Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.162
|
čitano: 6.242.914
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
boxer kaže...
bugovac222 kaže...
Potpuno jednako možeš ponavljati Bakirovo i mišljenje čaršije do mile volje i nikad nećeš imati takvu državu kakvu ti i oni žele. Reći ćeš tebe Bakir ne zamima da ti ga ne stavljam u usta, e pa ni mene Dodik. I Belgija i Švicarska su samostalne cjelovite i nedjeljive ali unutra su uređene kako bi svakom narodu bile ok, a ne po želji najvećeg naroda i izuzetno decentralizirane. Da je najveći narod pokušao na silu centralizirati propale bi. Kao što je puno nedjeljivih cjelovitih i samostalnih višenacionalnih država nestalo kada jedan narod želi vladati drugima (hint: Jugoslavija).

 A kako ćemo to riješiti? Dodik bi se pripojio Srbiji, a šta bi ti, koje su tvoje želje? 

 

Otvorite temu na politici:  "Bosna & Hercegovina - all about (politika inclusive)" pa tamo nastavite raspravu.

Nije da se nema što diskutirati na temu socijalne i političke stvarnosti u Bosni i Hercegovini, ali ovako po različitim temama stvarno nije način. Em oftopičarite, em rasipate svoje postove na 100 tema...
Jedna tema i doviđenja.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.1.2020 14:32 (Neuk).
4 godine
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Pa sigurno to neće biti riješeno tako što će jedan narod birati predstavnike drugom. Kompromis je moguć na puno načina s kojima ne bi bilo potrebe da se itko pripaja. Hrvatski predstavnici su tu bili jako fleksibilni i spremni na kompromis već 20 godina. Ali nisu niti će naići na spremnost s druge strane to je već jasno rečeno od svih važnijih stranki na drugoj strani u Federaciji, tako da će se ova situacija i status quo nastaviti još barem 20 godina skupa s ekonomskim i svakim drugim propadanjem. Očekivati rješenje tako što će jedan narod davati ultimatum drugim narodima ili ovako ili nikako, nije baš realno.

Edit: nema potrebe za otvaranjem tema, završili smo. Ja za njega nemam nikakvo pitanje više niti tražim bilo kakav odgovor. Meni je sve jasno. Bilo bi poželjno da se i on prestane konačno nadovezivati na moje postove i nalaziti se prozvan i kada to nije (tako je i započela ova diskusija na ovoj temi). Najbolje nek me stavi na ignore i uživa.
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.1.2020 14:50 (bugovac222).
7 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

@mrblc

Ministar i prateća ergela dolaze i odlaze, i preko noći ga netko može smijeniti radi nekakve koalicijske kombinatorike. Takve osobe nebi smjele imati ama baš nikakav niti uvid niti utjecaj na operativne ekipe koje odrađuju posao. Neke istrage i nadzori traju godinama, i tijekom tog perioda se može brdo ministara i načelnika odjela, i niti ti nebi volio da su te prolazne osobe upoznate sa tvojim radom jer su tvoji protivnici ovakvi kaj pucaju sa skutera čovjeku u glavu, i kroje pravdu kalašnjikovima po Splitu.

Previše je to osjetljivo da bi balkanske političare uvlačio u to. Kukolja uvjek ima i uvjek će ga biti, kao i na svakoj njivi, i to se rješava iznutra, a ne da ti nekakvi banditos ili beljakos ili kosoros igra igrice koje tebe mogu glave stajati...

15 godina
odjavljen
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Nadzor mora postojati, ali to ne znači da ministar mora imati utjecaj i uvid u istrage u tijeku. Niti bi trebao niti je to njegova dužnost. Njegova dužnost je da sustav funkcionira, a unutar sustava moraju postojati ljudi koji će to nadzirati

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
8 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

koji kuratz se zamarate američkim projektom i protektoratom BiH,kad amerima dosadi završit će kao Jugoslavija,RS prolazi kao Slovenija a hrvati i bošnjaci će jedni druge potamaniti umjesto da se civilizirano  podijele  ...  i na kraju ostaje pustoš 

 

Obrazovati djecu i otpremiti ih u USA,Kanadu,Australiju,EU ... !

waaagh ; #boycottTurkey
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Nego, kakva su vaša iskustva sa nepotizmom na radnom mjestu? Kako se nositi s tim? Menadžment odabrane "ukivaju u zvijezde", daju nagrade i novčane stimulacije, iako znaju da su debili i da ništa značajno nisu uradili ali su zvanično "prijatno iznenađeni i oduševljeni njima". S druge strane šaka onih koji stvarno vuku ne mogu ni sanjati napredovanje, dežurni su krivci za probleme i od njih se očekuje inicijativa, inovativnost, poštovanje pravila.....i naravno podučavanje "odabranih".

15 godina
odjavljen
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Kod privatnika sve što možeš je ili ići prema nadređenima tih osoba ili tražiti drugi posao. Možeš se voditi i onom "ne možete vi mene toliko malo platiti koliko ja mogu malo raditi", ali dugoročno time štetiš samo sebi.

 

U javnoj službi bi u teoriji nešto i mogao, ali u praksi...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

 

@phoenix2003

 

Hm, zanimljiva pitanja...

Ovak' u jednoj firmi, čovjek koji je vrijedno radio dobio je namješteni otkaz (kao nešto zeznuo na poslu), jer eto nije se uklapao u u mentalitet neprofesioalizma. Radio je svoje radno vrijeme, išao sam na jednu kavu + pauza. Drugi radili upola manje, išli ne nepotrebne kave, ručkove itd...

Naime, treba znati ići na "prave" kave, treba znati se prestati smijati kada to učini nadređeni, treba vidjeti nepostojeće promjene na svojem šefu(šefe, vi ste smršavili?), pitati za zdravlje žene, ogovarati, blatiti, ismijavati, nositi ajvar, i tako to.

Čovjek je radio 18 godina tamo. 

 

 

Kao što je san svakog Hrvata se zaposliti na državnim jaslama, te pritom ne raditi nešto odgovorno uz neku solidnu plaću, tako imamo i iznimke koje potvrđuje to pravilo. 

Fokusiram se na njih, a ne na parazite. 

 

Poanta je da samo ne postaneš kao oni. Niškoristi.

Malo frustrirajuće okruženje koje će zauvijek ostati kila mozga dvije marke.

Pokažeš im prezir. Veliš javno pred svima što i koliko radiš. Kažeš javno da se ne želiš nikome prodati, biti džabalebaroš.

Budi ponsan na svoj rad. Uvijek se predanost ideji progresa, negdje vrati.

 

Uglavnom, ljudima najviše smeta osobna sreća.  Kada vide da si ti sretan. Koliko to banalno zvučalo, ali odista je tako. 

Osobni uspjeh je najbolja osveta. Nisi ništa loše napravio, a kompleksaše boli.

 

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Pitam ovo jer je ovo fenomen koji je eskalirao u posljednjih 5 godina. Sve mi se čini da je za vrijeme rata bilo lakše s ljudima već danas. Tada, ukoliko ti neko nije moga pomoći sigurno ti nije odmogao. Danas, pojedinci na radnom mjestu, u cilju sticanja lične koristi (napredovanje, stimulacije...) rade takav spin da bi im zavidjeli i doktori komunikologije. O pričama na sjedeljkama sa šefovima uz janjetinu, sač, kotlić i pivo da ne govorim.

10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

@phoenix2003

 

Ako radiš sa ljudima cijeli niz godina, onda to čovjek može jako dobro zamijetiti iz prve ruke.

Međutim, to je petparački oblik svijesti koji voli tako to raditi, bilo da to radi prema višoj instanci ili je pak on na toj višoj instanci, pa uživa u povjerenju ovih što su ispod njega.

To je toksična okolina koja živi mentalitetom provincije. Provincija nije geografski pojam, nego stanje duha. Nema u njima baš nešto previše plemenito.

 

Prije je postojala solidarnost, a danas je srozana na nulu.

 

Bez obzira na to sve čovjek može živjeti svoj život sa punim potencijalom prema promjenama ka boljem.

Kada pišem ka boljem, mislim na vlastiti napredak. Nikakav kolektiv.

Fokus moram biti na onome što nas gura prema naprijed, a ne na negativi. 

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Bio sam u nekoj prijasnjoj temi napisao da je zastrasujuce dokle seze korupcija - konkretno na primjeru kako je zaposlenica Kulturnog Centra Travno (kvart u Zagrebu op.a.) skupa sa vozacima gradonacenika Bandica (koji zaradjuju milijune na kucicama tijekom Adventa op.a.) bez trunke griznje savijesti lagala na sudu kako bi prikrila izvlacenje novca preko putnih naloga te druge koruptivne radnje kojima se jacala i djelila moc oko Bandica - do te mjere da su svi ukluceni hladnokrvno lagali da su putovali na sprovod zene koja je jos ziva - tocnije na sprovod majke navedene zaposlenice Kulturnog Centra Travno.

 

Raspravljalo se gore o odgovornosti ministara, pa evo konkretno dva primjera gdje bi ministar trebao reagirati - ali nisu:

https://www.telegram.hr/politika-kriminal/upravo-je-podignuta-optuznica-protiv-gradonacelnika-pozege-zbog-jos-jedne-price-koju-je-otkrio-telegram/

 

Radi se o zupaniji u kojoj je zupan optuzen za obiteljsko nasilje, koji je eto izbacen iz HDZa ali je i dalje zupan, te o gradu u kojem je gradonacelnik clan HDZ-a, ali je jos uvijek clan HDZ-a. Gradonacelnik je skupa sa jos troje ljudi u lancu odgovornosti na nezakonit nacin izvukao milijun kuna iz EU fondova, preko istoimenog ministarstva.

 

Prvo da se nasmijem jadnosti zlocina - da je samo njih cetvero ukljuceno, isli su riskirati sve zbog zarade od 250 000 po glavi, sto je, barem gradonacleniku vjerojatno dvogodisnja placa. Pretpostavljam da je nadzor projekta isto dobro placen posao.

 

Drugo - kako je moguce da je zakazao svaki pojedinac u lancu - da se bas naslo 4 ljudi spremnih na tako jadnu kradju? Ili je to planirano jos od vrtica, da ce svi zavrsiti bas u pozicijama da mogu potpisati sto treba, ili dokazuje mnogo opasniju situaciju - da je tako lako, gotovo pjesnicki i bajkovito, korumpirati pojedinca u nasoj drzavi. Pazi, radi se o gradonacelniku, procelnici, direktoru firme koja izvodi projekt i sto je najdivnije inzinjeru koji je po zakonu nadzirao projekt.

I sad dolazimo i do veceg problema - Ministarstvo EU fondova, koje po EU zakonu odgovara i EU komisiji oko nepropisne dodjele novca ili nepropisnog trosenja nije primjetilo da se radi o prevari, niti se ministrica Zalac uopce oglasila oko ovoga, dapace osim na Telegramu o ovome nema spomena na drugim portalima. Divota. Ne znam ali ja sam poceo sumnjati da je sigurno i 75% ovog foruma korumpirano na neki nacin :D.

Ako imate vremena procitajte malo o Pozegi i HDZu u tamosnjoj vlasti, divne price, ponosna im majka bila.

To sto je zupan pijanac i mlati zenu, i to sto je predsjednik gradskog odbora reketario vjecnike i uzimao im naknade, i to sto je gradonacelnik vec osudjen 17 puta i sto je krao na EU fondovima nije bitno, bitno je da se HDZ klanja Gospi požeškoj rajskoj djevi kraljici hrvatai da djele moje katoličke hrvatskodemokrsćanske vrijednosti, glasat ću za njih do smrti!

 

 

Druga tema:

https://www.index.hr/vijesti/clanak/majka-filipa-zavadlava-prosle-godine-on-je-psihopat/2147998.aspx

 

Eto, slucaj iz Splita je ipak malo kompleksniji, tj. da je opet zakazala socijalna sluzba, no i nakon 15 slucaja u kojima je ocito da sustav socijalne skrbi ne funkcionira, ne spominje se ministrica u medijima - iako se  pojavio i problem sa starackim domovima.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Neuk kaže...

 
Otvorite temu na politici:  "Bosna & Hercegovina - all about (politika inclusive)" pa tamo nastavite raspravu.

Nije da se nema što diskutirati na temu socijalne i političke stvarnosti u Bosni i Hercegovini, ali ovako po različitim temama stvarno nije način. Em oftopičarite, em rasipate svoje postove na 100 tema...
Jedna tema i doviđenja.

Razbacuje se biserima, proziva i smišljeno odvodi temu u offtopic, pozvao sam ga da otvori poseban topic ali on to ne želi nego i dalje palamudi. Em što ne zna niti citirati kako treba, uređivati postove itd, pa mu postovi ispadnu šaroliki. Primijetio sam ga u par tema gdje mu se priča na kraju vrti oko iste stvari. 

bugovac222 kaže...
Pa sigurno to neće biti riješeno tako što će jedan narod birati predstavnike drugom. Kompromis je moguć na puno načina s kojima ne bi bilo potrebe da se itko pripaja. Hrvatski predstavnici su tu bili jako fleksibilni i spremni na kompromis već 20 godina. Ali nisu niti će naići na spremnost s druge strane to je već jasno rečeno od svih važnijih stranki na drugoj strani u Federaciji, tako da će se ova situacija i status quo nastaviti još barem 20 godina skupa s ekonomskim i svakim drugim propadanjem. Očekivati rješenje tako što će jedan narod davati ultimatum drugim narodima ili ovako ili nikako, nije baš realno.

Edit: nema potrebe za otvaranjem tema, završili smo. Ja za njega nemam nikakvo pitanje više niti tražim bilo kakav odgovor. Meni je sve jasno. Bilo bi poželjno da se i on prestane konačno nadovezivati na moje postove i nalaziti se prozvan i kada to nije (tako je i započela ova diskusija na ovoj temi). Najbolje nek me stavi na ignore i uživa.

Ja bih volio pročitati nekakvo egzaktno istraživanje, rezultate, brojeve i sl. tko je za koga glasao, imaš li  čisto da potkrijepiš svoje tvrdnje? 

Ima li to negdje crno na bijelo da je napisano, dokazano i u kojem omjeru? 

 

Nisam nikoga u 11 godina na forumu stavio na ignore, ako napišeš neki komentar očekuj repliku ili ispravku ako je netačan, lažan ili se ima što za dodati. Tako stvari funkcioniraju. Kod tebe što je na umu to je na drumu bez razmišljanja uz potpuni izostanak samokritičnog razmišljanja i nekog nivoa pristojnosti šta to znači za druge. 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
4 godine
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Kad je netko toliko glup da ne može naći rezultate izbora u BiH i dolazi ih tražiti da Bug forum, onda mu nema pomoći. Odbij od mene!
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
bugovac222 kaže...
Kad je netko toliko glup da ne može naći rezultate izbora u BiH i dolazi ih tražiti da Bug forum, onda mu nema pomoći. Odbij od mene!

 Ako netko na sto mjesta nešto tvrdi i optužuje onda treba da iznese i dokaze za svoje optužbe,  inače nisam ni očekivao bolji odgovor od tebe. Žestoki kompleksi... Rado - sa radikalnim nacionalistima treba kao sa teroristima, bez pregovora...

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.1.2020 13:04 (boxer).
11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
wyks kaže...

Prvo da se nasmijem jadnosti zlocina - da je samo njih cetvero ukljuceno, isli su riskirati sve zbog zarade od 250 000 po glavi, sto je, barem gradonacleniku vjerojatno dvogodisnja placa. Pretpostavljam da je nadzor projekta isto dobro placen posao.

zrno po zrno pogača, a nit je to prvi, nit zadnji slučaj istih ili drugih aktera na drugim pozicijama gdje se može krasti

 

to je uobičajen način rada 99% ljudi na kojekakvim pozicijama - plaća ide uredno, a uz plaću smatra se kako treba iskoristiti sve što ti pozicija pruža - ilegalno ili ne, jer ionako to svi tako rade, gorivo se toči na službenu karticu, troši se špeceraj na istu, ubere se koja tisuća kuna sa strane za sitne usluge kad netko nešto treba preko reda, svako toliko godina odradi se veći posao po parsto tisuća ili par milijuna novaca i to tako fercera svugdje, od male općinice u nekoj vukojebini, preko manjih i većih gradova, županija, do samog vrha u ministarstvima i sitnijih pozicija okolo tih ministarstava, kao i u javnim poduzećima, institicijama, agencijama i svim ostalim tumorskim nakupinama

 

također, sasvim neovisno od političke pripadnosti, velika većina njih državu/općinu/poduzeće smatra vlastitom samoposlugom i institucijom koja na prvom mjestu postoji radi njega, a nas ostale smatraju nebitnom i dosadnom stokom sitnog zuba

8 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

ljudino raspravljaš sa hinjskim provokatorom koji je vjerski fanatik,radikal i vjerovatno šovinista,uopće ti nije potrebno da se spuštaš toliko nisko kao taj lik.

 

Ako odrasla osoba vjeruje u postojanje ,,ružičastog jednoroga,,  svejedno kako se taj imaginarni lik nazivao  to je idiot !

waaagh ; #boycottTurkey
4 godine
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Da jasno. Potpuno se slažem s oba tvoja zadnja komentara. S tim je sve rečeno i o toj temi.
6 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
boxer kaže...

Ja bih volio pročitati nekakvo egzaktno istraživanje, rezultate, brojeve i sl. tko je za koga glasao, imaš li  čisto da potkrijepiš svoje tvrdnje? 

Ima li to negdje crno na bijelo da je napisano, dokazano i u kojem omjeru? 

 

 Ne znam što je u cijeloj vašoj raspravi nejasno.

Za muslimanskog predstavnika glasuju samo Muslimani a za hrvatskog i Muslimani i Hrvati.

 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/kako-su-bosnjaci-opet-izabrali-hrvatskog-predstavnika-u-predsjednistvu-bih/2029006.aspx

 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
10 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

 

 

Ovo o čemu se piše vezano za tematiku BiH. Naime, za sve hrvatske nevolje nisu krivi drugi, nego upravo veliki vođe hrvatskog naroda u bolje sutra. Veliki vođe htjeli su podijeliti BiH na dva dijela. Jedan Hrvatima, drugi Srbima.

To je ona priča o hrv-srb. škarama, a Bošnjacima što ostane.

 

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.1.2020 9:26 (PzKpfw).
12 godina
online
Što se događa s našim društvom?

A Bog Vas nedo, otvorite temu BiH pa se tamo prepucavajte.

 

Imamo dosta naših sranja za komentirat, jbte.

 

Evo jedna humorna od CSI Čudoređe :

 

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.1.2020 13:34 (DarthMarkus).
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Eto došla vijest da se ukidaju kvote za strane radnike, juhuuu . Laku noć hrvatska.

10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

@mac92

 

 

Nema Hrvatska problem sa nedostakom radnika, nego fali robova.

To je jedini problem. 

 

I neka živi ova Hrvatska još jako dugo, ali pametan ode raditi u inozemstvo.

 

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
11 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
PzKpfw kaže...

@mac92

 

 

Nema Hrvatska problem sa nedostakom radnika, nego fali robova.

To je jedini problem. 

 

I neka živi ova Hrvatska još jako dugo, ali pametan ode raditi u inozemstvo.

 

 

 Totalna laž.

 

Takvih se hrpa vraća nazad u domovinu. Jer ni stranci ne trpe ljenčine i neradnike.

 

U bivšoj firmi tražili smo mahnito šljakere, radno vrijeme fiksno, redovna plaća 5-6 tisuća, božićnica i uskrsnica. Nije bilo maltretiranja i sličnih stvari.

Otvori se natječaj, javi se par ljudi, od njih desetak jedan ili dva imaju želju raditi.

Krenu s poslom, nakon 2 tjedna izgovori, bolovanja, cendranja.

Imao sam loših gazdi, još gorih šefova, imao sam dobrih ... jbg život je šaren.

 

U RH je mentalitet naftaša i komunjara, roditelji rade, nemoraju i djeca ... primanja u kući pokrivaju sve neradnike. Srećom to vrijeme je prošlo, i svatko MORA raditi ako želi kvalitetan život.

 

Okružen sam s tim tipovima, traže posao i mole da ga ne nađu.

 

Imam 12 godina radnog staža, radio sam sve i svašta, nikad nisam imao plaću oko koje bi plakao, svaka je bila i više nego dovoljna za stvaranje novog života.

Startao sam iz iznimno loše obitelji, nisam išao na faks jer nismo imali ni za crnu kiflu, poslije srednje se zaposlio. Maknuo se od doma, trošio koliko sam imao, štedio koliko sam mogao. Nisam nikad kupio auto iz salona, izbjegavam i danas demone brze zarade i slične probleme koji vuku mlade ljude na dno i u dužničko ropstvo.

Danas imam svoj auto, svoj stan, dvoje djece, štednju na banci.

 

Puna mi kapa kukanja i plakanja, jer mahom dolazi od neradnika i antidržavnih elemenata.

Postotak ljudi koji su na neki način pogođeni nepravdom je iznimno malen. To je uglavnom kriv južnjački element prevarantskih privatnika koji niču ko gljive poslije kiše (tako brzo i propadaju, ali nažalost povuku sa sobom i pokoju sirotu dušu).

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Sad ću ići na sigurno ali istina je tu negdje na pola puta između zadnja dva posta...

 

iako je Jarvan točno rekao o mentalitetu "privatnih poduzetnika" u Rvata....

 

ali, meni je fenomenalno da postoji postotak ljudi koji su duboko uvjereni da im je prirodno pravo biti dio birokracije i mrčio, ne mrčio, joj što volim ovaj režim, plata ide a ja ležim...

 

a s time da nisu dobri birokrati, koji sve poslove odrade najbolje moguće u tom trenutku, nego proslijeđivači papira...

 

ali isto tako svi koji kukaju (ovisi o nivou kukanja,) nisu to anti-državni elementi, odmaknite se od toga, nema gutanja govana zato jer su do rvacka govna, pa šuti i gutaj...

 

problem je što se kuka ali se ne pokušava poboljšati sustav u kojem radiš, bar predloži, ne mora sve od prve naleći na loptu i odmah krenuti  po tvom...

taj mentalitet, nije po mom, pa ću cmizdriti, ali se neću maknuti, je ostavština dok su bili drekavci na sisi, pa su im roditelji udovoljavali - ne može uvijek biti po tvom, to je prva prava lekcija u odrastanju...

 

ja sam u svoje 23 g. radnog staža 6 puta dao otkaz (1 sam dobio ali mi nije žao, obzirom da su gazde firme uglavnom u reštu, zbog gajbanja opijata), i nisam uvijek išao na 25% veću plaću (moj generalni cilj pri mijenjaju posla) nego i zato jer sam na nekim pozicijam, unatoč boljoj plaći bio nezadovoljan svojim osobnim rastom, ali i utjecajem na moj život (čak i samački,  a ne obiteljski kao danas)...

 

a  ako mislite da se sam tak promijeniti poziciju, iznova graditi odnos s kolegama, nije baš lako...

 

ali - posla ima, samo najčešće ima izgovora za ne napraviti ga...

 

a naše društvo ima problem s pravosuđem (krivosuđe i krađosuđe - jedna od jako rijetkih pametnih Pernarovih izjava) - jer radi budale od svih poštenih građana (iako stara narodna veli - pošten i budala su brati), pa nas zapravo jebe ta naša "domoljubna" država...

 

jer država nisu pijane terevenke s mahanjem zastavama nakon pobjede na tekmi, nego je država okvir u kojem građani ostvaruju svoj život i boljitak, koju stoga treba braniti...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.1.2020 9:48 (Stric_Jura).
15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

.. zanimljivo (da stricjura ima post koji ne uključuje sexterapiju kao fix.. osim mrčenja i sporadičnosti..) :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.1.2020 12:10 (ihush).
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

eh ihuše, ja sve spominjem s mjerom, ukusom i kad se doliči...

 

bečka škola - smjer: balkanluk

Ju je je? Je ju je!
6 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
mac92 kaže...

Eto došla vijest da se ukidaju kvote za strane radnike, juhuuu . Laku noć hrvatska.

 Kakve sad to ima veze s bilo čim.

Najbogatije EU države godinama uvoze radnike i bogatiji su od nas deset puta.

Kakve to ima veze s propašću Hrvatske ili, ne znam stvarno što si mislio, ako si uopće mislio.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
PzKpfw kaže...

 

Ovo o čemu se piše vezano za tematiku BiH. Naime, za sve hrvatske nevolje nisu krivi drugi, nego upravo veliki vođe hrvatskog naroda u bolje sutra. Veliki vođe htjeli su podijeliti BiH na dva dijela. Jedan Hrvatima, drugi Srbima.

To je ona priča o hrv-srb. škarama, a Bošnjacima što ostane.

Pa vidiš da je našla krpa zakrpu, to ti dođe kao u onom vicu:

Imali warhammer i bugovac222 -  20 KM i otišli u bordel. Lupaju na vrata i otvori im grmalj, gleda ih i pita šta hoćete. Kaže warhammer imamo 20 maraka šta možemo dobiti za to. Odgovori im grmalj da za te pare mogu otići u onaj grm tamo i jedan ga drugom popušiti. 20 minuta kasnije lupaju oni opet na vrata, otvara grmalj, pita šta je sad. Kaže bugovac222 -  mi došli da platimo. 

 

Inače za tu temu - Izvod iz kolumne britkog Borisa Dežulović  Rado ide Srbin sa Hrvatom

 

Uopće, oružano bratstvo i jedinstvo Hrvata i Srba u Bosni i Hercegovini opće je mjesto sjećanja na devedesete, ali i stvarnosti dvijehiljaditih, ustrajno njegovano svih ovih domalo dvadeset i sedam godina, sve do danas, kad je najpredaniji i najglasniji agitator trećeg, hrvatskog entiteta u BiH upravo generalni direktor Republike Srpske Milorad Dodik. Zbog čega mu, najzad, već tradicionalno svakog 9. siječnja – na dan Svetog arhiđakona Stefana - na hodočašće za krsnu slavu Republike Srpske u Banju Luku stižu visoka hrvatska izaslanstva, na čelu sa samim generalnim direktorom Herceg-Bosne i predsjednikom bosanskohercegovačkog HDZ-a Draganom Čovićem.

Onda se prošlog tjedna, na Dan Republike Srpske, zajedno s Čovićem Miloradu Dodiku poklonio i hrvatski veleposlanik u Bosni i Hercegovini Ivan Del Vechio, i ispala je velika pizdarija.

Zbunjen sam čitao dramatične izvještaje o hitnim sastancima u Vladi, pozivima u Sarajevo i urgentnom povlačenju ambasadora Del Vechija u Zagreb. O čemu je riječ, jesam li nešto propustio? Što se u međuvremenu dogodilo, pa je prisustvo hrvatskog veleposlanika na svečanoj akademiji 9. januara odjednom diplomatski skandal?

Navodno, kako sam shvatio, sranje je ispalo što je Dodik ove godine za Dan Srpske posthumno odlikovao generala Slavka Lisicu, koji je zbog granatiranja Šibenika 1991. u Hrvatskoj osuđen za ratne zločine. Opet, malo mi je nategnuto to zvučalo: pa Dodik već godinama, sve uz štovateljske klimoglave HDZ-ova guvernera u BiH Dragana Čovića, dijeli ordene najgorim ratnim zločincima, odlikovao je on za Dan Srpske i Biljanu Plavšić i Momčila Krajišnika i Radovana Karadžića i samog Ratka Mladića, dijeli on odlikovanja šakom i šapkom: istim ordenom, redom Karađorđeve zvijezde prvog reda, prije deset godina odlikovao je i generala Momira Talića, pa je red valjda bio da ga konačno dobije i Talićev posavski suborac Slavko Lisica.

Nije, uostalom, general Lisica Karađorđevu medalju dobio zbog granatiranja Šibenika – boli Dodika kurac za Šibenik – već za zasluge u probijanju posavskog koridora, što su ga u Grazu dogovorili Boban i Karadžić, i što ga je u svojih četrdeset i osam susreta s Miloševićem blagoslovio onaj, kako se zove, onaj zbog kojega Posavljaci i danas pjevaju „Posavino, spaljena i pusta, prodala te iskrivljena usta!“.

Domalo dvadeset sedam godina kasnije, eto, iznenada – kao da se ništa u tih dvadeset sedam godina nije dogodilo, kao da nismo Mladiću na ruke plaćali savezništvo u ratu - ispao skandal zbog hrvatskog veleposlanika na dodjeli ordena jednom srpskom zločincu. Iako, devet puta da prevrnem, prikladniju osobu da mu se pokloni od hrvatskog veleposlanika ja našao ne bih.

 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.1.2020 14:14 (boxer).
4 godine
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Govance se ponekad prepozna, pa se ponovo pokušava lijepiti ali smrdi li smrdi. Bolje štapom sastrugati što dalje od sebe.
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.1.2020 14:25 (bugovac222).
11 godina
protjeran
offline
Što se događa s našim društvom?

Hrvate bi trebala BiH zanimati kao Italiju Tajland ... još jedna strana država s kojom smo slučajno susjedi.

Svoja su zemlja, sa svojim zakonima i stanovništvom, dvostruka državljanstva SVIMA UKINUTI, svatko kad se izjasni tko je i što je, svima će biti sve bolje i jasnije, čak i samoj državi BiH.

 

Ja se osobno zamaram sa BiH, RS, Slovenijom i sličnima manje nego vuk sa salatom.

 

Bili smo obuhvaćeni Yugoslaviom, kasnije ratom, dobili svatko svoju nezavisnost i granice, i sad svatko neka kroji svoju sudbinu kako zna i umije.

A ne da od MOJE plaće se grade crkve po bosni, ceste, bolnice, dok ja moram čekati godinu dana na magnetnu jer hrvatske bolnice su u deficitu SVEGA ... kako nebi i bile kad dijelimo pare stranoj zemlji ko da ih imamo viška.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice