Znanstvenici otkrili cestice brze od svjetlosti

poruka: 92
|
čitano: 16.897
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Znanstvenici otkrili cestice brze od svjetlosti

http://www.24sata.hr/tehnologija/znanstvenici-su-u-soku-otkrili-su-cestice-brze-od-svjetlosti-235877

 

Znanstvenici u CERNU su otkrili cestice brze od svjetlosti koje kose sva pravila moderne fizike i teorije.

 

VIse na tome u gornjem linku.

LoL acc THCJoshi
14 godina
offline
Re: Znanstvenici otkrili cestice brze od svjetlost
Jonja kaže...

http://www.24sata.hr/tehnologija/znanstvenici-su-u-soku-otkrili-su-cestice-brze-od-svjetlosti-235877

 

Znanstvenici u CERNU su otkrili cestice brze od svjetlosti koje kose sva pravila moderne fizike i teorije.

 

VIse na tome u gornjem linku.

Ako imaš neki drugi link osim 24 sata bilo bi dobro.

 

Jer 24 sata nije pouzdan.

 

I zato sto svaki put kada otvorim stranicu od 24 sata cijeli browser mi se zablokira na 15-20 sekundi (sto se ne dogada sa nikojim drugim stranicama).

www.facebook.com/Battlefield3.Info
13 godina
neaktivan
offline
Znanstvenici otkrili cestice brze od svjetlosti

Sad sam naisao na ovo, idem pokusat nac sec.

 

 

 

EDIT: Ev :)

 

http://www.bbc.co.uk/news/science-environment-15017484?utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter

LoL acc THCJoshi
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.9.2011 22:52 (Jonja).
13 godina
neaktivan
offline
Znanstvenici otkrili cestice brze od svjetlosti

Iako nekuzim zasto nesto nebi moglo ici brze od svjetlosti, mlad sam znam ali i Bolt trci ispod 10 sutra ce neko trcat ispod 8 i tako to ide.

LoL acc THCJoshi
13 godina
offline
Znanstvenici otkrili cestice brze od svjetlosti

Prvo fuzija pa ovo, koliko covjek jos ima toga da istrazi i koliko ima za napredovati, huh{#}

Gamers Don't Die, They Respawn ----xf:carlibas----CoD4 OwNeR ----------visit http://take2play.info ------
14 godina
moderator
online
Re: Znanstvenici otkrili cestice brze od svjetlost
FiCoO kaže...

Prvo fuzija pa ovo, koliko covjek jos ima toga da istrazi i koliko ima za napredovati, huh{#}

a krenuli smo od tog da je zemlja ravna ploča :)

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija................tko stisne TD ima malu k*tu :) ......////...... R.I.P. EnlightenedPhoenix
13 godina
offline
Re: Znanstvenici otkrili cestice brze od svjetlost
XXX-Man kaže...
FiCoO kaže...

Prvo fuzija pa ovo, koliko covjek jos ima toga da istrazi i koliko ima za napredovati, huh{#}

a krenuli smo od tog da je zemlja ravna ploča :)

i da se sve vrti oko nas{#}

Gamers Don't Die, They Respawn ----xf:carlibas----CoD4 OwNeR ----------
13 godina
neaktivan
offline
Re: Znanstvenici otkrili cestice brze od svjetlost
FiCoO kaže...
XXX-Man kaže...
FiCoO kaže...

Prvo fuzija pa ovo, koliko covjek jos ima toga da istrazi i koliko ima za napredovati, huh{#}

a krenuli smo od tog da je zemlja ravna ploča :)

i da se sve vrti oko nas{#}

Popij flasu vina pa ces vidjet kak se ne vrti {#}

Brijem ja da to njima kilometar sat ne valja, svaki fula bar malo pa tak fula i ovaj :p

The best way to be boring is to leave nothing out.
13 godina
offline
Re: Znanstvenici otkrili cestice brze od svjetlost
Sale_ds kaže...
FiCoO kaže...
XXX-Man kaže...
FiCoO kaže...

Prvo fuzija pa ovo, koliko covjek jos ima toga da istrazi i koliko ima za napredovati, huh{#}

a krenuli smo od tog da je zemlja ravna ploča :)

i da se sve vrti oko nas{#}

Popij flasu vina pa ces vidjet kak se ne vrti {#}

Brijem ja da to njima kilometar sat ne valja, svaki fula bar malo pa tak fula i ovaj :p

Koliko je novaca ulozeno sta mislis dal ce fulat {#}

Gamers Don't Die, They Respawn ----xf:carlibas----CoD4 OwNeR ----------
13 godina
neaktivan
offline
Znanstvenici otkrili cestice brze od svjetlosti

Daj zamisli da fakat skuze da fula..pa ja bi se slomio {#}

The best way to be boring is to leave nothing out.
13 godina
offline
Re: Znanstvenici otkrili cestice brze od svjetlost
Sale_ds kaže...

Daj zamisli da fakat skuze da fula..pa ja bi se slomio {#}

ne samo ti {#}

Gamers Don't Die, They Respawn ----xf:carlibas----CoD4 OwNeR ----------
15 godina
offline
Znanstvenici otkrili cestice brze od svjetlosti

ako se ne varam, to je poništeno teorijom relativnosti..

ok.bila je samo teorija i odobrili su je, jer da se nešto

kreće brže od svijrtlosti bi imalo beskonaćnu masu,

ako se dobro sićam, pa eto pobjiena je tvrdnja, ako je

virtovat žutilu..

FJAKA =psihofizicko stanje prilikom teznje ni za cime. Ucestala je greska zamijeniti fjaku s lijenoscu. Za razliku od ove potonje, fjaka je uzviseno stanje uma i tijela kojem tezi cijelo covjecanstvo
13 godina
offline
Re: Znanstvenici otkrili cestice brze od svjetlost
Makić kaže...

ako se ne varam, to je poništeno teorijom relativnosti..

ok.bila je samo teorija i odobrili su je, jer da se nešto

kreće brže od svijrtlosti bi imalo beskonaćnu masu,

ako se dobro sićam, pa eto pobjiena je tvrdnja, ako je

virtovat žutilu..

a cuj, mozda je vrijeme za novi zakon?

Gamers Don't Die, They Respawn ----xf:carlibas----CoD4 OwNeR ----------
15 godina
offline
Re: Znanstvenici otkrili cestice brze od svjetlost
Makić kaže...

ako se ne varam, to je poništeno teorijom relativnosti..

ok.bila je samo teorija i odobrili su je, jer da se nešto

kreće brže od svijrtlosti bi imalo beskonaćnu masu,

ako se dobro sićam, pa eto pobjiena je tvrdnja, ako je

virtovat žutilu..

Normalno je da ce postojecim formulama pobiti ovo, jer da se nije pobilo onda bi vec trebali i prije znati da postoji jos nesto iznad c.

15 godina
offline
Znanstvenici otkrili cestice brze od svjetlosti

U mad photons?

Ima li igdje drugo ova vijest jer bi po 24 sata sutra mogli i dinosauri oživjeti...

 

Software is like sex... it's better when it's free (Linus Torvalds)
13 godina
neaktivan
offline
Re: Znanstvenici otkrili cestice brze od svjetlost
FiCoO kaže...
Makić kaže...

ako se ne varam, to je poništeno teorijom relativnosti..

ok.bila je samo teorija i odobrili su je, jer da se nešto

kreće brže od svijrtlosti bi imalo beskonaćnu masu,

ako se dobro sićam, pa eto pobjiena je tvrdnja, ako je

virtovat žutilu..

a cuj, mozda je vrijeme za novi zakon?

Istina, svako 50 g novi zakon i valjda cemo za milijun godina dosec plafon xd?

LoL acc THCJoshi
16 godina
neaktivan
offline
Znanstvenici otkrili cestice brze od svjetlosti

Nije pobijena, Einsteinova teorija relativnosti i dalje vrijedi, samo je sad pitanje dali su rezultati pogreska u mjerenju, ako jesu, okej, ako nisu teoriju ce trebati prilagoditi. [...]

 

Prvo treba sve istraziti, prouciti i potvrditi. Onda se moze dalje raspravljati. Mislim, sto se mene tice te cestice su se mogle i teleportirati. Mozda je nastala kakva promjena u prostor-vremenu pa je zraka svjetlosti usporila, a ovi neutrini presisali, ko to zna. Cekamo svjetske umove da analiziraju. Do onda je sve rekla-kazala.

Gentoo... it's like wiping your ass with silk. Or sandpaper. // There's no school like the old school and I'm the fucking headmaster!
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.9.2011 1:02 (1domagoj1).
13 godina
offline
Re: Znanstvenici otkrili cestice brze od svjetlost
Jonja kaže...
FiCoO kaže...
Makić kaže...

ako se ne varam, to je poništeno teorijom relativnosti..

ok.bila je samo teorija i odobrili su je, jer da se nešto

kreće brže od svijrtlosti bi imalo beskonaćnu masu,

ako se dobro sićam, pa eto pobjiena je tvrdnja, ako je

virtovat žutilu..

a cuj, mozda je vrijeme za novi zakon?

Istina, svako 50 g novi zakon i valjda cemo za milijun godina dosec plafon xd?

a znas onu, svemir i ljudska glupost je beskonacna tako da neznam bas {#}

Gamers Don't Die, They Respawn ----xf:carlibas----CoD4 OwNeR ----------
13 godina
neaktivan
offline
Znanstvenici otkrili cestice brze od svjetlosti

Ko zna mozda je bilo domace rakijice pa su malo se zajebali xD

LoL acc THCJoshi
13 godina
offline
Re: Znanstvenici otkrili cestice brze od svjetlost
Jonja kaže...

Ko zna mozda je bilo domace rakijice pa su malo se zajebali xD

Sa tolikim placama, nebih rekao.

 

Doskora nisu nista napravili pa sada malo dizu prasinu oko sebe? Moguce

Gamers Don't Die, They Respawn ----xf:carlibas----CoD4 OwNeR ----------
16 godina
neaktivan
offline
Znanstvenici otkrili cestice brze od svjetlosti

Inace, u mjerenjima u fizici, elektrotehnici i sl. postoji i nesto sto se zove sistematska pogreska. Ima odredenu vrijednost i kod ponovljenog mjerenja ona se ne mijenja.

 

Evo i sami kazu:

"But the group understands that what are known as "systematic errors" could easily make an erroneous result look like a breaking of the ultimate speed limit, and that has motivated them to publish their measurements. My dream would be that another, independent experiment finds the same thing - then I would be relieved," Dr Ereditato said."

 

Dakle, cekamo da netko ponovi eksperiment i dobije isti rezultat. Onda ide analiziranje.

Gentoo... it's like wiping your ass with silk. Or sandpaper. // There's no school like the old school and I'm the fucking headmaster!
13 godina
offline
Re: Znanstvenici otkrili cestice brze od svjetlost
1domagoj1 kaže...

Inace, u mjerenjima u fizici, elektrotehnici i sl. postoji i nesto sto se zove sistematska pogreska. Ima odredenu vrijednost i kod ponovljenog mjerenja ona se ne mijenja.

 

Evo i sami kazu:

"But the group understands that what are known as "systematic errors" could easily make an erroneous result look like a breaking of the ultimate speed limit, and that has motivated them to publish their measurements. My dream would be that another, independent experiment finds the same thing - then I would be relieved," Dr Ereditato said."

 

Dakle, cekamo da netko ponovi eksperiment i dobije isti rezultat. Onda ide analiziranje.

Tocno, mada eto opet bilo bi odlicno kada bi bilo istinito, koliko bi se sada tehnoloski jos razvijali kada bi to bila istina...

Gamers Don't Die, They Respawn ----xf:carlibas----CoD4 OwNeR ----------
16 godina
moderator
offline
Znanstvenici otkrili cestice brze od svjetlosti
13 godina
offline
Re: Znanstvenici otkrili cestice brze od svjetlost

Volio bih vidjeti sto bi se desilo da je to istina, vjerojatno sada nama nista nebi znacilo 60 nanosekundi ali bi definitivno pomoglo razvitku, mozda ulazimo u novo doba {#}

Gamers Don't Die, They Respawn ----xf:carlibas----CoD4 OwNeR ----------
16 godina
neaktivan
offline
Re: Znanstvenici otkrili cestice brze od svjetlost

Ovo pokazuje da je postoji mogucnost pogreske. Mislim, nisam ni sumnjao da postoji, ipak je to najveci akcelerator na svijetu, radi se s nama nezamislivo malim (i velikim) velicinama, i najmanja pogreska ce se manifestirati. Zapravo, da budem iskren, pogreske u mjerenjima u bilo kojoj znanosti postoje i uvijek ce postojati. Sve sto se u fizici, elektrotehnici itd. mjeri, racuna, sve su to aproksimativne vrijednosti. Pogresaka ce uvijek biti jer to nisu egzaktne vrijednosti, sve je to aproksimacija. A i ovaj clanak kaze, tri su moguca faktora greske, greska u bilo kojem od njih dovest ce do pogresnih rezultata. (lol koliko puta sam spomenuo rijec pogreska xD)

 

Meh, vidjet cemo. Do tad bilo kakvo zutilo uzeti s rezervom. Evo i u ovom tekstu kaze da rezultati jos nisu objavljeni, ovo je ono sto su mediji iskopali.

Gentoo... it's like wiping your ass with silk. Or sandpaper. // There's no school like the old school and I'm the fucking headmaster!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Znanstvenici otkrili cestice brze od svjetlost
Jonja kaže...

Iako nekuzim zasto nesto nebi moglo ici brze od svjetlosti, mlad sam znam ali i Bolt trci ispod 10 sutra ce neko trcat ispod 8 i tako to ide.

Einsteinova zabrana. Za ubrzavanje tijela koje ima masu iznad brzine svjetlosti bila bi potrebna beskonacna energija, i tu su problemi sa kauzalnosti. Proguglaj specijalnu teoriju relativnosti. Postoje teoretske cestice bez mase koje su brze od svjetlosti - tahioni, ali nisu dokazani (koliko ja znam)

Druga zabrana je da nema nitko brzi od Bolta {#}

1domagoj1 kaže...

Nije pobijena, Einsteinova teorija relativnosti i dalje vrijedi, samo je sad pitanje dali su rezultati pogreska u mjerenju, ako jesu, okej, ako nisu teoriju ce trebati prilagoditi. Jer isto tak mozemo reci da je onda Einstein pobio Newtona, zato sto gravitacija utjece na masu, masa predmeta na tlu i masa predmeta na nekoj visini nisu iste, dok Newton uzima da jesu. Heh.

 

Prvo treba sve istraziti, prouciti i potvrditi. Onda se moze dalje raspravljati. Mislim, sto se mene tice te cestice su se mogle i teleportirati. Mozda je nastala kakva promjena u prostor-vremenu pa je zraka svjetlosti usporila, a ovi neutrini presisali, ko to zna. Cekamo svjetske umove da analiziraju. Do onda je sve rekla-kazala.

  Ako se ne varam masa se ne mijenja, nego tezina  {#}

Ovdje bih nešto kao trebao napisati, jel?
16 godina
neaktivan
offline
Re: Znanstvenici otkrili cestice brze od svjetlost
Mr. Monster kaže...
Ako se ne varam masa se ne mijenja, nego tezina {#}

Dobro razmisljas ;)

 

Moj bed [...] 

 

Haha, imas pravo, tezina, malo sam ja zabrijal {#}, kasno je vec, evo ispravit cu (prije nego neko vidi) xD. Malo sam zazujal, gravitacija utjece na vrijeme, to se jos zove gravitacijska dilatacija vremena, u nizim gravitacijskim potencijalima (blizu masivnih objekata) tece sporije, u visim tece brze. Eh, eh. S tim sam pomijesal, tak mi i treba kad ne razmisljam...

Gentoo... it's like wiping your ass with silk. Or sandpaper. // There's no school like the old school and I'm the fucking headmaster!
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.9.2011 1:02 (1domagoj1).
13 godina
offline
Re: Znanstvenici otkrili cestice brze od svjetlost
Jonja kaže...

http://www.24sata.hr/tehnologija/znanstvenici-su-u-soku-otkrili-su-cestice-brze-od-svjetlosti-235877

 

Znanstvenici u CERNU su otkrili cestice brze od svjetlosti koje kose sva pravila moderne fizike i teorije.

 

VIse na tome u gornjem linku.

I onda sam ja ispadao dijete kreten kad sam sumnjao

griješiti je ljudski al je osjećaj božanski
16 godina
neaktivan
offline
Re: Znanstvenici otkrili cestice brze od svjetlost
KKristijan kaže...

I onda sam ja ispadao dijete kreten kad sam sumnjao

Sumnjam i ja. Da je to sistematska pogreska u pitanju. Danas je sastanak, "we shall see" sto kazu.

Gentoo... it's like wiping your ass with silk. Or sandpaper. // There's no school like the old school and I'm the fucking headmaster!
16 godina
neaktivan
offline
Znanstvenici otkrili cestice brze od svjetlosti

da, danas je sastanak na kojem će zaključit da su talijani kao i uvijek nešto zasrali... dat talijanima da nešto rade je uvijek krivi potez

sandinista
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.9.2011 1:45 ((s)izgoreo).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice