Ucenje njemačkog online

poruka: 23
|
čitano: 37.401
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Učenje Njemačkog online, gdje, kako ?

.

Darko
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.8.2022 16:50 (DarkoKwon).
15 godina
offline
Ucenje Njemackog online
13 godina
neaktivan
offline
Ucenje Njemackog online

Trebaš se registrirati i to je to:

https://www.duolingo.com/

ಠ_ಠ Rolling on the floor laughing until someone jump on me a makes me stop rolling on the floor laughing but then I do it again cuz it's awesome
12 godina
offline
Re: Ucenje Njemackog online

.

Darko
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.8.2022 16:51 (DarkoKwon).
16 godina
offline
Ucenje Njemackog online

Prije nekih 2 mjeseca sam trazio isto sto i ti i najkvalitetnije od svega dostupnog na internetu mi se pokazalo ovo.

 

Ima nekig felera, al nista strasno, pogledaj...

(besplatno je, sam treba napravit registraciju)

Truth in engineering.
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.10.2014 22:39 (Batista).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ucenje Njemackog online
DarkoKwon kaže...
ROFLOLMAO kaže...

Trebaš se registrirati i to je to:

https://www.duolingo.com/

Duolingo nije loša aplikacija za ljude koji uče jezik iz zabave i žele znati osnovne fraze, ja želim naučiti perfektno Njemački, tako da mi treba nešto detaljnije, Duolingo sam koristio i nije za mene, ne želim pričati kroz fraze i ne znati šta znači i kako sam dobio tu frazu. No hvala na prijedlogu

Za to trebaš razgovarati s ljudima, čitati knjige, gledati njemački TV program...

ಠ_ಠ Rolling on the floor laughing until someone jump on me a makes me stop rolling on the floor laughing but then I do it again cuz it's awesome
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ucenje Njemackog online
DarkoKwon kaže...

Duolingo nije loša aplikacija za ljude koji uče jezik iz zabave i žele znati osnovne fraze, ja želim naučiti perfektno Njemački, tako da mi treba nešto detaljnije, Duolingo sam koristio i nije za mene, ne želim pričati kroz fraze i ne znati šta znači i kako sam dobio tu frazu. No hvala na prijedlogu

Duolingo nije za fraze, nego je za osnove. Po malo naprednijem principu od onog na koji mala djeca uče pričati. Ideja koja stoji iza toga je da nativni govornici nekog jezika nisu isti naučili bjesomučnim štrebanjem vokabulara i suhoparnih pravila, nego su jezik upili "organski" polaganim izlaganjem sve većem vokabularu i slušanjem drugih govornika.

 

Za ovo što ti želiš trebaš prvo naučiti osnove jezika, a potom steći i nekakvu službenu (visoku) naobrazbu iz tog jezika. Isto bi morao i za vlastiti jezik koji već "znaš", jer nitko od nas ne priča, i svakako nije od malih nogu učio standardni jezik sa svim mogućim pravilima, nego ono što prolazi u dnevnoj komunikaciji.

A C program is like a fast dance on a newly waxed dance floor by people carrying razors.
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.10.2014 23:30 (rustweaver).
12 godina
offline
Re: Ucenje Njemackog online
rustweaver kaže...
DarkoKwon kaže...

Duolingo nije loša aplikacija za ljude koji uče jezik iz zabave i žele znati osnovne fraze, ja želim naučiti perfektno Njemački, tako da mi treba nešto detaljnije, Duolingo sam koristio i nije za mene, ne želim pričati kroz fraze i ne znati šta znači i kako sam dobio tu frazu. No hvala na prijedlogu

Duolingo nije za fraze, nego je za osnove. Po malo naprednijem principu od onog na koji mala djeca uče pričati. Ideja koja stoji iza toga je da nativni govornici nekog jezika nisu isti naučili bjesomučnim štrebanjem vokabulara i suhoparnih pravila, nego su jezik upili "organski" polaganim izlaganjem sve većem vokabularu i slušanjem drugih govornika.

 

Za ovo što ti želiš trebaš prvo naučiti osnove jezika, a potom steći i nekakvu službenu (visoku) naobrazbu iz tog jezika. Isto bi morao i za vlastiti jezik koji već "znaš", jer nitko od nas ne priča, i svakako nije od malih nogu učio standardni jezik sa svim mogućim pravilima, nego ono što prolazi u dnevnoj komunikaciji.

Koristio sam Duolingo, program nije loš, međutim tamo mi nigdje nije objasnilo kako da mijenjam glagole po licima, kako da koristim član, određeni, neodređeni, imenice, deklinacije itd. Imam potrebu za nečim boljim, ali eto prihvatiću tvoj prijedlog i daću ponovo pokušaj Duolingo.

Darko
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ucenje Njemackog online
DarkoKwon kaže...

Imam potrebu za nečim boljim, ali eto prihvatiću tvoj prijedlog i daću ponovo pokušaj Duolingo.

Nije to nužno bio prijedlog, samo sam ti objasnio što duolingo zapravo jest i kakvu vrstu učenja od njega trebaš očekivati. Nisu ni tebe starci drilali sa deklinacijama dok si bio par godina star, ne? Uostalom, dam se kladiti da za padeže nisi ni čuo do osnovne škole, a ipak si poprilično dobro mogao komunicirati.

 

Ne znam koliko daleko duolingo ide, počinje jako bazično (ja sam malo pikao španjolski), ali ne znam koji mu je krajnji domet. Idealno bi bilo da ga koristiš kako bi probio led, a potom se sam izložiš što većoj količini jezika koji učiš (na tvom mjestu gledao bih njemačke TV programe k'o blesav, za početak možda s titlovima a kasnije i bez njih). Vokabular najlakše upijaš dok ga slušaš u praksi. Kasnije... što ja znam, ubaciti se među neke švabe kako bi vježbao izgovor? Neki gaming klan/guild gdje se priča njemački, to ti je relativno pristupačno i jeftino.

 

Ukratko što želim reći je da se ne ograničavaš na par izvora, nego da sam sebe bombardiraš s tim jezikom odasvuda. Praktički da ti na dnevnoj bazi postane normalno slušati nekoga kako melje na njemačkom, ili čitati nešto na njemačkom.

A C program is like a fast dance on a newly waxed dance floor by people carrying razors.
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.10.2014 0:04 (rustweaver).
12 godina
offline
Re: Ucenje Njemackog online

.

Darko
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.8.2022 16:51 (DarkoKwon).
14 godina
neaktivan
offline
Ucenje Njemackog online

RosettaStone  imaš sve jezike koji imaju smisla: izgovor, gramatika i td.

http://www.youtube.com/glodalica
11 godina
offline
Ucenje Njemackog online

....

11 godina
neaktivan
offline
Ucenje Njemackog online

Preporučam ovo. 

https://www.youtube.com/channel/UCzIy5ygSPI2WkMEXkt7uBsQ

 

 

prošao 3 sezone lekcija, otišao u njemačku, fino se sporazumijevao s ljudima. No ne savršeno kao što ti želiš.

12 godina
offline
Re: Ucenje Njemackog online
Neznalica121212 kaže...

Preporučam ovo. 

https://www.youtube.com/channel/UCzIy5ygSPI2WkMEXkt7uBsQ

 

 

prošao 3 sezone lekcija, otišao u njemačku, fino se sporazumijevao s ljudima. No ne savršeno kao što ti želiš.

Ovakvo nesto mi je bas trebalo, morat cu pogledati, hvala

Darko
11 godina
neaktivan
offline
Ucenje Njemackog online

Rosetta Stone tečaj njemačkog jezika.

 

Assimil tečaj njemačkog jezika.

12 godina
offline
Re: Ucenje Njemackog online

.

Darko
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.8.2022 16:51 (DarkoKwon).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ucenje Njemackog online
DarkoKwon kaže...

Rosseta Stone ne bih preporucio nikome, jednostavno mi se ne svidja program, imam ga i koristio sam ga, jednostavno to nije to.

Mozes li mi reci vise o Assimil ?

To je stari program, (ne računarski program nego program) u kojem koristiš audio zapis (sa moba) i čitaš knjigu i tako vježbaš i učiš.

 

Sve te ove stvari uče osnovama. Problem je što je sva dobra muzika na njemačkom malo starija (Wanger, Mozart, LvB, Bach, Mahler i sl.), njemački filmovi i serije ne postoje i slično.

 

Nemoguće je imati priliv njemačkog jezika osim u jednoj stvari -njemačkoj književnosti. 

8 godina
neaktivan
offline
Ucenje njemačkog online

Preporučam https://www.facebook.com/njemackionline/

 

Nećete naravno naučiti jezik ali možete pasivno pratiti jako puno stvari dnevno. Riječi, fraze, kulturu itd.

 

 

11 godina
neaktivan
offline
Ucenje njemačkog online

Pozdrav,

 

možda ti ovo pomogne: http://all4you.hr/video-edukacija/. To je nova stranica i tu se objašnjava gramatika i kako učiti njemački od samih početaka. Svako malo izlaze novi materijali.

12 godina
neaktivan
offline
Ucenje njemačkog online

Zasto da ucite njemacki jezik , sta ce vam ?

9 godina
offline
Re: Ucenje njemačkog online
xFx889 kaže...

Zasto da ucite njemacki jezik , sta ce vam ?

 Ti to ozbiljno???

Battlenet - TheProdigy#2234
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ucenje njemačkog online
Zemljanin kaže...
xFx889 kaže...

Zasto da ucite njemacki jezik , sta ce vam ?

 Ti to ozbiljno???

 Pa sta ce mu, zivi u Hrv

14 godina
offline
Ucenje njemačkog online

Zna li netko kakve dobre audio snimke za učenje njemačkog?

Naime, mnogo vremena provodim u autu, pa bi htio iskoristiti to vrijeme.

Ne samo da mi priča njemački , a ja ništa ne razumijem, već one neke kombinacije hrvatsko-njemački ili englesko-njemački. 

 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice