AMD Athlon 64 X2 5000 Black Edition Overclock

poruka: 64
|
čitano: 18.603
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
AMD Athlon 64 X2 5000 Black Edition Overclock

Pošto mislim nadograđivat PC koji hladnjak do 300 kn preporučate i jel ima neko iskustva sa clockanjem ovog Athlona ?

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: AMD Athlon 64 X2 5000 Black Edition Overclock

Ja sam kupio doticni CPU i jako sam zadovoljan s njim.. za sada ga vrtim na 3.2Ghz, a tvornicki inace radi na 2600. Preporuka svakako...

15 godina
offline
AMD Athlon 64 X2 5000 Black Edition Overclock

Jesi ga clocko sa stock coolerom ili nekim skuplijim i kvalitetnijim ?

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: AMD Athlon 64 X2 5000 Black Edition Overclock
Xbox360 Modder kaže...

Jesi ga clocko sa stock coolerom ili nekim skuplijim i kvalitetnijim ?

 Hehe, black edition ne dolazi s coolerom.
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Gigabyte EP35-DS3 | Intel C2D E8200 @3.2 GHz | Gigabyte HD4850 | 2 GB Kingmax PC 6400 | Chieftec 550 W
15 godina
offline
AMD Athlon 64 X2 5000 Black Edition Overclock

Freezer 64pro je najbolji za athlone i nekosta puno 169kn u ve-milu a ima ga i po drugim trgovinama.

Moj athlon x2 5000+BE nije stabilan iznad 3.0-3.1 i treba puno soka, rade cekaj athlonax2 6500+ (phenom,kuma) jer podere na stocku (2.3Ghz) mog athlona na stocku (2.6ghz) i izac ce isto black edition i kazu da ide na 3.3 stabilno sa 1.44V a moj na 3.3 ide nestabilno sa 1.5V

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.9.2008 20:58 (Hyperion).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
AMD Athlon 64 X2 5000 Black Edition Overclock

Joj da je meni moga toliko klokati, moj jedva radi na 2,8 GHz. Na 3,0 mi izlazi iz igrica. 

Koju ploču koristite? Moja je Gigabyte M56-S3 i nisam nikako zadovoljan.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: AMD Athlon 64 X2 5000 Black Edition Overclock
CUNO kaže...

Joj da je meni moga toliko klokati, moj jedva radi na 2,8 GHz. Na 3,0 mi izlazi iz igrica. 

Koju ploču koristite? Moja je Gigabyte M56-S3 i nisam nikako zadovoljan.

 A jesi dobro poštimal ostale taktove...na koliko ti je HTT, na koliko memorija, si siguran da je do ploče?
BTW razlika 2.8ghz vs 3.2ghz je 14%
Razlika 2.8Ghz vs 3Ghz je 7%
I što to znači?
Pa ako je porast perfromansi linearan, a u najbljem slučaju je linearan, bolje od toga ne ide onda ces na 3.2Ghz sa npr 25FPS u igri skočiti na ciglih 28.5...WOW to mora da je jako primjetno, toliko da čovjek bude nezadovoljan sa trenutnim postignućem...čitavih 3 sličice u najboljem slučaju :)
Ili ako ga digneš na 3.0 sa svojih 2.8 dobiš na 25FPS čitavih 26,8FPS ili urenebsne dvije sličice više nego li sada.
Uzeo sam 25FPS jer je to granični slučaj za ugodnu igrivosti i kao što vidiš neces osjetiti gotovo ništa od tih parsto Mhz više.
Pitaj se, isplati ili se biti nezadovoljan na tvome mjestu?
15 godina
neaktivan
offline
RE: AMD Athlon 64 X2 5000 Black Edition Overclock
Uh jesi me razdrmao.
U biti sam jako neskroman.
Dobro je kad me netko spusti na zemlju.
Ja bih sada da mi proc radi čuda a i sam znam da si u pravu samo nikako da si priznam da više od 3-4 sličice teško da ću dobiti, a ruku na srce to i nije nešto.
Samo dok ima nade da izvrti i 4 sličice više nego sada ja ću se boriti, makar to bio Sizifov posao.
15 godina
neaktivan
offline
RE: AMD Athlon 64 X2 5000 Black Edition Overclock
P.S.
Zaboravih navesti da nisam dirao ništa osim množitelja i napona.
HT i latencije idr. sam ostavio na AUTO.
16 godina
neaktivan
offline
RE: AMD Athlon 64 X2 5000 Black Edition Overclock
guzzman kaže...
CUNO kaže...

Joj da je meni moga toliko klokati, moj jedva radi na 2,8 GHz. Na 3,0 mi izlazi iz igrica. 

Koju ploču koristite? Moja je Gigabyte M56-S3 i nisam nikako zadovoljan.

 A jesi dobro poštimal ostale taktove...na koliko ti je HTT, na koliko memorija, si siguran da je do ploče?
BTW razlika 2.8ghz vs 3.2ghz je 14%
Razlika 2.8Ghz vs 3Ghz je 7%
I što to znači?
Pa ako je porast perfromansi linearan, a u najbljem slučaju je linearan, bolje od toga ne ide onda ces na 3.2Ghz sa npr 25FPS u igri skočiti na ciglih 28.5...WOW to mora da je jako primjetno, toliko da čovjek bude nezadovoljan sa trenutnim postignućem...čitavih 3 sličice u najboljem slučaju :)
Ili ako ga digneš na 3.0 sa svojih 2.8 dobiš na 25FPS čitavih 26,8FPS ili urenebsne dvije sličice više nego li sada.
Uzeo sam 25FPS jer je to granični slučaj za ugodnu igrivosti i kao što vidiš neces osjetiti gotovo ništa od tih parsto Mhz više.
Pitaj se, isplati ili se biti nezadovoljan na tvome mjestu?
 A kaj recimo ak imaš 24FPS-a(Šteka) i overklokom ga natjeraš na 26FPS-a(ne šteka)---(slikovito rečenoSmijeh), hebemu meni se to i više nego isplati....kaj budimo realni 5000+ na 3.0 i def su nebo i zemlja! I dobe se i više nego 2sličice u sec, i ne samo u igricama...dekodiranju i drugim phizdarijama!
E4500 8800GTS 512MB g92 2X1GB DDR2 P35-DS3 IP35 FORTRON 400W 320seagate+160samsung spin point Samsung t220
16 godina
neaktivan
offline
RE: AMD Athlon 64 X2 5000 Black Edition Overclock
CUNO kaže...
P.S.
Zaboravih navesti da nisam dirao ništa osim množitelja i napona.
HT i latencije idr. sam ostavio na AUTO.
 200*15 i napon digni za jedan stupanj više(mada bi moral na def. radit)... i mora radit...mada ploča ti je klimava....znam imal sam je ja!


Al obavezno ugasi C&Q
E4500 8800GTS 512MB g92 2X1GB DDR2 P35-DS3 IP35 FORTRON 400W 320seagate+160samsung spin point Samsung t220
15 godina
neaktivan
offline
RE: AMD Athlon 64 X2 5000 Black Edition Overclock

Šteta što moram sada na dežurstvo, baš se zakuhalo.

Ma nema popuštanja. Probat ću sve živo pa koliko uspijem, a jednog dana kad budem mogao kupiti nešto jače,

vjerujem da ću preći na Intel. Pozdrav svima.

16 godina
neaktivan
offline
RE: AMD Athlon 64 X2 5000 Black Edition Overclock
CUNO kaže...
P.S.
Zaboravih navesti da nisam dirao ništa osim množitelja i napona.
HT i latencije idr. sam ostavio na AUTO.
  sa overclockom neceš daleko stići ako ne smanjiš htt za jedan manje btw on najčešće izaziva nestabilnost na visokim clockovima.
16 godina
neaktivan
offline
RE: AMD Athlon 64 X2 5000 Black Edition Overclock
Sivi kaže...
CUNO kaže...
P.S.
Zaboravih navesti da nisam dirao ništa osim množitelja i napona.
HT i latencije idr. sam ostavio na AUTO.
  sa overclockom neceš daleko stići ako ne smanjiš htt za jedan manje btw on najčešće izaziva nestabilnost na visokim clockovima.
 Ali samo u onom slučaju ak diže FSB!! Ak ne diže FSB, nemora! Zato jer se HT množi sa FSB-om i onda dobiš neki broj koji mora biti oko 1000 bolje manje nego više...trenutno mu je na 5...stoga 5x200fsb=1000 kaj je ok, a 200fsbx15=3000Mhz kaj je ok, sve paše osim memorije...to si mora poštelat ovisi o multi-u ! I npr, ne da se mora smanjit za jedan, nego za kolko treba jer ak samnjiš za 1 i pređeš 250FSB opet moraš smanjit za jedan na 3....i tak dalje!
E4500 8800GTS 512MB g92 2X1GB DDR2 P35-DS3 IP35 FORTRON 400W 320seagate+160samsung spin point Samsung t220
16 godina
neaktivan
offline
AMD Athlon 64 X2 5000 Black Edition Overclock

Podrazumjeva se da to zna ako misli overclockat...

al normalno da nemože dići množitelj da dobije clock 3.0Ghz npr.

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: AMD Athlon 64 X2 5000 Black Edition Overclock
aquaevivae kaže...
 A kaj recimo ak imaš 24FPS-a(Šteka) i overklokom ga natjeraš na 26FPS-a(ne šteka)---(slikovito rečenoSmijeh), hebemu meni se to i više nego isplati....kaj budimo realni 5000+ na 3.0 i def su nebo i zemlja! I dobe se i više nego 2sličice u sec, i ne samo u igricama...dekodiranju i drugim phizdarijama!
 
BUm ti rekel kaj...nikaj...ne buš ni skužio. Moci ces izmjeriti ali skuziti neces.
Zašto?
Kumulativni zbroj FPSa neke igre ima svoje minimume i maksimume. Isti se vrte obično u granicama minimalno plus minus 40% kumulativnog rezultata, a obično i dosta više
To znači da ce igra koja na kraju svog benchmarka dade 25FPS tijekom igranja skakati od 18 do 35FPS. Ovaj primjer je zapravo jako uljepšan jer dropanje FPSa u minus ide puno žešće.
A što to znači za naš "overklok"
Znači da idealno overklokiranje je ono koje prelazi tu devijaciju ili ti od 40 i više posto, uz naravno minimalne finacijske izdatke.
Sa jednim overklokom od 40% onih 18FPSa ce skočiti na respektabilnih 25 i igra ce izgledati fluentno, a kumulativni rezultat testa ce naravno biti znacajno jači.
Ako si overklokiraš komp za "urenbesnih" 15% debelo si ispod standardnih devijacija u igrama, pogotovo ako si na granici igrivosti pa si sa takovim overklokiranujem učinio gotovo ništa, a ako za tih 15% si još spreman otvoriti novčanik onda neke debelo ne štima :)
Vjerovatno ces opet pitati nešto tipa :"A što ako sam na 22FPS minimum i dobijem onih 3 sličice"
Ne znam kaj bi ti rekl ako to uistinu pomišljaš, ali te 3 sličice ti neće niti faliti ako ti PC već "vuče" dobro da mu je drop do 22FPSa. 
Dakle cilj je pokrivanje dropova u perfromansama, a ti dropovi su obično u rasponu od bar 40% kumulativnih rezultata i zato je dizanje perfromansi računala za 40% spomena vrijedno overklokiranje, ostalo je tek gubljenje vremena, a grdo je ako se to pretvori i u gubljenje novca kroz ulaganje stotina kuna u hladnjake, memorije, ploče i sl.
Evo iz novije povijesti par procesora koji su nudili ovo o čemu pričam
P166MMX se dao dignuti na P233 što je 40% overklok
CEleron 300A se dao dignuti na 450Mhz i više  što je 50% overklok
K7 500 SLot A se dao dignuti na 700 do 750Mhz što je 40 do 50% overklok
I to su se dali dignuti prilična količina njih dakle vjerojatnost uspjeha je bila ogromna, bar 35%.
Dakle to su primjerci koji su naveliko išli bar 40%, a bez ikakvih posebnih ulaganja i to su puleni koji čine overklokiranje zanimljivim. Ovo danas je lagani lame, a možda bude bolje sa nekim novijim procesorima, no sumnjam jer čini se da su proizvođači naučili kako kontrolirati proizvodnju i nedopuštati ovakove stvari.
Jedan C2D kojeg se danas kuje u nebes se dade dignuti sa 3Ghz u prosjeku tek na oko 3.8Ghz na zraku sa stock hlađenjem i običnom pločom. Da bi bio u rangu nekada slavnih morao bi ići bez beda na 4.2Ghz i onda bi bio faca kao oni kojih sam se sjetio.
Eh da E5200 nije loš, vidim da ide sa 2.6 na 3.6 zrak, no malo je okrljaštren pa niti on ne spada u kategoriju slavnih jer oni spomenuti su tada postajali Top, boljega nije bilo niti za kupiti ili je koštalo da boli glava.
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.11.2008 17:56 (guzzman).
16 godina
offline
AMD Athlon 64 X2 5000 Black Edition Overclock

Overklokiral sam ga na 3.0 sa stock coolerom i sve radi ok i pod punim operećenjem

Audi R8 - born of powerful ideas
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: AMD Athlon 64 X2 5000 Black Edition Overclock
guzzman kaže...
aquaevivae kaže...
 A kaj recimo ak imaš 24FPS-a(Šteka) i overklokom ga natjeraš na 26FPS-a(ne šteka)---(slikovito rečenoSmijeh), hebemu meni se to i više nego isplati....kaj budimo realni 5000+ na 3.0 i def su nebo i zemlja! I dobe se i više nego 2sličice u sec, i ne samo u igricama...dekodiranju i drugim phizdarijama!
 
BUm ti rekel kaj...nikaj...ne buš ni skužio. Moci ces izmjeriti ali skuziti neces.
Zašto?
Kumulativni zbroj FPSa neke igre ima svoje minimume i maksimume. Isti se vrte obično u granicama minimalno plus minus 40% kumulativnog rezultata, a obično i dosta više
To znači da ce igra koja na kraju svog benchmarka dade 25FPS tijekom igranja skakati od 18 do 35FPS. Ovaj primjer je zapravo jako uljepšan jer dropanje FPSa u minus ide puno žešće.
A što to znači za naš "overklok"
Znači da idealno overklokiranje je ono koje prelazi tu devijaciju ili ti od 40 i više posto, uz naravno minimalne finacijske izdatke.
Sa jednim overklokom od 40% onih 18FPSa ce skočiti na respektabilnih 25 i igra ce izgledati fluentno, a kumulativni rezultat testa ce naravno biti znacajno jači.
Ako si overklokiraš komp za "urenbesnih" 15% debelo si ispod standardnih devijacija u igrama, pogotovo ako si na granici igrivosti pa si sa takovim overklokiranujem učinio gotovo ništa, a ako za tih 15% si još spreman otvoriti novčanik onda neke debelo ne štima :)
Vjerovatno ces opet pitati nešto tipa :"A što ako sam na 22FPS minimum i dobijem onih 3 sličice"
Ne znam kaj bi ti rekl ako to uistinu pomišljaš, ali te 3 sličice ti neće niti faliti ako ti PC već "vuče" dobro da mu je drop do 22FPSa. 
Dakle cilj je pokrivanje dropova u perfromansama, a ti dropovi su obično u rasponu od bar 40% kumulativnih rezultata i zato je dizanje perfromansi računala za 40% spomena vrijedno overklokiranje, ostalo je tek gubljenje vremena, a grdo je ako se to pretvori i u gubljenje novca kroz ulaganje stotina kuna u hladnjake, memorije, ploče i sl.
Evo iz novije povijesti par procesora koji su nudili ovo o čemu pričam
P166MMX se dao dignuti na P233 što je 40% overklok
CEleron 300A se dao dignuti na 450Mhz i više  što je 50% overklok
K7 500 SLot A se dao dignuti na 700 do 750Mhz što je 40 do 50% overklok
I to su se dali dignuti prilična količina njih dakle vjerojatnost uspjeha je bila ogromna, bar 35%.
Dakle to su primjerci koji su naveliko išli bar 40%, a bez ikakvih posebnih ulaganja i to su puleni koji čine overklokiranje zanimljivim. Ovo danas je lagani lame, a možda bude bolje sa nekim novijim procesorima, no sumnjam jer čini se da su proizvođači naučili kako kontrolirati proizvodnju i nedopuštati ovakove stvari.
Jedan C2D kojeg se danas kuje u nebes se dade dignuti sa 3Ghz u prosjeku tek na oko 3.8Ghz na zraku sa stock hlađenjem i običnom pločom. Da bi bio u rangu nekada slavnih morao bi ići bez beda na 4.2Ghz i onda bi bio faca kao oni kojih sam se sjetio.
Eh da E5200 nije loš, vidim da ide sa 2.6 na 3.6 zrak, no malo je okrljaštren pa niti on ne spada u kategoriju slavnih jer oni spomenuti su tada postajali Top, boljega nije bilo niti za kupiti ili je koštalo da boli glava.
 Maaaaaaa daaaaaaaaaaaj, kaj ti pričaš? E5200 ide sa 2.6 na 4.0GHz i to na zrak BEZ PROBLEMA, pa mi nemoj govoriti o neisplativosti ili nečem 10-om, ! A to je tek početak, da ne govorim za e7400/7200/8400/8500......moj npr e4500, sa 2.2 na 3.3GHZ sa kulerom od 160kn je i više nego isplativo....e a kaj se FPS-a tiče, kombinacija OC procesora i grafičke sa defulta na neki normalni OC se dobija i do 10FPS-a, pa mi nemoj pričati nebuloze o neisplativosti, bez uvreda, al tak je!
E4500 8800GTS 512MB g92 2X1GB DDR2 P35-DS3 IP35 FORTRON 400W 320seagate+160samsung spin point Samsung t220
15 godina
neaktivan
offline
RE: AMD Athlon 64 X2 5000 Black Edition Overclock
Batista kaže...

Overklokiral sam ga na 3.0 sa stock coolerom i sve radi ok i pod punim operećenjem

 Malo me zbunjuješ. Koliko znam BE nema cooler i nije u BOX verziji kao ostali AM2 unazad godinu i više dana?
Jedino ak si ti kupio neki jeftini no name cooler koji je oko 50 kuna.
Daj mi molim te javi koju ploču imaš. Možda je u tome kvaka? (naponi, kvaliteta izrade i materijala i sj.)
Moja je điđabajt M56 S3 (oko 450 kuna u Vemilu).
16 godina
neaktivan
offline
AMD Athlon 64 X2 5000 Black Edition Overclock

E ljudi moji... Ovi noviji Athloni su katastrofa za clockanje! Pa moj stari 4200+ X2 na s.939 sam digao sa 2,2 GHz na 3,2 GHz bez po muke! Malo sam povečao napon, korigirao memorijske postavke i mislim da bi on mogao još ali mi je temperatura postala ograničavajući faktor. Kupio sam Zalmana da ga hladi i onda vidio da sam pljunuo 450 kn za sranje svih sranja od coolera. Mogao sam si uzet Thermaltakeov Big Typhon i digut ga na možda 3,4 GHz i onda biti sretan što sam dobio 0,5 slišica u sekundi! Ha-ha! Za clockanje se kanite Zalmana, ne? I pazite da ne rastalite matičnu, kad se plastika slijepi, to je gadna stvar.

Mount Vision Pro
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: AMD Athlon 64 X2 5000 Black Edition Overclock
guzzman kaže...
Jedan C2D kojeg se danas kuje u nebes se dade dignuti sa 3Ghz u prosjeku tek na oko 3.8Ghz na zraku sa stock hlađenjem i običnom pločom. Da bi bio u rangu nekada slavnih morao bi ići bez beda na 4.2Ghz i onda bi bio faca kao oni kojih sam se sjetio.
 
Predpostavljam da govoriš o E8400... I on ide do 4,2GHz sa malo boljim hladnjakom i običnom pločom...
Ali što govoriš da su se nekad dali više dizat procovi. Oni su imali velik porast takta, a manji porast performansi nego danas. Danas digneš manje takt, ali ti performanse jače skoče...
Da se Facebook server srusi 90% mladih bi palo u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sig...
16 godina
offline
RE: AMD Athlon 64 X2 5000 Black Edition Overclock
CUNO kaže...
Batista kaže...

Overklokiral sam ga na 3.0 sa stock coolerom i sve radi ok i pod punim operećenjem

 Malo me zbunjuješ. Koliko znam BE nema cooler i nije u BOX verziji kao ostali AM2 unazad godinu i više dana?
Jedino ak si ti kupio neki jeftini no name cooler koji je oko 50 kuna.
Daj mi molim te javi koju ploču imaš. Možda je u tome kvaka? (naponi, kvaliteta izrade i materijala i sj.)
Moja je điđabajt M56 S3 (oko 450 kuna u Vemilu).
 Ne bih objašnjaval kako sam uništil cooler koji sam kupio kako i sam veliš naknadno...duga priča, čovjek u servisu mi je dao stock cooler kakvi koriste ostali AMD-i. Matična je GA-M52L-S3, ništa posebno. I nisam dizal nikakve napone i radi full stabilno.
Audi R8 - born of powerful ideas
16 godina
protjeran
offline
RE: AMD Athlon 64 X2 5000 Black Edition Overclock
Sused kaže...
 
Predpostavljam da govoriš o E8400... I on ide do 4,2GHz sa malo boljim hladnjakom i običnom pločom...
Ali što govoriš da su se nekad dali više dizat procovi. Oni su imali velik porast takta, a manji porast performansi nego danas. Danas digneš manje takt, ali ti performanse jače skoče...
To bi ti htio da 8400 ide na 4,2gzhz ili misliš da stvarno ide? Pa evo tu ti je tip na forumu morao vodeno hlađenje kupiti da bi ga ustabilio na 4Ghz.
ovo drugo ne znam da li da opće komentiram. Dakle današnji procesori više ne skaliraju linearno nego eksponecijalno....to mi je u klasi onoga brad pita koji mi odgovara na stvari koje nisam niti napisao..
16 godina
neaktivan
offline
RE: AMD Athlon 64 X2 5000 Black Edition Overclock
guzzman kaže...
Sused kaže...
 
Predpostavljam da govoriš o E8400... I on ide do 4,2GHz sa malo boljim hladnjakom i običnom pločom...
Ali što govoriš da su se nekad dali više dizat procovi. Oni su imali velik porast takta, a manji porast performansi nego danas. Danas digneš manje takt, ali ti performanse jače skoče...
To bi ti htio da 8400 ide na 4,2gzhz ili misliš da stvarno ide? Pa evo tu ti je tip na forumu morao vodeno hlađenje kupiti da bi ga ustabilio na 4Ghz.
ovo drugo ne znam da li da opće komentiram. Dakle današnji procesori više ne skaliraju linearno nego eksponecijalno....to mi je u klasi onoga brad pita koji mi odgovara na stvari koje nisam niti napisao..
 Lol, VODENO za 4GHz NA 8400!! Pa koji je to lik trebal vodeno za taj pothvat! SUSED ti dobro veli....
....al ovo 4GHz i vodeno, zbilja komedija, valjda si se zabunil pa si mislil reći 5GHz i vodeno!
E4500 8800GTS 512MB g92 2X1GB DDR2 P35-DS3 IP35 FORTRON 400W 320seagate+160samsung spin point Samsung t220
15 godina
neaktivan
offline
RE: AMD Athlon 64 X2 5000 Black Edition Overclock
Xbox360 Modder kaže...

Jesi ga clocko sa stock coolerom ili nekim skuplijim i kvalitetnijim ?

 Freezer 64 ;) Kao sto neki ovdje navode, super cooler ;)
15 godina
neaktivan
offline
RE: AMD Athlon 64 X2 5000 Black Edition Overclock

Freezer 64 pro je zakon za te pare.

Ja nisam mogao dočekati plaću pa sam ga danas kupio i ugodno se iznenadio.

Kad samo pomislim da sam bio spreman dati duplo više kuna za Zalmana 9500 a k tome i mrzim Zalman, Intel, Windoze i sl.

Ja sam uvijek za alternativu.

Slobodno si priuštite Freezera nećete pogriješiti. 

15 godina
neaktivan
offline
RE: AMD Athlon 64 X2 5000 Black Edition Overclock
aquaevivae kaže...
guzzman kaže...
 Lol, VODENO za 4GHz NA 8400!! Pa koji je to lik trebal vodeno za taj pothvat! SUSED ti dobro veli....
....al ovo 4GHz i vodeno, zbilja komedija, valjda si se zabunil pa si mislil reći 5GHz i vodeno!
 Isitna je,nije komedija,luxx je s vodenim e8400 digao na kojih 4.1(ispravite me ako sam krivo napisao),ali na 5 neide stabilno!(s vodenim naravno)Cool
...Scooter Tuning is not A Crime!!...
16 godina
neaktivan
offline
RE: AMD Athlon 64 X2 5000 Black Edition Overclock
Lion King kaže...
aquaevivae kaže...
guzzman kaže...
 Lol, VODENO za 4GHz NA 8400!! Pa koji je to lik trebal vodeno za taj pothvat! SUSED ti dobro veli....
....al ovo 4GHz i vodeno, zbilja komedija, valjda si se zabunil pa si mislil reći 5GHz i vodeno!
 Isitna je,nije komedija,luxx je s vodenim e8400 digao na kojih 4.1(ispravite me ako sam krivo napisao),ali na 5 neide stabilno!(s vodenim naravno)Cool
 Ma neee, niš ja ne velim za vodeno, al hoću reći da 8400 ide na 4.0GHz i bez vodenog, sa nekim boljim zračnim hladnjakom, niš drugo!
E4500 8800GTS 512MB g92 2X1GB DDR2 P35-DS3 IP35 FORTRON 400W 320seagate+160samsung spin point Samsung t220
16 godina
neaktivan
offline
AMD Athlon 64 X2 5000 Black Edition Overclock

Nije vodeno kupljeno da bi mogao proc vozit na 4ghz nego da mogu testirat i tražit max clock bez da moram pazit na temperature.

Mogu ga ja stabilnog vozit i na 4.5ghz nije problem ali treba previše vcore i necu ga previše derat.

 

@guzzman:dovoljno objašnjeno?

Ili se moram još nekom ispovjedat zašto imam vodeno i proc mi radi stabilno na 4ghz?

Pametnjakovica izgleda nikad dosta ha?

 

Vodeno kod mene ima drugaciju svrhu nego kod drugih.

A šta si ti mislio da pod vodom možeš proc vozit stabilno na 6ghz?

Daj se prvo malo informiraj o vodenim hlađenjima.

Nisu ni ona svemoguca.

Ok bolja od zraka jesu ali nije to LN2 da možeš derat takt koji hoceš i napone koje hoceš i mislit pa imam ja vodu i sve bude ok.

Probudite se ljudi

E8400@4050mhz@H2O,Biostar Tpower I45,Mushkin XP 2x2gb@1080mhz 5-5-5-15,BFG GTX260 OCX,WD320gb+WD640gb-AAKS
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.11.2008 14:01 (LUXX).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: AMD Athlon 64 X2 5000 Black Edition Overclock
LUXX kaže...

 

@guzzman:dovoljno objašnjeno?

 A zašto ti to mene prozivaš?
Citiraj mi gdje sam ja tebe prozvao da sam zavrijedio ovakav ton?
Da li ti znaš o čemu je bilo riječi u ovom threadu?
Džizus krajst...daj se skuliraj jer očigledno je da te nekakav trip jako puca. Ta vodena hlađenja ja sam imao dosta davno, vjerovatno puno prije nego li si ti znao kako PC može biti zabavan.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice