Pitanje za zidara - keramičara

poruka: 11
|
čitano: 16.858
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Pitanje za zidara - keramičara

Dobar dan dobri ljudi.

 

Ne tražim uslugu rada nego samo dobronamjeran savjet. Iskustva sa zidanjem i keramikom nemam, nešto sitno, ali ne znam raditi, a kako idem promjenit plocice (ako uspijem) u kuci na selu i dozidat jedan zid tražim savjet koje je kvalitetno ljepilo za plocice da uzmem (link, ime, preporuka) i dali je dobro i isplativo da uzmem gotovu smjesu za zidanje po 25kg ili da sam mješam. Ako može isto tako preporuka (ili link) koju smjesu za zidanje uzeti.

Imam oko 9m2 zida koje bi sa 29x19x19 ciglom zidao. Koliko bi vreca trebao uzeti? Nemam mješalicu pa ću to sam onako... Što se pločica tiče imam oko 15m2 za staviti, koliko ljepila za to?koliko vreca, kojih.

 

Hvala unaprijed za odgovor. Kako je selo kako se kaže Bogu iza nogu, da i imam za majstora, on bi uzeo 5x više samo dok dođe do tamo :D pa eto stoga sam odlučio sam nešto zakrpat.

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.4.2019 10:19 (crocro23).
7 godina
online
Re: Pitanje za zidara - keramičara

Kaj se ljepila tiče, meni se Samoborkin Teratekt F  pokazao boljim i od svjetskih brandova (ili ja očito nemam pojma), definitivno preporuka.

A kaj se morta tiče, nije ti neka razlika u cijeni uzeti gotovi Namal ili ići sam kemijat, a s Namalom manje zajebancije, lakše pogodit dobar mort (premda kod zidanja skoro ni nemreš fulat, bitno da je dosta jak, kod žbuke je jedino problem, a pogotovo špric).

A kaj se tiče potrošnje, mislim da ima gotovih kalkulatora na netu, samo uneseš i izbaci ti cifre.

Budem pogledal.

 

Edit: Teratekt smo računali 4 kile po kvadratu, a Namal radiš 3:1 ili 4:1, bolje jači omjer (3:1).

 

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.4.2019 10:35 (fer-de-lance).
8 godina
offline
Re: Pitanje za zidara - keramičara
Za zidanje ti ne mogu pomoć, za keramiku ti mogu preporučiti ceresit cm16 fleksibilno ljepilo, premda će svako fleksibilno odratiti posao, ali je ovo naj jače s koji sam radio do sada. Količina ljepila ovisi o stanju zidova na koje ljepiš pločice. U idealnim uvjetima, ravni zidovi(takvih je malo) ide oko 2kg ljepila na kvadrat. Isto tako bi bilo dobro premazati zidove s impregnacijom prije stavljanja pločica.
14 godina
offline
Re: Pitanje za zidara - keramičara
Evo ako ovako uspijes vrata su za tebe svugdje otvorena
AMD AntiBoy
13 godina
offline
Re: Pitanje za zidara - keramičara
Ljepilo obavezno flexibilno (vanjsko), samoborka je ok, ako je za unutra..

Smjesu uzmi gotovu, i kupi nastavak za mjesanje za busilicu, cca 20kn u pevecu. Uzmi malo jacu busilicu ako imas.

Plocice mozes rezati fleksericom (kutnom brusilicom), uzmi 2-3 lista za keramiku.

U pevecu ili bauhausu, nisam siguran, si se mogao dogovoriti za povrat neotvorenih vreca sa ljepilom, za gotovinu. Uzni par vreca vise, pa vrati ostatak.
13 godina
offline
Re: Pitanje za zidara - keramičara
E da , kako je rekao kolega, obavezno premazi impregnacijom zid prije ravnanja zida/zbukanja/keramike
12 godina
offline
Re: Pitanje za zidara - keramičara
crocro23 kaže...

Dobar dan dobri ljudi.

 

Ne tražim uslugu rada nego samo dobronamjeran savjet. Iskustva sa zidanjem i keramikom nemam, nešto sitno, ali ne znam raditi, a kako idem promjenit plocice (ako uspijem) u kuci na selu i dozidat jedan zid tražim savjet koje je kvalitetno ljepilo za plocice da uzmem (link, ime, preporuka) i dali je dobro i isplativo da uzmem gotovu smjesu za zidanje po 25kg ili da sam mješam. Ako može isto tako preporuka (ili link) koju smjesu za zidanje uzeti.

Imam oko 9m2 zida koje bi sa 29x19x19 ciglom zidao. Koliko bi vreca trebao uzeti? Nemam mješalicu pa ću to sam onako... Što se pločica tiče imam oko 15m2 za staviti, koliko ljepila za to?koliko vreca, kojih.

 

Hvala unaprijed za odgovor. Kako je selo kako se kaže Bogu iza nogu, da i imam za majstora, on bi uzeo 5x više samo dok dođe do tamo :D pa eto stoga sam odlučio sam nešto zakrpat.

-Skupo ti je uzimati gotovu smjesu za zidanje,bolje kupi kubik pjeska i Namal-ionako ces trebati prevoz za blokove-tako neka ti kamionđija natovari i pjesak i blokove na kamion-da ne placas dva puta prevoz.

Naravno da ces mjesati u kolicima(rucno)-rokaj omjer 9-3 (9 lopata pjeska,3 namala).

Vjerovatno ces taj zid trebati vezati za nešta-obavezno prilikom zidanja zabij u žice cc 10 mm u taj vezivni dio,te ih jednostavno zazidaj u fuge novoga zida!

Namal kupuj po potrebi,nije ti bed,kupiš za pocetak 5 vreca(18 KN kom),pa koliko ti bude trebalo dalje(kolicina jako zavisi od majstora ),lako je u autu prevesti!

Ako ce plocice biti za vanjske uvjete,obavezno kupuj flexibilno ljepilo,ja osobno koristim Teratekt flex Samoborka i sasvim mi je ok.

Ako ce plocice biti unutra,onda bez problema kupi ono najjeftinije Pevecovo ljepilo-nema potrebe kupovati skupe navikane marke.

Kolicina ljepila zavisi od majstora i od toga kako si uzidao zid,no isto kao i sa Namalom,za pocetak kupi 2-3 vrece,pa ces vidjeti dalje koliko ti treba za tih 15 kvadrata.

Plocice uvjek ljepi od drugoga reda,stavi i fixiraj nekakvu letvu u vaservagu i ljepi na tu letvu.

Kreni ljepiti od sredine zida,naljevo i nadesno,jer tako ces dobiti jednake i pravilne krajeve!

Sta god ti drugi govorili plocice uvjek prije ljepljenja,natopi u vodi 10-tak minuta i duže!

Ne vjeruj ženi koja laže!
12 godina
offline
Re: Pitanje za zidara - keramičara
mcf kaže...
E da , kako je rekao kolega, obavezno premazi impregnacijom zid prije ravnanja zida/zbukanja/keramike

Kolega,znam da je ta impregnacija napravljena u tu svrhu,ali iz vlastitoga iskustva to nosi više problema nego koristi.

Trgovci cesto ti podvale impregnaciju koja je stara ili se smrzla,takva impregnacija nije ni za k...c,odljepi ti plocice malo jaći vjetar!

Rokneš ljepilo bez impregnacije na čistu površinu,natopljene pločice,nazubljenim gleterom..nema sanse da ti ikada otpadnu!

Ne vjeruj ženi koja laže!
13 godina
offline
Pitanje za zidara - keramičara

Hvala Vam svima za savjete.

Plocice su unutarnje, kupaonica

 

 

 

10 godina
offline
Pitanje za zidara - keramičara

 

@crocro23

 

Cro, frende! Svi savjeti koje si dobio od ekipse su vrijedni, ali bi ja istakao našeg Milka30-u. Vidi se da govori iz iskustva.

Osobno sam, rokao osim flexericom, rezanje pločica i sa malim cirkularom kaj reže sa onom pločom za kamen. E, da ima i vodeno hlašenje.

I, ništa bez vaservage.

 

Nisam majstor, ali sam sin od majstora, te samo od oca puno toga naučio, od pristupa životu i radu, te da osim generalnog posla, trebam uvijek što više znati sa strane....

Pa, tako nešto znam i o građevinskim radovima. Što više znate, to vam je bolje u životu. Bilo da programirate, zidate, kuhate, elektriku provodite,....

Panzerkampfwagen.d-ZG.Hard work, pays off.
6 godina
protjeran
offline
Re: Pitanje za zidara - keramičara
crocro23 kaže...

Hvala Vam svima za savjete.

Plocice su unutarnje, kupaonica

 

 

 

 malo pregledaj web, pa linkove s you tube.

ako misliš iole solidno zalijepiti pločice dobro se educiraj ili u nekoj nebitnoj nusprostoriji vježbaj lijepiti....

 

nauka je to moj brale..mada će puno budala reći; "ma što tu imaš znat`to je goli k.. ja bih to zalijepio" hm..dA`

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice