Temperatura dali je prevelika?

poruka: 37
|
čitano: 4.543
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Temperatura dali je prevelika?

 

 

  evo zanima me dali je ovo preevelika temperatura na kompu ? ? ?

 

i zanima me zašto ova dva program prikazuju različito temperaturu Iznenađen

temp temp
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.7.2010 18:42 (crni pauk).
15 godina
odjavljen
offline
RE: Temperatura dali je prevelika?

Temp su ok, s obzorom na temp zraka (imaš klimu u sobi?)

 

A ovako je kod mene...

31c u sobi... 31c u sobi...
A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
14 godina
protjeran
offline
Temperatura dali je prevelika?

5k okretaja i 49 C

ja na 3k drzim 30

xDDD
14 godina
offline
RE: Temperatura dali je prevelika?

NE nemam klimu ni niiikakv način hlađenja, a soba mi je mala (baš jaako mala :P) tako da otvorim prozor da mi nije zagušljivo, imam 2 vennt nadam se da sam je dobro postavio evo vidite pa recite dal su dobro postavljeni

14 godina
neaktivan
offline
Temperatura dali je prevelika?
Ma dobro su postavljeni.............
The quieter you become, the more you are able to hear / where there is a shell , there is a way R.I.P...
15 godina
protjeran
offline
Temperatura dali je prevelika?

dali=Plač da li=Namigiva

CAPETAN PRICE
14 godina
offline
Temperatura dali je prevelika?

Jesu li ove temperature prevelike za kompjuter pri običnom radu?

Nikad nisam igrao nijedan cod multiplayer.
13 godina
neaktivan
offline
RE: Temperatura dali je prevelika?
CAPETAN PRICE kaže...

dali=Plač da li=Namigiva

da li je = Plač je li = Cool

15 godina
offline
RE: Temperatura dali je prevelika?
captain_soap_McTawish kaže...

Jesu li ove temperature prevelike za kompjuter pri običnom radu?

Apsolutno. Pod hitno otvori komp, očisti ga od prašine i promijeni termalnu pastu na procesoru jer temperature su ti previsoke pa makar i za ove vrućine.

14 godina
offline
Temperatura dali je prevelika?

Probati ću promijeniti pastu, ali kompjuter sam detaljno čistio jučer.

 

EDIT: Koliko bi optimalna temeratura procesora bila u ovim uvjetima? Što mi se može dogoditi ako temerature ostanu ovakve?

Nikad nisam igrao nijedan cod multiplayer.
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.7.2010 9:27 (captain_soap_McTawish).
15 godina
offline
RE: Temperatura dali je prevelika?

Optimalna temperatura za tvoj proc u idle-u bi se kretala oko 35 stupnjeva i ne bi smjela prelazit 40 stupnjeva bez obzira na vanjsku temperaturu i ove vrućine. Uglavno, detaljno očisti hladnjak i ventilator od procesora od sve prašine koja se tamo zavukla i zatim promijeni pastu. Ako ti procesor nastavi raditi na ovim temperaturama njegov životni vijek se drastično smanjuje, a može dovesti i do njegovog otkazivanja. Ako nakon promjene paste budeš i dalje imao takve temperature vjerojatno ti je ventilator na procesoru dao svoje i vrijeme je za njegovu zamjenu. Temperaturu provjeravaj s programima poput CoreTemp ili HWMonitor.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.7.2010 9:59 (herrklisch).
14 godina
offline
Temperatura dali je prevelika?

Nedavno sam čistio kompjuter i bio sam vadio hladnjak iznad procesora da bi ga mogao detaljno očistiti. Jesam li time mogao slučajno oštetiti termovodljivu pastu?

Nikad nisam igrao nijedan cod multiplayer.
16 godina
offline
RE: Temperatura dali je prevelika?
captain_soap_McTawish kaže...

Nedavno sam čistio kompjuter i bio sam vadio hladnjak iznad procesora da bi ga mogao detaljno očistiti. Jesam li time mogao slučajno oštetiti termovodljivu pastu?

BRAVO! Naravno da si je ostetio, zato ti i jesu tolike temp. Ako si vadio hladnjak morao si ponovo stavit pastu. 

Imas srece da ti se nije sprzio proc. Pod HITNO stavi pastu!Iznenađen

Muškarci od svojeg donjeg rublja i od žena žele isto: malo podrške i malo slobode.
14 godina
offline
Temperatura dali je prevelika?

Može li mi netko reći kolika je očekivana temparatura procesora pod punim opterećenjem?

Nikad nisam igrao nijedan cod multiplayer.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Temperatura dali je prevelika?

Do 65 pod punim opterećenjem je uredu, možda može i koji stupanj više

14 godina
offline
RE: Temperatura dali je prevelika?
mrog 33 kaže...

Do 65 pod punim opterećenjem je uredu, možda može i koji stupanj više

 Onda mislim da mi je hladnjak gotov budući da mi je pri normalnom radu oko 60 stupnjeva, a kad ga testiram sa prime95 je oko 83 stupnja. Sve je očišćeno i pasta je promjenjena.

Nikad nisam igrao nijedan cod multiplayer.
16 godina
offline
RE: Temperatura dali je prevelika?

Nadam se da si prije stavljanja nove paste staru pastu ocistio ili...?
S kojim programom gledas temperaturu?
Mislim da 60c nije previse za ove ljetne dane (ako ti je u sobi 32c), ja imam core2duo 6400@2.55 i temp. je oko50c u idle  Namigiva

Muškarci od svojeg donjeg rublja i od žena žele isto: malo podrške i malo slobode.
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.7.2010 14:15 (djigibao).
14 godina
offline
Temperatura dali je prevelika?

Jesam očistio sam staru pastu, gledam sa core temp.

Nikad nisam igrao nijedan cod multiplayer.
14 godina
neaktivan
offline
Temperatura dali je prevelika?

Dali je ovo prevelika temperatura, ako je šta bih to mogli biti. Ja sam mislio da je CPU cooler ili napajanje. U servisu mi nisu ništa promijenili i dalje se pregrijava i gasi nakon pola sata. Tokom rada u Pc-u proizlaze nekakvi čudni zvukovi, bojim se da ne bih nešto pregorilo

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.7.2010 17:01 (gamer4ever).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Temperatura dali je prevelika?

nakupilo ti se prasine u cooleru..otvori komp,i ocisti ga od prasine..i onda bi trebalo  biti ok..

14 godina
protjeran
offline
RE: Temperatura dali je prevelika?
gamer4ever kaže...

Dali je ovo prevelika temperatura, ako je šta bih to mogli biti. Ja sam mislio da je CPU cooler ili napajanje. U servisu mi nisu ništa promijenili i dalje se pregrijava i gasi nakon pola sata. Tokom rada u Pc-u proizlaze nekakvi čudni zvukovi, bojim se da ne bih nešto pregorilo

Dečko tebi bu sve pregorelo

Nvidia 4EVER
14 godina
neaktivan
offline
RE: Temperatura dali je prevelika?
robx kaže...

nakupilo ti se prasine u cooleru..otvori komp,i ocisti ga od prasine..i onda bi trebalo  biti ok..

Čistio sam prije 2 dana. I idioti iz servisa nisu dobro naredili ventilator okrenuli su ga na krivu stranu tako da hladan zrak izbacuje van iz kučišta a topli unosi. To sam naredio tijekom čišćenja, i stavio termalnu pastu.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Temperatura dali je prevelika?
Tinča kaže...

Dečko tebi bu sve pregorelo

nebi bum mu nista pregorilo,jer to ipak nisu tolko visoke temperature..a  i kada dodje do previsoke temperature komp sam se izgasi kako bi se zastitio..

gamer4ever kaže...
robx kaže...

nakupilo ti se prasine u cooleru..otvori komp,i ocisti ga od prasine..i onda bi trebalo  biti ok..

Čistio sam prije 2 dana. I idioti iz servisa nisu dobro naredili ventilator okrenuli su ga na krivu stranu tako da hladan zrak izbacuje van iz kučišta a topli unosi. To sam naredio tijekom čišćenja, i stavio termalnu pastu.

pa otvori sam komp,i okreni ventilator kako ide,to mozes sve odraditi za 5 min

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.7.2010 17:11 (robx).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Temperatura dali je prevelika?
robx kaže...
Tinča kaže...

Dečko tebi bu sve pregorelo

nebi bum mu nista pregorilo,jer to ipak nisu tolko visoke temperature..a  i kada dodje do previsoke temperature komp sam se izgasi kako bi se zastitio..

gamer4ever kaže...
robx kaže...

nakupilo ti se prasine u cooleru..otvori komp,i ocisti ga od prasine..i onda bi trebalo  biti ok..

Čistio sam prije 2 dana. I idioti iz servisa nisu dobro naredili ventilator okrenuli su ga na krivu stranu tako da hladan zrak izbacuje van iz kučišta a topli unosi. To sam naredio tijekom čišćenja, i stavio termalnu pastu.

pa otvori sam komp,i okreni ventilator kako ide,to mozes sve odraditi za 5 min

Okrenuo sam ventilator tokom čišćenja i stavio termalnu pastu. Kada rukama dirnem cooler sa strane vrel je mogu na njemu jaja peći isto tako je i grafička, napajanje i matična

14 godina
offline
Temperatura dali je prevelika?

Imam problem. Temparature su mi u povećanom opterećenju procesora 83-85c. Moram nekako smanjiti temparature bez da otvaram kompjuter jer mi to nažalost nije dopušteno jer ću ja to kao nešto pokvariti. Na moju inicijativu kompjuter je odnešen kod nekog servisera na mijenjanje paste. No ta budala nije očistila staru pastu. Istisnuo je iz tube malo poveću količinu paste i bez razmazivanja stavio hladnjak. Unatoč svim mojim upozorenjima! Napominjem da mi je kompjuter sigurno prašnjav i hladnjak je vjerovatno ugušen prašinom. Kao što sam već rekao moj kompjuter mi nije dopušteno otvarati! Moja se upozorenja zanemarivaju!

 

Sada recite mi nešto što bi pogodovalo da barem za koji stupanj smanjim temparature. Gdje da stavim kućište i sl?

 

Ako netko pomogne ili čak samo pogleda moju poruku hvala mu unaprijed!

 

Nikad nisam igrao nijedan cod multiplayer.
16 godina
offline
RE: Temperatura dali je prevelika?
captain_soap_McTawish kaže...

Imam problem. Temparature su mi u povećanom opterećenju procesora 83-85c. Moram nekako smanjiti temparature bez da otvaram kompjuter jer mi to nažalost nije dopušteno jer ću ja to kao nešto pokvariti. Na moju inicijativu kompjuter je odnešen kod nekog servisera na mijenjanje paste. No ta budala nije očistila staru pastu. Istisnuo je iz tube malo poveću količinu paste i bez razmazivanja stavio hladnjak. Unatoč svim mojim upozorenjima! Napominjem da mi je kompjuter sigurno prašnjav i hladnjak je vjerovatno ugušen prašinom. Kao što sam već rekao moj kompjuter mi nije dopušteno otvarati! Moja se upozorenja zanemarivaju!

 

Sada recite mi nešto što bi pogodovalo da barem za koji stupanj smanjim temparature. Gdje da stavim kućište i sl?

 

Ako netko pomogne ili čak samo pogleda moju poruku hvala mu unaprijed!

 

To su ti temp. u full load ili...?

Koji proc imas?

Muškarci od svojeg donjeg rublja i od žena žele isto: malo podrške i malo slobode.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Temperatura dali je prevelika?

A ko to tebi zabranjuje...starci?

Avatar!...Ready!!.......Clear a path!!................IN GAME: IWEK91
14 godina
offline
RE: Temperatura dali je prevelika?
captain_soap_McTawish kaže...

Imam problem. Temparature su mi u povećanom opterećenju procesora 83-85c. Moram nekako smanjiti temparature bez da otvaram kompjuter jer mi to nažalost nije dopušteno jer ću ja to kao nešto pokvariti. Na moju inicijativu kompjuter je odnešen kod nekog servisera na mijenjanje paste. No ta budala nije očistila staru pastu. Istisnuo je iz tube malo poveću količinu paste i bez razmazivanja stavio hladnjak. Unatoč svim mojim upozorenjima! Napominjem da mi je kompjuter sigurno prašnjav i hladnjak je vjerovatno ugušen prašinom. Kao što sam već rekao moj kompjuter mi nije dopušteno otvarati! Moja se upozorenja zanemarivaju!

 

Sada recite mi nešto što bi pogodovalo da barem za koji stupanj smanjim temparature. Gdje da stavim kućište i sl?

 

Ako netko pomogne ili čak samo pogleda moju poruku hvala mu unaprijed!

 

Ako ti je PC na stolu, stavi ga na pod...stavi ga do vanjskog zida, ako imaš kompresor, propuši malo kroz kučište (možda pomogne)...

Probaj undervoltat...ako imaš mogućnost..

/(([ ∂αмαgєнιgн ]))\ // Bilo bi zgodno... Ali nije potrebno.
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.9.2010 12:44 (DamageHigh).
14 godina
offline
RE: Temperatura dali je prevelika?
djigibao kaže.. 

To su ti temp. u full load ili...?

Koji proc imas?

  80% Load. Core2Duo E6300 1.86Ghz

Krešo91 kaže...

A ko to tebi zabranjuje...starci?

  Da!

DamageHigh kaže...

Ako ti je PC na stolu, stavi ga na pod...stavi ga do vanjskog zida, ako imaš kompresor, propuši malo kroz kučište (možda pomogne)...

Probaj undervoltat...ako imaš mogućnost..

  Već mi je na podu! Undervoltanje ne znam što je!

Nikad nisam igrao nijedan cod multiplayer.
16 godina
offline
RE: Temperatura dali je prevelika?
captain_soap_McTawish kaže...

Undervoltanje ne znam što je!

To mislim da ides u bios pa onda smanjis "struju/napon" za cpu Izlanuo se

Muškarci od svojeg donjeg rublja i od žena žele isto: malo podrške i malo slobode.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice