Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

poruka: 932
|
čitano: 262.238
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Vkm996 kaže...
Gremlin144 kaže...

Nazvao sam sad banku, ovaj mi je rekao da ne mogu si povratit novce jedino da u dogovoru s njim. On ima sve račune blokirane tak da ništa od toga

Možeš ga samo još prijavit' policiji jer je to iznos veći od 2000kn. Ako te pitaju zašto si toliko čekao, kažeš da je usmeni dogovor bio 12 mjeseci.

 već je kasno, jedino da mu dođem tamo i zapalim sve kaj ima

Milorad Rakuljić Zelov PREVARANT!!
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.2.2016 13:49 (Gremlin144).
13 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
ford eleanor kaže...
Da li netko ima da je kupovao od ovog tipa.
Komponente su nove ali nema račun za njih.
http://www.njuskalo.hr/korisnik/josip5612

 Imam nekoliko pozitivnih iskustava s njim; pouzdan i pošten prodavač s kojim ste sigurni, samo naprijed.

Hvala Bogu koji je ovom forumu podario Arendelle koja nasmijava i uveseljava sve vlastitim postovima; Bože, vrati nam Vladu da nastavi gdje je stao i sreći te zadovoljstvu neće biti kraja :).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
ford eleanor kaže...
Da li netko ima da je kupovao od ovog tipa.
Komponente su nove ali nema račun za njih.
http://www.njuskalo.hr/korisnik/josip5612

 kak onda gara vrijedi?

13 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Trabant601 kaže...
ford eleanor kaže...

 kak onda gara vrijedi?

 Gara je preko njega; ukaže li se potreba za tim, sam će vam zamijeniti proizvod ili vas uputiti kako reklamirati. 

Hvala Bogu koji je ovom forumu podario Arendelle koja nasmijava i uveseljava sve vlastitim postovima; Bože, vrati nam Vladu da nastavi gdje je stao i sreći te zadovoljstvu neće biti kraja :).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Imam oglas na njuškalu, zamjena je bila u pitanju i javio mi se taj lik za zamjenu samo je naveo adresu Starogradska 44 isto mjesto Reka, na ime Mladen Horvat odmah mi je smrdilo tu nešto. Danas me je zvao i sumnjam da je to on mogu ti dati broj sa kojeg me je zvao možda ga uspiješ uhvatiti?

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.3.2016 21:09 (MrMM).
13 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
MrMM kaže...

Imam oglas na njuškalu, zamjena je bila u pitanju i javio mi se taj lik za zamjenu samo je naveo adresu Starogradska 44 isto mjesto Reka, na ime Mladen Horvat odmah mi je smrdilo tu nešto. Danas me je zvao i sumnjam da je to on mogu ti dati broj sa kojeg me je zvao možda ga uspiješ uhvatiti?

 Poštovanje, kolega. Daj nam više podataka i informacija pa da znamo njegov modus operandi, ta adresa mi je od negdje ostala u uhu. 

Hvala Bogu koji je ovom forumu podario Arendelle koja nasmijava i uveseljava sve vlastitim postovima; Bože, vrati nam Vladu da nastavi gdje je stao i sreći te zadovoljstvu neće biti kraja :).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Kao dogovor je u pitanju da on meni pošalje mobitel, a ja njemu laptop sutra u isto vrijeme. Preko Hpekspresa da šaljemo, on bi navodno platio poštarinu i sve. I ja sam skoro mogu reći zagrizao, ali naravno otišao sam malo goglat i naletim na ovaj forum. Rekao sam da ću razmisliti, on onako uporan zove kao sve će on platit i moju i svoju poštarinu, odmah mi je sve bilo jasno.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.3.2016 21:24 (MrMM).
12 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Imao netko možda iskustva s ovim prodavačom? lulix09

11 godina
neaktivan
offline
Jazzhao - Njuskalo

Pozdrav..

 

Vidim da je dosta davno netko spomenuo da je Jazzhao posten i korektan prodavac.

Imam solidnu ponudu s njegove strane ali nikada nisam radio na nacin da mi skupa roba stize HP ekspresom.

Ima netko iskustva sa navedenim gospodinom? Meni zvuci skroz OK i nije me nigdje naveo da posumnjam.

Procesor salje, platim po preuzimanju, nista sumnjimo..

 

Hvala svima

8 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Opet prevarant/-i iz Reke:

http://www.njuskalo.hr/maticne-ploce/asrock-990-fx-oglas-18410726

 

Nije neki ekstra oglas za ulovit se, ali opet nikad se ne zna. Možda nekom pomogne ovaj post...

13 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
MrMM kaže...

 

 

Vader kaže...

Opet prevarant/-i iz Reke:

http://www.njuskalo.hr/maticne-ploce/asrock-990-fx-oglas-18410726

 

Nije neki ekstra oglas za ulovit se, ali opet nikad se ne zna. Možda nekom pomogne ovaj post...

 Najvjerojatnije već svima nam poznati prevarant Miro Oršuš/Miro Orsus. Ako je suditi prema lokaciji, nepostojanju broja, manje-više istom/identičnom načinu/stilu pisanja i činjenici da se radi o nedavno registriranom korisniku koji usto istovremeno izvodi varijacije prezimena ignac (boris, petra, itd.), to je zasigurno i 99.9% to.

 

 EDIT: Da ovjekovječimo i oglas kako bi ostao i kad ga "trgovac" deaktivira oglas, označi ga prodanim ili izbriše isti.

Hvala Bogu koji je ovom forumu podario Arendelle koja nasmijava i uveseljava sve vlastitim postovima; Bože, vrati nam Vladu da nastavi gdje je stao i sreći te zadovoljstvu neće biti kraja :).
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.3.2016 21:56 (Caesar et Brutus).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Samo kratki update..
Stigao je procesor sa njuskala od korisnika Jazzhao i sve je OK.
Sve je bilo kako je čovjek rekao, proc radi odlično..

Hvala svima koji su pomogli (privatne poruke) i posebno hvala OPu koji je otvorio ovu temu i nesebično pomaže svima nama..
Bravo prijatelju..i hvala još jednom.
15 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Ono kad pomislis javio se normalan covjek i nabrzinu preletim preko emaila : lanavoli@gmail.com i pogledajte ime,mislim da je svima jasno tko se vratio u prevare ! 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.3.2016 12:08 (doky01akablava).
13 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Stavio sam oglas maticne ploce na njuskalo i vec kroz 10ak min zove me jedan lik. Kaze ime mu je Miro Orsos i da je blizu Varaždina, cak mi je i dao tocnu adresu, ja kucam u imenik, ono stvarno ima. Zeli zamjenu moju plocu i SSD (2000kn), a on meni daje robu u vrijednosti 3200kn. Tocnije ono sto sam trazio je nabavio i poslao slike. Zeli da si posaljemo u isto vrijeme. Mislim kako sad, vidim da govorite da je svjetski prevarant. Dobro da sam naletio na forum.

U privitku su slike sto sam ja trazio i to mi je nabavio i poslao slike

13 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
brisac kaže...

Stavio sam oglas maticne ploce na njuskalo i vec kroz 10ak min zove me jedan lik. Kaze ime mu je Miro Orsos i da je blizu Varaždina, cak mi je i dao tocnu adresu, ja kucam u imenik, ono stvarno ima. Zeli zamjenu moju plocu i SSD (2000kn), a on meni daje robu u vrijednosti 3200kn. Tocnije ono sto sam trazio je nabavio i poslao slike. Zeli da si posaljemo u isto vrijeme. Mislim kako sad, vidim da govorite da je svjetski prevarant. Dobro da sam naletio na forum.

U privitku su slike sto sam ja trazio i to mi je nabavio i poslao slike

 Najvjerojatnije slike s neta, bježi od tog imena kao vrag od tamjana (prevario ili pokušao prevariti veći broj ljudi, konstantno aktivan i dalje; njegov modus operandi je među ostalim i javljanje na tuđe oglase s ponudama zamjena, sve će učiniti da nekoga uvjeri u svoj kredibilitet i integritet te igra na fintu predobro da bi bilo istinito pa tako navuče ljude) - najsigurnije i najzdravije

Hvala Bogu koji je ovom forumu podario Arendelle koja nasmijava i uveseljava sve vlastitim postovima; Bože, vrati nam Vladu da nastavi gdje je stao i sreći te zadovoljstvu neće biti kraja :).
13 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Smeće usrano, slike s ebaya skida. Prste mu treba potrgati za svagda da mu više ne pada na pamet koristiti se tipkovnicom.

 

HDD

 

MBO

13 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Caesar et Brutus kaže...
brisac kaže...

Stavio sam oglas maticne ploce na njuskalo i vec kroz 10ak min zove me jedan lik. Kaze ime mu je Miro Orsos i da je blizu Varaždina, cak mi je i dao tocnu adresu, ja kucam u imenik, ono stvarno ima. Zeli zamjenu moju plocu i SSD (2000kn), a on meni daje robu u vrijednosti 3200kn. Tocnije ono sto sam trazio je nabavio i poslao slike. Zeli da si posaljemo u isto vrijeme. Mislim kako sad, vidim da govorite da je svjetski prevarant. Dobro da sam naletio na forum.

U privitku su slike sto sam ja trazio i to mi je nabavio i poslao slike

 Najvjerojatnije slike s neta, bježi od tog imena kao vrag od tamjana (prevario ili pokušao prevariti veći broj ljudi, konstantno aktivan i dalje; njegov modus operandi je među ostalim i javljanje na tuđe oglase s ponudama zamjena, sve će učiniti da nekoga uvjeri u svoj kredibilitet i integritet te igra na fintu predobro da bi bilo istinito pa tako navuče ljude) - najsigurnije i najzdravije

 bokte mazo, a ja mislio ono stvarno okej lik dok nisam iso surfat internetom i guglo mu ime... mislio sam cak ono da on meni prvi posalje, i slika potvrdu o slanju, jer je ipak moje jos pod garancijom (kupljeno prije 2 tjedna), a on kao da mu vratim ako sta kiksa...

vrinho kaže...

Smeće usrano, slike s ebaya skida. Prste mu treba potrgati za svagda da mu više ne pada na pamet koristiti se tipkovnicom.

 

HDD

 

MBO

 sad cemo mi njega nekako sjebat fino

13 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
brisac kaže...

 Reci mu neka ti posalje komponente i zavlaci ga 5-6 dana(neka poslika jos jednom zapakirano,potvrdu iz poste i ti fazoni). Vidjet ces koliko je posten.

8 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

O j**** sve po spisku ovoj državi i njenim zakonima kad je ovo moguće. 

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

ma zamisli frajera. kaze dobio komponente od kolege i kazem mu da slika, a on kaze da nemoze jer je vec stavio u paket hahaha i slika paket neki di su napisana imena i to... kakav lik boze..

13 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Zanimljivo što se sve nađe na Google+ kad se klikne na njegov profil. Meni se isto javjao za neke komponente, nažalost nemam mail od njega obrisao sam..

 

Miro Orsos... https://plus.google.com/111544201503983892560/posts

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.3.2016 22:49 (Ivan_cno).
14 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Zezni ti njega :)
Reci da posalje 1. I da kad posalje slika ti potvrdu, te da ces onda ti poslat. Takoder probaj sto vise nabiti cjenu poste (hitno, hpexpress itd). Najvjerojatnije ce pristat (prema postovima forumasa) te poslat ciglu ili nesto slicne tezine...
Nek bar plati postu gad i potrosi (ukradene) novce... A ti probaj zavlaciti nakon toga, ili napisi da je poslano i tvoje... Cisto da vidimo dal ces dobiti jedinku ili neku moderniju ciglu u paketu :D
10 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
11 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Stavio sam oglas da prodajem plocu cpu i rame , zove me lik kaze da bi on to mjenjao jer zeli amd imati da on ima i5 6600k i ostatak kompa sta je meni nebino . Ja reko ok moze ja vama te 3 komponente vi meni proc i5 i jos nadoplata 1000kn jer proc njegov ja cijenim 1000kn jer je bez jamstva . I kazem sljanje pouzecem tu je tio poceo muljat da ce ga tako ispati skuplje da bi on 1000kn stavio u kutiju , ja mu govorim da nece nista skuplje biti jer cu staviti otkup 1000kn i kad mu dode doma postar da 1000kn i dobije komponente . 

Uglavnom da neduljim sa tipom se nisam dog jer smrdi , prvo me zove na mobitel kasnije pise neke nebuloze od poruka koje nemaju veze sa vezom . Onda mi govori da je nepismen i da nezna pisat i dali me moze nazvati , ja mu govorim da cu odluciti i javit mu , on salje 20 praznih poruka . 

Iskreno tip nezna ni pricat a kamo li sloziti recenicu , pitao sam ga di se salje rekao ulica SPORTSKA 7 ako se nevaram . Sad dali je to prevara ili ne neznam ali smrdi :D

Nemoj se prkosit gravitaciji .
12 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

ma kakvo slanje nepoznatim likovima, ne zaljećite se ljudi, da je kupac pravi i zainteresiran pristat će na sve kombinacije, nedavno sam prodavao 270x i tražio uplatu unaprijed (1000kn) + pt, bez slanja dok ne bude vidljiva uplata na mom tekućem, prvi kupac se nećkao, drugi dan se već pojavio novi koji je uplatio bez puno pitanja.... uglavnom ne isplati se riskirati....

14 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Adict kaže...

Stavio sam oglas da prodajem plocu cpu i rame , zove me lik kaze da bi on to mjenjao jer zeli amd imati da on ima i5 6600k i ostatak kompa sta je meni nebino . Ja reko ok moze ja vama te 3 komponente vi meni proc i5 i jos nadoplata 1000kn jer proc njegov ja cijenim 1000kn jer je bez jamstva . I kazem sljanje pouzecem tu je tio poceo muljat da ce ga tako ispati skuplje da bi on 1000kn stavio u kutiju , ja mu govorim da nece nista skuplje biti jer cu staviti otkup 1000kn i kad mu dode doma postar da 1000kn i dobije komponente . 

Uglavnom da neduljim sa tipom se nisam dog jer smrdi , prvo me zove na mobitel kasnije pise neke nebuloze od poruka koje nemaju veze sa vezom . Onda mi govori da je nepismen i da nezna pisat i dali me moze nazvati , ja mu govorim da cu odluciti i javit mu , on salje 20 praznih poruka . 

Iskreno tip nezna ni pricat a kamo li sloziti recenicu , pitao sam ga di se salje rekao ulica SPORTSKA 7 ako se nevaram . Sad dali je to prevara ili ne neznam ali smrdi :D

Sve jasno - Oršoš.

10 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Checola kaže...

ma kakvo slanje nepoznatim likovima, ne zaljećite se ljudi, da je kupac pravi i zainteresiran pristat će na sve kombinacije, nedavno sam prodavao 270x i tražio uplatu unaprijed (1000kn) + pt, bez slanja dok ne bude vidljiva uplata na mom tekućem, prvi kupac se nećkao, drugi dan se već pojavio novi koji je uplatio bez puno pitanja.... uglavnom ne isplati se riskirati....

 Na uplatu na račun potpuno nepoznate osobe ja nebi prista ni pod koju cijenu. Ko mi garantira da će mi ta osoba poslat plaćenu robu ?

 

Sami sebi smo najveci neprijatelji
12 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
nicky.sl kaže...
Checola kaže...

ma kakvo slanje nepoznatim likovima, ne zaljećite se ljudi, da je kupac pravi i zainteresiran pristat će na sve kombinacije, nedavno sam prodavao 270x i tražio uplatu unaprijed (1000kn) + pt, bez slanja dok ne bude vidljiva uplata na mom tekućem, prvi kupac se nećkao, drugi dan se već pojavio novi koji je uplatio bez puno pitanja.... uglavnom ne isplati se riskirati....

 Na uplatu na račun potpuno nepoznate osobe ja nebi prista ni pod koju cijenu. Ko mi garantira da će mi ta osoba poslat plaćenu robu ?

 

 naravno to je tvoje pravo kao kupca, jednako kao što je moje da ne šaljem bez vidljive uplate / primopredaje, pa ako ne želiš tražiš dalje i sve ok.

13 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Checola kaže...

ma kakvo slanje nepoznatim likovima, ne zaljećite se ljudi, da je kupac pravi i zainteresiran pristat će na sve kombinacije, nedavno sam prodavao 270x i tražio uplatu unaprijed (1000kn) + pt, bez slanja dok ne bude vidljiva uplata na mom tekućem, prvi kupac se nećkao, drugi dan se već pojavio novi koji je uplatio bez puno pitanja.... uglavnom ne isplati se riskirati....

 Ma kakva uplata na račun nepoznatim likovima, ne zalijećite se ljudi. :P

12 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Arto kaže...
Checola kaže...

ma kakvo slanje nepoznatim likovima, ne zaljećite se ljudi, da je kupac pravi i zainteresiran pristat će na sve kombinacije, nedavno sam prodavao 270x i tražio uplatu unaprijed (1000kn) + pt, bez slanja dok ne bude vidljiva uplata na mom tekućem, prvi kupac se nećkao, drugi dan se već pojavio novi koji je uplatio bez puno pitanja.... uglavnom ne isplati se riskirati....

 Ma kakva uplata na račun nepoznatim likovima, ne zalijećite se ljudi. :P

 je da nema majmuna kakvih ima idealno bibilo kupovina pouzećem, ali evo situacija, šaljem nešto od 80kn i lik inzistira na hp-exu, ok ja mu pošaljem, na kraju lik ne podigne paket a mene poštarina ispadne skuplje nego što predmet vrijedi.

 

Na kraju zbog raznoraznih majmuna smo prisiljeni na osobnu primopredaju što meni osobno najviše odgovara kad nešto prodajem ili kako sam već naveo isključivo uplatu pa slanje nakon vidljive uplate (ovo se odnosi isključivo na mene kad nešto prodajem, iako osobno ja ne bih ikome nepoznatome uplaćivao)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice