Protuprovalni alarm-sam svoj majstor

poruka: 1
|
čitano: 5.325
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Protuprovalni alarm-sam svoj majstor

Nadam se da ova tema spada ovdije. Na ovu ideju sam došao nakon što su mi provalili u garažu dok sam bio odsutan. Nisam još ovo napravio zato sam i otvorio ovu temu da čuvem vaša mišljenja i savijete.

Ovo se odnosi na garažu gdije je jedna prostorija pravokutnog oblika, na suprotni zid od garažnih vrata namijeravam staviti senzor pokreta 180stupnjeva na 220v (cca 80kn) na koji spojim zvono također na 220v (cca 50kn), senzor naštimam da reagira na određenu veličinu predmeta i da aktivira zvono na br.min. po želji, sve ovo fino uključim u struju i tu nastaje problem kako sve to uključiti a da ja koji moram izači iz garaže ne aktiviram alarm, e tu sam se dosjetio i na ovvom dijelu mi trebaju najviše vaši savijeti i pomoć, ja sam to zamislio da na senzorsko oko stavim komad kartona koji je vezan na konac i kada ja aktiviram alarm i iziđem iz garaže jednostavno pomoću konca povučem taj karton sa senzora i on ostaje aktivan a nije se aktivirao. Kad neko uđe u garažu senzor pokreta ga hvata i aktivira zvono koje počme zvonit i prestraši nezvanog gosta, naravno ovo se odnosi na amaterske provalnike koji samo meni mogu napraviti nekakvu štetu a sebi ne mogu priskrbiti neku korist jer za profesijonalce u garaži nema interesa.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice