Reforma jezika foruma

poruka: 193
|
čitano: 33.023
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
BUG, reforma jezika

Nadam se da će ove ideje biti prihvaćene od strane velike većine korisnika BUG forum-a.

 

Iako inače ne pišem neka slova, zbog same prirode ovog teksta truditi ću se da pišem potpuno gramatički ispravno.

 

Naime, htio bih da kažem nešto o jeziku na ovom forum-u. Ne sviđa mi se način na koji neki (većina) pišu. Jednostavno, nije lijepo i nije ugodno za čitanje.

 

Za početak, preporučujem korištenje standarnog, tj. književnog hrvatskog, srpskog ili bošnjačkog jezika. Svaki od ovih će najvjerovatnije biti lako razumljiv korisnicima ove stranice.

Hrvatski i srpski jezik imaju svoja pravila. Bošnjački jezik ih ima, ali je tek u povoju. Morate shvatiti da prva dva navedena postoje stotinama godina dok potonji postoji tek par desetljeća.

 

Hrvatski jezik ima 3 dijalekta, to su štokavsko, čakavsko i kajkavsko. Štokavsko narječje je standardno. Čakavski i kajkavski razlikuju se u nekim područjima (geografski). Nisu jasno definirani. Nisu lako razumljivi.

 

Preporučujem korištenje štokavskog dijalekta, te koristenje ijekavskog načina pisanja. Naravno ovo u srpskom jeziku neće biti slučaj jer je ekavski način u srpskom jeziku standardan.

 

Htio bih da se zabrani bilo kakva uporaba vulgarizama na forum-u. Glupo je koristiti ih kad imate toliko mnogo riječi na raspolaganju. Korištenje zvjezdice (*) nije izlika za psovanje.

 

Želim da naučite koristiti znakove interpunkcije i rečenične znakove.

Želio bih da navedem samo par za koje, čini mi se, neki i ne znaju:

 

  • "," zarez, koristi se prilikom nabrajanja ili ukazuje na stanku
  • "." točka, nalazi se na kraju rečenice
  • "-" crta, ukazuje na duzž stanku, često se nalazi prije zadnje riječi u rečenici, nju i ističe
  • ":" dvotočka, koristi se neposredno prije nabrajanja.

 

Na početku rečenice uvijek pišemo veliko slovo. Velikim slovom pišemo i osobne imenice (imena).

 

Htio bih da se dogovorimo oko pisanja slijedećih slova: č, ć, đ, ž i š jer nezanemariv broj korisnika koristi tipkovnice sa engleskom postavom slova.

 

Ako sam nešto zaboravio, slobodno me napomenite.

14 godina
offline
RE: BUG, reforma jezika
Mentalist kaže...

 

 

Hrvatski jezik ima 3 dijalekta, to su štokavsko, čakavsko i kajkavsko. Štokavsko narječje je standardno. Čakavski i kajkavski razlikuju se u nekim područjima (geografski). Nisu jasno definirani. Nisu lako razumljivi.

 

 

  Ni približno točno. Štokavsko narječje jest dosta korišeno no nije standardno.

 

Jedna od glavnih značajki hrvatskoga jezika je njegova autonomnost. Dakle nije nikako ovisan o nekome nariječju ili dijalektu. Iako je standardni jezik dosta sličan štokavskomke nariječju nikako ne možemo isključiti ostala nariječja. Sva tri nariječja su jednaka po svojoj vrijednosti.

 

I ono sa tri izgovora. To je točno samo za štokavski jer kajkavski npr ima još i ekavsko-ikavski govor.

 

 

A sama ideja je potpuno neizvediva! Inače dobra no nažalost to je potpuna utopija.

 

 

EDIT: Čajkavski i kajkavski su jasno definirani i poznati. A možda tebi nisu razmuljivi no drugima jesu. I štokavsko se nariječje razlikuje od mjesta do mjesta. A isto razlikuj dijalekt i nariječje.

 

 

EDIT2: Razlikuj još i idiome. Koliko ja vidim ti si sve idiome svrstao u čakavsko i kajkavsko nariječje što je pogrešno

Znanje je moć!
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.10.2010 16:18 (captain_soap_McTawish).
13 godina
protjeran
offline
RE: BUG, reforma jezika
Mentalist kaže...

Nadam se da će ove ideje biti prihvaćene od strane velike većine korisnika BUG forum-a.

 

Iako inače ne pišem neka slova, zbog same prirode ovog teksta truditi ću se da pišem potpuno gramatički ispravno.

 

Naime, htio bih da kažem nešto o jeziku na ovom forum-u. Ne sviđa mi se način na koji neki (većina) pišu. Jednostavno, nije lijepo i nije ugodno za čitanje.

 

Za početak, preporučujem korištenje standarnog, tj. književnog hrvatskog, srpskog ili bošnjačkog jezika. Svaki od ovih će najvjerovatnije biti lako razumljiv korisnicima ove stranice.

Hrvatski i srpski jezik imaju svoja pravila. Bošnjački jezik ih ima, ali je tek u povoju. Morate shvatiti da prva dva navedena postoje stotinama godina dok potonji postoji tek par desetljeća.

 

Hrvatski jezik ima 3 dijalekta, to su štokavsko, čakavsko i kajkavsko. Štokavsko narječje je standardno. Čakavski i kajkavski razlikuju se u nekim područjima (geografski). Nisu jasno definirani. Nisu lako razumljivi.

 

Preporučujem korištenje štokavskog dijalekta, te koristenje ijekavskog načina pisanja. Naravno ovo u srpskom jeziku neće biti slučaj jer je ekavski način u srpskom jeziku standardan.

 

Htio bih da se zabrani bilo kakva uporaba vulgarizama na forum-u. Glupo je koristiti ih kad imate toliko mnogo riječi na raspolaganju. Korištenje zvjezdice (*) nije izlika za psovanje.

 

Želim da naučite koristiti znakove interpunkcije i rečenične znakove.

Želio bih da navedem samo par za koje, čini mi se, neki i ne znaju:

 

 

  • "," zarez, koristi se prilikom nabrajanja ili ukazuje na stanku
  • "." točka, nalazi se na kraju rečenice
  • "-" crta, ukazuje na duzž stanku, često se nalazi prije zadnje riječi u rečenici, nju i ističe
  • ":" dvotočka, koristi se neposredno prije nabrajanja.

 

 

Na početku rečenice uvijek pišemo veliko slovo. Velikim slovom pišemo i osobne imenice (imena).

 

Htio bih da se dogovorimo oko pisanja slijedećih slova: č, ć, đ, ž i š jer nezanemariv broj korisnika koristi tipkovnice sa engleskom postavom slova.

 

Ako sam nešto zaboravio, slobodno me napomenite.

ti stvano mislis da ce se neko pridrzavat ovih pravila...

X
15 godina
offline
BUG, reforma jezika

Tebi je stvarno dosadno, a?

Software is like sex... it's better when it's free (Linus Torvalds)
14 godina
protjeran
offline
BUG, reforma jezika

Prvo i osnovno štokavski nije narječje nego standardizirani jezik prihvaćen radi opće komunikacije.

 

Štokavski i kajkavski su jezici, mada ih danas vole zvati narječjem.

 

Kajkavski je prije štokavskog bio službeni jezik.

 

Itd.

 

Edit: Vulgarizam je dio jezika i nema smisla izbacivati ga sa foruma. Nismo u samostanu.

° | °
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.10.2010 16:18 (Buffer Overflow).
14 godina
offline
RE: BUG, reforma jezika
Buffer Overflow kaže...

Prvo i osnovno štokavski nije narječje nego standardizirani jezik prihvaćen radi opće komunikacije.

 

Štokavski i kajkavski su jezici, mada ih danas vole zvati narječjem.

 

Kajkavski je prije štokavskog bio službeni jezik.

 

Itd.

 

Edit: Vulgarizam je dio jezika i nema smisla izbacivati ga sa foruma. Nismo u samostanu.

I ti opet govoriš gluposti. Štokavski i kajkavski nisu jezici već narijčja. Ti govoriš potpuno o tematici o kojoj blago rečeno nemaš pojma. Istina da je temelj standardnog jezika štokavsko nariječje.

 

Ovo je primjer jednoga ograničenog razmišljanja. I kao što si sam rekao kajkavski i čakavski su prije bili više preferirani u stabdardnome jeziku. No da oni nisu dio hrvatskoga jezika to je glupšarija.

Znanje je moć!
16 godina
protjeran
offline
BUG, reforma jezika

Čovjek je dobro sve rekao i u potpunosti se slažem s njim.

Nisam neki ekspert u gramatici ali kad vidim ovaj forum i korisnike koji pišu c umjesto č ili ć, pa onda bude onih koji pišu č gdje bi trebalo ić ć, moram priznat da mi malo to počinje smetat.

14 godina
offline
RE: BUG, reforma jezika
hellbyte0 kaže...

Čovjek je dobro sve rekao i u potpunosti se slažem s njim.

Nisam neki ekspert u gramatici ali kad vidim ovaj forum i korisnike koji pišu c umjesto č ili ć, pa onda bude onih koji pišu č gdje bi trebalo ić ć, moram priznat da mi malo to počinje smetat.

Smeta svakome!

 

No ima ljudi kojima jednostavno nije u prirodi da razlikuju č i ć. Tj. oni razlikuju tvrdo i meko ć. Oni jednostavno nisuto sposobni i nitko im nije kriv. No nemoraš ih radi toga napadati.

Znanje je moć!
14 godina
neaktivan
offline
RE: BUG, reforma jezika
hellbyte0 kaže...

Čovjek je dobro sve rekao i u potpunosti se slažem s njim.

Nisam neki ekspert u gramatici ali kad vidim ovaj forum i korisnike koji pišu c umjesto č ili ć, pa onda bude onih koji pišu č gdje bi trebalo ić ć, moram priznat da mi malo to počinje smetat.

Ja ne pišem "č" i "ć" ako pišem s mobitela, bolje to nego da pišem "ch" i slične gluposti.

 

Slažem se da bi trebalo potaknuti forumaše da ljepše pišu, no bojim se da nikakva tema u tome neće pomoći već obrazovanje koje je očito vrlo slabo na polju gramatike i pravopisa.

16 godina
protjeran
offline
RE: BUG, reforma jezika
captain_soap_McTawish kaže...
hellbyte0 kaže...

Čovjek je dobro sve rekao i u potpunosti se slažem s njim.

Nisam neki ekspert u gramatici ali kad vidim ovaj forum i korisnike koji pišu c umjesto č ili ć, pa onda bude onih koji pišu č gdje bi trebalo ić ć, moram priznat da mi malo to počinje smetat.

Smeta svakome!

 

No ima ljudi kojima jednostavno nije u prirodi da razlikuju č i ć. Tj. oni razlikuju tvrdo i meko ć. Oni jednostavno nisuto sposobni i nitko im nije kriv. No nemoraš ih radi toga napadati.

Ma ne napadam nikoga, samo kažem da mi malo to smeta jer po koji put moram par puta čitat da bi razumio što je netko htio reć.

14 godina
neaktivan
offline
RE: BUG, reforma jezika
hellbyte0 kaže...

Čovjek je dobro sve rekao i u potpunosti se slažem s njim.

Nisam neki ekspert u gramatici ali kad vidim ovaj forum i korisnike koji pišu c umjesto č ili ć, pa onda bude onih koji pišu č gdje bi trebalo ić ć, moram priznat da mi malo to počinje smetat.

Dobro je dok pišu c no strašno me nervira kad mi dođu sa fejsbuk sranjima poput sh, ch i sličnih gluposti.

 

Osobno volim pisati gramatički pravilno jer je najpreglednije međutim dok god je nešto pravopisno točno, pa da je i malim slovom napisano, bez odgovarajućeg interpunkcijskog znaka, meni odgovara.

 

Ovaj prijedlog je u biti dobar no moram reći da je potpuno nepotrebno napisan jer ga velika većina neće šljivit ni 5 posto. Kako su do sada pisali, pisat će i dalje. Stvar navike...

15 godina
offline
BUG, reforma jezika

Jedini način da nešto promjeniš po tom pitanju je da promjeniš sebe.

 

Piši pravilno, i možda motiviraš nekoga da se potrudi. U najgorem slučaju taj netko će vidjeti kako izgleda pravilan tekst.

 

Možda upije nešto osmozom :P

 

Ovaj post ti je manje više samo gubitak vremena.

15 godina
odjavljen
offline
BUG, reforma jezika

postoji i cakavski

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
15 godina
neaktivan
offline
RE: BUG, reforma jezika
Mentalist kaže...

 najvjerovatnije

 

koristenje

 

slijedećih

najvjerojatnije

 

korištenje

 

sljedećih

 

Greške (ili griješke - da te čujem da li znaš) prilikom tipkanja preskočene.

 

 

 

Šalu na stranu. Forum je u svojoj formi slobodnog stila, inzistiranje na književnom te gramatički potpuno točnom pisanju je nepotrebna represija za korisnike, naročito ako uzmemo u obzir polemike oko hrvatskog pravopisa (uzmimo za primjer antologijski slučaj "neću - ne ću").  

 

Iako se mogu složiti da bi većina nas mogla poraditi na pismenosti.

 

Ostajem pri ideji slobodnog stila pisanja.

 

War vs Us: http://www.youtube.com/watch?v=1tyhN7Us-F8&feature=related
15 godina
neaktivan
offline
RE: BUG, reforma jezika
Mentalist kaže...

 

 

Preporučujem korištenje štokavskog dijalekta, te koristenje ijekavskog načina pisanja. Naravno ovo u srpskom jeziku neće biti slučaj jer je ekavski način u srpskom jeziku standardan.

 

 

Objasni mi ovo malo?! Oceš reci da ja ne mogu govoriti čakavskim a ti možeš ekavicom? Ili te nisam shvatio!

Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah
15 godina
neaktivan
offline
BUG, reforma jezika

Mentalist jedan savjet (dobronamjeran): potrudi se ti oko ove teme a što se tiče jezika i izražavanja na forumu mislim da se manje-više svi dobro razumijemo:)

World Championships: 7, GP started: 266, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,423
16 godina
offline
RE: BUG, reforma jezika

Imam ja prijatelja koji nikada nije pravilno napisao niti jednu riječ koja sadrži č ili ć. Ništa me ne živcira više od toga.

Toleriram mu i opominjem ga povremeno, ali kada vidim na reklamama u gradu ove vrste pogrešaka temperatura mi je u crvenome.

 

kČer, nemoguČnost, Ču..... Za takve postoji samo AK-47.

16 godina
protjeran
offline
RE: BUG, reforma jezika
ATiGamer kaže...
hellbyte0 kaže...

Čovjek je dobro sve rekao i u potpunosti se slažem s njim.

Nisam neki ekspert u gramatici ali kad vidim ovaj forum i korisnike koji pišu c umjesto č ili ć, pa onda bude onih koji pišu č gdje bi trebalo ić ć, moram priznat da mi malo to počinje smetat.

Dobro je dok pišu c no strašno me nervira kad mi dođu sa fejsbuk sranjima poput sh, ch i sličnih gluposti.

 

Osobno volim pisati gramatički pravilno jer je najpreglednije međutim dok god je nešto pravopisno točno, pa da je i malim slovom napisano, bez odgovarajućeg interpunkcijskog znaka, meni odgovara.

 

Ovaj prijedlog je u biti dobar no moram reći da je potpuno nepotrebno napisan jer ga velika većina neće šljivit ni 5 posto. Kako su do sada pisali, pisat će i dalje. Stvar navike...

Dobro ovo sa fejskuk ne znam jer to ne upotrebljavam, a ove sh i ch iskreno još nisam vidio (kako pak to izgleda).Smijeh

16 godina
neaktivan
offline
RE: BUG, reforma jezika
captain_soap_McTawish kaže..

I ti opet govoriš gluposti. Štokavski i kajkavski nisu jezici već narijčja. Ti govoriš potpuno o tematici o kojoj blago rečeno nemaš pojma. Istina da je temelj standardnog jezika štokavsko nariječje.

 

Ovo je primjer jednoga ograničenog razmišljanja. I kao što si sam rekao kajkavski i čakavski su prije bili više preferirani u stabdardnome jeziku. No da oni nisu dio hrvatskoga jezika to je glupšarija.

U teoriji to možda jesu narječja, ne "nariječja" kako si ti gore napisao, ali u praksi čakavsko narječje kojeg ja cijeli život pričam i koji se priča na području gdje ja živim jako se razlikuje od štokavskog i onaj ko nezna rekao bi da su to potpuno različiti jezici.

A life? Cool! Where do I download one of those?
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.10.2010 16:40 (leo_819).
14 godina
neaktivan
offline
RE: BUG, reforma jezika
hellbyte0 kaže...

Čovjek je dobro sve rekao i u potpunosti se slažem s njim.

Nisam neki ekspert u gramatici ali kad vidim ovaj forum i korisnike koji pišu c umjesto č ili ć, pa onda bude onih koji pišu č gdje bi trebalo ić ć, moram priznat da mi malo to počinje smetat.

Mislim ja da svi razumijete kada netko umjesto č,ć napise c.Ja nprm. koristim c jer mi je tako brze pisati,a ujedno izbjegavam da me netko ismijava,jer sam sucajno pogrjesila.

 

 

Ako želiš pobjediti,ne smiješ izgubiti
15 godina
neaktivan
offline
RE: BUG, reforma jezika
hellbyte0 kaže...
ATiGamer kaže...
hellbyte0 kaže...

Čovjek je dobro sve rekao i u potpunosti se slažem s njim.

Nisam neki ekspert u gramatici ali kad vidim ovaj forum i korisnike koji pišu c umjesto č ili ć, pa onda bude onih koji pišu č gdje bi trebalo ić ć, moram priznat da mi malo to počinje smetat.

Dobro je dok pišu c no strašno me nervira kad mi dođu sa fejsbuk sranjima poput sh, ch i sličnih gluposti.

 

Osobno volim pisati gramatički pravilno jer je najpreglednije međutim dok god je nešto pravopisno točno, pa da je i malim slovom napisano, bez odgovarajućeg interpunkcijskog znaka, meni odgovara.

 

Ovaj prijedlog je u biti dobar no moram reći da je potpuno nepotrebno napisan jer ga velika većina neće šljivit ni 5 posto. Kako su do sada pisali, pisat će i dalje. Stvar navike...

Dobro ovo sa fejskuk ne znam jer to ne upotrebljavam, a ove sh i ch iskreno još nisam vidio (kako pak to izgleda).Smijeh

Ne samo to

w<----umjesto--- v

Ł<-----umjesto---L

 itd... itd

 

Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah
15 godina
neaktivan
offline
RE: BUG, reforma jezika
MandaTDI kaže...

 pogrjesila.

 

 

Pogriješila.

 

 

(U biti želim pokazati da je na forumu ovo potpuno nepotrbeno, eto sad ja ispravljam Mandu a u biti spamam)

War vs Us: http://www.youtube.com/watch?v=1tyhN7Us-F8&amp;amp;feature=related
14 godina
neaktivan
offline
RE: BUG, reforma jezika
MandaTDI kaže...
hellbyte0 kaže...

Čovjek je dobro sve rekao i u potpunosti se slažem s njim.

Nisam neki ekspert u gramatici ali kad vidim ovaj forum i korisnike koji pišu c umjesto č ili ć, pa onda bude onih koji pišu č gdje bi trebalo ić ć, moram priznat da mi malo to počinje smetat.

Mislim ja da svi razumijete kada netko umjesto č,ć napise c.Ja nprm. koristim c jer mi je tako brze pisati,a ujedno izbjegavam da me netko ismijava,jer sam sucajno pogrjesila.

Upravo si pogriješila ;)

 

To razumijemo, ali kako neki pišu, stvarno izgubim volju za čitanjem. Zar je tako teško povremeno stisnut Shift za veliko slovo, koji zarez, i par Entera u postu? A ije/je i č/ć se također daju naučit, samo treba malo truda.

16 godina
neaktivan
offline
RE: BUG, reforma jezika
captain_soap_McTawish kaže...

 

EDIT: Čajkavski i kajkavski su jasno definirani i poznati. A možda tebi nisu razmuljivi no drugima jesu. I štokavsko se nariječje razlikuje od mjesta do mjesta. A isto razlikuj dijalekt i nariječje.

Neznam za tebe ali ja čajkavski jedva razumijem. Pogotovo kad se jos koristi u paru sa izostatkom interpunkcijskih znakova onda to meni izgleda kao tamo neki 10. jezik.

I siguran sam da ne bih ni znao kajkavski da eto nisam par desetljeca odrastao u kajkavskoj sredini.

Ja osobno sam apsolutno za da se pise službenim narječjima na ovom forumu.

Kad vec osnovne i srednje škole i fakulteti ne cini nista da ljude nauce štokavsko narječje koje se upotrebljava u svim višim organima ove drzave (ili bi se bar trebalo!),

onda neka bar ovaj forum, ciji su clanovi najvecim udjelom ljudi ispod 18 godina, uzme tu ulogu.

 

Jedino me muce ta posebna slova, nisam naviknut ih pisati posto sam vise vremena provodio na stranim forumima i stranicama. :(

Shit, shit, shit! What the SHIT!?
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.10.2010 16:49 (AA-d00d).
16 godina
protjeran
offline
BUG, reforma jezika

Ma na kraju krajeva mislim da te pogreške rade djeca jer kolko sam skužio ovdje ima jako puno njih koji su stari između 12-16 god.

14 godina
neaktivan
offline
RE: BUG, reforma jezika
Mentalist kaže...

Nadam se da će ove ideje biti prihvaćene od strane velike većine korisnika BUG forum-a.

 

Iako inače ne pišem neka slova, zbog same prirode ovog teksta truditi ću se da pišem potpuno gramatički ispravno.

 

Naime, htio bih da kažem nešto o jeziku na ovom forum-u. Ne sviđa mi se način na koji neki (većina) pišu. Jednostavno, nije lijepo i nije ugodno za čitanje.

 

Za početak, preporučujem korištenje standarnog, tj. književnog hrvatskog, srpskog ili bošnjačkog jezika. Svaki od ovih će najvjerovatnije biti lako razumljiv korisnicima ove stranice.

Hrvatski i srpski jezik imaju svoja pravila. Bošnjački jezik ih ima, ali je tek u povoju. Morate shvatiti da prva dva navedena postoje stotinama godina dok potonji postoji tek par desetljeća.

 

Hrvatski jezik ima 3 dijalekta, to su štokavsko, čakavsko i kajkavsko. Štokavsko narječje je standardno. Čakavski i kajkavski razlikuju se u nekim područjima (geografski). Nisu jasno definirani. Nisu lako razumljivi.

 

Preporučujem korištenje štokavskog dijalekta, te koristenje ijekavskog načina pisanja. Naravno ovo u srpskom jeziku neće biti slučaj jer je ekavski način u srpskom jeziku standardan.

 

Htio bih da se zabrani bilo kakva uporaba vulgarizama na forum-u. Glupo je koristiti ih kad imate toliko mnogo riječi na raspolaganju. Korištenje zvjezdice (*) nije izlika za psovanje.

 

Želim da naučite koristiti znakove interpunkcije i rečenične znakove.

Želio bih da navedem samo par za koje, čini mi se, neki i ne znaju:

 

 

  • "," zarez, koristi se prilikom nabrajanja ili ukazuje na stanku
  • "." točka, nalazi se na kraju rečenice
  • "-" crta, ukazuje na duzž stanku, često se nalazi prije zadnje riječi u rečenici, nju i ističe
  • ":" dvotočka, koristi se neposredno prije nabrajanja.

 

 

Na početku rečenice uvijek pišemo veliko slovo. Velikim slovom pišemo i osobne imenice (imena).

 

Htio bih da se dogovorimo oko pisanja slijedećih slova: č, ć, đ, ž i š jer nezanemariv broj korisnika koristi tipkovnice sa engleskom postavom slova.

 

Ako sam nešto zaboravio, slobodno me napomenite.

Dečko, dečko šta si si ti umislio. Ti si neki profesor Hrvatskog jezika ili kojeg već? Pa nemozes ti tu govoriti ljudima kako će pisati, gramatički-pravopisno točno ili ne. Ako ti smeta 

kako neki tu pišu tako su se ljudi navikli jbg. Na forumima ljudi pišu kako im je najlakše. Boli nas briga što  tebi to smeta. Sve dok se nebude napravila nekakva sintaksa pravilnog pisanja po internetu, te je potom Hrvatska ozakoni i počinje progonit ljude koji je se ne drže svatko će pisati kako umije. I točka.

14 godina
offline
BUG, reforma jezika

OMG ! E Mentalist svaka tema ti još gluplja od prethodne !

14 godina
offline
RE: BUG, reforma jezika

Iznenađen  meni izgleda da za par godina ovo neče biti forum namjenjen tehnici nego nekim domačicama i penzičima  Iznenađen

http://www.youtube.com/watch?v=AUXvLhhVZW0 dj darac electro mix 2010
16 godina
neaktivan
offline
RE: BUG, reforma jezika
perkoxcar kaže...

OMG ! E Mentalist svaka tema ti još gluplja od prethodne !

Ajde ne pretjeruj.

Tema je stvarno dobra.

Shit, shit, shit! What the SHIT!?
16 godina
neaktivan
offline
RE: BUG, reforma jezika
Mentalist kaže...
/cut

Fali ti još ";". Izlanuo se

http://3.141592653589793238462643383279502884197169399375105820974944592.com/index314.html
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice