Zakon o privatnosti?

poruka: 46
|
čitano: 11.160
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
iz skole
Znaci idem drugi srednje da se odma zna. Evo price: U razredu torbe nikome nisu objesene na one kvake sto imaju na stolu. Profka je rekla da ih objesimo na te kvake, pa je jedan lik se zezao i rekao da su torbe preteske, da ce puknit kvake. Pa je profka tom liku rekla posudis mi torbu malo? Pa je uzela i pokazivala sta on ima unutra pa pokazala jedan udzbenik i neznam dvije biljeznice razredu. Pa sam ja rekao trebate nalog za to, isto malo iz zaebancie, al je ona onda meni sr*la i smijala mi se i to ravnatelju kao pricala. Pa vas ja pitam dali ima zakon koji je ona prekrsila, kao krsenje privatnosti ili slicno? Znam da je bezveze al se ona ustvari smijala kak joj ja to "branim" i kao vrijeđala me da odem u pravosudnu skolu.
GENERATION 18: The first time you see this, copy it into your sig on any forum and add 1 to the generation. Social experiment.
15 godina
neaktivan
offline
RE: iz skole
po zakonu o školama profesor je u takvoj situaciji ako mu zovu komisiju nayebo žešće... nema ona pravo nikom kopati po torbi. znači da je učenik kojemu je to napravila tuži i zove komisiju komisija je na njegovoj strani + mediji obožavaju takve stvari pa ono ne gine joj neka suspenzija ili opomena, uglavnom ne bi toviše napravila nikada nakon toga
Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno.- Ulrike Meinhof
14 godina
neaktivan
offline
Zakon o privatnosti?
svaka cast na napisanome, ali nebi bas da dođe do suda nego bi joj rado sam isprintao zakonik da se zna da jesam u pravu.
GENERATION 18: The first time you see this, copy it into your sig on any forum and add 1 to the generation. Social experiment.
15 godina
neaktivan
offline
Zakon o privatnosti?

ma samo ti njoj spomeni komisiju, svi oni po školama misle da su klinci glupi i ne čitaju ništa i nemaju pojam (u većini slučajeva su u pravu)

 

ali evo ti

 

 

ZAKON

O JAVNOM PRIOPĆAVANJU

 

(N.N. 69/03, pročišćeni tekst)

 

I. OPĆE ODREDBE

 

Članak 2.

stavka- (10) Privatnost je osobni i obiteljski život. Pravo na pošti vanje privatnosti razumijeva, prije svega, pravo na život po vlastitom izboru i opredjeljenju. Odnosi se na privatni, obiteljski i kućni život, fizički i moralni integritet, čast i ugled, na neobjavljivanje nepotrebnih i neugodnih podataka i neovlašteno objavljivanje privatnih fotografija, na zaštitu od špijunaže i neopravdanih ili neprihvatljivih indiskrecija, na zaštitu od zlonamjernoga ko rište nja privatnih razgovora, na zaštitu od širenja informacija priopćenih ili primljenih od pojedinca u povjerenju.

 

Članak 6.

 

(1) Svaka osoba ima pravo na zaštitu privatnosti, dostojanstva, ugleda i časti.

 

(2) Javne osobe imaju pravo na zaštitu privatnosti, osim u slučajevima koji su u svezi s njihovim javnim životom.

 

(3) Ne može se na jednaka prava glede zaštite privatnosti pozivati osoba koja svojim izjavama, ponašanjem i drugim djelima u svezi s njezinim osobnim ili obiteljskim životom sama privlači pozornost javnosti.

 

Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno.- Ulrike Meinhof
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.11.2010 22:47 (eterna luchar).
14 godina
neaktivan
offline
Zakon o privatnosti?
hvala care :D
GENERATION 18: The first time you see this, copy it into your sig on any forum and add 1 to the generation. Social experiment.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zakon o privatnosti?
nema problema
Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno.- Ulrike Meinhof
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zakon o privatnosti?
Sesvetski Kraljevec kaže...
svaka cast na napisanome, ali nebi bas da dođe do suda nego bi joj rado sam isprintao zakonik da se zna da jesam u pravu.

Kazneni zakon Republike Hrvatske

 

Protuzakonita pretraga

Članak 123.

Službena osoba koja u obavljanju službe ili javne ovlasti protuzakonito obavi pretragu osobe, doma ili njemu pripadajućih zatvorenih ili ograđenih prostora i poslovnih prostora, kaznit će se kaznom zatvora od tri mjeseca do tri godine.

 

 

 

 

Ako joj želiš još malo zapapriti{#}

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.11.2010 22:56 (Paolo2612).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zakon o privatnosti?
eo paolo ti je još bolje napisao... tj. dao zakon
Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno.- Ulrike Meinhof
15 godina
protjeran
offline
RE: Zakon o privatnosti?
eterna luchar kaže...

ma samo ti njoj spomeni komisiju, svi oni po školama misle da su klinci glupi i ne čitaju ništa i nemaju pojam (u većini slučajeva su u pravu)

 

ali evo ti

 

 

ZAKON

O JAVNOM PRIOPĆAVANJU

 

(N.N. 69/03, pročišćeni tekst)

 

I. OPĆE ODREDBE

 

Članak 2.

stavka- (10) Privatnost je osobni i obiteljski život. Pravo na pošti vanje privatnosti razumijeva, prije svega, pravo na život po vlastitom izboru i opredjeljenju. Odnosi se na privatni, obiteljski i kućni život, fizički i moralni integritet, čast i ugled, na neobjavljivanje nepotrebnih i neugodnih podataka i neovlašteno objavljivanje privatnih fotografija, na zaštitu od špijunaže i neopravdanih ili neprihvatljivih indiskrecija, na zaštitu od zlonamjernoga ko rište nja privatnih razgovora, na zaštitu od širenja informacija priopćenih ili primljenih od pojedinca u povjerenju.

 

 

Članak 6.

 

(1) Svaka osoba ima pravo na zaštitu privatnosti, dostojanstva, ugleda i časti.

 

(2) Javne osobe imaju pravo na zaštitu privatnosti, osim u slučajevima koji su u svezi s njihovim javnim životom.

 

(3) Ne može se na jednaka prava glede zaštite privatnosti pozivati osoba koja svojim izjavama, ponašanjem i drugim djelima u svezi s njezinim osobnim ili obiteljskim životom sama privlači pozornost javnosti.

 

 

e moj care a di tu piše da u školi nastavnik nesmje pogledat učeniku je ima sve knjige u torbi i dat mu iz zalaganja 5 recimo

 

a sad autopru teme koji stvarno mora posjetit pravnu školu pa nebi pisa ovakve gluposti  na forumu jer kome got da vi prijavite tu profesoricu ona če se uvjek izvuč na temu zalaganje učenika i jeli ima sav pribor u torbi što joj daje pravo da pogleda u torbu učeniku a pogotovo ako je maloljetan {#}

15 godina
protjeran
offline
RE: Zakon o privatnosti?
Paolo2612 kaže...
Sesvetski Kraljevec kaže...
svaka cast na napisanome, ali nebi bas da dođe do suda nego bi joj rado sam isprintao zakonik da se zna da jesam u pravu.

Kazneni zakon Republike Hrvatske

 

Protuzakonita pretraga

Članak 123.

Službena osoba koja u obavljanju službe ili javne ovlasti protuzakonito obavi pretragu osobe, doma ili njemu pripadajućih zatvorenih ili ograđenih prostora i poslovnih prostora, kaznit će se kaznom zatvora od tri mjeseca do tri godine.

 

 

 

 

Ako joj želiš još malo zapapriti{#}

tu nigdi nečete nač školsku torbu alo ljudi jeste pametni ne terajte mulca u prekršaj

 

14 godina
neaktivan
offline
Zakon o privatnosti?
ma nezelim predaleko ici. Ona je sam htjela kao dokazati kak mu je lagana torba jer nis ne nosi.
GENERATION 18: The first time you see this, copy it into your sig on any forum and add 1 to the generation. Social experiment.
14 godina
neaktivan
offline
Zakon o privatnosti?
nije mi nes jasno za clanak 123. Konkretno, jel ovo sluzbena osoba u obavljanju sluzbene bla bla bla jel tu ulazi i profesor?
GENERATION 18: The first time you see this, copy it into your sig on any forum and add 1 to the generation. Social experiment.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zakon o privatnosti?

moja žena je profesorica pa sam se malo raspitao... ako roditelji tog klinca znaju što se dogodilo i što je napravila ta profesorica mogu zatražiti da joj inspekcija dođe, a to vjeruj mi nije nikako ugodno jer bi mogla snositi posljedice; to nikako nije dopušteno da profesorica radi... naravno, ako je ovako stvarno bilo kao što je Ses. Kralj napisao...

 

@giga- ne mora biti napisano ništa, ona NEMA PRAVO kopati po tuđim stvarima... ako netko smije kopati to je policija ili neko nadležno tijelo i to s papriom za pretres, a ne neka profesorica...

Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno.- Ulrike Meinhof
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.11.2010 12:22 (eterna luchar).
16 godina
neaktivan
offline
Zakon o privatnosti?

LOL, u zatvor zato što je prekopala torbu...

 

Nema šta, sljedeći put kad ću trebati pokazat zadaću, pozvat ću se na 123. čl. kaznenog zakona.  x)

 

@ autor - moj savjet je da ništa ne poduzimate zato što nećete ništa postići (osim što ćete možda izazvati koji osmijeh na tuđim licima). Mogli bi nešto postići ukoliko bi Hrvatska bila radikalna liberalistička zemlja, ali ona to nije. Vjerojatno si ušao u pubertet, doba kad ti se čini da svaki autoritet nad tobom vrši nepravdu. Da te utješim, svi trebaju proći kroz to.

-.- ..- .-. .- -.-. .--. .- .-.. .- -.-. ..-. .. --.. .. -.- .- .-.. .- -.-.
14 godina
neaktivan
offline
Zakon o privatnosti?
Ne, ja sam pitao dali sam u pravu kazete da jesam. Nije meni do toga jer je ona to napravila, nije mi ni do toga da ide u zatvor ni nista. Meni je samo problem jer ona misli kako sam ja glup, kako sam se ja nasao njoj braniti to, to je i ravnatelju ispricala kao neki vic. Vjerojatno ce me cijelo moje skolovanje zayebavati kako sam joj ja to htio zabraniti. Samo joj zelim dokazati da sam u pravu da nebude gore napisane posljedice.
GENERATION 18: The first time you see this, copy it into your sig on any forum and add 1 to the generation. Social experiment.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zakon o privatnosti?
rambo dijelom si u pravu, ali vjeruj mi da je učenik iznad profesora (u nekim slučajevima i na žalost), al čini mi se da je ovo sve na kraju ipak bezazleno ali u svakom slučaju totoalno neprofesionalno ponašanje profesora koji svojim primjerom treba poučavati a ne omalovažavati učenika...
Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno.- Ulrike Meinhof
15 godina
odjavljen
offline
RE: Zakon o privatnosti?
giga kaže...

e moj care a di tu piše da u školi nastavnik nesmje pogledat učeniku je ima sve knjige u torbi i dat mu iz zalaganja 5 recimo

To ti je isto kao što te u trafici pita osobnu. Ti si po zakonu dužan samo policajcu na zahtjev pokazati osobnu. U trafici uvijek imaš pravo odbiti prodavačici pokazati osobnu, ali onda ona u tom slučaju može odbiti tebi prodati cigarete i pivu.

Tebi u školi nitko ne brani imati napisanu zadaću u torbi i odbiti je pokazati profesoru, ali ako to napraviš profesor ti ima pravo dati jedinicu/minus, a nema pravo kopati po torbi jer je uvjeren da je ipak imaš napisanu. Ako je uvjeren da nisi donio pribor koji si dužan imati, ima te pravo pitati da pokažeš, a ako odbiješ ima ti pravo dati minus, jedinicu iz zalaganja ili te udaljiti s nastave ako je to opravdano (npr. nemaš zaštitni pribor za lab).

 

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
15 godina
offline
RE: Zakon o privatnosti?
eterna luchar kaže...

moja žena je profesorica pa sam se malo raspitao... ako roditelji tog klinca znaju što se dogodilo i što je napravila ta profesorica mogu zatražiti da joj inspekcija dođe, a to vjeruj mi nije nikako ugodno jer bi mogla snositi posljedice; to nikako nije dopušteno da profesorica radi... naravno, ako je ovako stvarno bilo kao što je Ses. Kralj napisao...

 

@giga- ne mora biti napisano ništa, ona NEMA PRAVO kopati po tuđim stvarima... ako netko smije kopati to je policija ili neko nadležno tijelo i to s papriom za pretres, a ne neka profesorica...

Postoje određene okolnosti kad i ne treba "papir" za pretres osobe, ali ga je uvijek poželjno imati.

Nemoj se iznenaditi i suprotstavljati ako se nađeš u takvoj situaciji jer nisi baš u pravu.

 

sry za offtopic.

Sve što imam sam ukrao, samo sam školu i vozačku kupio.
16 godina
neaktivan
offline
Zakon o privatnosti?

@autor: Javi kako je prošlo.

Stara japanska: ako pas laje, nije dovoljno kuhan.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zakon o privatnosti?
hehe, boxer sve ovisi o točki iz koje gledaš ;)
shvaćam što hoćeš reći...
Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno.- Ulrike Meinhof
14 godina
neaktivan
offline
Zakon o privatnosti?
tek ju u četvrtak imam.
GENERATION 18: The first time you see this, copy it into your sig on any forum and add 1 to the generation. Social experiment.
13 godina
neaktivan
offline
Zakon o privatnosti?

ljudi molio bih vas za jednu informaciju! jeli povreda privatnosti ako ti u školi uzmu neki uređaj kao što je npr. mobitel, fotoaparat ili nešto slično zbog toga što si ga koristio pod nastavom i onda ti pregledavaju po mobitelu, fotoaparatu itd slike, video zapise itd.? molim vas ako bi mi netko mogao odgovoriti? :)

15 godina
offline
RE: Zakon o privatnosti?
dada.daneda kaže...

ljudi molio bih vas za jednu informaciju! jeli povreda privatnosti ako ti u školi uzmu neki uređaj kao što je npr. mobitel, fotoaparat ili nešto slično zbog toga što si ga koristio pod nastavom i onda ti pregledavaju po mobitelu, fotoaparatu itd slike, video zapise itd.? molim vas ako bi mi netko mogao odgovoriti? :)

To već spada u zabranjenu pretragu pokretnih stvari...

Da, povreda je privatnosti.

Smije ti oduzeti i vratiti na kraju nastave, ali pregledati ne.

Sve što imam sam ukrao, samo sam školu i vozačku kupio.
13 godina
neaktivan
offline
RE: Zakon o privatnosti?

da i oni su meni pregledali slike na kojima su slikana 2 testa i sada bi mi zbog toga dali odgojnu mjeru. jel to pravno gledano moguce? mislim kako oni meni na temelju slika koje nisu smijeli gledati (barem pretpostavljam da nisu smjeli gledati) mogu dati odgojnu mjerujeru? jesam upravu?

15 godina
neaktivan
offline
Zakon o privatnosti?
Da vam kazem svoje iskustvo. Kad sam bio isto negdje drugi-treci razred gimnazije, imali smo one ormarice za stvari i to u podrumu skole i tako je jednom lik dopremio unutra 2L vina ili nekaj sl. i kljuc je slucajno ostavio negdje na hodniku ili mu je ispao. To su nasli neki decki i isli pogledati sto ima u ormaricu. Kamere su to posnimale i rekli su deckima da ce dobiti ukore ili pismenu opomenu, a ovi su ih tuzili za alkohol i tako je ravnateljica na kraju bila dala deckima usmenu, a za alkohol nikome nista.
Ovi su krivi sto tu isli hebat po tudim stvarima.
Jahao sam pješice.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zakon o privatnosti?
eee majstore nemaš ti šta slikat testove...
Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno.- Ulrike Meinhof
13 godina
neaktivan
offline
RE: Zakon o privatnosti?

znam ja to. ali nemaju ni oni pravo gledat moje slike. sad me zanima dal ja smijem dobiti odgojnu mjeru iako su oni prekršili zakon kako bi dosli do toga da bi mi dali odgojnu mjeru. ako me razumijes sto hocu reci?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Zakon o privatnosti?
100% te je profesorica vidjela kako slikaš test i uzela da bi dokazala to, nema priče.. vi bi sad za svaku stvarčicu istjerivali pravdu iako ste krivi...
Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno.- Ulrike Meinhof
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zakon o privatnosti?
Hahahahahaha... prvo slikanje testova je prekršajno djelo koje za sobom vuče disciplinsko...

Drugo... ako ona te vidjela da si slikao, ona može upotrijebiti svoj autoritet da to dokaže...


I presmiješni su mi takve stvari... ja se sjećam da smo mi u školi dobijali po rukama pa nitko ništa nije zvao :)
In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zakon o privatnosti?
dada.daneda kaže...

znam ja to. ali nemaju ni oni pravo gledat moje slike. sad me zanima dal ja smijem dobiti odgojnu mjeru iako su oni prekršili zakon kako bi dosli do toga da bi mi dali odgojnu mjeru. ako me razumijes sto hocu reci?

Ako su to slike starijih testova tj. stare slike onda se možeš reći da ti je kopala po mobitelu da ih nađe i u pravu si. Ako te uhvatila dok si slikao isti sat - te slike su dokaz i onda je ona u pravu.

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice