The Fourth Kind - Objašnjenja

poruka: 22
|
čitano: 13.413
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
The Fourth Kind - Objašnjenja

Objašnjenje: -Temu nisam stavio pod "Filmovi, TV serije, glazba" zbog toga što ja ne želim razgovarati o samom filmu nego o Susretu četvrte vrste (tj. o otmici) kao takvom.

 

Svi vi koji ste pogledali film "Susreti četvrte vrste" recite što mislite o tim stvarima. Ostavite komentar. Je li to istina? Mislite da su zbilja ono stvarni dokazi? Iskreno, ja sam se jako zamislio o svemu tome nakon što sam ga pogledao.

 

1. činjenica - Film je popraćen stvarnim dokazima

2. činjenica - Drevni sumerski narod zbilja je ucrtavao i uklesivao objekte na kamenjene koji izgledom liče na NLO-e i koje kakve izvanzemaljce.

                    Što će reći da su imali uvid na vanzemaljsko.

                     (Znanost nije sve i ne temelji se sve na njoj niti se njome može nešto dokazati. Postoji mnogo više od same znanosti, nešto što nadilazi samu znanost.)

 

Mi smo primitivna rasa pa ne vjerujemo onome što ne vidimo, i to zbog straha da ono što smo čuli ne bi bilo istina.

U Bibliji je zapisana jedna rečenica koja ide otprilike ovako: Ja ču vas primiti, jer kod moga Oca ima puno soba.

"Soba" - To je metafora za nešto.

Miky
14 godina
offline
The Fourth Kind - Objašnjenja

subota je..idi van.

film je napravljen da sam odlučiš što je istina.

get doooooown !!!!
14 godina
protjeran
offline
The Fourth Kind - Objašnjenja

Malo o samom filmu:

gledao sam  ga u kinu. Prije nego smo ušli u dvoranu prijatelji i ja smo se zafrkavali i umirali od smijeha, pa tako i tijekom samog filma; kako je bio prikazan u najmanjoj dvorani u cinestaru, do kraja filma cijela se dvorana trgala od smijeha. Zaključak je taj da ipak nisam doživio puno iskustvo filma.

Nadalje, smatram da su i "dokumentirani dokazi" samo igrani dijelovi, jer zašto bi tako vrijedan materijal tek sad isplivao na površinu, i to u igranom filmu. Istina, dvije-tri slijedeće noći sam malo teže spavao.

 

Općenito:

Postoji puno toga što čovjek ne razumije i nikad neće, a u to sigurno spadaju naprednija bića, bili to svemirci, Bog ili nešto slično...

Osobno, smatram da je vjerojatnije da su ti, nazovi "svemirci", zapravo porijeklom sa Zemlje, idući korak u evoluciji, naime, mnoge životinje nisu svjesne da naprednija bića uopće postoje, pa zašto bi i mi bili.

Inače se ne zamaram previše time, kako je to nešto što nisam sposoban razumjeti, ali imam svoje mišljenje o tome.

 

P.S. Kako sam počeo pisati ovu poruku, kroz prozor mi je na nekoliko sekundi zasjalo nemirno, crveno svijetlo. Dobar cim, još uvijek ne znam što je to bilo.

 

Nadam se da se ova tema neće pretvoriti u čisti troling, kao što to inače filozofske teme na ovom forumu postaju.

God is an American
16 godina
neaktivan
offline
RE: The Fourth Kind - Objašnjenja

Citat:

"subota je..idi van.

film je napravljen da sam odlučiš što je istina"

 

Ovu temu sam napravio za one koje zanima, a ne da ju ti pljuješ.

----------------------------------------------------------------------------------

Da ne bude off topic.

 

Ovo je veliko čudo Sina,

Koje se nije dogodilo zemlji

Od davnih dana;

Kojeg narod zemlje

Nije vidio, nije zapisao

Na glinenim pločicama, da bi se zauvijek sačuvalo:

Daje Sin,

Gospodar svih bogova i božica,

Koji boravi na nebu,

Sišao sa nebesa.

(Tekst sa glinene pločice starih Sumerana)

Miky
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.7.2010 23:30 (Miky).
15 godina
protjeran
offline
The Fourth Kind - Objašnjenja

Sama činjenica da su se ona ubojstva STVARNO dogodila i da ljudi su stvarno nestali, i da je glavni lik cijele prič stvarno prolupao na kraju i ostao bez djeteta za koje je osuđena da ga je ubila (iako je nejasno kako je stigla ubiti u par minuta i učiniti da tijelo i dokazi nestanu). Ima tu nekaj, a sad KAJ JE TO NEKAJ je druga priča.

www.ddoxy.blogspot.com
14 godina
protjeran
offline
RE: The Fourth Kind - Objašnjenja
Ma, dobro kaže čovjek; treba se baviti malim stvarima, one puno znače. Na koncu, o vanzemaljcima se raspravlja desetljećima, a nitko niš ne zna.
God is an American
16 godina
neaktivan
offline
The Fourth Kind - Objašnjenja

Zašto bi cijeli svemir bio prazan i da smo jedini mi u njemu? To baš nema smisla.

Miky
15 godina
protjeran
offline
The Fourth Kind - Objašnjenja

Vodiš temu u suprotnom smjeru od onoga kaj si stavio u naslov.

 

Imaš već nekoliko tema o vanzemaljcima, životu van našeg svijeta, Sunčevog sustava i slično. Čak i interdimenzionalnim glupostima. Bolje onda lock teme ak misliš ovak nastavit.

 

Il o filmu ili nikaj. The Fourth Kind nema veze s prazninom u svemiru, to je samo jedna "istinita" priča u nizu koju iz očitih razloga neki žele zataškati.

www.ddoxy.blogspot.com
16 godina
neaktivan
offline
RE: The Fourth Kind - Objašnjenja
doxy kaže...

Vodiš temu u suprotnom smjeru od onoga kaj si stavio u naslov.

 

Imaš već nekoliko tema o vanzemaljcima, životu van našeg svijeta, Sunčevog sustava i slično. Čak i interdimenzionalnim glupostima. Bolje onda lock teme ak misliš ovak nastavit.

 

Il o filmu ili nikaj. The Fourth Kind nema veze s prazninom u svemiru, to je samo jedna "istinita" priča u nizu koju iz očitih razloga neki žele zataškati.

Imaš pravo, malo sam sišo s teme.

 

Susret četvrte vrste tj. otmica - kako, zašto?

Miky
15 godina
protjeran
offline
The Fourth Kind - Objašnjenja

Kako?

Rukama "Enkia".

 

Zašto?

Samo iz njima poznatog razloga. Očito ih zanima kako napreduje davno posijano sjeme. Vrijeme je za žetvu.

www.ddoxy.blogspot.com
15 godina
neaktivan
offline
RE: The Fourth Kind - Objašnjenja
Miky kaže...

Susret četvrte vrste tj. otmica - kako, zašto?

zašto ne, mogu će je - a kako, mislim da smo mi premaleni faktori da bi to mogli znati. sigurno je da nismo sami u svemiru. ali najbliže saviježđe, alpha centauri, je udaljeno stotinama milijuna svjetlsnih godina i kada bi netko od tamo došao da nas otme, moralo bi mu se jaki isplatiti.

 

edit: nisam gledao film, nisam se mogao prisiliti.

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.7.2010 23:54 (robisierra92).
16 godina
neaktivan
offline
RE: The Fourth Kind - Objašnjenja
Miky kaže...

 

2. činjenica - Drevni sumerski narod zbilja je ucrtavao i uklesivao objekte na kamenjene koji izgledom liče na NLO-e i koje kakve izvanzemaljce.

 

  A ti si vidio NLO-e pa znaš kako izgledaju ili?

Kažu da imamo dva uha i samo jedna usta, kako bi pričali samo pola onoga što čujemo....
15 godina
offline
RE: The Fourth Kind - Objašnjenja
FlyBoy kaže...

  A ti si vidio NLO-e pa znaš kako izgledaju ili?

Meni vulkanac sletio neki dan u dvorište, drpio sam mu brod pa se malo vozim...

 

Mene je onaj film potresao malo. Molim samo da mi kažete jel ono stvarna snimka što je lik snimao iz auta (kuća i kako nešto proleti iznad nje) ili nije?

 

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | FAN of Neon Genesis Evangelion & Star Trek | Downloading High Definiton Video
13 godina
neaktivan
offline
The Fourth Kind - Objašnjenja

Ja imam jednog malog Romulanca u podrumu.

 

On Topic

 

Ta scena o kojoj govoriš, sa brodom koji leti iznad kuće mi izgleda malo fake. I ona scena kada je njen prijatelj psiholog hipnotizira i onda "netko" govori iz nje mi isto izgleda fake.

 

Ako se u nama krije skriveni talenat, onda se jako dobro sakrio
15 godina
neaktivan
offline
RE: The Fourth Kind - Objašnjenja

@MIky : Zašto bi cijeli svemir bio prazan i da smo jedini mi u njemu? To baš nema smisla.



Definitivno potpisujem....

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.7.2010 0:20 (BodySnathcer).
15 godina
neaktivan
offline
The Fourth Kind - Objašnjenja

1. Cijeli film je po meni fake, komercijalistički način za krađu od naivnog naroda.

2. Vanzemaljci sigurno postoje.

3. Ako vanzemaljci imaju tehnologiju da dođu na Zamlju brzinom blizu brzine svjetlosti sigurno imaju i način da ostanu neprimječeni. "Čovjek vidi što želi vidjeti."

 

Za svaki slučaj ću reći da je ovo osobno mišljenje i da mi nije cilj izazvati flame war ;)

I am awesome.
14 godina
neaktivan
offline
The Fourth Kind - Objašnjenja

U filmu nije ništa istinito osim toga da su jedno vrijeme nestajali ljudi na Aljasci tijekom par desetljeća.

 

FBI je došao to istraživati i otkrio da je u većini slučajeva uzrok za nestanak alkohol i vrlo niske temperature.

 

Film te pokušava uvjeriti da je to sve stvarno, prvo na početku Mila dolazi i reče da ona glumi Abigal Tylor i da možemo odlučiti što je istina itd., onda kada dođe ta "prava" Tylor na snimci koja izgleda kao da je vidjela vojsku duhova i malo se zamisliš. Ali sve te snike su isto snimljene kao film tj. ništa od toga nije stvarno.

16 godina
neaktivan
offline
RE: The Fourth Kind - Objašnjenja
robisierra92 kaže...
Miky kaže...

Susret četvrte vrste tj. otmica - kako, zašto?

zašto ne, mogu će je - a kako, mislim da smo mi premaleni faktori da bi to mogli znati. sigurno je da nismo sami u svemiru. ali najbliže saviježđe, alpha centauri, je udaljeno stotinama milijuna svjetlsnih godina i kada bi netko od tamo došao da nas otme, moralo bi mu se jaki isplatiti.

 

edit: nisam gledao film, nisam se mogao prisiliti.

 

Recimo da je Alpha Centauri udaljen 20 milijuna svjetlosnih godina. To znači da svjetlo svojom brzinom do tamo putuje 20 milijuna godina, a svijetlo se treba i vratiti tako da ti dok vidiš neku zvijezdu, svijetlost se vraća sljedećih 20 milijuna godina (ako je toliko udaljena), a u tih 20 milijuna godina vraćanja svijetlosti, zvijezde više nema, mi ju vidimo ali ona više nije tamo.

To ti je kao vatromet. Prvo vidiš sliku eksplozije, a tek onda čuješ zvuk.

 

 

FlyBoy kaže...
Miky kaže...

 

2. činjenica - Drevni sumerski narod zbilja je ucrtavao i uklesivao objekte na kamenjene koji izgledom liče na NLO-e i koje kakve izvanzemaljce.

 

  A ti si vidio NLO-e pa znaš kako izgledaju ili?

 

Ne nisam ih vidio, ali su na tim pločama uklesani objekti koje mi danas opisujemo kao NLO. Shvaćaš li sad? Uklesane su stvari koje izgledaju jako apstraktno za njihovo doba.

Miky
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.7.2010 12:17 (Miky).
15 godina
neaktivan
offline
RE: The Fourth Kind - Objašnjenja
Miky kaže...

 

Recimo da je Alpha Centauri udaljen 20 milijuna svjetlosnih godina. To znači da svjetlo svojom brzinom do tamo putuje 20 milijuna godina, a svijetlo se treba i vratiti tako da ti dok vidiš neku zvijezdu, svijetlost se vraća sljedećih 20 milijuna godina (ako je toliko udaljena), a u tih 20 milijuna godina vraćanja svijetlosti, zvijezde više nema, mi ju vidimo ali ona više nije tamo.

To ti je kao vatromet. Prvo vidiš sliku eksplozije, a tek onda čuješ zvuk.

 

 

e, to ti i govorim, zamisli da neki vanzemaljci dolaze iz nama najbliže galaksije, alpha centauri, i da moraju toliko putovati da bi oteli nekoliki ljudi..ne znam koliko im je to "isplativo". jedino ako se ne skrivaju negdje u našoj galakisiji ili među nama.

 

zbog toga su mi te priče o otmicama neuvjerljive - sad će neka civilizacija putovati toliko dugo, da otme nekog amera na aljasci..i zašto se ti ljudi svega toga prisjećaju..

 

moramo također biti svjesni da ima puno psihijatrijskih slučajeva u svijetu koji za svoje probleme ili neuspjehe, uz sve ostalo, krive i "otmice vanemaljaca". ja iskreno ne vjeruem u nikakve otmice. jer, tu svoje prste ima i filmska industrija i mediji, zbog čega si neki ljudi mogu svašta "umisliti", odnosno mediji i tv im podsvjesno sugestiraju da se takve stvari događaja i mogu dogoditi. kažem, to po meni vrijedi za labilne osobe, ne za svakog čovjeka.

16 godina
neaktivan
offline
RE: The Fourth Kind - Objašnjenja
robisierra92 kaže...
Miky kaže...

 

Recimo da je Alpha Centauri udaljen 20 milijuna svjetlosnih godina. To znači da svjetlo svojom brzinom do tamo putuje 20 milijuna godina, a svijetlo se treba i vratiti tako da ti dok vidiš neku zvijezdu, svijetlost se vraća sljedećih 20 milijuna godina (ako je toliko udaljena), a u tih 20 milijuna godina vraćanja svijetlosti, zvijezde više nema, mi ju vidimo ali ona više nije tamo.

To ti je kao vatromet. Prvo vidiš sliku eksplozije, a tek onda čuješ zvuk.

 

 

e, to ti i govorim, zamisli da neki vanzemaljci dolaze iz nama najbliže galaksije, alpha centauri, i da moraju toliko putovati da bi oteli nekoliki ljudi..ne znam koliko im je to "isplativo". jedino ako se ne skrivaju negdje u našoj galakisiji ili među nama.

 

zbog toga su mi te priče o otmicama neuvjerljive - sad će neka civilizacija putovati toliko dugo, da otme nekog amera na aljasci..i zašto se ti ljudi svega toga prisjećaju..

 

moramo također biti svjesni da ima puno psihijatrijskih slučajeva u svijetu koji za svoje probleme ili neuspjehe, uz sve ostalo, krive i "otmice vanemaljaca". ja iskreno ne vjeruem u nikakve otmice. jer, tu svoje prste ima i filmska industrija i mediji, zbog čega si neki ljudi mogu svašta "umisliti", odnosno mediji i tv im podsvjesno sugestiraju da se takve stvari događaja i mogu dogoditi. kažem, to po meni vrijedi za labilne osobe, ne za svakog čovjeka.

 

 

Ali takozvani "alieni" ili "svemirci", "vanzemaljci", ne koriste naftni pogon nego se njiovi brodovi (navodno), što i vjerujem, kreću pomoću magnetskih polja. Pomaknu se sa mjesta na mjesto  u djeliću sekunde. Tako da je u tom slučaju moguće da puno brže pređu takav veliki put.

Tko zna dali za njih uopće djeluje sila teža.

Miky
15 godina
neaktivan
offline
RE: The Fourth Kind - Objašnjenja

siguran sam da ne voze na "plavi dizel"..sve  usvemu, puno je tu upitnika, i možemo samo nagađati i pretpostavljati "što i kako".

 

tu se onda opet postavlja mogućnost raznih crvotočina, i slično i opet se priča širi a teško je izvući bilo kakv smislien zaključak.

 

s obzirom da te zanima ta tematika pogledaj si dokumentarce aincent aliens .

14 godina
neaktivan
offline
RE: The Fourth Kind - Objašnjenja
samo da vam kažem, ti 'dokumentarni dijelovi' iz filma su lažni, i to je dokazano.

ona 'prava' Abigail Tyler je zapravo glumica Charlotte Milchard. provjerite.

offtopic: ženska stvarno spooky izgleda :O
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice