Zippo- što mislite

poruka: 34
|
čitano: 24.924
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Zippo upaljači

Namjeravam kupiti Zippo upaljač Bullet Hole. Godina proizvodnje je 2009. Čisto me zanima što mislite o njegovom izgledu. Također tema služi da iznesete svoja mišljenja o Zippo upaljačima, jer ja ih jednostavno obožavam.

Zippo Bullet Hole Zippo Bullet Hole
Zippo Bullet Hole Zippo Bullet Hole
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.1.2010 18:12 (SR 88).
15 godina
neaktivan
offline
Zippo- što mislite

Je,lijep je. I ja kontam da kupim jednoga. Samo razmisljam sta da ugraviram na to cudo.

http://i49.tinypic.com/2lc07xs.jpg
16 godina
offline
Zippo- što mislite

Obozavam svoj.

Nema do toga kad ides upalit pljugu zipacem. :D

Ovaj bullet hole je bas zakon.

- Psiho246
14 godina
offline
Zippo- što mislite

Izgleda je onaj Bullet Hole prodan?

Što mislite između ova dva modela, koji vam je ljepši?

14 godina
offline
Zippo- što mislite

Kolko otprilike košta zippo upaljač?

Prodajem Logitech G500 nov,neotvoren za 400kn
14 godina
protjeran
offline
RE: Zippo- što mislite
cuspajz kaže...

Kolko otprilike košta zippo upaljač?

120kn na dalje

 

 

ont.

 

imam ga, al samo doma koristim, više stoji sa strane nego gori...

smrde mi džepovi od hlača kad ga nosim za sobom, a i strah da ga ne izgubim radi svoje

Stay a while and listen...
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.1.2010 13:05 (pad0branac).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zippo- što mislite
SR 88 kaže...

Izgleda je onaj Bullet Hole prodan?

Što mislite između ova dva modela, koji vam je ljepši?

Bolji mi je ovaj prvi, no oba su zakon.

"The harder the battle the sweet of jah victory."
14 godina
offline
Zippo- što mislite

Možda je malo glupo pitanje, ali neka...

dali kada kupite zippo on ima nekakvu naljepnici odozdola gdje mu piše godina proizvodnje?

 

Hvala!!Smijeh

14 godina
offline
Zippo- što mislite

nisam pušač,ali to su legedarni upaljači

16 godina
neaktivan
offline
RE: Zippo- što mislite
SR 88 kaže...

Možda je malo glupo pitanje, ali neka...

dali kada kupite zippo on ima nekakvu naljepnici odozdola gdje mu piše godina proizvodnje?

 

Hvala!!Smijeh

Pravi Zippo ima na donjoj strani ugravirano mjesto proizvodnje i koji je model ili tako nešto... Sve u svemu, precijenjen upaljač, ali lijep dizajn.

 

Meni je najljepši običan kromirani Zippo, eventualno 'pozlaćen'.

Koga svrbi, taj se češe... ~~~ Pička, šolja, kurac
14 godina
neaktivan
offline
RE: Zippo- što mislite
blackalbum kaže...

nisam pušač,ali to su legedarni upaljači

također, obožavam imat bar jednog Smijeh

ajmo svi na erep ;)
16 godina
offline
RE: Zippo- što mislite
SR 88 kaže...

Izgleda je onaj Bullet Hole prodan?

Što mislite između ova dva modela, koji vam je ljepši?

Ovaj drugi bez razmisljanja.

Ako jace furas na punk kulturu onda ovaj prvi.

Al trebas uzet u obzir da je Zippo upaljac za cijeli zivot i da te punk kultura pusti prije ili kasnije.

Ovaj drugi ce biti uvijek aktualan. ^_^

- Psiho246
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Zippo- što mislite

Nijedan Zippo nema ugraviranu godinu proizvodnje vec slovnu oznaku od A do Z koja ako se ne varam oznacava kategoriju ili kvalitetu. Nisam siguran u ovo.

 

Istinski Zippo je svaku put od mesinga,ma kakav finish imao spolja on iznutra je svaki put mesingan. Od tamo potice i onaj karakteristican zvuk skljocanja Zippo-a.

 

Imam ih 3,dva su mesingana od kojih jedan ima neki ornament a drugi ima brushed aluminium finish.

Obozavam ih :)

A poet who reads his verse in public may have other nasty habits. Lazarus Long
16 godina
neaktivan
offline
Zippo- što mislite

Nisam pušač, ali mislim da je to jedna od zadnjih pravih američkih ikona. O samim zipaćima više na ovom linku...

Faith is only fiction.
14 godina
protjeran
offline
Zippo- što mislite

Meni su zippaći odlični iako sam nepušač.Odlično služi za petarde jer ga ne može ugasiti vjetar.Ovaj je moj http://www.satelit-tbm.hr/pages/204.html 

14 godina
protjeran
offline
Zippo- što mislite

Evo vam kolekcija zippaća http://www.satelit-tbm.hr/zupaljaci.html#176

14 godina
neaktivan
offline
Zippo- što mislite

E da je ovog nabavit{#}, nažalost Zippo ih nema u svojoj kolekciji, jedino custom made! Šmrc

 

Tutorial how to made it

Do you fear... death? Do you fear that dark abyss? All your deeds laid bare, all your sins punished?
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.12.2010 12:16 (Flying Dutchman).
15 godina
offline
Zippo- što mislite

A,ovo je moj. Svi pitaju:"A.zašto ljubičasti?"  A.zašto ne. :)

Jedina mana kod zippo upaljača je ta šta jako teško pale na hladnoći tj. kad su oni sami hladni jer ako stoji u toplom đžepu pali bez problema.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.12.2010 12:25 (Arabarran).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Zippo- što mislite
i_rambo_plache kaže...
SR 88 kaže...

Možda je malo glupo pitanje, ali neka...

dali kada kupite zippo on ima nekakvu naljepnici odozdola gdje mu piše godina proizvodnje?

 

Hvala!!Smijeh

Pravi Zippo ima na donjoj strani ugravirano mjesto proizvodnje i koji je model ili tako nešto... Sve u svemu, precijenjen upaljač, ali lijep dizajn.

 

Meni je najljepši običan kromirani Zippo, eventualno 'pozlaćen'.

 

 

Ja imam takav pozlaćen, odličan upaljač. Jednostavno to je to. 

 

 

 

http://www.basketballhoopjam.com
14 godina
protjeran
offline
Zippo- što mislite

Evo snimio sam upaljač i trik...evo za vas 

16 godina
offline
Zippo- što mislite

posto je zipo kod nas? zanima me po mogucnosti kožni ili org zipo sa pozlacenim rubovima..jel ima tko kakav link ili info kolko mogu ta dva sto trazim kostati?

trebate neki serial ili crack za neku igru ili porgram a nemozete ga nigdje naci? pisite mi na vtxcro@gmail.com i u najkracem roku dobivate odgovor
14 godina
offline
Zippo- što mislite

Imam ga već godinama. Najobičniji kromirani. Ne nosim ga okolo, da ga ne bi izgubio, a i znalo mi je par puta bit loše koliko sam se benzina nagutao...

14 godina
neaktivan
offline
RE: Zippo- što mislite
Kvod kaže...

Imam ga već godinama. Najobičniji kromirani. Ne nosim ga okolo, da ga ne bi izgubio, a i znalo mi je par puta bit loše koliko sam se benzina nagutao...

Pazim na Zippo više nego na stakleno oko koje nosim, hehe {#}

Do you fear... death? Do you fear that dark abyss? All your deeds laid bare, all your sins punished?
14 godina
protjeran
offline
Zippo- što mislite

Imam 3.

 

Jedan od SFOR-a, jer je moj tata radio kao inzinjer za njih. Bruseni metal.

Neki osrednji od firme u kojoj je ujko radio.

I zlatni kao poklon od ujke.

14 godina
offline
Zippo- što mislite

originalni zippo kodovi po godinama proizvodnje {#}

 

http://www.zippoclick.com/collecting/dateCodes.aspx

kad već nema pive i ćevapa i jedno hvala bi pomoglo .-))
13 godina
neaktivan
offline
RE: Zippo- što mislite

3 kom sam izbubio -.-

inaće...  preferiram obični kromirani ili skroz crni,

puno veći gušt zapalit cigaru s njime :P 

16 godina
offline
Zippo- što mislite

ovaj cu ja sebi uzeti..

 

armor verzija - 1.5 puta deblje stijenke od obicnog zippa

 

brushed brass - brušeni mesing

 

za 230kn..

 

[ako nekog zanima gdje ih ima online za naručiti nek se javi na pm]

trebate neki serial ili crack za neku igru ili porgram a nemozete ga nigdje naci? pisite mi na vtxcro@gmail.com i u najkracem roku dobivate odgovor
16 godina
offline
Zippo- što mislite

Izgleda da stvarno vrijedi dozivotno jamstvo koje dobijete uz zippa. Prije nove godine svoj pokvareni zippo sam poslao postom u Njemacku u servis i danas sam ga dobio popravljenog iz vana i potpuno novu unutrasnjost. Svaka cast Zippo!

15 godina
offline
RE: Zippo- što mislite
Lazarus Long kaže...

Nijedan Zippo nema ugraviranu godinu proizvodnje vec slovnu oznaku od A do Z koja ako se ne varam oznacava kategoriju ili kvalitetu. Nisam siguran u ovo.

 

Istinski Zippo je svaku put od mesinga,ma kakav finish imao spolja on iznutra je svaki put mesingan. Od tamo potice i onaj karakteristican zvuk skljocanja Zippo-a.

 

Imam ih 3,dva su mesingana od kojih jedan ima neki ornament a drugi ima brushed aluminium finish.

Obozavam ih :)

 

Kodovi ispod ZIPPO upaljača nisu nikakva kvaliteta niti kategorija, to je jedan od poznatijih mitova, ali je netočan. Ti brojevi i slova označavaju mjesec i godinu proizvodnje.

Nekada su se označavali sa raznim crticama ti kodovi, ali u zadnjih 25 godina to se označava sa slovima A-L (12 slova koja označavajo mijesec proizvodnje) i ili rimske brojeve koji su se koristili do 2000 godine ili oznaku godine u formatu 01,02,03 itd.

Tako da recimo ZIPPO koji ima B 05 oznaku, znači da je proizveden u 2. mjesecu 2005 godine.

više o tome OVDJE

Edit: evo još malo interesantnih mitova:

Myth - The codes on the bottom indicate the quality of the lighter. Some individuals believe that an "A" lighter is better than an "H" lighter. For date codes including Roman numerals, the higher the Roman numeral, the higher the quality.
Fact - The codes on the bottom stamp are date codes indicating when the lighter was manufactured.
Myth - Lighters are manufactured by prisoners. The Roman Numerals at the bottom of the lighter indicate the length of prison sentence.
Myth - Lighters are manufactured by prisoners. The letters on the bottom stamp indicate their crime "R" for Rape, "M" for murder, etc.
Fact - Lighters are manufactured in Bradford, PA by employees who are paid for their service to the company.

I rather like the restless nights
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.2.2011 14:20 (Bladepu).
16 godina
offline
Zippo- što mislite

Zaljubljenik ste u Zippo i kolekcionar? Posjetite portal PRVOG službenog Zippo kluba u Hrvatskoj, odobrenom od strane Zippa! http://zippo-friends-croatia.com/
Također nam se pridružite na našem forumu uz uvijek ugodno društvo i mnoštvo rasprava! http://forum.zippo-friends-croatia.com/
Internacionalni članovi su također dobrodošli!
Klub Zippo Prijatelja Hrvatska - Zippo Friends Club Hrvatska

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.2.2011 13:37 (Hacker002).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice