Je li ovo satira ili za ozbiljno ?

poruka: 14
|
čitano: 5.720
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Je li ovo satira ili za ozbiljno ?

Već sam navikao (čast iznimkama kao što je BUG) na krajnju neprofesionalnost, nepismenost, glupost, neukost, senzacionalizam, nacionalizam, šovinizam, stupidizam, prepisivanje tuđeg i sve ostale gluposti svake vrste od domaćih medija (pogotovo novina), ali ovo premašuje sve što sam vidio dosad :

http://www.jutarnji.hr/-ukrao-je-vise-od-200-milijuna-dolara-u-raznim-prevarama--bio-najveci-pirat-na-svijetu--a-na-registraciji-mu-je-pisalo-bog-/1001536/

Pa ljudi moji jel moguće da pisac ovog članka i ove novine ovo misle ozbiljno ? Il je ovo nekakva parodija ?

Da je direktor Megauploada najveći pirat svijeta, najveći prevarant svijeta, i najgenijalniji haker svijeta ??? {#}

Prvih pola članka zvuči kao copy / paste iz ultra - šund krimi - romana sa izmijenjenim imenima... Pitam se da autor nije to stvarno i uradio ?

Ako uobičajeno preuveličavanje i ukrašavanje vijesti usporedimo sa vrhom Mount Everesta u odnosu na morsku razinu, onda je ovo ne put na Mjesec nego put u drugu galaksiju ! Ovo je protiv zdravog razuma kakav god stav čitatelj imao o ovoj temi !?

Ljudi da sam ja novinar po profesiji bilo gdje na planetu mene bi sad bio sram čisto zbog asocijacije s ovakvim likovima ! Skoro da me sram što sam ljudsko biće !

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.1.2012 0:26 (Enkidu).
14 godina
offline
Re: Je li ovo satira ili za ozbiljno ?

....i nikada ne bi našao posao!!!{#}

13 godina
neaktivan
offline
Je li ovo satira ili za ozbiljno ?

Stari moj kakva kuca  vila... {#}

 

On topic... citao sam to danas na poslu i posteno sam se nasmijao. Osobno sam vec navikao na takve stvari u nasim tiskovinama, mozda ti ne citas novine pre cesto? {#}

The best way to be boring is to leave nothing out.
16 godina
offline
Je li ovo satira ili za ozbiljno ?

Daj pogledaj tu kuću i dvorište..je*ote...... {#}

16 godina
offline
Re: Je li ovo satira ili za ozbiljno ?
Enkidu kaže...

...

Ljudi da sam ja novinar po profesiji bilo gdje na planetu mene bi sad bio sram čisto zbog asocijacije s ovakvim likovima ! Skoro da me sram što sam ljudsko biće !

Haha... Kolega, evo ja sam novinar po profesiji i ovo piskaranje kolege Vuka Radića ne može se nazvati novinarskim poslom nego pisanjem scenarija za sapunice.

 

Dovoljno je samo pogledati njegov "opus" na web stranicama Jutarnjeg i bit će nam dovoljno da shvatimo kako se radi o isfrustriranom piskaralu koji vjerojatno neko vrijeme nije zadvoljio svoje muške porive, te misli da ima pravo svakoga je**** u zdrav mozak.

 

Dakle, zanemari gluposti i samo se nasmij dobro... Drugo ništa ovakav tekst i ne zaslužuje!

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Je li ovo satira ili za ozbiljno ?
Sale_ds kaže...

 Osobno sam vec navikao na takve stvari u nasim tiskovinama, mozda ti ne citas novine pre cesto? {#}

 

Istina, rijetko čitam novine, a i tada uglavnom kvalitetnije, kao BUG i pokojni Feral, eventualno one Novosti ili kako se zove di su se preselili mnogi novinari iz Ferala (inače ko ne zna novinari iz Ferala i sam list su dobili više međunarodnih novinarskih nagrada nego svi ostali mediji u Hrvatskoj ZAJEDNO, što sad mi se čini više govori o kvaliteti ostatka !), praktično nikad "žuti tisak".

Možda zato nisam navikao. A ni ne želim se naviknuti na ovu razinu gluposti da ti pravo kažem.

 

 

Sale_ds kaže...

citao sam to danas na poslu i posteno sam se nasmijao.

 

Pa i ja se nekad nasmijem na nečiju glupost, ali ovo je tako astronomski glupo, i tako ciljano pokvareno (jer nije pisano čisto da autor izbaci te gluposti iz sebe nego da bi privukao čitatelje i zaradio novac), i tako eventualno opasno (ko nije informiran o temi a inače je naivan bi actually mogao bar djelomično povjerovati u ove gluposti) da ne mogu ne biti šokiran i iživciran što vidim takvo što ! Drugo je kad neko izbaci gluposti koje očigledno niko ne može uzeti za ozbiljno...

 

12 godina
neaktivan
offline
Je li ovo satira ili za ozbiljno ?

Mene je bilo stid pročitat ovo, došao sam do polovine i izašao. Je li ovaj Vuk Radić zapošljen u Jutarnjem? Izgleda da je imao neku debelu vezu.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Je li ovo satira ili za ozbiljno ?
cro_blue kaže...

Haha... Kolega, evo ja sam novinar po profesiji i ovo piskaranje kolege Vuka Radića ne može se nazvati novinarskim poslom nego pisanjem scenarija za sapunice.

 

Dovoljno je samo pogledati njegov "opus" na web stranicama Jutarnjeg i bit će nam dovoljno da shvatimo kako se radi o isfrustriranom piskaralu koji vjerojatno neko vrijeme nije zadvoljio svoje muške porive, te misli da ima pravo svakoga je**** u zdrav mozak.

 

Dakle, zanemari gluposti i samo se nasmij dobro... Drugo ništa ovakav tekst i ne zaslužuje!

 

Koji je ono novinar u kojim domaćim novinama rekao da srbetina mora da je kakvoćno meso jer što je životinja prljavija to je meso kakvoćnije ? To me uvik nasmije kad se sitim jer je toliko bolesno i poremećeno da nemoš nikako shvatit za ozbiljno...

Ali ovaj gori članak mi pari napisan kao da autor actually očekuje da ga ozbiljno shvate !?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Je li ovo satira ili za ozbiljno ?
cro_blue kaže...
 Dakle, zanemari gluposti i samo se nasmij dobro... Drugo ništa ovakav tekst i ne zaslužuje!

Nije nažalost smiješno, članak izlazi u nedeljnom i mo'š mislit' kak' će Štef to provariti..

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Je li ovo satira ili za ozbiljno ?
SaidSikiraX kaže...

Mene je bilo stid pročitat ovo, došao sam do polovine i izašao.

 

Mene je zabolio mozak od bombardiranja zrakama intenzivne gluposti ! To je kao ono kad dobiješ brain-freeze od prehladnog sladoleda, samo što ovdje te zaboli mozak od naglog preopterećenja preintenzivnom gluposti (i odjednom nemoš o ničemu razmišljati osim ponavljati sam sebi : "Bože moj kako je ovo NEVJEROVATNO glupo !"), recimo ako prebacuješ programe pa naletiš na najgoru od najgorih španjolskih sapunica... U brale, al to mentalno boli ! {#} A da ne govorim da dugoročno izlaganje truli mozak gore nego nuklearna radijacija !

16 godina
offline
Re: Je li ovo satira ili za ozbiljno ?
Enkidu kaže...

Koji je ono novinar u kojim domaćim novinama rekao da srbetina mora da je kakvoćno meso jer što je životinja prljavija to je meso kakvoćnije ?

Mislim da je to napisano u "Hrvatskom vijesniku" i to u ratno vrijeme (mislim 1993. ili 1994. godina), a autor poznate "teorije" je Zvonimir Šekulin, tadašnji glavni urednik.   {#}

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
16 godina
neaktivan
offline
Je li ovo satira ili za ozbiljno ?

Zaboravih spomenuti da ovaj idiot nije jedini koji "jaše val" za vlastitu promociju :

http://www.24sata.hr/svijet/osnivacu-megauploada-uzeli-aute-pistolje-i-milijune-funti-250714

Čini se da je to raširena pojava.

Btw ovi odi kažu da su osnivača MU zvali Dr. Evil, a zaboravili su spomenuti da je imao svog minijaturnog klona, da su oba voljeli cuclati svoj mali prst, i da je iz svoje baze na Mjesecu prijetio UN-u da će svojom Zrakom Smrti uzrokovati smrtonosne potrese ako mu ne isplate 1000 milijardi dolara...

 

P.S.

Zašto u ovom threadu nemam botun HVALA ispod tuđih postova kao drugdje ?

16 godina
offline
Re: Je li ovo satira ili za ozbiljno ?
Enkidu kaže...

Zašto u ovom threadu nemam botun HVALA ispod tuđih postova kao drugdje ?

Zato što se tema nalazi u forumskoj sekciji OSTALO, a ne u informatičkoj sekciji!

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
16 godina
online
Re: Je li ovo satira ili za ozbiljno ?
Enkidu kaže...

Zaboravih spomenuti da ovaj idiot nije jedini koji "jaše val" za vlastitu promociju :

http://www.24sata.hr/svijet/osnivacu-megauploada-uzeli-aute-pistolje-i-milijune-funti-250714

Čini se da je to raširena pojava.

Btw ovi odi kažu da su osnivača MU zvali Dr. Evil, a zaboravili su spomenuti da je imao svog minijaturnog klona, da su oba voljeli cuclati svoj mali prst, i da je iz svoje baze na Mjesecu prijetio UN-u da će svojom Zrakom Smrti uzrokovati smrtonosne potrese ako mu ne isplate 1000 milijardi dolara...

 

P.S.

Zašto u ovom threadu nemam botun HVALA ispod tuđih postova kao drugdje ?

Pa to je 24sata da i vrlo je rašireno takav stil,{#} opčenito posvuda pa i kod nas pišu gluposti uglavnom i nekakave bezvezne vijesti za kratkotrajnu zabavu Manekenka pala i isčašila nogu itd.{#}{#}

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice