Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

poruka: 932
|
čitano: 261.671
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Narucio sam iz Osijeka kod nekog lika 2x2 GB ram Reapere, ako mi sutra nedodje idem kod drugog placanje po preuzimanju... cini mi se pouzdaniji, ovog zovem da je u posti zapelo, da je zvao postu da mu nisu nista javili, narucio sam prosli tjedan u utorak, to je 12 dana vec znaci ni traga memoriji... sutra ako nedodje ujutro zovem ga i reci cu mu da sam  narucio druge ako ovi stignu tokom tjedna necu ih podici i to je to...

Radi se o ovome tipu:

http://www.njuskalo.hr/korisnik/JeremijaLesina

Jeli netko ima iskustva s njim? Cini se pouzdan, ali oduzilo se skoro 2 tjedna, u utorak ce biti tocno 14 dana.

Da napomenem rekao mi je da mu nesaljem sms, jer da mu mobitel neprima ć i č, ž.... nego da mu mail posaljem sto sam i napravio... i dogovorili smo se placanje po preuzimanju.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Prevaren sam od izvjesnog Posavec Daria, pa ako me netko može uputiti kako da dođem do njega bio bi jako zahvalan... Na oglasu daje adresu - Greda 1, Maruševac (kod Varaždina)

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.5.2015 22:25 (IvoPž).
16 godina
online
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
IvoPž kaže...

Prevaren sam od izvjesnog Posavec Daria, pa ako me netko može uputiti kako da dođem do njega bio bi jako zahvalan... Na oglasu daje adresu - Greda 1, Maruševac (kod Varaždina)

 A nije ti palo na pamet da čovjek vjerojatno koristi tuđi identitet pošto je već lopina?

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.5.2015 0:17 (lllnuclearlll).
12 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
lllnuclearlll kaže...
IvoPž kaže...

Prevaren sam od izvjesnog Posavec Daria, pa ako me netko može uputiti kako da dođem do njega bio bi jako zahvalan... Na oglasu daje adresu - Greda 1, Maruševac (kod Varaždina)

 A nije ti palo na pamet da čovjek vjerojatno koristi tuđi identitet pošto je već lopina?

 http://www.bika.net/17924/dario-posavec

Mislim da je to on?

10 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
lllnuclearlll kaže...
IvoPž kaže...

Prevaren sam od izvjesnog Posavec Daria, pa ako me netko može uputiti kako da dođem do njega bio bi jako zahvalan... Na oglasu daje adresu - Greda 1, Maruševac (kod Varaždina)

 A nije ti palo na pamet da čovjek vjerojatno koristi tuđi identitet pošto je već lopina?

 Ja bih prije rekao da je taj obično govno a ne čovjek...

Hope for the best,prepare for the worst
12 godina
protjeran
online
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Evo upozorenje za nekog balavca sa njuskala koji je navodno iz Zagreba ali nikad nije u Zagrebu nego je u nekim drugim mjestima...

 

Ugl.vec prije je prodavao ssd intel 730 za 500 kn i napajanje cx 600 ili neznam koje vec za 200 kn, skupa znaci 900 kn...Zvao ga i tu je krenulo muljanje s tim da nisam toliko sumnjao kao sada ovaj put kada sam ga nazvao...

 

Prvi put je bilo da radi u Kninu da mu je baka kod kuce i da on to moze poslat tiskom kao...Naravno da sam rekao da me to kao zanima i na kraju se vise nisam niti cuo s njim a jos manje slao podatke preko poruke za slanje tiskom...

 

Evo maloprije sam ga zvao bas da provjerim za neku konfiguraciju: i3, 4gb ddr3, 500GB i napajanje lc 550W...Slike u prilogu od oglasa...

 

Prvi put sam ga nazvao i javi se on,naravno da sam mu glas odmah prepoznao i pitam ga otkud je, kaze iz Zagreba ali da trenutno radi u Sisku...Ja onako vise kroz smijeh jer je smijesan ako je mislio da ga necu prepoznat, reko odlicno onda moze da se nademo u sisku,gdje i kad, kaze ispred super konzuma...Dogovaramo se ovo ono, kad sve vise i vise odlazi od teme da se nademo i da se to provjeri i kupi nego skrece na neke druge teme, usput cavrlja s nekim frendom na kavi i psuje mu kao da ima 13 godina... Tu poklopim slusalicu i kazem mu neka vara m...svoju da cu ga prijaviti i poklopim slusalicu...

 

Jao reko kakav balonja balavi......Opet ga zovem reko da vidim do kud ce ici, kazem ja dolazim tamo testiramo to kod mene u Petrinji ili kod tebe u Sisku, veli moze kod frenda posto sam ja kod njega u stanu,bla bla...Na kraju je poceo bacat neke djece spike i neka glupava pitanja ispitivat da vidi da nisam policajac pa da nece nahebat... Tu mi je onda sve bilo jasno, dakle niti zapravo nema te komponente niti nista nego se samo hoce doci love preko tiska a da vam posalje neku ciglu ili panj... Ima vrlo prepoznatljiv glas tako da kada ga jednom cujete vjerujem da ga vise necete moc fulat....Ugl.cuvajte se i pazite jer je takvih sve vise...Da sam ga uspio namamit u Sisak ili Petrinju pa da vidim kako ce onda pricat i kako ce biti balav nebi mu palo napamet stavit vise pravi oglas na njuskalo a kamoli zezat ljude...

 

Stavio sam i oglase ali i ss-ovi za slucaj kada se oglas obrise jer sam ga vec prijavio a savjetujem da isto napravite i vi, ili ako ga netko uspije namamit da se nade s njim pa ga naucit pameti... Oglasi su mu vecinom bez slike ili sa slikama sa neta tako da ce te ga i tu lako prepoznat...

 

Oglasi: http://www.njuskalo.hr/korisnik/Zoxius

 

Posebno jedan oglas: http://www.njuskalo.hr/procesori/intel-i3-3240-oglas-15393423

Oprez 1 Oprez 1
Oprez 2 Oprez 2
Oprez 3 Oprez 3
TL-za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.5.2015 0:44 (Tomo53nja).
15 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
IvoPž kaže...

Prevaren sam od izvjesnog Posavec Daria, pa ako me netko može uputiti kako da dođem do njega bio bi jako zahvalan... Na oglasu daje adresu - Greda 1, Maruševac (kod Varaždina)

 Adresa ti je točna, on ti je lopina na kvadrat.

Krao je i u firmama gdje je radio, ali preko oglasa već duže vrijeme operira.

Dok mu netko ne polomi ruke i noge, neće stat.

Jer od policije i prijave nikakve koristi.

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
15 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Taj tip je gomilu vas prevario, vi imate tocnu adresu i jos mu niko nije doma otiso? Pa dobro, neznam ja ko je tu veca budala...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
mar123 kaže...

Taj tip je gomilu vas prevario, vi imate tocnu adresu i jos mu niko nije doma otiso? Pa dobro, neznam ja ko je tu veca budala...

 Ne stavljaj sol na ranu, vjerujem da su ljudi svjesni toga sad

mojpismonosa
8 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Hvala za informaciju o adresi Daria Posavec.

Na njuškalu i dalje operira a kontakt mu je mail "olja.janković@gmail.com"

Tip se očito kuži u postupanje policije i cenzuse za privatne tužbe i službeno postupanje.

Ovo za nogice i rukice ima smisla. Mislim da to drugačije ne može ni završiti, samo je pitanje vremena.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.5.2015 10:54 (IvoPž).
8 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

evo da i ja podijelim sa vama kako sam prevaren pa ako netko prepozna broj i zna neke podatke koji bi mogli poslužiti bio bih zahvala. Inače sam oprezan i do sada nisam imao problema ni sa kupnjom ni sa prodajom preko njuškala ali ovaj me uhvatio na brzinu i prevario. Uglavnom prodavao sam LG nexus 5 za 1700 kn nazvao me lik sa broja 0981702650 navodno se zove Danijel Čolić i rekao kako mu hitno treba mob za posao jer je pao i razbio nogu i mobitel pričali smo više puta o svemu i svačemu, navodno mi je odmah poslao novac ali pošto je bila nedjelja nisam ih zaprimio a ja sam mob poslao za zagreb busom, međutim kako dani prolazer uredno dogovara na poruke i kaže da će poslati međutim nisam bio te sreće, novci još nisu stigli. U niti jednom momentu nisam ga uspio uhvatit u nekoj laži ili muljanju te daje mi stalno neke razumne razloge zašto nije poslao. Eto to je ukratko moja priča, pa ako netko može pomoći bilo bi super da otkrijemo tko se krije iz ovog broja.

16 godina
odjavljen
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Sudeci prema broju koji ti je dao lova ti nikada nece ni stici . Samo upisi taj broj u google i biti ce ti stvari malo jasnije .

 

A koliko sam primjetio vise njih trazi tko se skriva iza tog broja . Sorry , ali nasjeo si na klasicnu '' pricu '' 

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

znam da sam nasjeo, imao sam dosta iskustva i to sva pozitivna sa prodajom i kupnjom ali ovaj me uhvatio nespremnog. a upisao sam nazalost kasno. ali evo možda uspijemo nešto svi zajedno otkiriti, najviše me muči šta ima takvih ljudi puno te znaju  da im niko ništa nemože, odnosno kriv je sustav a i ovi oglasnici im omugućavaju da to rade vrlo uspješno, oni ih štite sa time šta se ne provjerava točnost podataka te mogu otvarati koliko žele lažnih računa. Da policija želi otkriti prevarante lako bi oni došli do njih pa se kasnije nitko nebi htio igrati

10 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Nije tu problem policija, već zakon, tj. takvu osobu koja te prevati bi ti trebao tužiti privatnom tužbom. Sramota.

Postoje samo dvije beskonačne stvari: svemir i ljudska glupost, ali za svemir baš nisam potpuno siguran. (Albert Einstein)
13 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
zuvinjo kaže...

evo da i ja podijelim sa vama kako sam prevaren....navodno mi je odmah poslao novac...

 Uh, čitam i ne vjerujem.

 

Molim te nemoj me krivo shvatiti jer mi nije namjera da te provociram, ali - ti nisi prevaren. Ti si naivan.

 

Nemoj slučajno misliti kako govorim da je ovaj slučaj tvoja krivnja, ali da govorim kako se nemaš što žaliti - to govorim.

 

Gle, zlatno pravilo trgovine jest - NEMA VJERESIJE! Dakle nema tih padova, razbijanja nogu, hitno mi je, samilosti, priča i ostalih bajki. I nema sramote u jednoj običnoj rečenici: "Gledajte, ja prodajem stvar i kada vidim da su novci dostavljeni na banku/poštu/babi u zagorje, onda ću vam poslati to što prodajem.".

 

Razmisli malo, on kada pošalje novce bilo gdje, ima potvrdu s brojem i s tim može otići na policiju i reći: "Gledajte, ja sam njemu dao novce, a on me prevario.". Onda ti njemu izvadiš potvrdu s pošte i kažeš: "Gledajte, stvar je poslana i kraj priče.".

 

Međutim ovako...na te fore...sorry, ali... On jest prevarant i trebalo bi ga nekako zaustaviti. Međutim, ti si izgubio pravo bilo kakve žalbe onog trenutka kada si se bez naknade odrekao svoje stvari.

To je identično kao da si ostavio mobitel na klupi u parku i zatim odšetao u nepoznatom smjeru. Obzirom na to, ovaj tvoj post je, molim bez uvrede, obično kmečanje.

 

Dobro da si napisao svoje iskustvo jer će sada on(i) promijeniti broj i strategiju, međutim, ti si samo jedan u moru naivnih koji uzdržavaju takve prevarante.

 

Radi toga - pamet u glavu. I kada kupite nešto preko oglasnika, sačuvajte oglas. Iprintajte ga s njuškala prije nego napravite primopredaju, sačuvajte list s oglasom iz oglasnika, kopirajte nekakav dokument (ukoliko je sve pošteno, ovo nije nikakav problem)...zlu ne trebalo.

12 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Primopredaja je majka. Ako nema uredaja u okolici 50km da mogu autom niti ne kupujem. Puno gamadi zivi od njuskala, a njuskalo nista ne poduzima kako bi se usluga poboljsala.

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
8 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

to je najveci problem niko nikoga ne havata pa se niko i ne boji, nema se kog abojati

13 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
zuvinjo kaže...

to je najveci problem niko nikoga ne havata pa se niko i ne boji, nema se kog abojati

 A vidiš...čitam taj tvoj post i razmišljam....

 

Ima nas svakakvih. Neki se daju prevariti neki ne, neki malo teže, neki malo lakše...

 

Međutim, da bi "njuškalo" mogao, kao jedan od najpopularnijih servisa za osobnu trgovinu u hrvatskoj, uvesti ocjenjivanje prodavača (i kupaca, zašto ne) poput e-Bay-a, mislim da bi mogao.

 

Onda bi garantirano ovakvih stvari bilo puno manje. Ukoliko imaš dobre ocjene, i trgovina ti ide bolje. Ukoliko nemaš ili si novi, kako bi SimeKZ rekao: "Primopredaja je majka.".

 

Fino sjedni, napiši im ovu sugestiju u redakciju (Austrijska Styrija je njihov vlasnik mislim) i nek se fino očituju o tome.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.6.2015 14:39 (R2R).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

istina ali ponovno terebalo bi kontrolirati oib i mogućnost otvaranja beskonačnih profila

16 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Ako se ne varam, koliko sam zapamtio iz neke reklame, ekupi će uvesti takav oglasnik s ocjenjivanjem, pa ako je tko više informiran, može nabaciti više detalja ili ispraviti neki koji sam krivo rekao ( npr. nisam siguran da li je samo za pravne osobe ili i za fizičke).

 

U biti po nekoj logici je bolje da ne brišu prevaranta s oglasnika i njegove podatke, jer ovako tko googla, može biti upozoren na temelju toga, a dok oni njega svako malo blokiraju i on stalno mijenja podatke, onda je teže naići poveznice između tih novih podataka i prevaranta. Sigurnost bo definitivno povećalo davanje pravih podataka i njihova provjera.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.6.2015 15:04 (denix).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
IvoPž kaže...

Prevaren sam od izvjesnog Posavec Daria, pa ako me netko može uputiti kako da dođem do njega bio bi jako zahvalan... Na oglasu daje adresu - Greda 1, Maruševac (kod Varaždina)

Dobar san postovanje takoder sam prevaren od strane tog tipa pa me zanima dali mozemo kako stupiti u kontak jer bi htio poduzeti nesto pa skupljam dokazni materijal ili nesto slicno tome neke racune koje on salje kontakte ili ponude pa ako se mozemo kako cuti bilo mi drago.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Mixe kaže...
IvoPž kaže...

Prevaren sam od izvjesnog Posavec Daria, pa ako me netko može uputiti kako da dođem do njega bio bi jako zahvalan... Na oglasu daje adresu - Greda 1, Maruševac (kod Varaždina)

Dobar san postovanje takoder sam prevaren od strane tog tipa pa me zanima dali mozemo kako stupiti u kontak jer bi htio poduzeti nesto pa skupljam dokazni materijal ili nesto slicno tome neke racune koje on salje kontakte ili ponude pa ako se mozemo kako cuti bilo mi drago.

 Ovo je moj broj pa nazovite ako zelite 0913773506

13 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Letimičnom pretragom teme naišao sam na barem petoricu-šestoricu vas koji ste zalevaćeni od istog gospodina. Primjer: ivan7, kerry007, loticahopsica, roko33, ja84, IvoPž, mixe,... Neki od Vas nažalost su neaktivni, i za neke je možda već kasno da se uključe ako dosad nisu. Pitanje je koji iznosi su kod koga u igri i kakvim dokazima raspolažete, valjalo bi to sve fino razmotriti i prikupiti. Bilo bi dobro da ova tema bude stvarno mjesto okupljanja, povezivanja i udruživanja prevarenih ljudi, a ne samo mrtvo slovo na papiru; bilo bi lijepo da uspijemo štogod ishoditi svi zajedno jer zajedno smo jači, što jest, jest.
Vidim da su se 2015. dogodile dvije izmjene KZ-a te je posljednji KZ na snazi od 30.05. ove godine, zanima me je li pod pojam znatne materijalne štete kod kaznenog djela prijevare konačno podrazumijevano >1t Kn?
Ovom forumu kronično nedostaje Vlada koji je uvijek podizao atmosferu nasmijavanjem i uveseljavanjem sviju svojim slikovitoživopisnojedinstvenim postovima.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Caesar et Brutus kaže...
Letimičnom pretragom teme naišao sam na barem petoricu-šestoricu vas koji ste zalevaćeni od istog gospodina. Primjer: ivan7, kerry007, loticahopsica, roko33, ja84, IvoPž, mixe,... Neki od Vas nažalost su neaktivni, i za neke je možda već kasno da se uključe ako dosad nisu. Pitanje je koji iznosi su kod koga u igri i kakvim dokazima raspolažete, valjalo bi to sve fino razmotriti i prikupiti. Bilo bi dobro da ova tema bude stvarno mjesto okupljanja, povezivanja i udruživanja prevarenih ljudi, a ne samo mrtvo slovo na papiru; bilo bi lijepo da uspijemo štogod ishoditi svi zajedno jer zajedno smo jači, što jest, jest.
Vidim da su se 2015. dogodile dvije izmjene KZ-a te je posljednji KZ na snazi od 30.05. ove godine, zanima me je li pod pojam znatne materijalne štete kod kaznenog djela prijevare konačno podrazumijevano >1t Kn?

Z Iskreno receno ja sam spremam poduzeti mjere da se tom tipu stane na kraj imam neke dokaze vec ali bi trebal sto vise toga da imam na cemu temeljiti svoju kazenu prijavu protiv njega tak da molim sve koji imaju kakve dokaze tj ponude koje slao brojeve ziro racuna bilo sto da se ukljuce u ovo sve moze biti anonimno ime nisu bitna samo da se skupi sto vise nas koji su prevareni i da se onda pokrene nesto protiv dok prevaranta.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Iznos nije toliko bitan bitno je da se sakupi nas sto vise da sakupimo dokaze pritiv njega 

13 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Znam, samo trebaju se skupiti ljudi, što nije lako, tim više gledam neki su neaktivni ovdje.

Ovom forumu kronično nedostaje Vlada koji je uvijek podizao atmosferu nasmijavanjem i uveseljavanjem sviju svojim slikovitoživopisnojedinstvenim postovima.
8 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

ja sam se već pomirio sa time da novce neću vidjeti nikada ali bilo bi dobro kad bi mu uspjeli nekako stati na kraj jer je prevario desetke ljudi i to će nesmetano raditi dalje. Nažalost ja nemam nikakve dokaze ili podatke osim tog broja sa kojega me zvao te imena Danijel Čolić koje je sigurno lažno. jedino šta mi je još rekao da radi u nekakvoj firmi koja prodaje aparate za ugostiteljstvo kao što su hladnjaci... i da je iz okolice Samobora ali je svaki dan u Zagrebu, to je sve šta znam

15 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

meni nije jasno jel taj tip koji vas hebe glup ili? mislim ocito je da on to radi vec duze vrijeme, i zar se nije sjetio da promjeni broj ziro racuna s vremena na vrijeme il da daje ljudima drugo ime, ovako vidim taj tip vec dosta dugo operira s istim ziro racunom i imenom i jos se nitko nije sjetio prijavit ga? pa cak ni u novine da upozori ostale? pa prijavljivalo se zbog puno vecih gluposti.

mislim cudi me da jedan tako glup lopov opstaje jos uvijek, a uhvatis ga na sto nacina.

15 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
zuvinjo kaže...

ja sam se već pomirio sa time da novce neću vidjeti nikada ali bilo bi dobro kad bi mu uspjeli nekako stati na kraj jer je prevario desetke ljudi i to će nesmetano raditi dalje. Nažalost ja nemam nikakve dokaze ili podatke osim tog broja sa kojega me zvao te imena Danijel Čolić koje je sigurno lažno. jedino šta mi je još rekao da radi u nekakvoj firmi koja prodaje aparate za ugostiteljstvo kao što su hladnjaci... i da je iz okolice Samobora ali je svaki dan u Zagrebu, to je sve šta znam

 ja sam iz samobora, ako saznate nesto vise drage volje cu pomoc u lociranju tog tipa, imam viska vremena.

13 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Došlo je do određene promjene situacije na njuškalo oglasniku. Riječ je o pozitivnom iskoraku. 
  Naime, od sada pri predaji oglasa i općenito uz račun registriranog korisnika njuškalo zahtijeva verifikaciju broja. Radi se o provjeri vjerodostojnosti u smislu lokacije pa se tako sada uz postavljeni broj nalazi i odgovarajuća oznaka države tog broja. 
Jako veseli činjenica da malo-pomalo, sporo, ali sigurno njuškalo kreće utabanim putem provjerenijeg i pouzdanijeg oglasnika. Najteže i najvažnije je započeti, zar ne?

Ovom forumu kronično nedostaje Vlada koji je uvijek podizao atmosferu nasmijavanjem i uveseljavanjem sviju svojim slikovitoživopisnojedinstvenim postovima.
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.7.2015 14:57 (Caesar et Brutus).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice