Zasto hitler nije napao Švicarsku&(Švedsku)

poruka: 32
|
čitano: 11.148
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Zasto hitler nije napao Švicarsku&(Švedsku)

Ovako na satu politike smo pokrenili to pitanje i zaključili smo da zapravo nemožemo skužit zasto hitler nije napao Švicarsku.

 

Pa bi volio vidit vasa misljenja , možda vi znate nešto što mi danas nismo znali .

ps. Samo nemojte sa onim gl:upim ideja pr. Tesko je bilo osvojit svicarsku radi jake vojske ... strateske pozicije ... tesko nedostupan teren .... (to su price za malo djecu, njemci su napali SSSR zasto nebi Švicu)

Uz to niko nikada nije napao također i Švedsku sada ima li koje poveznice između njih , jedino sta obe počinju sa SW :D ( mozda i to ima neke veze :P)

Suba
14 godina
odjavljen
offline
Zasto hitler nije napao Švicarsku&(Švedsku)

Zato jer su Švicarci već bili njihovi makar su se pravili neutralni. Tamo su si spremali zlato i umjetnine i ostali ratni plijen. I kad bi ih pokorili ne bi im imao tko proizvoditi sir i čokoladu.

Real Madrid
10 godina
neaktivan
offline
Re: Zasto hitler nije napao Švicarsku&(Švedsku)
Save kaže...

Ovako na satu politike smo pokrenili to pitanje i zaključili smo da zapravo nemožemo skužit zasto hitler nije napao Švicarsku.

 

Pa bi volio vidit vasa misljenja , možda vi znate nešto što mi danas nismo znali .

ps. Samo nemojte sa onim gl:upim ideja pr. Tesko je bilo osvojit svicarsku radi jake vojske ... strateske pozicije ... tesko nedostupan teren .... (to su price za malo djecu, njemci su napali SSSR zasto nebi Švicu)

Uz to niko nikada nije napao također i Švedsku sada ima li koje poveznice između njih , jedino sta obe počinju sa SW :D ( mozda i to ima neke veze :P)

Hmm..

O tome smo i mi raspravljali, ali na satu povijesti (nekako smo došli na tu temu)

 

Također nismo mogli zakljuciti..


Ali ja mislim da ovdje ima pametnih ljudi i profesora koji bi mogli nešto znati. {#}

10 godina
offline
Re: Zasto hitler nije napao Švicarsku&(Švedsku)
Save kaže...

Ovako na satu politike smo pokrenili to pitanje i zaključili smo da zapravo nemožemo skužit zasto hitler nije napao Švicarsku.

 

Pa bi volio vidit vasa misljenja , možda vi znate nešto što mi danas nismo znali .

ps. Samo nemojte sa onim gl:upim ideja pr. Tesko je bilo osvojit svicarsku radi jake vojske ... strateske pozicije ... tesko nedostupan teren .... (to su price za malo djecu, njemci su napali SSSR zasto nebi Švicu)

Uz to niko nikada nije napao također i Švedsku sada ima li koje poveznice između njih , jedino sta obe počinju sa SW :D ( mozda i to ima neke veze :P)

Švedska je imala velike rudnike željeza a to su željezo između ostalog prodavali Nacistima pa su ih kao neutralne ostavili na miru. A Švicarsku su planirali napasti ali se nisu mogli dogovorit oko podjele osvojenog teritorija sa Talijanima pa su na kraju odustali tj odgodili do dogovora.

 

Btw pa šta se više ne uči pozicija Švedske u ratu u školi? Mi smo učili čak i pravce kojima je željezo išlo iz Švedske u Njemačku.

Don't blink. Blink and you're dead. They are fast. Faster than you can believe. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink. Good Luck.
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.9.2013 21:24 (ddarknessfairyy).
12 godina
offline
Re: Zasto hitler nije napao Švicarsku&(Švedsku)
piksic kaže...

Zato jer su Švicarci već bili njihovi makar su se pravili neutralni. Tamo su si spremali zlato i umjetnine i ostali ratni plijen. I kad bi ih pokorili ne bi im imao tko proizvoditi sir i čokoladu.

Dio odgovora. Nisu bili baš sigurni (oni pametniji) da će pobijediti...

Nisam ja ništa prčk'o.
15 godina
neaktivan
offline
Zasto hitler nije napao Švicarsku&(Švedsku)

Svicarsku je jako tesko za osvojit radi alpa, svicarci su imali bunkere i realno su se mogli branit dosta dugo, te jedna narodna njemacka (bar u to vrijeme) naime da ce osvojit svicarsku na povratku kad pokore svijet a znamo kako je to zavrsilo. 

 

Uostalom kako je netko gore napisao Svicarci su sluzbeno bili neutralni, nesluzbeno su prevozili oruzje, vojsku i ostale stvari iz Njemacke u Italiju. A za Svedsku neznam. 

Float like a butterfly, sting like a bee. His hands can't hit what his eyes can't see. Now you see me, now you don't. George thinks he will, but I know he won't.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zasto hitler nije napao Švicarsku&(Švedsku)

"  Tamo su si spremali zlato i umjetnine i ostali ratni plijen.  " 

Mogli su to i u njemackoj spremat ..

 

Najjblize moje stajaliste je to da ih je svicarska financirala ali tu dolazi do problema sta tada nije bilo interneta i tih pi:zdaruija i sve je bilo u kešu da je njemačka napala mogla je sve uzet .

Dobro , sad moramo gledat i kroz cijelu povijest zasto nije niko napao , na tim prostorima od svakojakih revolucija svj.ratova niko nikada napao nije  

Suba
16 godina
neaktivan
offline
Re: Zasto hitler nije napao Švicarsku&(Švedsku)
Save kaže...

"  Tamo su si spremali zlato i umjetnine i ostali ratni plijen.  " 

Mogli su to i u njemackoj spremat ..

 

Najjblize moje stajaliste je to da ih je svicarska financirala ali tu dolazi do problema sta tada nije bilo interneta i tih pi:zdaruija i sve je bilo u kešu da je njemačka napala mogla je sve uzet .

Dobro , sad moramo gledat i kroz cijelu povijest zasto nije niko napao , na tim prostorima od svakojakih revolucija svj.ratova niko nikada napao nije  

Tamo nije bio samo njemačko bogatstvo, nego od svih. Da je njemačka napala švicarsku (i pokorila je):

  • izgubili bi (prešutnog) saveznika
  • izgubili bi sigurnu kasicu prasicu u slučaju da njemačka izgubi u ratu i da pobjednici idu im uzeti sve kao ratni plijen
  • ostale države bi je išle osloboditi (kao i svoje blago), a tada bi uzele njemačko blago kao što je njemačka namjeravala njihovo
  • Njemci bi morali nakon što je opelješe brzo odnijeti i rasporediti to bogatstvo da opet ne dođe u tuđe ruke napadom
  • izgubila bi svaki kredibilitet kod ostalih nesvrstanih i neutralnih
Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.9.2013 21:44 (Paolo2612).
15 godina
neaktivan
offline
Zasto hitler nije napao Švicarsku&(Švedsku)

Ovo je kao da pitas zasto veliki mafijasi ne plackaju banke.

10 godina
offline
Re: Zasto hitler nije napao Švicarsku&(Švedsku)
Paolo2612 kaže...

Tamo nije bio samo njemačko bogatstvo, nego od svih. Da je njemačka napala švicarsku (i pokorila je):

  • izgubili bi (prešutnog) saveznika
  • izgubili bi sigurnu kasicu prasicu u slučaju da njemačka izgubi u ratu i da pobjednici idu im uzeti sve kao ratni plijen
  • ostale države bi je išle osloboditi (kao i svoje blago), a tada bi uzele njemačko blago kao što je njemačka namjeravala njihovo
  • Njemci bi morali nakon što je opelješe brzo odnijeti i rasporediti to bogatstvo da opet ne dođe u tuđe ruke napadom
  • izgubila bi svaki kredibilitet kod ostalih nesvrstanih i neutralnih

Nacisti nisu imali novac u Švicarskoj, sav novac su pretvarali u zlato i to zlato je skrivano u Njemačkoj. Švicarska nije napadnuta iz jednog jedinog razloga. Hitleru u tom trenutku nije predstavljala nikakvu prijetnju niti nikakav izazov. Iako će neki reć da je zbog teškog terena i bla bla bila teška za osvojit. Hitler je imao toliku vojsku da su ih mogli zgaziti samo tako. Već sam rekla prije imali su planove da se napadne Švicarska ali u početku im je odgovarala kao barijera između zapadnih zemalja a kasnije su zajedno sa talijanima namjeravali napasti. Ali su se Talijani(tipično za njih) pobunili da i oni hoće dio kolača i nisu se mogli dogovoriti oko teritorija. Ako se dobro sjećam zadnja odluka je bila da granica bude po sredini Alpa il tako nešto. Al je onda Hitler počeo gubiti na drugim bojištima i više se nije gubilo vrijeme na Švicarsku.

Mi smo sve to učili iz Povijesti u 2 razredu srednje škole pa mi je čudno uopće da se postavlja to pitanje. Al eto mi smo imali nadobudnu profu koja nas je tjerala da znamo napamet i režim rijeke Nila pa možda nije ni čudno da se drugdje to nije učilo. {#}

Don't blink. Blink and you're dead. They are fast. Faster than you can believe. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink. Good Luck.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zasto hitler nije napao Švicarsku&(Švedsku)
Arxi kaže...

Ovo je kao da pitas zasto veliki mafijasi ne plackaju banke.

Jako glupo 

Suba
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zasto hitler nije napao Švicarsku&(Švedsku)

Elektrotehhnička škola split ???? 4 razredi ???

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zasto hitler nije napao Švicarsku&(Švedsku)
ddarknessfairyy kaže...
Paolo2612 kaže...

Tamo nije bio samo njemačko bogatstvo, nego od svih. Da je njemačka napala švicarsku (i pokorila je):

  • izgubili bi (prešutnog) saveznika
  • izgubili bi sigurnu kasicu prasicu u slučaju da njemačka izgubi u ratu i da pobjednici idu im uzeti sve kao ratni plijen
  • ostale države bi je išle osloboditi (kao i svoje blago), a tada bi uzele njemačko blago kao što je njemačka namjeravala njihovo
  • Njemci bi morali nakon što je opelješe brzo odnijeti i rasporediti to bogatstvo da opet ne dođe u tuđe ruke napadom
  • izgubila bi svaki kredibilitet kod ostalih nesvrstanih i neutralnih

Nacisti nisu imali novac u Švicarskoj, sav novac su pretvarali u zlato i to zlato je skrivano u Njemačkoj. Švicarska nije napadnuta iz jednog jedinog razloga. Hitleru u tom trenutku nije predstavljala nikakvu prijetnju niti nikakav izazov. Iako će neki reć da je zbog teškog terena i bla bla bila teška za osvojit. Hitler je imao toliku vojsku da su ih mogli zgaziti samo tako. Već sam rekla prije imali su planove da se napadne Švicarska ali u početku im je odgovarala kao barijera između zapadnih zemalja a kasnije su zajedno sa talijanima namjeravali napasti. Ali su se Talijani(tipično za njih) pobunili da i oni hoće dio kolača i nisu se mogli dogovoriti oko teritorija. Ako se dobro sjećam zadnja odluka je bila da granica bude po sredini Alpa il tako nešto. Al je onda Hitler počeo gubiti na drugim bojištima i više se nije gubilo vrijeme na Švicarsku.

Mi smo sve to učili iz Povijesti u 2 razredu srednje škole pa mi je čudno uopće da se postavlja to pitanje. Al eto mi smo imali nadobudnu profu koja nas je tjerala da znamo napamet i režim rijeke Nila pa možda nije ni čudno da se drugdje to nije učilo. {#}

malo poznato je da je hitler imao obavijestajnu koordinaciju u svicarskoj...postojao je krug pod nazivom Lucy koji je otkrivao polozaje SSSR-a i njihove snage.Takodjer Svicarska je proizvodila oruzje za Hitlera.nisu ju amerikanci bezveze bombardirali.

R.I.P. Aziz Sergeyevich Shavershian
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zasto hitler nije napao Švicarsku&(Švedsku)

Ali su ameri bombandirali svicarsku ? odakle ti to ?:D

Suba
16 godina
offline
Re: Zasto hitler nije napao Švicarsku&(Švedsku)

švicarsku nisu dirali jer su sa njima tehnološki i industrijski dobro surađivali (švicarci su poznati kao vrhunski mehaničari, finomehaničari i strojari), kod njih su mijenjali zlato za švicarski franak koji se za vrijeme ww2 držao vjerojatno najbolje od svih svjetskih valuta i jedino se sa njom moglo slobodno trgovati.. ko zna kaj sve švicarske banke danas skrivaju, bilo bi to zanimljivo vidjeti..

 

a šveđani su kupovali mir davanjem na raspolaganje svojih rudnih bogatstava, prije svega famozni "švedski čelik"..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
neaktivan
offline
Zasto hitler nije napao Švicarsku&(Švedsku)

Pa nisu napali švicarsku iz jednog jedinog razloga jer su tamo svi nacisti generali itd držali pare zlato umjetnine a i trebala im je neka država di ce moc pobjec ako zagusti.

16 godina
offline
Re: Zasto hitler nije napao Švicarsku&(Švedsku)
Save kaže...

Ali su ameri bombandirali svicarsku ? odakle ti to ?:D

švica je bila bombardirana par puta al uglavnom je to bilo "slučajno" bombardiranje zbog navigacijski grešaka.. jer je švica dobro došla i švabima i amerima/britancima/francuzima za razno razne prebjege i čekanje mira jednog dana..

 

isto tako, švicarci su zajebani za napadanje.. svi su naoružano do zuba (imaju slobodnu trgovinu oružjem a i pogledaj njihovo služenje vojske), poznaju svoj kraj jako dobro i ko zna kak bi se švabo snalazio u planinama, šumama i brojnim tunelima po švicarskoj.. lakše im je bilo surađivati sa njima

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.9.2013 20:59 (nixass).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zasto hitler nije napao Švicarsku&(Švedsku)

nije mi to to ... :D nije samo hitler jedini koji nije napa ... svi oni su bili i niko nikada nije napa

Suba
13 godina
neaktivan
offline
Zasto hitler nije napao Švicarsku&(Švedsku)

dokaz da je svicarska bombardirana.bombardirana je iz razloga jer su proizvodili bombe potajno za hitlera.

http://en.wikipedia.org/wiki/Bombings_of_Switzerland_in_World_War_II

R.I.P. Aziz Sergeyevich Shavershian
14 godina
offline
Zasto hitler nije napao Švicarsku&(Švedsku)

Zaboravljate najbitnije, švicarci su imali švicarski nožić, tko bi napao zemlju punu noževa?

Lt.Lowenbrau prozvan cheaterom preko 9000 puta
13 godina
neaktivan
offline
Zasto hitler nije napao Švicarsku&(Švedsku)

svicarski izvoz oruzja za vrijeme drugog svjetskog rata

R.I.P. Aziz Sergeyevich Shavershian
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zasto hitler nije napao Švicarsku&(Švedsku)

dobro to je drugi svj , di je prvi ili nikada ti nije cudno bilo francuza njemaca koliki su prije bili (dok su jos koplja i stitovi bili ) pa da niko niko nikad nije poikusa ih osvojit :D

Suba
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zasto hitler nije napao Švicarsku&(Švedsku)
Save kaže...

dobro to je drugi svj , di je prvi ili nikada ti nije cudno bilo francuza njemaca koliki su prije bili (dok su jos koplja i stitovi bili ) pa da niko niko nikad nije poikusa ih osvojit :D

jer su odavno poznati kao bankari pa su svi imali novcani interes kod njih.opce je poznato da su morali u ekonomskom pogledu davati nesto kao protuvrijednost da ih susjedi ne razvale

R.I.P. Aziz Sergeyevich Shavershian
11 godina
protjeran
offline
Re: Zasto hitler nije napao Švicarsku&(Švedsku)
piksic kaže...

Zato jer su Švicarci već bili njihovi makar su se pravili neutralni. Tamo su si spremali zlato i umjetnine i ostali ratni plijen. I kad bi ih pokorili ne bi im imao tko proizvoditi sir i čokoladu.

da, i kad su pobili sve njemce koji su znali za zlato i umjetnine sve je to ostalo švicarcima hehe

GTA Balkan http://gta-balkan.com
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zasto hitler nije napao Švicarsku&(Švedsku)
DeathBringer12 kaže...
piksic kaže...

Zato jer su Švicarci već bili njihovi makar su se pravili neutralni. Tamo su si spremali zlato i umjetnine i ostali ratni plijen. I kad bi ih pokorili ne bi im imao tko proizvoditi sir i čokoladu.

da, i kad su pobili sve njemce koji su znali za zlato i umjetnine sve je to ostalo švicarcima hehe

svo zlato koje su njemci ukrali poljacima sad lezi u trezorima duboko pod zemljom u alpama :D

R.I.P. Aziz Sergeyevich Shavershian
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zasto hitler nije napao Švicarsku&(Švedsku)

Mogli su to i u njemackoj zakopat i oni i ovi prije njega

Suba
15 godina
offline
Zasto hitler nije napao Švicarsku&(Švedsku)

Mi smo u školi prije 5-6 godina također raspravljali o tome, to jest samo o Švicerskoj, i ovo su otprilike zaključci koje smo donijeli:

 

1. Bogati Njemci, koji su bili dio vrha, smatrali su da u slučaju izgubljenog rata, trebaju imati neko mjesto gdje sačuvati fond "za crne dane".

2. Smatrali su da nenapadanjem svjetski poznate neutralne države, njihov rat ima smisao kod ostalih neutralnih država, i da bi napadom, praktički objavili rat "cijelom svijetu", jer velik broj država drži neke vriejdnosti u njihovim trezorima.

3. Ovo je iznjeo jedan moj profesor, sad koliko istine u tome ima, neznam. Dakle, on je smatrao da u slučaju napada na Švicersku, bi mogao reagirati Papa (zbog toga što Švicerska garda štiti Papu) i da bi se Njemačka mogla naći na udaru sa svih strana, a time bi praktički izgubila jedinog pravog saveznika. Kad nam je on to pričao, i meni je zvučalo poprilično nategnuto, ali opet, možda ima nešto i u tome...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zasto hitler nije napao Švicarsku&(Švedsku)

Ali zamisli ovu situaciju :

Njemci napadnu i osvoje svicarsku pokradu sve trezore i u jednom trenutku imaju sve pare svijeta , zar im to nebi bilo bolje nego fond za crne dane ? 

i tad mogu diktirat sa svijetom i dogovarat se o napadima i saveznistivma... ( pr. Kina kaze napast cemo vas ,a hitler : nemojte necemo vam dirat vase pare ... )

Suba
15 godina
offline
Re: Zasto hitler nije napao Švicarsku&(Švedsku)

Ima puno toga što nama, običnim ljudima nikada nije otkriveno, niti će vjerovatno biti .. Iako ja vjerujem da je slučaj Švicarske isto kao što je netko od kolega forumaša rekao - lova je stajala u njihovim bankama i oni su bili "zadnji izlaz" .. 

GL&HF
15 godina
offline
Re: Zasto hitler nije napao Švicarsku&(Švedsku)
Save kaže...

Ali zamisli ovu situaciju :

Njemci napadnu i osvoje svicarsku pokradu sve trezore i u jednom trenutku imaju sve pare svijeta , zar im to nebi bilo bolje nego fond za crne dane ? 

i tad mogu diktirat sa svijetom i dogovarat se o napadima i saveznistivma... ( pr. Kina kaze napast cemo vas ,a hitler : nemojte necemo vam dirat vase pare ... )

Đaba ti sve zlato svijeta, ako te napdane Italija s juga, Španjolska-Britanija-Francuska-Sad sa sjevera i zapada i još Rusi sa istoka.

Ljudi su potrošni, zato bi sve veće zemlje poslale svoje trupe, jer teško da bi ostatak svijeta dopustio da Hitler kontrolira najviše novca na svijetu...

Plus računaj još da je tu bilo zakulisnih igrica. Što misliš odkud Hitleru novac da izfradi početnu vojsku? Naoružanje daleko naprednije nego bilo tko drugi?

Pročitaj malo o najbogatijim obiteljima na svijetu, pa ćeš vidjeti kako se često spominje da su neke "sponzorirale" i jednu i drugu stranu.

Možda je Deal bio "mi vama omogučimo lovu za razvoj, vi nas ne dirate" {#}

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice