Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

poruka: 932
|
čitano: 261.880
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

ali djaba vam to sve ako nema nista na sebi niti ikakve uplate na njegov racun (tipa neka placa i sl.)

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy LP
8 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Ja sam otisao na policiju, oni ga nazvali, ne mogu mu nista. Kaze mozes podnjeti prijavu, ici ce na sud, izgubit ce i ne mozemo mu dalje nista. Nece vidjeti dana zatvora i varat ce ljude i dalje. Nema primanja, nema nista na sebe, ne mozes mu nista uzeti niti zapljeniti. Reko mi je policajac jedini nacin je da mu se potrgaju ruke i noge ili jezik pa bi mozda dosao pameti. I sta sad raditi?

11 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
christian767 kaže...

Ja sam otisao na policiju, oni ga nazvali, ne mogu mu nista. Kaze mozes podnjeti prijavu, ici ce na sud, izgubit ce i ne mozemo mu dalje nista. Nece vidjeti dana zatvora i varat ce ljude i dalje. Nema primanja, nema nista na sebe, ne mozes mu nista uzeti niti zapljeniti. Reko mi je policajac jedini nacin je da mu se potrgaju ruke i noge ili jezik pa bi mozda dosao pameti. I sta sad raditi?

 

christian767 kaže...
ja ga tražio doma 2 puta već, pička neće doma doć. Vjerojatno ga starci zovu i kažu o čemu se radi. Mene sjebao za 2200 kuna. Neznam više što da radim.

 

Za 2.2k kn, policija MORA po SLUŽBENOJ DUŽNOSTI podnijeti prijavu na tvoju izjavu/prijavu? Gdje je zapelo?

 

A ovu u žutom je "rješenje" koje u teoriji tebe dovede do zatvora.

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
12 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Jovanka kaže...

 

A ovu u žutom je "rješenje" koje u teoriji tebe dovede do zatvora.

 ili plaćanja lječenja i odštete, doživih nešto slično.....

 

p.s. ako se ne varam vratili su 1k kn za postupanje po službenoj dužnosti.

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.8.2015 14:47 (Checola).
10 godina
protjeran
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Samo mi još fali da proučavam zakone... Još se bojim da će sve nas koji tu pišemo po forumu uhapsit policija i tužit...

8 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

S nekim on surađuje ko te telefone negdje prodaje mozda neka poslovnica manja koja otkupljuje od njega telefone i preprodaje dalje, kad bi netko možda znao tko je iz jaske tamo negdje jel ikad čuo za neku manju radnju ili firmu koja se bavi otkupom i prodajom telefona, pa da se tamo naleti, možda netko pronađe svoj telefon. Pratio sam njuskalo kad mi se to desilo i nigdje nije izašao dva tjedna nakon toga sam prestao, a po broju nas koliko nas je prevario negdje se mora rješiti tih telefona, osim ako ih po Zagrebu ne raznosi u te neke trgovine koje se bave otkupom telefona, sto je čak možda najlogičnije da ce napravit jer je tip evo maher. 

8 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Koliko sa skužio tip je maher za prevaru. Prvo pošalje poruku ili nazove i raspitati se za osnovne podatke, tipa od kud ste imate li koga u zagrebu i sl. A nakon toga progugla sve o vašem mjestu i složi priču. I ako ste naivni nije teško nasjednuti. Bar vidim po postovima. I vjerujem da će još dugo to raditi. Bar što se zakona tiče. 

9 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Lik je naručio laptop poštom kojeg nije podigao, srećom pa je postojala otkupnina pa mi se taj laptop vratio nazad, ali sam ostao u minusu 150kn radi njegovih malverzacija.

Lik je također obećavao danima i danima da će uplatiti novac, ali samo naivan čovjek može vjerovati u to. Lik zna da sam mu reko ako ne uplati novac da će mu ime prezime i adresa završiti na svim forumima.

Bahatio se i pristao na to.

 

Ne znam da li kršim zakon ali nikad ne bi objavio ime prezime i adresu te broj telefona bilo koje osobe ako slučajno griješim, molim moderatora da me opomene, a ne da mi ukine račun ili da me banuje na par dana.

 

Informacije o varalici

Tomislav Ivanković (google kaže da je Tomislava - žensko)

Matice Hrvatske 3

20350 Metković

 

broj telefona je 0976820123

9 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

http://www.njuskalo.hr/korisnik/mobitelizg88

 

Jel ovo validan acc, ima li iko iskustva?

Kupio bi mob u njega

11 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
foobar333 kaže...

http://www.njuskalo.hr/korisnik/mobitelizg88

 

Jel ovo validan acc, ima li iko iskustva?

Kupio bi mob u njega

 Malko mi je sumljiv, ako budeš kupovao u njega najbolje ti je osobno preuzimanje, i dobro pripazi da ti ne podvali kopiju. Možeš i overseasom jer ti overseas daje pravo da isprobaš kupljeno u 2-3 dana i ako ti se ne sviđa možeš vratit. Drugačije nemoj nikako uzimat (izbjegavaj HP express,busom,preko kladionice i slično).

 

Posao oslobađa.
9 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Sto je s ovim oglasima na njuskalu gdje se prodaju zapakirani mobiteli sa racunom i garancijom za relativno male pare?  Dali su to vecinom scamovi ili?

Naravno isprobao bi mobitel, al svejedno..

I sto se tice tih prodaja sa racunom, sto bi tu trebao pazit? Npr dal racun mora bit iz zagreba i slicno, ili nije bitno i servis mogu ostvarit bilo gdje?

 

konkretno ovaj oglasavac: http://www.njuskalo.hr/korisnik/MobyManiaZg

dakle s6 za 3400 kn i s5 za 2500 kn, to mi je cisto sumljivo

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.10.2015 13:50 (foobar333).
12 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Ne kuzim sta ti tu nije jasno ? Pa S6 zapakiran ide po 3000-3600kn... dok je edge par stotina kuna skuplji.

 

Bolje ti nadi nekoga u svom gradu ako ima ili mjesto do kojega mozes autom... pogledas, isprobas i to je to... 

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
9 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Ocito da ne ide, jer sam sad malo guglao i skuzio da su ovi selleri sa "moby" u nicku svi povezani i prodaju mobitele koji su uvezeni na crno. Mobiteli su legit, tj rade ali nemaju garanciju ovlastenog servisa.

Oni nude svoju nekakvu garanciju gdje oni u fusu popravljaju te mobitele, i vecinom softverske kvarove. A ako ti razbiju mobitel ili nesto bacio si pare u vjetar jer ta garancija nije ovlastena ni nista slicno.

13 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
foobar333 kaže...

Ocito da ne ide, jer sam sad malo guglao i skuzio da su ovi selleri sa "moby" u nicku svi povezani i prodaju mobitele koji su uvezeni na crno. Mobiteli su legit, tj rade ali nemaju garanciju ovlastenog servisa.

Oni nude svoju nekakvu garanciju gdje oni u fusu popravljaju te mobitele, i vecinom softverske kvarove. A ako ti razbiju mobitel ili nesto bacio si pare u vjetar jer ta garancija nije ovlastena ni nista slicno.

 Očito stvar nije double legit. Sve pet. Na tvom mjestu ja se ne bih kockao jer sam se dovoljno puta i sam opekao.

 Jedino se ne slažem s boldanim navodom. Gdje ti to inače priznaju jamstvo na fizička oštećenja? Hmm.

Ovom forumu kronično nedostaje Vlada koji je uvijek podizao atmosferu nasmijavanjem i uveseljavanjem sviju svojim slikovitoživopisnojedinstvenim postovima.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Caesar et Brutus kaže...
foobar333 kaže...

Ocito da ne ide, jer sam sad malo guglao i skuzio da su ovi selleri sa "moby" u nicku svi povezani i prodaju mobitele koji su uvezeni na crno. Mobiteli su legit, tj rade ali nemaju garanciju ovlastenog servisa.

Oni nude svoju nekakvu garanciju gdje oni u fusu popravljaju te mobitele, i vecinom softverske kvarove. A ako ti razbiju mobitel ili nesto bacio si pare u vjetar jer ta garancija nije ovlastena ni nista slicno.

 Očito stvar nije double legit. Sve pet. Na tvom mjestu ja se ne bih kockao jer sam se dovoljno puta i sam opekao.

 Jedino se ne slažem s boldanim navodom. Gdje ti to inače priznaju jamstvo na fizička oštećenja? Hmm.

 

Govorio sam za to ako posaljes mobitel njima na servis jer ne radi, i ako ti ga oni razbiju ili potpuno pokvare npr, nema nikakvog refundiranja ni slicno. Nisu oni ni ovlasteni ni nis, nego ce rec oprosti i adio

10 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Onda kupi od nekoga tko ima garanciju od ovlaštenog servisa. Ili od nekog tko je produžio pretplatu i uzeo telefon ili od nekog tko dila s telefonima.

16 godina
offline
Njuškalo LG G4 32GB Josip Vočanec

TL;DR

Josip Vočanec iz Koprivnice operira na njuškalu za premium mobitele sa štednim računom u Zagrebačka banka koja glasi na "sina" Ivan.

Broj štednog računa: HR1718062857

e-mail: malilovac70@gmail.com

GSM: 0957226716

 

Nasjeo sam na oglas za LG G4 32GB. Bio u zagrebačkoj banci, novci su mu sjeli i ne mogu ništa poduzeti oko toga, niti ja niti banka. Podnio prijavu u PP s potraživanjem za uplaćeno.

 

 

Naveo je lažne podatke, predstavljajući se pod prezimenom "Vormanec" iz ulice mala dunavska 54, selo Zmajevac (Osječko-baranjska) i da je na terenu na otoku Hvaru i da mu hitno trebaju novci (classic story). Nisam googlanjem mogao povezati da je prezime Vočanec i da je iz Koprivnice. Naravno u policiji sam došao do saznanja da je gospodin Vočanec u pitanju, googlajući odmah mi je izbacilo:

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/prevarant-na-kojeg-su-mnogi-nasjeli-tko-je-josip-vocanec---382228.html

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/citatelj-dnevnik-hr-razotkrio-prevaranta-vasa-prica-mi-je-ustedjela-1800-kuna---382113.html

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/prevare-sa-svih-strana-kradu-s-bankovnih-racuna-i-varaju-pri-online-kupovini---381734.html

i tako u nedogled.

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
13 godina
offline
Re: Njuškalo LG G4 32GB Josip Vočanec
Viđao sam te par puta na forumu, i primjetio sam da baš ti imaš ponajviše naviku kupovati polovne dijelove za PC, pa eto i mobitele.
Pa mi objasni zašto si mu uopće uplatio novce prije nego li ti je poslao mobitel?
Ovo će nam dobro doći, tj. tvoje iskustvo, i stvarno mi je žao što si popušio pare, ali eto, nhf, iznenađen sam da ti se to dogodilo.
Optimizam je nedostatak iskustva.
16 godina
offline
Re: Njuškalo LG G4 32GB Josip Vočanec
turbojc kaže...
Viđao sam te par puta na forumu, i primjetio sam da baš ti imaš ponajviše naviku kupovati polovne dijelove za PC, pa eto i mobitele.
Pa mi objasni zašto si mu uopće uplatio novce prije nego li ti je poslao mobitel?
Ovo će nam dobro doći, tj. tvoje iskustvo, i stvarno mi je žao što si popušio pare, ali eto, nhf, iznenađen sam da ti se to dogodilo.

 Većinom kada kupujem idem na povjerenje tj. prvo uplatim novce i šalju mi dijelove/predmete TISAK paketom, jeftinije nego pouzećem (da ne plaćam poštarinu). I eto sve dok jednom se ne nađe budala, zajebe i izgubiš povjerenje u ljude -.-" Da mu znam kućnu adresu već bi stari i ja bili na putu za Koprivnicu samo da uzmem mu taj mobitel ili ako ga nema novce.

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
16 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

kolko vidim nema puno vočanec prezimena u kop-križ. županiji.fino nazoveš jednog po jednog i pitaš dal je joža doma,kad prođeš sve brojeve i ako ima jedan Joža->BINGO,kuc,kuc,dobar dan i onda dalje...

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
13 godina
offline
Re: Njuškalo LG G4 32GB Josip Vočanec
A gledaj, svakom se može zalomit jednom takva greška, nemoj da bude i drugi puta. ;)

Jura - I što kad mu se Joža javi, di da kuca?
Optimizam je nedostatak iskustva.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Njuškalo LG G4 32GB Josip Vočanec
turbojc kaže...
A gledaj, svakom se može zalomit jednom takva greška, nemoj da bude i drugi puta. ;)

Jura - I što kad mu se Joža javi, di da kuca?

 pa na adresu tog telefonskog priključka koje je na prezime Vočanec i di ti se javil Joža

 

edit:a vidim da ima u članku i br.erste računa, a imaš i broj štednog računa u Zabi pa ako imaš nekog prijatelja u jednoj od te banke evo ti adrese.

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.10.2015 14:47 (jura).
9 godina
offline
Re: Njuškalo LG G4 32GB Josip Vočanec
Najbrži kaže...
turbojc kaže...
Viđao sam te par puta na forumu, i primjetio sam da baš ti imaš ponajviše naviku kupovati polovne dijelove za PC, pa eto i mobitele.
Pa mi objasni zašto si mu uopće uplatio novce prije nego li ti je poslao mobitel?
Ovo će nam dobro doći, tj. tvoje iskustvo, i stvarno mi je žao što si popušio pare, ali eto, nhf, iznenađen sam da ti se to dogodilo.

 Većinom kada kupujem idem na povjerenje tj. prvo uplatim novce i šalju mi dijelove/predmete TISAK paketom, jeftinije nego pouzećem (da ne plaćam poštarinu). I eto sve dok jednom se ne nađe budala, zajebe i izgubiš povjerenje u ljude -.-" Da mu znam kućnu adresu već bi stari i ja bili na putu za Koprivnicu samo da uzmem mu taj mobitel ili ako ga nema novce.

 za veće cifre je besmisleno uštedjeti na poštarini pri plaćanju poduzećem. ako već daješ za mobitel 2000kn što ti znači 40kn.

nema mi baš logike.

kupuj onda preko ebaya, tamo si osiguran i ako te prevare

13 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
A ni to placanje pouzecem nije bas sigurica. Dosta kompanija ne dozvoljava otvaranje paketa prije nego ga platis, sto je u neku ruku i logicno jer oni posiljatelju garantitiraju povratak paketa kakvog ga je i poslao, ukoliko ga ne uspiju isporuciti. No ima ih koje ipak dozvole, tako da za svaki slucaj prije nazovite firmu cije usluge planirate koristit i provjerite mogucnost pregledavanja paketa. Naravno, ako ne budete zadovoljnji s paketom postarinu ce te ipak morati platiti ukoliko to vec nije ucinio posiljatelj. No jbg. Bolje baciti 50 kn nego 1000-2000.
13 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Dečki, evo još jednog prevaranta na foru bona! Na istu foru sam ja spušio lovu kad sam bio mlad, nezreo i teška naivčina.

http://prntscr.com/8pk6m2

Ovom forumu kronično nedostaje Vlada koji je uvijek podizao atmosferu nasmijavanjem i uveseljavanjem sviju svojim slikovitoživopisnojedinstvenim postovima.
12 godina
protjeran
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Caesar et Brutus kaže...

Dečki, evo još jednog prevaranta na foru bona! Na istu foru sam ja spušio lovu kad sam bio mlad, nezreo i teška naivčina.

http://prntscr.com/8pk6m2

 jebem li mu seku

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
13 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Netko pod userom fula-10 je stavio (zasada) tri mobitela, S6 Edge, iPhone 6s i Xperiu Z3 debelo ispod cijene. Danas je napravljen account. Smrdi mi do jaja ali sam znatiželjan baš, ima li netko da na zove pa da ga pita o čemu se radi?

13 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
A o čemu bi se radilo?
Što će ti 3 vrhunksa mobitela, pa da ih moraš davati po debelo ispod cijene?

I ovaj što mora kupiti bon seki, kakav je to bon od 200 kuna, uostalom, što ne digne cijenu na 600 kuna pa neka odmah kupi bon.

Mislim, ljudi, stvarno ima prevaranata, ali akda vidim na što neki upozoravaju, ne znam samo jel to dijete s njuškala ide u 6. ili 7. razred OŠ. NHF.
Optimizam je nedostatak iskustva.
12 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Ima i onih koji napisu da prodaju vrhunski mobitel od 5' nebi ga inace prodavao jer je super ali mi je prevelik za koristenje...
Onda na kraju napise mijenjam za S5,Z3,M8...
Uvijek nase ljubavi netko drugi je.e
13 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Upravo to.

Kada se sama čista logika koristi, nevjerojatno koliko se broj oglasa koji se zaobilaze raste.
Optimizam je nedostatak iskustva.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice