Pariz - pomoć oko putovanja?

poruka: 17
|
čitano: 44.522
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Pariz - pomoć oko putovanja?

Nadam se da je netko od vas bio u Parizu i da mi može dati neki savjeti i prijedlog.

 

Odlučio sam sa klincima (sinovi 8 i 11g) otići u Pariz preko proljetnih praznika recimo od 26.04. 2-3 noćenja.

Ima tko kakav prijedlog za jeftini hotel/smještaj za 4 odrasle osobe

(baka i djed će ići sa nama - sufinanciraju izlet {#}) i 2 djece u ili okolici Pariza?

Gdje ima jeftino i dobro za jesti - preporuka restorana u ili okolici Pariza?

 

Pogledati ćemo Eiffelov toranj, Disneyland, Versaille i onaj Aquarium-Cineaqua.

Da li netko ima prijedlog što još od mnogih zanimljivosti pogledati i kojom rutom/redosljedom da idemo.

13 godina
offline
Re: Pariz - pomoć oko putovanja?
neznam tocno nisam bio u parisu za restorane probaj putem google mapsa u trazilicu upisi paris best restraunt
14 godina
offline
Re: Pariz - pomoć oko putovanja?
Matozan kaže...

Nadam se da je netko od vas bio u Parizu i da mi može dati neki savjeti i prijedlog.

 

Odlučio sam sa klincima (sinovi 8 i 11g) otići u Pariz preko proljetnih praznika recimo od 26.04. 2-3 noćenja.

Ima tko kakav prijedlog za jeftini hotel/smještaj za 4 odrasle osobe

(baka i djed će ići sa nama - sufinanciraju izlet {#}) i 2 djece u ili okolici Pariza?

Gdje ima jeftino i dobro za jesti - preporuka restorana u ili okolici Pariza?

 

Pogledati ćemo Eiffelov toranj, Disneyland, Versaille i onaj Aquarium-Cineaqua.

Da li netko ima prijedlog što još od mnogih zanimljivosti pogledati i kojom rutom/redosljedom da idemo.

 

Imaš jeftinih hotela na www.hostelworld.com, pa rezerviraj i pogledaj, ali požuri, jer u 4. mjesecu već počinje sezona.

Obavezno uzmite neki hotel u širem centru (gledaj da je unutar prve obilaznice), jer okolni kvartovi (predgrađa) nisu baš sigurna.

 

Jeftino je u Mcdonaldsu, Kfc-u, Subwayu i sličnim retoranima... Koliko je to dobro, je druga priča. {#}

 

Krenite prvo s Disneylandom, Versaillesom i Aquariumom, jer su ogromni i trebat će vam dva dana za to sve. Centar - Eiffelov toranj, Notre Dame, Montmartre, stadion i sl. ostavite za kraj.

 

E da i Pariz je ogroman - ima toliko toga za vidjeti, preporučujem vožnju čamcem po Seine-i, ta vam tri dana neće biti dosta. Odite na pet, ili ako možete na sedam dana. Vjerujte, nećete požaliti {#}

 

Za gradski prijevoz obavezno kupite tro-ili petodnevnu kartu/pokaz, isplativija je, a vrijedi za metro, tramvaje i vlakove (do Disneylanda i sl.).

 

Sretan put i uživajte!

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.2.2011 8:30 (Lisac1606).
14 godina
offline
Re: Pariz - pomoć oko putovanja?

Sorry na duplom odgovoru. {#}

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.2.2011 8:30 (Lisac1606).
15 godina
offline
Re: Pariz - pomoć oko putovanja?
Lisac1606 kaže...
Matozan kaže...

Nadam se da je netko od vas bio u Parizu i da mi može dati neki savjeti i prijedlog.

 

Odlučio sam sa klincima (sinovi 8 i 11g) otići u Pariz preko proljetnih praznika recimo od 26.04. 2-3 noćenja.

Ima tko kakav prijedlog za jeftini hotel/smještaj za 4 odrasle osobe

(baka i djed će ići sa nama - sufinanciraju izlet {#}) i 2 djece u ili okolici Pariza?

Gdje ima jeftino i dobro za jesti - preporuka restorana u ili okolici Pariza?

 

Pogledati ćemo Eiffelov toranj, Disneyland, Versaille i onaj Aquarium-Cineaqua.

Da li netko ima prijedlog što još od mnogih zanimljivosti pogledati i kojom rutom/redosljedom da idemo.

 

Imaš jeftinih hotela na www.hostelworld.com, pa rezerviraj i pogledaj, ali požuri, jer u 4. mjesecu već počinje sezona.

Obavezno uzmite neki hotel u širem centru (gledaj da je unutar prve obilaznice), jer okolni kvartovi (predgrađa) nisu baš sigurna.

 

Jeftino je u Mcdonaldsu, Kfc-u, Subwayu i sličnim retoranima... Koliko je to dobro, je druga priča. {#}

 

Krenite prvo s Disneylandom, Versaillesom i Aquariumom, jer su ogromni i trebat će vam dva dana za to sve. Centar - Eiffelov toranj, Notre Dame, Montmartre, stadion i sl. ostavite za kraj.

 

E da i Pariz je ogroman - ima toliko toga za vidjeti, preporučujem vožnju čamcem po Seine-i, ta vam tri dana neće biti dosta. Odite na pet, ili ako možete na sedam dana. Vjerujte, nećete požaliti {#}

 

Za gradski prijevoz obavezno kupite tro-ili petodnevnu kartu/pokaz, isplativija je, a vrijedi za metro, tramvaje i vlakove (do Disneylanda i sl.).

 

Sretan put i uživajte!

Ovo što Lisac1606 preporuča ne čini se loše, ali više od 3 noćenja mislim da financijski neće ići. {#}

Kako nas je šestero moramo ići sa 2 auta.

Još neki prijedlog? Recimo hotela (jefinog) u kojem ste odsjeli i gdje ste jeli?

14 godina
offline
Re: Pariz - pomoć oko putovanja?
Matozan kaže...

Ovo što Lisac1606 preporuča ne čini se loše, ali više od 3 noćenja mislim da financijski neće ići. {#}

Kako nas je šestero moramo ići sa 2 auta.

Još neki prijedlog? Recimo hotela (jefinog) u kojem ste odsjeli i gdje ste jeli?

 

Ja sam konkretno ovdje odsjeo sa curom:

 

http://www.hostelworld.com/hosteldetails.php/Luna-Park-Hotel/Paris/15767

 

Solidan hotel, čiste sobe i WC, 20 eura noć, dvije zvjezdice.

 

Ali pogledajte si ovdje ostalu ponudu:

 

http://www.hostelworld.com/search?search_keywords=Paris%2C+France&country=France&city=Paris

 

 

Jeli smo većinom u Subwayu, pošto su cijene tu negdje sa Mcdonaldsom, a ipak je hrana malo kvalitetnija. Za doručak i večeru vam je najjeftinije naći lokalnu pekaru i dućan pa tamo kupiti nešto za jesti. Ako i ne znate francuski, slobodno pitajte na engleskom, za razliku od Talijana, Francuzi jako dobro pričaju engleski {#}

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.2.2011 22:46 (Lisac1606).
15 godina
neaktivan
offline
Pariz - pomoć oko putovanja?

Sto te tocno zanima?

ja sam sad bio za Valentinovo preko agencije Mondo travels, bilo je super.

 

Jučer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe.
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.2.2011 19:56 (luka_cro).
15 godina
offline
Re: Pariz - pomoć oko putovanja?
luka_cro kaže...

Sto te tocno zanima?

ja sam sad bio za Valentinovo preko agencije Mondo travels, bilo je super.

 

Pa općenito, gdje ići i što pogledati u 3 dana.

Ovo je pod obavezno: Eiffelov toranj, Disneyland, Versaille i Aquarium-Cineaqua, sad još vaši prijedlozi...

Za sada je najvažnije naći jeftin hotel blizu centra i gdje se može jeftino i dobro jesti.

U kojem hotelu si ti bio?

14 godina
neaktivan
offline
Pariz - pomoć oko putovanja?

I najvažniji savjet,ako planiraš ići podzemnom željeznicom,ni slučajno nemoj nositi važne stvari,sestra mi je bila 2 puta u Parizu,1 put su joj ukrali fotoaparat,a drugi put torbu u kojoj je bio poklon za mene. (zamislite te nesreće :/ ) ,većinom kradu na tamnijim mjestima i to skoro uvijek neki imigranti iz Afrike,pazi se dobro.

 

 

Prije par godina jednog momka iz mog grada su ubili jer im nije htio dati novac.. Pariz jeste lijep,ali budi na oprezu.

 

Ne postoje naši stalni prijatelji i naši stalni neprijatelji, postoje samo naši stalni interesi. Winston Churchill
16 godina
offline
Pariz - pomoć oko putovanja?

Forum.hr tema Pariz i tamo ćeš sve naći što te zanima, tako smo cura i ja za London sve našli tamo. Ako tamo nešto ne piše znači da toga ni nema {#}

I'll f*ck you till' you love me! - Mike Tyson
11 godina
neaktivan
offline
Pariz - pomoć oko putovanja?

Da li je neko zainteresovan da mi pravi drustvo, planiram u Pariz 14. 09.2012. preko agencije, koja je iz Srbije, kao i ja, ali sta sad? Svi putevi vode u Pariz :)

13 godina
neaktivan
offline
Re: Pariz - pomoć oko putovanja?
pogledaj na lonelyplanet, meni prva stanica kod planiranja putovanja.
koristim njihove vodice u pdfu
There are only two races on this planet-the intelligent and the stupid.
9 godina
neaktivan
offline
Pariz - pomoć oko putovanja?

Zdravo svima. Da nepisem novu temu, zanima me dal tko putuje ili ima iskustva sa agencijom Integral - agencija za putovanja? Idem na medeni mjesec z 7-8mj, barem tako imam u planu, pa me zanimaju preporuke :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.5.2015 9:40 (Asho10).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pariz - pomoć oko putovanja?

Bil sam jednom i zadovoljan, za Novu idem opet nekamo, jer u ljeti imam druge planove. Probaj, ne bude ti zal :)

8 godina
neaktivan
offline
Pariz - pomoć oko putovanja?

Netko cuo za ona putovanja, kao odlazi se na razne djelove dvijeta, kroz godinu dana i rane neke vjezbe razne i mrsavi? o.O skupo ko vrag ali tko ima ima :D

13 godina
offline
Pariz - pomoć oko putovanja?

ja planiram uskoro u Pariz automobilom (iz Zga).

 

Zanima me sto se ispalit obici putem?

12 godina
neaktivan
offline
Pariz - pomoć oko putovanja?

vjerojatno preko njemacke najjeftinije ... pa vidjet Stuttgart, Strasbur ....

u povratku preko Svicarske?

 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice