Video igre i djeca

poruka: 13
|
čitano: 967
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Video igre i djeca

Da ne bi bilo zabune nije ovo jedna od klasičnih tema.

 

Zanima me kako vi, koji imate djecu, sve skupa žonglirate?

Što se mene tiče davno su prošla vremena kada se moglo igrati po pola dana.

 

Danas sam sretan ako uspijem tjedno skupiti koliko sam nekada znao u jedno popodne.

Uglavnom uspijem odigrati 1-2h prije spavanja (klinci 2,5 i 0,5 god), ali opet ne svaki dan, i ako se zalomi da sam nekada solo doma.

 

Kako vi uspjevate i koliko vremenski.

15 godina
offline
Re: Video igre i djeca

-kao i svaki hobi.. pecanje, pijenje pive, večeras nogomet.. kuglanje, extremno skijanje, ronjenje ispod artičkog leda na dubine od par km.. tad mi ne ostane baš nešto vremena, recimo 22h dnevno, osim kad je neradni dan tad još 15min više..

 

:)))

-kako? Prilagođavam se uvođenju zimsko-ljetnog vremena, tj imam sat s cagerima koje žvakačom zaljepim u željeni položaj i vrijeme mi stoji-pauzirano. Mogu sve što želim. Probaj.

-kad koristim običan sat, tad .. kao i kalendar, ponekad ni po nekoliko mjeseci ne vidim omiljenu zabavu, no tu su sad opet saborski vrli zastupnici (montyjevci..) pa se preživi.

 

-odnosno, ako nemaš viška vremena, tad si ga dodatno potrošio ovom temom.. a to je logički nemoguće (potrošiti nešto čega nema..) pa je jedini odgovor da ipak vremena imaš, samo ga raspoređuješ na .. (ubaci, dobar-loš, drugačiji način, prioritete.. na život.). Igre nisu život, ali su ok zuabava, ne zabrinjavaj se, nego uživaj u životu koliko možeš. Pojedi sladkač s klincima, bit će ti jasno, kao i svaka aptinencijska kriza..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
neaktivan
offline
Video igre i djeca

imam dvoje, 4 i 9 godina

 

poslje posla, s njima sam vani u kvartu, kosarka, nogomet ili se vozimo na romobilima po bundeku ili setamo po zagrebu, klopa, cuga, slatko itd, standard

 

stariji je vani sve vise sa svojom ekipom, pa sam vise sa ovim manjim, a kada smo doma onda ponekad igramo zajedno na ps4 fifu, tekken i slicno, dok se ovaj manji igra s legicama i gleda nas

 

kad zaspu, oko 22h, onda se nesto uspijem i igrati 2 sata, ako ne moram bit sa zenom 

 

jedino kada mozes odvaliti neku duzu satnicu u komadu, je kada su vani sa tetom, ili ako odu sa mamom za vikend kod bake u drugi grad, a ti imas jebeno dobar razlog zasto ne ides s njima, e onda stari moj 30 sati maraton dok ne padnem sa stolca 

 

jednostavno moras prihvatiti da su dani bezbriznog igranja gotovi, u tome nekome smislu visesatnog svakodnevnog igranja

 

ovo sad moras izgurat dok ti ne budu oko 10 godina stari, onda ces ih moci ukljuciti u igre, pa ce biti vise vremena za sve

 

drzi se

 

veci ce ti problem bit zena, koju ces zanemarivti, sto zbog djece sto zbog igara, pa racunaj da i to moras balansirat 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Video igre i djeca
Mitohondri kaže...

imam dvoje, 4 i 9 godina

 

poslje posla, s njima sam vani u kvartu, kosarka, nogomet ili se vozimo na romobilima po bundeku ili setamo po zagrebu, klopa, cuga, slatko itd, standard

 

stariji je vani sve vise sa svojom ekipom, pa sam vise sa ovim manjim, a kada smo doma onda ponekad igramo zajedno na ps4 fifu, tekken i slicno, dok se ovaj manji igra s legicama i gleda nas

 

kad zaspu, oko 22h, onda se nesto uspijem i igrati 2 sata, ako ne moram bit sa zenom 

 

jedino kada mozes odvaliti neku duzu satnicu u komadu, je kada su vani sa tetom, ili ako odu sa mamom za vikend kod bake u drugi grad, a ti imas jebeno dobar razlog zasto ne ides s njima, e onda stari moj 30 sati maraton dok ne padnem sa stolca 

 

jednostavno moras prihvatiti da su dani bezbriznog igranja gotovi, u tome nekome smislu visesatnog svakodnevnog igranja

 

ovo sad moras izgurat dok ti ne budu oko 10 godina stari, onda ces ih moci ukljuciti u igre, pa ce biti vise vremena za sve

 

drzi se

 

veci ce ti problem bit zena, koju ces zanemarivti, sto zbog djece sto zbog igara, pa racunaj da i to moras balansirat 

 

Naravno, toga sam svjestan.

To me opće ne brine niti je to bila poanta ove teme.

 

Ideja je bila da vidimo kako tko žonglira sa svime  (djeca, žena, prijatelji, obveze i na kraju igre).

 

S druge strane rađe se sa klincima zabavim, pa ako ostane vremena odigram nešto.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.3.2019 12:56 (Xplicit).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Video igre i djeca
Xplicit kaže...

Da ne bi bilo zabune nije ovo jedna od klasičnih tema.

 

 

 

A nije? 

 

Pretpostavljam da zaista očekuješ neki recept kako drugi roditelji s tako malom djecom uspijevaju?

Ajd dobro. Veselim se onda odgovorima. 

 

Moj ti odgovor vjerojatno i nije relevantan jer ja sam mama i klinci su mi malo veći (11 i 16). Stignem ono što želim. Sad je to samo stvar prioriteta.

Dok su bili tako mali... prioriteti su se sami posložili tako da nisam imala baš puno slobodnog vremena. Zapravo, ne sjećam se jesam li ga uopće imala. ;) 

14 godina
offline
Video igre i djeca

Subota i nedjelja ujutro. Imam dobru rutinu pa se i bez sata probudim u 6:30 - 7:00 i onda imam vremena sat i po do dva prije nego se žena i kćer probude.

 

EDIT: Ali generalno, što si igrao, igrao si. Refleksi, vid i sluh ti slabe, nisi više za ništa kompetitivno, a i počne ti ići na živce jer sve je pomalo već viđeno.

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.3.2019 14:56 (Punti).
11 godina
protjeran
offline
Video igre i djeca

Moji su 2 godine i 7 mjeseci klinci.

Radi te male razlike između njih sve je kaotično, nema pravila, nema rutine ... nema ničeg imalo razumnog.

Ali opet uz posao, obaveze, klince i ženu uspijem ugurati bar sat vremena.

Ali kad žena uzme klince pa ode mami i burazu na druženje, ili klince uzme teta kojoj nedostaju za druženje, a žena ode na frizuru i slično, odrapam u komadu koliko god vremena mi daju.

Mada mi se počelo u zadnje vrijeme događati da sav nabrijan sa oslobođenim vremenom se zavalim na kauč, i zaspim usred gaminga, sramim se sam sebe.

Ubiju klinci ...

14 godina
neaktivan
offline
Video igre i djeca

Moji su 4/6/8 stari... Nema tu puno energije nakon vraćanja sa posla 60km, ženine privatne firme, orcanja sa klincima u slobodno vrijeme, škole, glazbene škole, treninzi... Bacim dva sata mjesečno HoN sa ekipom sa faksa, al to više meljemo na Diskord nego igramo. Čekam još malo da klinci narastu pa da ih ćaća podere u Mario Kartu iz najdeblje fotelje ako ostane budan. :D

14 godina
offline
Video igre i djeca

Moji imaju 7 i 2 godine i zadnjih pola godine je jako teško uhvatit vrijeme da sam voljan sjesti i zaigrati išta. 

Morao sam napraviti i selekciju igara koje igram. Sve igre koje zahtijevaju puno vremena da postaneš prosjek ne igram, open world igre i ne gledam.

U zadnjih par godina uspio sam samo odigrati Divinity Original sin za koji mi je trebalo ravno 6 mjeseci.

 

Volio bih jednom u dva mjeseca imati vikend gdje mogu sjediti u gaćama jesti bečki, i kenjati s ekipom na skypu 

I'm very large!
15 godina
offline
Video igre i djeca

Imam malog 4 godine i klinku 6 godina i stignem igrati kada god želim.

U pravilu mi žena to dopušta bez problema, pogotovo vikendom kada imam vremena...

Nekada bacim i po par sati u komadu..

 

Ono što je sigurno kod mene to što nemam baš previše volje niti koncentracije naveceer kada mogu zapravo najvise igrati.. Ali to je moja ljubav i ne mislim raditi zrtvu za nesto sto obozavam.

 

Za klince i zenu uvijek imam vremena ali i za svoje igre..

Prepotsvljam da cu imati sve manje vremena kada klinci budi isli u skolu i slicno tome...

 

Nisam savršen tata jbga ali ne zelim isto tako biti rob svoje djece koja ce me sa 18 godina sterat u 3pm...

 

Svoje vrijeme i vrijeme za zenu moram imat.

10 godina
offline
Re: Video igre i djeca
Meni je super bilo kad se pojavio Far Cry 2. Svima je bio meh, podbacaj, jedino meni mrak :D
Stvar je bila u tome sto su te misije vozikale amo-tamo po mapi, i svaki put kad prolazis se ekipa spawnala na Outpostima.
Naravno, to ljudima ide na zivce jer su ih maloprije pocistili, ali kad imas dijete i mozes se igrati pol sata, to ti garantira zabavu u to malo vremena bez puno downtimea i pricanja. Cista koncentrirana akcija i dobar AI, bas mi je naisao u pravo vrijeme.
5 godina
offline
Video igre i djeca

 Imam malog đibera od 1,8 godina i čekam curicu koja će se spawnati tamo negdje oko božića... Vremena imam dovoljno, cca 1-2 sata na dan (svaki drugi dan otprilke) ali nemam volje niti su mi igrice više toliko zanimljive jer su većinom te igre ili open world ili co-op, multi, battleroyal. Ne zanima me to, oću samo dobar SP i amen. Gore se netko požalio da je divinity igrao 6 mjeseci - toliko je meni trebalo za witchera 3 - a tad nisam imao dijete. Probao sam i ja odigrati D:OS ali kad sam shvatio koliko je to opsežna igra samo sam je obrisao. Nemam jednostavno volje toliko vremena posvetiti igri, a što je najgore volim dobar RPG. Realno, u tih sat - dva što bi mogao uložiti u tu igru; u igri bi napravio - kurac - ubio dva tri monstera, otišao do trgovca i eventulano pokupio neki quest.... I onda quit pa na spavanje. Pa ti nakon dva dana nastavi igru - ne može jer je mozak na neku svoju stranu i pojma nemam što sam napravio što trebam napraviti i di sam zapravo. 

 Sad peglam Ion Maiden, čekam Doom i Cyberpunk, veselim se Stalkeru 2 i zanima me Chernobylite. Možda još nešto ali sam zaboravio jer je mozak na neku svoju stranu. :D

Sve Vas Volim
10 godina
offline
Re: Video igre i djeca
Da to je to, od zadrtog RPGasa sam dosao do 1000sati u GTA V. Kritican trenutak je bio bug i nestanak magea sa svom opremom u Baldurs Gateu, i neki prvi Witcher il slican.. Dakle sad hodas kroz polupopunjen 3D svijet pol sata do zene koja ti daje quest na drugom kraju frikin mape, i onda se jos moras vratit nazad. Pop* sam jer je mocvara bila, i vucaras se okolo ko krepana macka.

GTA, pol sata dnevno, sjedi vozi pucaj leti i istrazuj.. ma zakon..
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice