"Vrste" forumaša

poruka: 51
|
čitano: 16.128
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
"Vrste" forumaša

Možda vas je mama učila da ne otvarate strancima, ali vas definitivno nije naučila da ne čitate postove čudesnih bića koja pohode internetske forume i čiji komunikacijske strategije zahtijevaju u najmanju ruku 10 naj panegirik. Trolovi, smiley frikovi, naloženi uvaljivači koji jednoručno surfaju netom, samozvani pravednici, likovi u vječnom odlasku... Evo malog hommagea svima njima, u nadi da će im netko isključiti struju

 

Trol

Ne, ovo nije biće iz bajki skandinavskih zemalja, ovo je možda vaš prvi susjed koji po netu navlači ekipu, posta offtopic provokacije i čini sve ne bi li temu pretvorio u ratnu zonu gdje ćete se na kraju poklati s pola usera. Trolling je ribarska tehnika u kojoj se lovina polako mami u mrežu, a da se nahvatalo ribica u povijesti weba koja bilježi svog prvog trola tamo negdje 1992, možete se osvjedočiti na svakom drugom topicu. Jedini efikasni protuotrov je ignoriranje, jerbo ukoliko trolu počnete psovati njegovu trolovsku mamicu, odigrali ste ulogu koju vam je namijenio i uljepšali mu dan. Ili ste stvarno to željeli?

 

Trol Trol
 

Mirotvorac

Za razliku od trolčina, netom švrlja i tip mirotvorca, spodobe čiji je najjači argument u raspravi 'ajmo se ne raspravljat'. Ma jasno, čemu konflikti, ajmo pričati o leptirićima i razmnožavanju voden konjica, čisto da netko ne pogine od činjenice da ima stav. Baš kao i u 3D okolini, kompromisni karakteri pokušavaju sa svima biti frendovi i treba ih tretirati kao dio forumskog inventara o kojem nemamo apsolutno nikakvo mišljenje, ali nam je s vremena na vrijeme drago da postoje i vrše fotosintezu.

 

Mirotvorac Mirotvorac
 

 

Pravednik

Starozavjetni proroci nisu umrli. Pretvorili su se u nule i jedinice i sada sipaju digitalni sumpor na okolne korisnike u ludoj želji da vas izeduciraju, izmoraliziraju i konačno vam objasne zašto su ustaše bile u pravu i zašto su svi političari kurve i prevaranti. Endemski psihoprofil je posebno rasprostranjen po našim news portalima gdje, recimo, ispod vijesti o NLO-ima čitamo njihov pravorijek o Bandiću ili Sanaderu, a bit će da prosipaju svoje životne mudrosti i u rubrici djevojka dana. Uglavnom, tip online pravednika se razaznaje po tome što je apsolutno u pravu i prije nego se – bilo vi, bilo on - dohvati tipkovnice, samo što vam to ne može demonstrirati zbog uskogrudnih granica logike. Naime, ukoliko vam to ne natipka, nikada nećete znati.

 

Prevrtljivi pjesnik

Jeste li skužili ekipu koja uvijek misli nešto drugo nego što vi shvaćate? Kao, nisi dovoljno čitao između redaka, on je htio reći ovo i ovo, a ti si skužio ono i ono. Pa, kad ga uhvatiš za jaja u njegovom sljedećem objašnjenju o tome što je mislio, opet ispada da si krivo pokopčao. 'Ali nisam to mislio, trkelj truć bla...' I tako unedogled. Ukratko, himere i amorfne spodobe koje vječno pišu isključivo između redaka – uglavnom tamo gdje ništa ne piše. Netko im treba reći jednom i zauvijek da je između redaka praznina i da je krajnje vrijeme da je opismene nečim iza čega će stajati dulje od jednog posta.

 

'To je samo moje mišljenje'

Postoje potom likovi koji se toliko boje vlastitog mišljenja da se ispod svakog posta moraju ispričati ostatku forumaša na iskazanom stavu. U engleskoj varijanti fraza glasi 'just my 2 cents'. Ono, nije da sam nešto pametan, ali eto, nešto malo kao imam reći, nemojte zamjeriti, neće se ponoviti. Zvuči superbizarno, ali to da uz tvoj forumski avatar stoji tvoje mišljenje se podrazumijeva, ukoliko nekog ne citiraš ili što već. No to ne znači da ti stav vrijedi više od dva centa.

 

'To je samo moje mišljenje' 'To je samo moje mišljenje'
 

 

Smiley frikovi

A što tek reći za društvance koje više ne zna što bi reklo da mu na raspolaganju nije arsenal idiotskih smajlija koji umjesto njih plaču, šalju puse, pokazuju iskešeno zubalo ili bljuju? Jednog jutra će se probuditi i u zrcalu vidjeti golemu žutu loptu s tri točke na mjestu gdje je do jučer bila glava. Pred petnaestak godina u opticaju su eventualno bila tri-četiri izraza, tužna, smiješna i namigujuća faca. Danas praktički ne morati znati slova da biste postali. Emoticoni se ševe, gađaju mitraljezima, đuskaju uz DJ-a ili glume plešuće banane – stanje u kojem se nalazite otkad znate za sebe, no tek je sada dobilo vizualno adekvatan oblik.

 

Smiley Smiley
  

 

Flamer

Ljudi koji ne netu egzistiraju isključivo iz razloga da vas opetovano pošalju u rodnu grudu, ispsuju vam obiteljsko stablo do 17. koljena i generalno vas počaste krvavim komplimentima poznati su kao flameri. Fakat treba imati muda za sočno oslovljavanje po virtualnim pustopoljinama, jerbo konzekvencije su prestrašne. Druga strana bi vas mogla početi ignorirati. A nijedan flamer koji drži do sebe to ne može podnijeti te brže bolje traži novog kandidata za svoj bogati vokabular i preobilje pjesničkih slika.

 

Flamer Flamer
 

 

 

 

Novi stari nick

Oni zericu tvrdoglaviji će u slučaju herojskog odlaska s foruma sljedeći dan, dakako, opet završiti među postovima, ali pod drugim imenom. Ne moraju baš svi znati da si se navukao ispod svakog mogućeg samopoštovanja. No otvaranje nekoliko korisničkih računa ima i drugih beneficija. Recimo, uvijek se možeš složiti sa sobom i pohvaliti se za izuzetan post. Foru će posebno iskoristiti škvadra koja vam pokušava nešto prodati, a nije naodmet ni udosađenim stvorenjima koja se vole igrati različitih uloga. Koja je prava? Nema je. U gužvi weba svi smo više ili manje, bolje ili gore sinkronizirani crtići.

 

Nadrkanko

Tipovi koji surfaju netom na cunamiju testosterona nisu nikakva novost, miševi i zmije se druže od pamtivijeka, stoga, ukoliko katkad osjetite šus samoće ili dosade, otvorite topic na minimalno seksi temu, s obaveznim ženskim profilom, i osjetite neodoljivu inteligenciju muškog libida u postovima koji slijede. Loši uvaljivači, kvazišarmeri iz kojih se cijedi pohota i nejebica, ekipa s navodno provokativnim dvoznačnim porukama koji su s glavića pohoblali i posljednje tragove humora učinit će sve ne bi li izmamili trag fascinacije i učinili vas znatiželjnim. Da, godinama su radili na pristupnoj strategiji, samo na krivom organu

Nadrkanko Nadrkanko
 

 

Forumaši u vječnom odlasku

Ponosni i uvrijeđeni najavili ste svoj konačni, definitivni i neopozivi odlazak sa foruma gdje vas nitko ne shvaća. Napisali ste oproštajni post, zapalili si svijeću, poklonili se u tišini pred svojom neshvaćenom veličinom i rekli vječno zbogom primitivnoj ekipi. A onda ste se idući dan ponovno ulogirali, jer, naravno, netko je pod vaš patetični pozdrav napisao nešto što vam nije najbolje sjelo. I eto vas gdje ponovno razmjenjujete forumaške radosti do sljedećeg patetičnog rastanka na par sati.

 

Forumaš u vječnom odlasku Forumaš u vječnom odlasku
 

 

Izvor: tportal.hr

 

- što mislite koga na BUG forumu ima najviše?

 

 

 

 

Nisam se popeo na vrh hranidbenog lanca da bi bio vegetarijanac.
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.3.2012 13:08 (cuspajz).
16 godina
offline
"Vrste" forumaša

Mislim da ima dosta Novih starih nickova

Lako je čovjeka sprdati, al aj mu daj 100kn
14 godina
offline
"Vrste" forumaša

ja mislim da sam troler prepoznao sam se,a šta se može kad uvijek ima ljudi koji se pale tipa jabučari čim spomeneš tu svetu biljku kao da si im opsovao sve pretke

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
13 godina
neaktivan
offline
"Vrste" forumaša

Jako mi se dopada tvoj tekst! Odavno se nisam ovako nasmejala citajuci nesto sa neta iako sam u pratrazivacu trazila vrste virusa jer mi komp puca celo vece

Pozdrav

14 godina
offline
RE: "Vrste" forumaša

'To je samo moje mišljenje' hehe ja sam sve i svašta..... ne samo to

14 godina
neaktivan
offline
"Vrste" forumaša

Cool super mada ja nisam ni jedno ni drugo ni trece ni cetvrto.. ja sam

 

Normalan

Naslov sve objasnjava

http://www.omgpop.com/?r=dqxd
15 godina
protjeran
offline
"Vrste" forumaša

Fale dupelizci i uvlakači. Ima ih nekoliko...nažalost.

Jesus Saves! xfire --> ddoxy
14 godina
offline
RE: "Vrste" forumaša

primjetio sam da ima uvlakača nek to bude još jedna kategorija

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
16 godina
offline
"Vrste" forumaša

Bome trebali bi kategorizirat svakog forumasa, ja sam bas za. :)

14 godina
neaktivan
offline
"Vrste" forumaša

mogu ja bit mesožder?

- Prodao sam danas nekih memorija ram i zato imam keša da varim ceo dan -
15 godina
offline
RE: "Vrste" forumaša
Batista kaže...

Bome trebali bi kategorizirat svakog forumasa, ja sam bas za. :)

Umjesto zvjezdica napišu tip forumaša :)

Do why me key too - pročitaj ovo brzo :)
16 godina
offline
RE: "Vrste" forumaša
rebelsy kaže...

mogu ja bit mesožder?

Po avataru bi covjek reko da si vegetarijanac... :D zezam se naravno

15 godina
offline
"Vrste" forumaša

Haha ovo je tako tako TOČNO!

 

Ja bih bio neka kombinacija ovih par tipova forumaša.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
15 godina
offline
"Vrste" forumaša

haha zanimljivo.. neznam bas di bih sebe svrstao

Ako mozete skinite pls http://www.envirofile.org/download/26872
16 godina
offline
"Vrste" forumaša

Mogli bi igrati igru. Dodijeli titulu forumašu iznad. :)

 

Moglo bi biti zabavno ak se ekipa ne potuče zbog toga.

When i get sad i stop being sad, and be awesome instead... TRUE STORY!
14 godina
neaktivan
offline
"Vrste" forumaša

evo da pocnem ... 

 

trol :D

- Prodao sam danas nekih memorija ram i zato imam keša da varim ceo dan -
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.5.2010 22:18 (rebelsy).
15 godina
offline
RE: "Vrste" forumaša
rebelsy kaže...

evo da pocnem ... 

 

trol :D

Nadrkanko

:P

Ako mozete skinite pls http://www.envirofile.org/download/26872
15 godina
neaktivan
offline
"Vrste" forumaša

Pikaču!

PSN: filip99
15 godina
offline
RE: "Vrste" forumaša
MarioVk kaže...

Nadrkanko

:P

unkown species

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
16 godina
offline
RE: "Vrste" forumaša
Danny_HR kaže...

Mogli bi igrati igru. Dodijeli titulu forumašu iznad. :)

 

Moglo bi biti zabavno ak se ekipa ne potuče zbog toga.

To je kao tesko sredit... Zaprijetit sad odmah banom ili crvenim i to je to.

14 godina
neaktivan
offline
"Vrste" forumaša

'To je samo moje mišljenje'

http://www.omgpop.com/?r=dqxd
14 godina
offline
"Vrste" forumaša

Na bugovom forumu bar ne dolaze do izražaja "Smiley frikovi"

Nisam se popeo na vrh hranidbenog lanca da bi bio vegetarijanac.
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.6.2010 20:02 (cuspajz).
14 godina
online
"Vrste" forumaša

CoolPlačSramim seIzlanuo seMršti seNevinašcePoljubacSmijehBogatašŠutimOsmijehIznenađenBelji seNeodlučanNamigivaViče

ja se ne mogu pronac u toj listi PlačSramim seIzlanuo se

16 godina
offline
"Vrste" forumaša

Sve pohvale autoru temi i prilično opsežnog teksta

Tako funkcionira Formula 1 - rekao je kolumbijski vozač
15 godina
offline
"Vrste" forumaša

Ja sam svašta pomalo, ovisi šta treba biti :)

 

Samo fali još jedna ključna vrsta - filozofi.

Software is like sex... it's better when it's free (Linus Torvalds)
14 godina
odjavljen
offline
"Vrste" forumaša

Ne nego najveca skupina i najvažnija SPAMERI....

A to su svi svi koji su var jednom posjetili birc ili nespavalice...

Pinky je zakon... I ♥ π
14 godina
neaktivan
offline
"Vrste" forumaša

Ja sam prevrtljivi pjesnik. I jos dosta toga. Najvise ima "intelektualaca", politicara, teoreticara zavjere i ljudi koji svoje komplekse lijece na forumu. I spamera, naravno!

MSN - mr.mister32@hotmail.com
14 godina
protjeran
offline
"Vrste" forumaša

Ja sam troll

a nekad i koristim.. 

(primjedba, nisi stavio rapperi Smijeh)

Ako ti je netko pomogao klikni ispod potpisa HVALA!///www.crotrailers.co.cc - Traileri,gameplay snimke i ostali klipovi za video igre./// Ako gori zeleno, ne znači da sam tu!///B:BC2 nick: DomBaaa
15 godina
neaktivan
offline
"Vrste" forumaša

Fali jos jedna vrsta, s jednim pripadnikom: Derek Smart.

Welcome - millenium... the fall of Planet Hate...
13 godina
neaktivan
offline
RE: "Vrste" forumaša
cuspajz kaže...
Jednog jutra će se probuditi i u zrcalu vidjeti golemu žutu loptu s tri točke na mjestu gdje je do jučer bila glava.

<--- Očekujem ga i u zrcalu uskoro.

Ako se u nama krije skriveni talenat, onda se jako dobro sakrio
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice