Zakon - pitanje zaključana tema

poruka: 25
|
čitano: 13.201
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Zakon - pitanje

Zanima me, ako netko dodje na moj privatan posjed i uznemirava me (ulazna vrata, dvoriste, parkiraliste, garaza) ... jel ja smijem upotrijebiti fizicku silu protiv te/tih osobe/a?

Ovo su ozbiljne stvari i molim vas da ne prijavljujete temu... jer imam problema s nekim tipom iz oglasnika...

xFire: rebelsy | steam: rebelsycro |
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.7.2011 0:35 (rebelsy).
14 godina
moderator
offline
Re: Zakon - pitanje
rebelsy kaže...

Zanima me, ako netko dodje na moj privatan posjed i uznemirava me (ulazna vrata, dvoriste, parkiraliste, garaza) ... jel ja smijem upotrijebiti fizicku silu protiv te/tih osobe/a?

ne, osim ako ta osoba prva ne upotrijebi fizičku silu protiv tebe, onda bi ti to napravio u samoobrani

R.I.P. EnlightenedPhoenix ......////...... TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija
14 godina
neaktivan
offline
Zakon - pitanje

Kako onda policija ne smije na niciji privatni posjed bez naloga?

xFire: rebelsy | steam: rebelsycro |
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.7.2011 0:38 (rebelsy).
13 godina
offline
Zakon - pitanje

Ma ubi boga u njemu {#}

 

Inace...zakonski ne,samo u samoobrani

griješiti je ljudski al je osjećaj božanski
12 godina
offline
Re: Zakon - pitanje
rebelsy kaže...

Zanima me, ako netko dodje na moj privatan posjed i uznemirava me (ulazna vrata, dvoriste, parkiraliste, garaza) ... jel ja smijem upotrijebiti fizicku silu protiv te/tih osobe/a?

Ovo su ozbiljne stvari i molim vas da ne prijavljujete temu... jer imam problema s nekim tipom iz oglasnika...

zovi policiju sljedeci put kada dode

12 godina
offline
Re: Zakon - pitanje
rebelsy kaže...

Kako onda policija ne smije na niciji posjed bez naloga?

only in america

16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Zakon - pitanje
rebelsy kaže...

Zanima me, ako netko dodje na moj privatan posjed i uznemirava me (ulazna vrata, dvoriste, parkiraliste, garaza) ... jel ja smijem upotrijebiti fizicku silu protiv te/tih osobe/a?

  Na ovim prostorima postoji (u zakonu) nesto sto se zove "nuzna samo-odbrana" ...prilicno maglovito. Inace ne, ne smijes. Prvo pozvat policiju ako te uznemiravaju, ako su usli u tvoje dvoriste i pisaju u vrtu ne smijes upotrebiti silu vec, pogadas, pozvat policiju.

 

Ali to je samo u teoriji. A teorija i praksa su jedno isto, a u praksi nisu.

Relation to the original topic decreases with every single post
14 godina
moderator
offline
Re: Zakon - pitanje
XXX-Man kaže...

ne, osim ako ta osoba prva ne upotrijebi fizičku silu protiv tebe, onda bi ti to napravio u samoobrani

da dodam nešto:

ako nema svjedoka, nema ni dokaza ko je prvi udario :D

R.I.P. EnlightenedPhoenix ......////...... TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.7.2011 1:14 (XXX-Man).
15 godina
offline
Re: Zakon - pitanje
rebelsy kaže...

Zanima me, ako netko dodje na moj privatan posjed i uznemirava me (ulazna vrata, dvoriste, parkiraliste, garaza) ... jel ja smijem upotrijebiti fizicku silu protiv te/tih osobe/a?

Ovo su ozbiljne stvari i molim vas da ne prijavljujete temu... jer imam problema s nekim tipom iz oglasnika...

Zahtjevaj od osobe da napusti tvoj posjed, ukoliko ne napusti nazoveš policiju i prijaviš uznemiravanje od te osobe i opišeš način na koji te uznemirava, remeti javni red i mir, prijeti , omalovažava, vrijeđa i sl.

Izbjegavaj da dođe do fizičkog sukoba.

 

Budala bio, budala ostao...
13 godina
offline
Re: Zakon - pitanje
boxer kaže...
rebelsy kaže...

Zanima me, ako netko dodje na moj privatan posjed i uznemirava me (ulazna vrata, dvoriste, parkiraliste, garaza) ... jel ja smijem upotrijebiti fizicku silu protiv te/tih osobe/a?

Ovo su ozbiljne stvari i molim vas da ne prijavljujete temu... jer imam problema s nekim tipom iz oglasnika...

Zahtjevaj od osobe da napusti tvoj posjed, ukoliko ne napusti nazoveš policiju i prijaviš uznemiravanje od te osobe i opišeš način na koji te uznemirava, remeti javni red i mir, prijeti , omalovažava, vrijeđa i sl.

Izbjegavaj da dođe do fizičkog sukoba.

 

 Veoma neočekivan(ali dobar) savjet od osobe koja se zove "boxer"

griješiti je ljudski al je osjećaj božanski
13 godina
offline
Zakon - pitanje

Ma to se lako rijesi, pretuci ga ubi boga u njemu pa da vidis kako vise nece dolazit... 

[url="http://peoplestring.com/?u=kikiri"][img]http://www.peoplestring.com/images/ads/mailbox-casbox_468x60.jpg[/img][/url]
14 godina
offline
Re: Zakon - pitanje
rebelsy kaže...

Zanima me, ako netko dodje na moj privatan posjed i uznemirava me (ulazna vrata, dvoriste, parkiraliste, garaza) ... jel ja smijem upotrijebiti fizicku silu protiv te/tih osobe/a?

Ovo su ozbiljne stvari i molim vas da ne prijavljujete temu... jer imam problema s nekim tipom iz oglasnika...

Ovako neš si prodavao? :D

I don't believe in Heaven. I believe in Pain. I believe in Fear. I believe in Death.
16 godina
offline
Re: Zakon - pitanje
prije par god sam doooobro nahebo jer sam na svom privatnom posjedu uhvatio i do dolaska policije zadrzao dvojicu punoljetnih delikvenata koji su mi krali po posjedu. Zamisli!? Uglavnom, ne nesmijes upotrijebit silu osim u samoobrani,ali racunaj stim da iako je u pitanju samoobrana i ti ces bit prijavljen za remecenje javnog reda i mira. (o Boze kako jadno). Btw ja sam nasao rjesenje za takve. Naime imam njemackog ovcara koji prati svaki moj mig! Postavio sam table za upozorenje da posjed cuva ostar pas, pa ti sad dodji! Smijes? :) od tad imam mir i od lopova i od pijanaca... Pas je pas i plus ako ga ugrize, po zakonu je oznaceno da je na posjedu pas...
Ako bi oni koji o meni misle loše znali šta si ja mislim o njima,bi o meni mislili još lošije.... eeehhheem...
14 godina
offline
Zakon - pitanje

Zaštitu možeš tražiti od suda. Prema zakonu o vlasništu članci 19-20-21...

 

Prema članku 27. imaš pravo na obranu posjeda ukoliko smatraš da je obrana neophodna i da bi zaštita od strane suda došla prekasno. Sila koju smiješ primjeniti tokom zaštite ne smije biti jača od one koja je primjerena okolnostima.

 

Za svu štetu nastalu prilikom obrane posjeda naravno - odgovaraš.

 

Ako misliš ozbiljno pozovi policiju, ako se misliš zafrkavat snimi čovjeka/ženu/ljude kamerom i reci da idu uživo na HRT-u.

 

EDIT*

 

Pas nema pravo ugristi nikoga, bila tabla ili ne. Ako je pas opasan ili oštar, mora postojati tabla, a vrata moraju biti zaključana.. Ako ugrize bilo kojeg čovjeka to je i dalje čovjek, krao on ili pišo u vrtu, dok je pas i dalje pas. Zakon je tu jasan. Pas ne grize lopove nego reagira na sve neznance. :) Poanta je da laje i da uzbuni, ne da grize.

 

Ako je pas "moguće opasan pas" mora proći sve kontrole i registre... testove o socijalizaciji itd. imaš pravilnik o tome.. i smije napasti mislim da dva puta, nakon drugog puta prema zakonu o dobrobiti životinja (znači ako je pas opasan za okolinu) može ga se usrtiti.

 

Vjerujem da je pas super. Rijetko koji njemački ovčar je opasan, zamo su zaigrani i veliki(jbg ovčar je) pa izgledaju onak opasno, fakat im se nebi nitko usudio zamjeriti. Al jedna od najdražih pasmina.

11.0010010000111111011010101000100010000101101000110000100011010001100010011
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.7.2011 2:28 (ivan dragi).
16 godina
offline
Re: Zakon - pitanje
cuj imam zagradjen posjed i table da je na posjed pas. Sta nije sve jasno? Udji ako zelis ebiga... Bio si upozoren sta ne? Btw ne, nemam krvolocno zivotinju koja grize sta stigne. Imam vrhunsku kuju njemackog ovcara koja se po danu igra s djecom,cak je i jasu hahaha etc ali eto po potrebi niko mi ne moze pric ni na 10m ako ja tako zelim...
Ako bi oni koji o meni misle loše znali šta si ja mislim o njima,bi o meni mislili još lošije.... eeehhheem...
15 godina
offline
Re: Zakon - pitanje
rebelsy kaže...

Zanima me, ako netko dodje na moj privatan posjed i uznemirava me (ulazna vrata, dvoriste, parkiraliste, garaza) ... jel ja smijem upotrijebiti fizicku silu protiv te/tih osobe/a?

Ovo su ozbiljne stvari i molim vas da ne prijavljujete temu... jer imam problema s nekim tipom iz oglasnika...

Daj ti nama pobliže pojasni, o čemu se radi?

14 godina
offline
Zakon - pitanje

kolko poremećen taj tip mora bit da ti piša u vrtu

EDIT:inače postoji nešta št ja zovem kućni red {#}

http://www.njuskalo.hr/sportska-oprema-ostalo/baseball-palica-aluminijska-oglas-1505331

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.7.2011 2:33 (luka94).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zakon - pitanje
The Unforgiven kaže...
rebelsy kaže...

Zanima me, ako netko dodje na moj privatan posjed i uznemirava me (ulazna vrata, dvoriste, parkiraliste, garaza) ... jel ja smijem upotrijebiti fizicku silu protiv te/tih osobe/a?

Ovo su ozbiljne stvari i molim vas da ne prijavljujete temu... jer imam problema s nekim tipom iz oglasnika...

Ovako neš si prodavao? :D

ne, ja sam uredno prodao kako je pisalo u oglasu + jos sam nasao garanciju i racun (sto nije pisalo u oglasu)...

ta osoba je nasla neku zamjerku i zeli povrat novca...

xFire: rebelsy | steam: rebelsycro |
12 godina
neaktivan
offline
Zakon - pitanje

isprebijaj ga ili tovi policiju {#}

16 godina
offline
Zakon - pitanje

A taj netko ti prijeti?
Ako da, možeš ga prijaviti i budi siguran da će biti sankcionirano pogotovo ako je sms-om, e-mailom ili na neki način da ostaje pisani trag.

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zakon - pitanje
Danny_HR kaže...

A taj netko ti prijeti?
Ako da, možeš ga prijaviti i budi siguran da će biti sankcionirano pogotovo ako je sms-om, e-mailom ili na neki način da ostaje pisani trag.

Ne prijeti... nego kao ''to cemo rijesiti na drugi nacin''

xFire: rebelsy | steam: rebelsycro |
16 godina
offline
Re: Zakon - pitanje
Joj kaj se onda brineš.
Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
15 godina
offline
Zakon - pitanje

Da si mene zeznija i ja bi ti dosao doma :)

Do kada vi to meni mislite tolerirat?
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zakon - pitanje
tnakir kaže...

Da si mene zeznija i ja bi ti dosao doma :)

ja nisam nikada nikog zeznija niti necu... ugl. tu stvar nisam prodavao ja nego neko od ukucana...

xFire: rebelsy | steam: rebelsycro |
16 godina
offline
Zakon - pitanje

Zaključano na autorov zahtjev.

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice