje nisi učio u srednjoj, al bez problema se možeš upisat
Pala bomba u rodilište. Sad ima duplo više djece. /////// Vrijeme je relativan pojam. Zavisi sa koje strane WC-a se nalaziš.
15 godina
neaktivan
offline
Odabir srednje škole

100 ljudi 100 čudi.

 

Gledajte daleko od toga da profesori neznaju što pričaju, zanju i to jako dobro ali nekad ih nemožeš pitat nekaj kaj te zanima a možda je nevezano uz nastavu ali je uz predmet. Ja znam po sebi i danas kad odem do osnovne do profesora uvijek lijepo popričamo i "znamo se" a ovi u srednjoj neki samo obave kaj trebaju i to je to.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.5.2009 13:09 (Seky).
15 godina
neaktivan
offline
Odabir srednje škole

O miiiihaaaa. Susedu. Odi ljepo na mec i amen.

01101 01111 10010 00100 10011 01000 01001 00111 01001-LordShigi
16 godina
neaktivan
offline
RE: Odabir srednje škole
Seky kaže...

100 ljudi 100 čudi.

 

Gledajte daleko od toga da profesori neznaju što pričaju, zanju i to jako dobro ali nekad ih nemožeš pitat nekaj kaj te zanima a možda je nevezano uz nastavu ali je uz predmet. Ja znam po sebi i danas kad odem do osnovne do profesora uvijek lijepo popričamo i "znamo se" a ovi u srednjoj neki samo obave kaj trebaju i to je to.

Eh, kod mene je potpuno drugačija situacija.
The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
14 godina
neaktivan
offline
Odabir srednje škole

gimnazija opči smjer ti je najbolje ili klasučnu

16 godina
neaktivan
offline
RE: Odabir srednje škole
RPG vs TENK kaže...

gimnazija opči smjer ti je najbolje ili klasučnu

Zašto opći? Ili još gore klasična?
Općenito hrvatsko školstvo je orijentirano na učenje napamet, ali ta 2 smjera predvode. Ono što se i nauči se zaboravi za par dana. Ako ide u gimnaziju, onda svakako u matematičku.
The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
15 godina
offline
RE: Odabir srednje škole

Ja se dvoumim između gimnazije i Ruđera,a ak idem u Ruđer idem i u srednju glazbenu.

AC Milan
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.5.2009 13:27 (emerik).
15 godina
offline
Odabir srednje škole

Ja sam išel v mec, ako ti se neda učiti odi i ti ili ako očes frentati ili piti. Išo sam za trogodisnji smjer ali ucio sam samo za mturalnu radnju i prošo.

Neki iz razreda su imali 160 neopravdanih i zavrsili su školu, a sve ukupni broj neopravdanih i iz rzreda je bio1800i nešto. To je barem palilo dok je bio stari ravnatelj Spaja, sad kad je doso ovaj novi neznam, možda bi te izbacili za 30 neopravdanih

Tak da ti velim mec je skola gdje se netrebas previse uciti.

 

Samo još da kažem, ako misliš ići u gimnaziju onda pazi da nakon završene 4godine ne odustaneš jer znam da su tako neki napravili i radili su isto što i zidari. Jer ako ideš u gimnu onda bi morao iči na fakultet jer u suprotno si ucio bezveze.

Brod mi je sparkiran na obalama Drave, gdje i pržim sve što mi dođe pod ruku.xD
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.5.2009 13:50 (Jack Sparrow).
16 godina
offline
RE: Odabir srednje škole
prihvaćeno rješenje
itf4n kaže...
RPG vs TENK kaže...

gimnazija opči smjer ti je najbolje ili klasučnu

Zašto opći? Ili još gore klasična?
Općenito hrvatsko školstvo je orijentirano na učenje napamet, ali ta 2 smjera predvode. Ono što se i nauči se zaboravi za par dana. Ako ide u gimnaziju, onda svakako u matematičku.
 Lol, ja sam završio matematičku i opet sam se trebao štrebati hrvatski, latinski, filozofiju, logiku, politiku i gospodarstvo, psihologiju, sociologiju, glazbeni, likovni, povijest, geografiju, biologiju, i veći dio kemije. Sve osim fizike, informatike (programiranja) i matematike.
Uglavnom ako netko misli ići u bilo kakvu gimnaziju mora biti spreman sjediti za knjigom i štrebati pogotovo ako hoće odlične ocjene (naravno sve ovisi i kakve profesore imaš), s tim da ljudi koji nisu shvaćali neki od ova tri predmeta više su se mučili s njima nego s ostalim jer su se morali štrebati nešto što treba shvaćati logički.
Na kraju najbolje si je odabrati smjer koji je povezan s onim što misliš poslje studirati.

 

I have a dream! I have a dream that one day I'll be able to see white girls and black girls, playing with each other!
15 godina
neaktivan
offline
Odabir srednje škole

tehnicka skola, tehnicar za racunalstvo, ili tehnicar za elektroniku Namigiva

16 godina
neaktivan
offline
RE: Odabir srednje škole
ZC_Someone kaže...
itf4n kaže...
RPG vs TENK kaže...

gimnazija opči smjer ti je najbolje ili klasučnu

Zašto opći? Ili još gore klasična?
Općenito hrvatsko školstvo je orijentirano na učenje napamet, ali ta 2 smjera predvode. Ono što se i nauči se zaboravi za par dana. Ako ide u gimnaziju, onda svakako u matematičku.
 Lol, ja sam završio matematičku i opet sam se trebao štrebati hrvatski, latinski, filozofiju, logiku, politiku i gospodarstvo, psihologiju, sociologiju, glazbeni, likovni, povijest, geografiju, biologiju, i veći dio kemije.
Nisam rekao da se ne treba, ali je kudikamo manje nego u ove dvije druge ;)
The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
15 godina
offline
RE: Odabir srednje škole
mihax kaže...
Matatata krele od zanata kaže...

a jesi čul za 1SI? tamo sam ja i bratić mog frenda i predobro je. jedino kaj je to srednja, i samo i jedino informatička, pa sad ti raazmisli. evo LINK

 isse skola je tako dobra ja bi u nju ali isse samo je u zg ima. :(
 
je škola je predobra. prve 2 god učiš kao u gimnaziji a druge 2 samo i jedino na kompovima. Nevinašce ovisno za koji se smjer odlučiš to i radiš, al dobro je kaj nakon prve 2 god biraš smjer a ne na upisu. =)

Dragon wizard kaže...
mihax kaže...
Matatata krele od zanata kaže...

a jesi čul za 1SI? tamo sam ja i bratić mog frenda i predobro je. jedino kaj je to srednja, i samo i jedino informatička, pa sad ti raazmisli. evo LINK

 isse skola je tako dobra ja bi u nju ali isse samo je u zg ima. :(
 Šteta. Ali, hvala za otvaranje ove teme. Da ju nisi otvorio, nikad ne bih pronašao link za tu srednju školu. Nisam ni znao da postoji!
 eto sad znaš :-)
Kažu da škola nije zatvor, a mi ni krivi ni dužni dobili 12 godina. Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje! Bolje ispasti budala nego iz aviona...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice