Overseas Express-iskustva

poruka: 86
|
čitano: 53.741
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
protjeran
offline
Overseas Express-iskustva

Kod nas su dečki u Varaždinu odlični i imam samo riječi hvale za njih. Svaki tjedan mi stiže po par paketa (hardware junkie :) i nikada niti najmanjeg problema

14 godina
offline
Overseas Express-iskustva

Je li netko slao preko njih otkupninom?

Koliko ste čekali da vam otkupninu uplate na račun?

EDIT: čekao sam 2 tjedna!!!  (ali bila su 2 dana praznika)

Steam: nuketown | skype: bernard.sasko | Facebook: Bernard Šaško | XboxLive: Berologic2013
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.6.2017 17:58 (Bernard Huky Hux).
12 godina
neaktivan
offline
Overseas Express-iskustva

0 bodova, izbjegavajte ih u sirokom luku.

 

Znaci narucim paket(hdd) u  Hg shopu sa dostavom na kucnu adresu(znaci do kolnog prilaza objektu)

Narucio u subotu u utorak oko 10 sati vidim propusten poziv. Zovem nitko se ne javlja.
Odgovorim smsporukom ''zvali ste me'', i tek sutradan u srijedu dobijem odgovor da je dostavna sluzba overseas i da me paket ceka u dugopolju u njihovom skladistu(a ponvaljam narucio dostavu na kucnu adresu za sto sam platio 25 kn) ...

Ajde dobro racunam nisam se javio(mada sam bio kod kuce),oticicu u obliznje dugopolje pokupiti paket...

Srijeda dosao u dugopolje rekao da sam dosao po paket,a gospodin mi kaze pricekajte,i tako proalzi 5-10 minuta(sva sreca da je kolegica od doticnog bila zgodna pa san ubija vrime)
Nakon 10 minuta klikanja po kompjuteru od doticnog,ustane i ode bez ikakve rici ,ja gledan koji k.. al eto njega nakon 5 minuti s paketom u ruci,i nakon jos 5 minuti klikanja printanja i mog potpisa dade mi paket i ja odoh kuci da odmah prispojim hdd itd itd ...

 

Kad sam dosao kuci krenem otvarati paket kad primjetim da je pakiranje(kuverta s onim baloncicima)oštečeno na rubovima,rekoh ajde mozda u transportu se iskidao papir,

Otvorim i izvadim paket tj hard disk u onojsvojoj antistatičnoj košuljici koja je također po rubovima jako oštečena(čak se vidu obrisi harddiska na njon)

 

Rekoh ajde moguce da je utransportu tako nesto bilo...

Prije postavljanja hdda detaljno ga pregledam vizualno i na njemu su po rubovima vidljivi lagani tragovi nagnječenja,ali pošto je men istvarno hitno za taj hdd rekoh idem ga spojit jer nemam bas vremena...

Spojim ja hdd kad iz njega prekrasan piskutavi zvuk kao da se unutra drobi staklo... i naravno racunalo ga ne prepoznaje, bloka mi na bootanju

Probam s drugim racunalom ista stvar...

 

Nista kontaktiram odmah HG shop preko maila na reklamacije, i tamo me kontaktira neki Ivan veli da mu posaljem slike pakiranja tj kuverte ,

 

Ja poslikao detaljno i hdd i njegovu antistaticku kosuljicu i kuvertu i naravno racun...te rekao doticnom ivanu da cu hdd ostaviti u poslovnici u splitu,da me najavi i da objasni kolegama što i kako kako ne bih u petak(jer je cetvrtak bio praznik)gubio vrijeme jer sam u totalnoj zurbi...

I naravno tak oaj dodem u poslovnicu u splitu i pricam s gospodinom koji pojma nema sto se desava niti ga je itko informirao niti nista, al ajde opet nisan tu izgubio puno vremena, u cijeloj prici taj covijek je ok i relativno brzo je zaprimio hdd i  rekao da ce me netko kontaktirati preko maila i da ce mi vjv poslat novi hdd iz zgb ...

 

 

Sad i dalje čekam taj mail...

 

Ipak ovo je osvrt ne samo na oversais nego i na hg ali svejedno oversais je taj koji je vjv ostetio disk ...
Naravno oni ne mogu znati sto je unutar paketa al bez obzira na sve narucio sam dostavu na kucnu adresu ...

Može
12 godina
offline
Re: Overseas Express-iskustva

ma da je laptop, komp,ps4, kutija papira, tv, ili guma od auta isti je pristup tom paketu, a to je najčešće nabacivanje po kontenjeru (više puta) :) 

6 godina
offline
Overseas Express-iskustva

Da li je netko imao iskustva da je trebao platiti pouzećem i da je dostavljač u overseas-u rekao da je sve plaćeno već, tj da mu na papiru piše 0kn za platiti? 


Senior IT Consultant
14 godina
neaktivan
offline
Re: Overseas Express-iskustva
Da, i to još prije nekih 8 godina. Zovi trgovinu gdje si uzimao stvar, kod njih je došlo negdje do pogreške.
14 godina
odjavljen
offline
Overseas Express-iskustva

I meni se dogodilo kad sam uzimo nešto sa centro hr i overseas prije otprilike 5-6 godina, napisao sam mail centru i uplatio im novac na račun.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
6 godina
offline
Overseas Express-iskustva

Što ako u tom slučaju dostavljač traži novce iako kod njih piše 0 na listu za potpis? 

Senior IT Consultant
14 godina
odjavljen
offline
Overseas Express-iskustva

Ne znam, ali po meni ne bi smio tražiti ako mi na listi piše nula, jer bi potencijalno mogao to sebi strpati u džep bez posljedice.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
6 godina
offline
Re: Overseas Express-iskustva

Mogu li ja tu kako onda nastradati u toj situaciji?

Senior IT Consultant
14 godina
odjavljen
offline
Overseas Express-iskustva

Teško je reći, ali ako ti nešto ne štima uvijek imaš pravo odbiti primitak paketa i tražiti da ti ponovo dostave.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
6 godina
offline
Re: Overseas Express-iskustva
Jakovp kaže...

Teško je reći, ali ako ti nešto ne štima uvijek imaš pravo odbiti primitak paketa i tražiti da ti ponovo dostave.

 
A to je već kasno jer sam dobio željeni paket i sve u njemu (zajedno s računom i cifrom koja piše) Ali je kod njih (Overseas) pisalo 0kn na papiru, a dio novaca je dostavljač tražio.

Vjerujem da se nisam snašao u toj situaciji pa strahujem da ne bi bilo problema oko iste te problematike.

Hvala još jednom na odgovorima!

LP

Senior IT Consultant
14 godina
odjavljen
offline
Re: Overseas Express-iskustva

Dio novaca kažeš? E to već zvuči malo sumnjivo.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
6 godina
offline
Re: Overseas Express-iskustva

Da, kažem da se nisam snašao u situaciji i dao sam novce. Zvao je dispečerku i čuo sam na razglas da je rekla 0kn. Imam sve na nadzornoj kameri snimljeno ali opet. ne znam što očekivat od takve situacije. Vjerujem da sam dijelom prevaren, a dijelom da je greška Overseas-a/prodajne kuće

Senior IT Consultant
14 godina
odjavljen
offline
Re: Overseas Express-iskustva

A ništa jbg, javi kako se razrješi.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
offline
Re: Overseas Express-iskustva
Pozdrav!
Da ne otvaram novu temu.
Poslao paket overseasom. Paket je poslan u cetvrtak (24.8.) i trebao je stici iduci dan po rijecima zaposlenika i njihovom tracking sustavu na webu. Na kraju paket stize 28. U ponedjeljak. Otkupnina koju je trebao platiti primatelj, iznosila je 750,00 HRK.
On je naravno platio, sve sto se toga tice uredu.
Problem je da ja te novce dan danas nisam dobio na svoj racun!
Na njihovom webu jasno stoji:
"Na bankovni račun kojeg ste unijeli tijekom registracije novac će se na Vaš račun vratiti u roku od jednog do četiri radna dana od isporuke pošiljke."

Nakon 3 dana zvanja i cekanja po 20etak minuta da se netko javi, par puta sam bio otkantan - kao zvat ce kasnije, sto naravno nisu! Jucer vec bijesan, zenska kaze da ce novci biti najkasnije do iduce srijede popodne?! mi na racunu?! Tko tu koga?
Kakva su moja prava? Strah me da nisam ostao i bez novaca i paketa? Takoder, proslo je max. 4 dana za koliko izdaju da novci moraju biti na racunu? Netko iskustva? Koga kontaktirat? Ne mislim cekat do srijede i da nista nema opet na racunu.
11 godina
offline
Re: Overseas Express-iskustva

Meni su uplatili 7 dana nakon isporuke. Kontaktiraj ih putem maila, i odgovorit će ti točno koji datum će biti transakcija. Ako je primatelj uplatio novac, onda nema šanse da ostaneš bez njega. Samo im se obrati mailom, i nek ti kažu točan datum transakcije.

6 godina
neaktivan
offline
Overseas Express-iskustva

ja sam do sada imala super iskustva s njima, ali su mi isto sjebali zadnju pošiljku. Dođe mi poruka kako će dostaviti paket između 10 i 13 sati, da bi oko pola 1 došla poruka kako niko nije bio na kućnoj adresi. Zovi službu za korisnike, šalji mailove ali ništa. Bezobraznost na nivou.

16 godina
offline
Overseas Express-iskustva

Overseas me do sada koštao i novaca i živaca.

Zbog njih nisam dobio ni G9x poslan od Logitecha (vrijednost cca 50€, nikada nije vraćen Logitechu!) ni Phobya VacoolT testbench (poslan izu Njemačke iz skladišta tvrtke BeQuiet, vrijednost cca 150€).

Nekoliko puta mi je i paket otišao u krivi dostavni centar pa sam morao čekati dulje, pa čak i do 7 dana. Lako je pobrkati Virovitičko-podravska i Vukovarsko-srijemska, pogotovo ako čitaš samo prvo slovo imena županije.

U četvrtak me zovu iz Petrinje jesam li na adresi (paket poslan iz ADM-a, napajanje s reklamacije, deči iz AMD-a smrdali adresu!), rješimo problem s adresom i paket je trebao stići u petak no naravno NIJE jer Petrinja je samo 145 Km udaljena od moje adrese...

Nažalost ADM i još hrpa drugih trgovina ima ugovor s Overseas Expressom, a i paketi poslani UPS-om također završe kod Overseasa. Ako se ne varam čak ih je UPS i kupio, ali to nije popravilo ništa.

Još trebam napomenuti - jedina su dostava koja u moje selo ne dostavlja svaki radni dan već samo ponedjeljkom, srijedom i petkom.

 

S GLSom, DHL-om, CityEx-om i HP Ekspressom do sada nisam imao negativnih iskustava.

Twitter: @191x7
14 godina
offline
Overseas Express-iskustva

Overseas je najgori dostavljač ikad. Pošiljke debelo kasne, iako je plaćena dostava "drugi dan", a dođe i deseti. Valjda imaju male plaće, pa se često mijenja osoba koja dostavlja, pa mu trebaju mjeseci dok se snađe. Primjetio sam da štede na način, da pošiljke ne idu iz cetralnog skladišta, dok se ne skupi dovoljna količina. Prije sam ih znao zvati, prigovarati, a sad više ništ ne činim, nego čekam, pa kad stigne, odnosno izbjegavam naručivanje, tamo gdje oni dostavljaju.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
6 godina
neaktivan
offline
Overseas Express-iskustva

Dakle, pošiljku sam trebala dobiti 24.11. (petak) i nije stigla. Ovo je već drugi put otkad od njih očekujem pošiljku i drugi da ista ne stiže na vrijeme. Zovem u ponedjeljak i bilo mi je rečeno da nisu sigurni hoće li onda stići, i da budem sigurna kažem im da mi onda dostave u utorak od 12 do 16h. Naravno da ni onda nije stigla pošiljka i zovem ih ponovo, no sad je pak priča da su u "izvanrednom stanju". Onda mi je fakat već dopizdilo i pitala sam ih što to izvanredno stanje znači, i ne očekujući neki prepametan odgovor dobijem "izvanredno stanje znači da kasnimo s pošiljkama". Odlično. Pitam ih onda dobro kad bi onda uopće trebala očekivati kad će doći, a ženska veli do kraja ovog tjedna. Zašto jednostavno nisu mogli u ponedjeljak reći da vlada po njima izvanredno stanje, i da ponovo nisam nazvala ne znam bi li uopće ugledala pošiljku. Ne znam ni sama zašto me ovakva neprofesionalnost i loša usluga uvijek iznova iznenade ali eto 

15 godina
odjavljen
offline
Overseas Express-iskustva

Nikada problema sa njima. Dobijem mail, nazove me covjek jesam li kuci i da dolazi za 10ak minuta i dodje (samo mu kazem jesam li kuci ili ce netko drugi preuzeti posiljku), platim (nekada je vec sve placeno) i sve 5. Da si ne ureknem, jer ocekujem novu posiljku preko njih . Meni ovako izgleda da nije do njih kao takvih, vec do ljudi (onih na terenu) koji bi to trebali odraditi kako spada.

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.11.2017 23:56 (Mrgud Veliki).
6 godina
offline
Overseas Express-iskustva

ima jedan vozac overseasa, neljubazno g*vno koji silom trazi napojnicu "kad izvraca kusur zadubi se u siceve i kopa pet minuta da nade pet kuna" reko ko te j*be zadrzi ostatak (dok ga cekam na kišetini)

15 godina
offline
Overseas Express-iskustva

Par puta bilo sve OK, međutim sad su me izlevatili jučer debelo. Dostava čekala pred nekim drugim kućnim brojem nakon što su me zvali, kasnije se ne javljaju na telefone. Napisali samo da su pokušali dostavu i da nikoga bilo nije te da su ostavili obavijest a nisu ostavili nigdje ništa. Žena uspjela nakon 15min čekanja na onom ZG broju dogovoriti novi pokušaj za danas, međutim ne šalju više mailove, SMS-ove, nitko se i dalje ne javlja na lokalni broj, čisto sumnjam da će odraditi isporuku danas do podne kad im je dogovoreni rok. Uz to im je izgleda i server za provjeru stanja paketa pao, barem ja više ne mogu do njega. Idem danas popodne pitati kod njih što je s tim, ako ne dobijem paket danas do kraja njihovog radnog vremena neću više ni pokušavati nego pričekati rok uručivanja na Amazonu i otvoriti slučaj pa nek se oni dogovaraju s Amazonom. Stalno nešto naručujem s neta i dolaze raznorazne kuriraske službe, no nikad nikakvih problema do jučer. Znam da im je gužva, pretpostavljam da nemaju dovoljno ljudi i resursa, ali to nije ozbiljan pristup poslu.

 

Edit: nisu se javili niti dostavili paket u dogovoreno vrijeme, kasnije sam preko 20 minuta čekao na red na telefonu da pitam kako do paketa. Upućuju me da nazovem lokalno skladište, kažem da ih zovem dva dana i da se ne javljaju na telefon. Sat vremena kasnije me zovu iz ZG-a i obavještavaju da si mogu doći podići paket do kraja radnog dana u lokalno skladište. Tamo su mi rekli da je dostavljač zaboravio uzeti paket ujutro. Inače razgovarao sam s kolegom koji se bavi sličnim poslom i veli da imaju velike gužve i da rade čitave dane. Ne sumnjam da im nije lako ovih dana. Sutra mi stiže novi veći paket s Amazona pa sam odmah dogovorio da ga ostave u skladištu i da ću doći po njega, ništa ne prepuštam više slučaju, mislim da je tako najbolje. Nisam navikao na ovakve stvari, očito ću morati.

Deckard
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.11.2017 18:30 (deckard).
10 godina
offline
Re: Overseas Express-iskustva
toma20 kaže...
Nakon prepiranja na mailu zenska mi salje sliku na kojoj je dio moje kuce i ulaz,znaci lik je je bio ali nije me zvao na mob,nije pozvonio,nije ostavio papir da je bio,nego se okrenuo sa kombijem i prosao...vjerovatno sam trebao stavit sator u dvoriste i cekat ga...vise nikad preko njih nikad

 

To im je klasični modus operandi.

 

Ne da im se tražiti i gledati ako ima više od dva sandučića ili zvona. Znači doma smo cijelo vrijeme jer radimo od doma, likovi uredno dolaze i ostavljaju cedulju na zgradu (dobro da nije na drvo u parku). Znači ne u sandučić. Onda mi susjed kaže nakon pet dana da je vani neka cedulja za mene.

 

A pokupit paket ubij se odma. "dolazimo danas u tolko i tolko". Naravno nema ih čekam ko majmun. "Dolazimo za tri dana u tolko i tolko". Ja doma sve spremno, nema ih. Nakon izvikavanja na telefon dolazi lik nadrkan jer je dobio ukaz "pod hitno" i pita me kaj je to tolko hitno.

 

Seljoberi vrhunski. Inače ne poslujem s njima osim kad moram. Ovo je bilo primitak paketa poslanog iz vana i preuzimanje Amisove terminalne opreme. Nije bilo druge opcije.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.11.2017 11:10 (Yo Momma).
6 godina
neaktivan
offline
Overseas Express-iskustva

Poz svima vidim da je tema starija al nije bitno cita se i sada poslao sam bivsoj laptop od 2.800kg platio 64kn relacija VU-RI nakon dva dana mi javlja bivsa da je dobila paket prazan sa neke dvije trake sto znaci da su ukrali  laptop radnici  prilikom transporta preko overseas stranice sam napisao prijavu i poslao ako ima netko slicnog iskustva informacije su dobro dosle hvala lp

7 godina
protjeran
offline
Re: Overseas Express-iskustva

Obicno u skladistima gdje se vrsi utovar robe imaju kamere. Tu se moze vidjeti kad je zadnji put kutija

bila zatvorena bez dodatnih traka.

 

Sva njihova roba se osigurava, tako da ce ti nekako vec morati nadokraditi trosak laptopa,

nakon procjene njegove vrijednosti (osim ako je bio skroz nov).

 

PS - Greska broj 1 - slao si bivsoj laptop - zato je bivsa, nek joj buduci salje laptop, ne ti magarce.

9 godina
offline
Overseas Express-iskustva

Od sad traže da slikaju osobnu prilikom preuzimanja paketa, kakve su to fore?

6 godina
protjeran
offline
Re: Overseas Express-iskustva
Avensac kaže...

Od sad traže da slikaju osobnu prilikom preuzimanja paketa, kakve su to fore?

 Šta stvarno, onda je pitanje kad će ih netko tužiti. Svašta si dopuštaju.

10 godina
offline
Overseas Express-iskustva

pozdrav hitno mi je!!ovako planiram kupiti slusalice sa njuskala,ali volio bi prije preuzimanja provjeriti paket (da nebi dobio skart neki) dali overseas to dopusta ili je bolja posta ili mozda cak tisak :)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice