Uvođenje vojnog roka 2019

poruka: 33
|
čitano: 13.510
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Uvođenje vojnog roka 2019

Ovu temu koristim za raspravu i za sva vezana pitanja oko vojnog roka koji bi trebao nastupiti na snagu od 2019. godine.

 

Mene osobno zanima koga bi se to ticalo? Da li svi oni koji nisu služili vojni rok ili mlađe generacije 18/19 god?

 

 

7 godina
protjeran
offline
Re: Uvođenje vojnog roka 2019

Svi koji dobiju poziv za vojsku ce vjerovatno morati odsluziti na ovaj ili onaj nacin.

 

Ne vjerujem da ce starije od 20 zvati za to. Kao ni trajno zaposlene (ako takvih ima).

13 godina
neaktivan
offline
Re: Uvođenje vojnog roka 2019
Moze neki link o tom sluzenju 2019? Nisam nigdje vidio da se prica o tome
7 godina
protjeran
offline
Re: Uvođenje vojnog roka 2019
30 dana? To je izlet a ne vojni rok.

Godinu dana je vojni rok. Kad slijedeci put dodjes doma, ne prepoznaju te, ne prepoznajes ih.
13 godina
offline
Re: Uvođenje vojnog roka 2019
Pokupiš kofere i boli te racku

Debilana od države
You have to be odd to be number one
13 godina
neaktivan
offline
Re: Uvođenje vojnog roka 2019
Vijest stara skoro pola godine. Ako se ne varam sabor nije izglasao to. Sto znaci da za sada nista od toga.

Eto, moze lock
14 godina
offline
Uvođenje vojnog roka 2019

Evo šta meni nije jasno, ja kao osoba koja je uredno odgulila vojni rok 2001 godine u Puli i Rijeci, danas dobijem u pošti poziv od Uprave i Sektora za razvoj i upravljanje ljudskim potencijalima (ljepše zvuči nego topovsko meso ili resurs) da dodjem u Područni odsjek za poslove obrane sa ispunjenim takozvanim* Upitnik za ažuriranje podataka vojne evidencije *

 

Evo i slika dole. 

 

Moje prvo pitanje je WTF, za mlađariju koja dobije neke pozive da se obavi procedura shvaćam, ali šta imaju slati nama koji smo vec to odavno riješili, da kao ažuriramo podatke, zar ne bi trebali oni imati bilo kakvu rudimentarnu evidenciju tko je i kada sluzio vojsku, i sve ostale statuse i informacije koje traže da se upišu na taj upitnik.

 

Vi koji ste odslužili vojni rok, jeste dobivali ovo čudo , kakva su vaša iskustva sa ovim?

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Uvođenje vojnog roka 2019

Ja sam dobio poziv za vojnu evidenciju prije nekih 8 godina u 3. razredu srednje i poslije više ništa

9 godina
neaktivan
offline
Re: Uvođenje vojnog roka 2019

Ja ga nisam odslužio, ali vjerojatno rade općenito ažuriranje baze podataka. Vjerojatno se provjeravaju informacije svih koji su zdravstveno sposobni.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Uvođenje vojnog roka 2019
Colossus7 kaže...

Evo šta meni nije jasno, ja kao osoba koja je uredno odgulila vojni rok 2001 godine u Puli i Rijeci, danas dobijem u pošti poziv od Uprave i Sektora za razvoj i upravljanje ljudskim potencijalima (ljepše zvuči nego topovsko meso ili resurs) da dodjem u Područni odsjek za poslove obrane sa ispunjenim takozvanim* Upitnik za ažuriranje podataka vojne evidencije *

 

Evo i slika dole. 

 

Moje prvo pitanje je WTF, za mlađariju koja dobije neke pozive da se obavi procedura shvaćam, ali šta imaju slati nama koji smo vec to odavno riješili, da kao ažuriramo podatke, zar ne bi trebali oni imati bilo kakvu rudimentarnu evidenciju tko je i kada sluzio vojsku, i sve ostale statuse i informacije koje traže da se upišu na taj upitnik.

 

Vi koji ste odslužili vojni rok, jeste dobivali ovo čudo , kakva su vaša iskustva sa ovim?

 

 

 

Pa što ti nije jasno u riječi ažuriranje? Nisi obavezan ispuniti taj upitnik....

10 godina
offline
Re: Uvođenje vojnog roka 2019

@Colossus7

 

Nikome ništa ne javljaj. Ostani doma, te nastavi živjeti svoj život kao i do sada. Ista stvar za sve druge stvari vezano za vojsku, ako budu zvali.

 

Možda, bi i oni trebali imati podatke, al' oni su nesposobni do bola, te ne čuvaju nikakve podatke, nego rad "regrutaciju", kao u 19. stoljeću.

 

Nisam ništa dobivao, jer ni nisam služio vojsku...Studirao sam, odnoso borio se za sebe.

Veli, ostani doma, ignoriraj vojsku.

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.TMATIJA1.Leaving or dead, always ahead...
13 godina
neaktivan
offline
Uvođenje vojnog roka 2019

Šta je zagustilo u svijetu pa sad uvode vojni rok da Kolindina guzica bude koliko-toliko sigurna?
Da ne bi.

 

Nema posla, nema budućnosti, ali bitno da se vojni rok uvodi. 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
13 godina
neaktivan
offline
Re: Uvođenje vojnog roka 2019
Kolinda je sigurna, bez obzira na vojsku. Ako zagusti (posto kazes da je u svijetu zagustilo) hoce tvoja guzica biti sigurna?


Btw.nedavno je bilo u novinama da nista od uvodenja vojnog roka
13 godina
neaktivan
offline
Re: Uvođenje vojnog roka 2019

Moja je sigurna jer me nikakva sila neće na bojište potjerati.

Nemam namjeru podržati retarde sa puškama i one koji naređuju ubijanje.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
15 godina
neaktivan
offline
Re: Uvođenje vojnog roka 2019

Odustali su od uvođenja vojnog roka ali rade na "temeljnom vojnom osposobljavanju" 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Uvođenje vojnog roka 2019
chutac kaže...

Moja je sigurna jer me nikakva sila neće na bojište potjerati.

Nemam namjeru podržati retarde sa puškama i one koji naređuju ubijanje.

 

Nece tebe nitko nikud terat, doci ce "bojiste" k tebi. (Ne daj Boze, naravno)

 

 

A gdje je to najavljeno temeljno vojno osposobljavanje? Ocito mi je nesto promaknulo

13 godina
neaktivan
offline
Re: Uvođenje vojnog roka 2019

Ne ako ja odem nekamo :)

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
15 godina
neaktivan
offline
Re: Uvođenje vojnog roka 2019

Bulj je već dva puta pitao Krstičevića u saboru šta je sa vojnim rokom, njega neće uvesti ali rade na planu temeljnog vojnog osposobljavanja. Još se ne zna se kad bi to točno krenulo i koga bi se to sve ticalo.

 

Izvor

http://www.poslovni.hr/hrvatska/umjesto-vojnog-roka-uvodi-se-temeljno-vojno-osposobljavanje-evo-koliko-ce-trajati-329161?utm_source=Facebook&utm_medium=Status&utm_content=329161&utm_campaign=FB+page+statusi

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.6.2017 13:44 (ibari91).
14 godina
offline
Re: Uvođenje vojnog roka 2019
Zoko kaže...
Colossus7 kaže...

Evo šta meni nije jasno, ja kao osoba koja je uredno odgulila vojni rok 2001 godine u Puli i Rijeci, danas dobijem u pošti poziv od Uprave i Sektora za razvoj i upravljanje ljudskim potencijalima (ljepše zvuči nego topovsko meso ili resurs) da dodjem u Područni odsjek za poslove obrane sa ispunjenim takozvanim* Upitnik za ažuriranje podataka vojne evidencije *

 

Evo i slika dole. 

 

Moje prvo pitanje je WTF, za mlađariju koja dobije neke pozive da se obavi procedura shvaćam, ali šta imaju slati nama koji smo vec to odavno riješili, da kao ažuriramo podatke, zar ne bi trebali oni imati bilo kakvu rudimentarnu evidenciju tko je i kada sluzio vojsku, i sve ostale statuse i informacije koje traže da se upišu na taj upitnik.

 

Vi koji ste odslužili vojni rok, jeste dobivali ovo čudo , kakva su vaša iskustva sa ovim?

 

 

 

Pa što ti nije jasno u riječi ažuriranje? Nisi obavezan ispuniti taj upitnik....

 Upravo mi to nije jasno, tj da li je obavezno ili ne, i da li je netko ignorirao već ovakav poziv za ažuriranje podataka, tj da li postoje neke moguće komplikacije ili kazne kao recimo za neodazivanje na klasični upis u vojnu evidenciju koju mlađa ekipa sad mozda bude dobivala, za to imaš kaznu od 1000 do 5000kn ako se ne pojaviš, a inače kad se dobivaju ovakve pizdarije sa pečatom i potpisom nekog dr.mr.sc.dipl.mag.polit. čovca a gore ti piše Republika Hrvatska *ubaci* Ministarstvo u ovom slučaju ministarstvo obrane nije baš stvar koju mozes olako bacit u kantu za smeće ma koliko bi to htio. Ne nalazim nigdje nikakve informacije konkretno vezano za to pa me zanima daljni razvoj priče ako uopće ne odem odnest papir jer imam puno važnijeg i pametnijeg posla u životu. 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
10 godina
offline
Re: Uvođenje vojnog roka 2019

@Colossus7

 

Činim mi se da ne postoji nikakve sankcije, ako se ne odazoveš. 

Žikim, ja tebe, kaj te mučim. Al' ti lijepo velim, ignoriraj budale.

 

Što god dobivao od ove države, a pogotovo poziv za vojsku, pravi se lud, ignorirajućih do trenutka dok ne dođu po tebe(ako i dođu...), te se onda pozovi na priziv savjesti.

 

Reci da u sandučiću nisi ništa našao, a kad treba nekaj potpisati poštaru, ne potpisuje ništa.

To je moj savjet. Ti kako želiš.

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.TMATIJA1.Leaving or dead, always ahead...
14 godina
offline
Re: Uvođenje vojnog roka 2019

Ja se isto moral javit na ovaj poziv + kaj su mi rekli da se ustrojava rezerva tj vojna pricuva u 9 da ocekujem opet poziv...

Samobor je lepa varoš
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.7.2017 20:46 (geek_boy).
16 godina
offline
Re: Uvođenje vojnog roka 2019
Treba oprati mozak malo mladima u odlasku, Rusija se bahati, a i pustili smo previše izbjeglica u Europu pa sada političare hvata trta i treba nerko ginuti za njih. Treva li još razloga za vojsku...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Uvođenje vojnog roka 2019
igy kaže...
Treba oprati mozak malo mladima u odlasku, Rusija se bahati, a i pustili smo previše izbjeglica u Europu pa sada političare hvata trta i treba nerko ginuti za njih. Treva li još razloga za vojsku...

 

Nama je odavno opran mozak, nema se vise sta prati :D

6 godina
neaktivan
offline
Re: Uvođenje vojnog roka 2019
Ja sam isto dobil ovaj poziv, vojni rok obavljen 2005.
Isto mi receno da se ustrojava pricuvna postrojba koja bi imala smotru 2020.
Te ako budem izabran, da dobijem slijedeci poziv...
Bas me zanima koji su kriteriji! Vjerojatno da budes stoka sitnog zuba...
Takoder jedan frend kojeg su isto zvali veli da su njemu rekli da su zvali samo cinove, odnosno koji su za vrijeme vojnog roka bili razvodnici.
Ne znam,ovaj put nisam imal muda ne ic i zanimalo me WTF, ali slijedece eventualne pozive razmisljam ignorirat.
Ne mislim ic paradirat na nikakve smotre, a jos manje, ne daj Boze u rat za ovu sprdacinu kaj je ostalo od drzave i za uhljebe kojima je stalo i koji sigurno ne budu dobili poziv...
6 godina
neaktivan
offline
Re: Uvođenje vojnog roka 2019

Evo ja sam danas dobio poštom isti poziv, uopće mi nije jasno što im to treba osim ako nisu zagubili sve od prije!

Bio u vojsci 1997. Pula i Borongaj ZG.

 

Mogli su u tah upitnik postaviti i pitanje : "da li ste voljni ići u rat za naše ratne profitere i debile od političara i strane bankare?" pa da im napišem svoje mišljenje i na tu temu !

14 godina
offline
Re: Uvođenje vojnog roka 2019
Lipe kaže...

Evo ja sam danas dobio poštom isti poziv, uopće mi nije jasno što im to treba osim ako nisu zagubili sve od prije!

Bio u vojsci 1997. Pula i Borongaj ZG.

 

Mogli su u tah upitnik postaviti i pitanje : "da li ste voljni ići u rat za naše ratne profitere i debile od političara i strane bankare?" pa da im napišem svoje mišljenje i na tu temu !

 Kolega onda ako budeš slučajno išao gore da im *ažuriraš* databazu po uzlaznoj i silaznoj obiteljskoj lozi :P,  napiši par riječi i detalja vezano za cijelu proceduru, i obavezno pitaj da li smo uopće mi zakonski bili obavezni ovaj upitnik njima donijeti  ili je ovo bilo čisto na dobrovoljnoj bazi.

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.6.2017 20:33 (Colossus7).
14 godina
offline
Re: Uvođenje vojnog roka 2019

Eto jucer dobil poziv za vojni raspored 5.10 se moram opet javit u gajnicama

edit danas obavil upis ratnog rasporeda nije to nis strasno ne vjerujem da ce me tak brzo zvat rekli da je to ustrohjavanje samo za u slucaju rata i prirodnih katastrofa poplave pozari potresi itd... dobil duznost puskostrojnicara u 1. pjesadijskoj bojnoj grada zagreba eto nis strasnog ...

Samobor je lepa varoš
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.10.2017 20:19 (geek_boy).
5 godina
neaktivan
offline
Uvođenje vojnog roka 2019

Bok zanima me kad se dobije pozivza vojsku, 3 sam razred ali sam 02 godiste zadnja sam godina srednje moze pomoc

 

8 godina
offline
Re: Uvođenje vojnog roka 2019
Koliko znam, u godini kad ćeš navršiti 18. Ove godine su zvali 2000. godište.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice