Dobar overclock ?

poruka: 29
|
čitano: 5.756
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Dobar overclock ?

Trebam pomoć molim vas ... Imam procesor Intel core 2 duo e6420 2x2.13Ghz i htio sam ga overlockati , ali nikako mi nije dobro islo vec kod fsb 300 bi mi padao sistem i morao bi resetirati maticnu i sve i ram isto bi htio overlockati, ne znam napamet koji ram imam 2gb je a frekvencija je 800Mhz ja mislim ako ne onda je 533Mhz, napajanje 700w , maticna ploca phoenix abit nesto ne znam model , graficka geforce 8800gts 640mb ....  Proces znam ali ne znam koje performanse da stavim da mi ne pada sistem , ako netko ima isti procesor da ga je overlockao nek mi javi pls ili ovi koji su puno puta overlockali i koji se kuze full dobro u to nek napisu nesto pls ... uglavnom svatko tko misli da moze pomoc pls

L.Đ
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dobar overclock ?
wildwest25 kaže...

Trebam pomoć molim vas ... Imam procesor Intel core 2 duo e6420 2x2.13Ghz i htio sam ga overlockati , ali nikako mi nije dobro islo vec kod fsb 300 bi mi padao sistem i morao bi resetirati maticnu i sve i ram isto bi htio overlockati, ne znam napamet koji ram imam 2gb je a frekvencija je 800Mhz ja mislim ako ne onda je 533Mhz, napajanje 700w , maticna ploca phoenix abit nesto ne znam model , graficka geforce 8800gts 640mb ....  Proces znam ali ne znam koje performanse da stavim da mi ne pada sistem , ako netko ima isti procesor da ga je overlockao nek mi javi pls ili ovi koji su puno puta overlockali i koji se kuze full dobro u to nek napisu nesto pls ... uglavnom svatko tko misli da moze pomoc pls

Sve u svemu izgleda da nemaš blage veze kaj ti tu radiš.
Niti neznaš koje komponente imaš a clockao bi.
Ajd fino potraži Sticky teme o Overclocku i dobro procitaj pa probaj opet.
Taj proc bi se morao dat dic ko lud.
Ukratko:

Postavi memoriju da radi u omjeru 1:1 (dakle ako je FSB 333 da ti memorija radi kao DDR2 667mhz)
Voltaže za prvo ne mijenjaj.
Podigni FSB sa pocetnih 266mhz na 300 i bootaj sistem.
Testiraj sa Orthosom ili Prime95 nekih pol sata.
Ako stabilno opet u bios i diži na 310 pa ponovi radnju.
Tak radiš skroz dok ne postane nestabilan.
Onda imaš 2 opcije:
Spustiš FSB na zadnji stabilan i testiraš nekih 4-6 sati da bi se stvarno uvjerio da je stabilan.
Ili digneš voltažu procesora za jedan stupanj i opet testiraš
15 godina
offline
RE: Dobar overclock ?
LUXX kaže...
wildwest25 kaže...

Trebam pomoć molim vas ... Imam procesor Intel core 2 duo e6420 2x2.13Ghz i htio sam ga overlockati , ali nikako mi nije dobro islo vec kod fsb 300 bi mi padao sistem i morao bi resetirati maticnu i sve i ram isto bi htio overlockati, ne znam napamet koji ram imam 2gb je a frekvencija je 800Mhz ja mislim ako ne onda je 533Mhz, napajanje 700w , maticna ploca phoenix abit nesto ne znam model , graficka geforce 8800gts 640mb ....  Proces znam ali ne znam koje performanse da stavim da mi ne pada sistem , ako netko ima isti procesor da ga je overlockao nek mi javi pls ili ovi koji su puno puta overlockali i koji se kuze full dobro u to nek napisu nesto pls ... uglavnom svatko tko misli da moze pomoc pls

Sve u svemu izgleda da nemaš blage veze kaj ti tu radiš.
Niti neznaš koje komponente imaš a clockao bi.
Ajd fino potraži Sticky teme o Overclocku i dobro procitaj pa probaj opet.
Taj proc bi se morao dat dic ko lud.
Ukratko:

Postavi memoriju da radi u omjeru 1:1 (dakle ako je FSB 333 da ti memorija radi kao DDR2 667mhz)
Voltaže za prvo ne mijenjaj.
Podigni FSB sa pocetnih 266mhz na 300 i bootaj sistem.
Testiraj sa Orthosom ili Prime95 nekih pol sata.
Ako stabilno opet u bios i diži na 310 pa ponovi radnju.
Tak radiš skroz dok ne postane nestabilan.
Onda imaš 2 opcije:
Spustiš FSB na zadnji stabilan i testiraš nekih 4-6 sati da bi se stvarno uvjerio da je stabilan.
Ili digneš voltažu procesora za jedan stupanj i opet testiraš
 Ja nikada ne radim oc da mi memorija prati cpu.. jer znam da memorija moze biti usko grlo, pa je stavim na unlinked i rucno je stavim na default postavke te latencije takoder rucno namjestim, auto zna radit cuda..Tek kada utvrdim da je to stabilno idem dizat memoriju i sa njome se igrat..

Sve ostalo se slazem..
EVGA 790i FTW | Intel Q6600@Scythe Orochi@3.85ghz | Patriot 4 x 1gb DDR3 |Zotac GTX 295 | WD 320gb + HITACHI 500gb| Silverstone Zeus 750w| 22" Benq Wide Screen |Thermaltake Xaser VI
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.3.2009 17:44 (toxic).
16 godina
neaktivan
offline
Dobar overclock ?

Da na nVidia chipsetu ide tak.

Ali on ni sam nezna koju plocu ima i sad nek pogađamo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Dobar overclock ?
LUXX kaže...

Da na nVidia chipsetu ide tak.

Ali on ni sam nezna koju plocu ima i sad nek pogađamo.

 Neznam zasto oce klokat ako mu to nejde, ima hrpu tutorijala po raznim forumima.....

Pogotovo ako ima stock hladenje ,ako prasinu nije briso vise tjedana, bit ce svega :D

edit: neka nam napise komponente koje posjeduje tocne.. najvaznije : napajanje, memorija, cpu i maticna, cooler koji koristi..
EVGA 790i FTW | Intel Q6600@Scythe Orochi@3.85ghz | Patriot 4 x 1gb DDR3 |Zotac GTX 295 | WD 320gb + HITACHI 500gb| Silverstone Zeus 750w| 22" Benq Wide Screen |Thermaltake Xaser VI
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.3.2009 17:54 (toxic).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dobar overclock ?
toxic kaže...
LUXX kaže...

Da na nVidia chipsetu ide tak.

Ali on ni sam nezna koju plocu ima i sad nek pogađamo.

 Neznam zasto oce klokat ako mu to nejde, ima hrpu tutorijala po raznim forumima.....

Pogotovo ako ima stock hladenje ,ako prasinu nije briso vise tjedana, bit ce svega :D
 Sudeci po poznavanju svojih komponenti moglo bi se tu i dimit a ne samo CcmosOsmijeh
15 godina
neaktivan
offline
Dobar overclock ?

Ajd da ne otvaram novu temu bez veze

Naime:Imam mali problem sa svojom plocom i ram memorijom

Problem je sledeci sto ram nece da radi na 1066 kada su sva cetri modula ubodena,radi on neko vreme i onda plavi ekran,testiro sam sa mem testom i nema erora.

Ramovi jedino oce da rade kada su na 800,mislim kad ih ubodem sve cetri modula.

Ploca je Striker II Formila nvidia 780i ram je kingston hyperX KHX8500D2K2

 

Striker II formula,Intel quad 9550,FreezerXtreme,4gb kingston hyperX,9800gx2,coolermaster cosmosS.chieftec 750w.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Dobar overclock ?

Digni napon na NB.

To te sigurno koci.

Kad ubodeš 2x2gb ili 4x1 gb veliko je opterecenje na NB pa treba više napona

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Dobar overclock ?
AVPR kaže...

Ajd da ne otvaram novu temu bez veze

Naime:Imam mali problem sa svojom plocom i ram memorijom

Problem je sledeci sto ram nece da radi na 1066 kada su sva cetri modula ubodena,radi on neko vreme i onda plavi ekran,testiro sam sa mem testom i nema erora.

Ramovi jedino oce da rade kada su na 800,mislim kad ih ubodem sve cetri modula.

Ploca je Striker II Formila nvidia 780i ram je kingston hyperX KHX8500D2K2

 

 ASUS = RAMI = KINGSTON ne funkcioniraju bas najbolje imo sam asus 780 i plocu sa kingston hyper x ddr800 2 x 2 gb..

Prodaj uzmi patriot ili neke na nvidia stranici sta ti preporucaju..

No moguce je i da ti ne podnose 1066mhz bas dobro.. probaj sa 1000 pa javi..
EVGA 790i FTW | Intel Q6600@Scythe Orochi@3.85ghz | Patriot 4 x 1gb DDR3 |Zotac GTX 295 | WD 320gb + HITACHI 500gb| Silverstone Zeus 750w| 22" Benq Wide Screen |Thermaltake Xaser VI
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dobar overclock ?
toxic kaže...
AVPR kaže...

Ajd da ne otvaram novu temu bez veze

Naime:Imam mali problem sa svojom plocom i ram memorijom

Problem je sledeci sto ram nece da radi na 1066 kada su sva cetri modula ubodena,radi on neko vreme i onda plavi ekran,testiro sam sa mem testom i nema erora.

Ramovi jedino oce da rade kada su na 800,mislim kad ih ubodem sve cetri modula.

Ploca je Striker II Formila nvidia 780i ram je kingston hyperX KHX8500D2K2

 

 ASUS = RAMI = KINGSTON ne funkcioniraju bas najbolje imo sam asus 780 i plocu sa kingston hyper x ddr800 2 x 2 gb..

Prodaj uzmi patriot ili neke na nvidia stranici sta ti preporucaju..

No moguce je i da ti ne podnose 1066mhz bas dobro.. probaj sa 1000 pa javi..
 ma da te asus ploče su problematične sa kingstonima, odi na patriota ==)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dobar overclock ?
LUXX kaže...

Digni napon na NB.

To te sigurno koci.

Kad ubodeš 2x2gb ili 4x1 gb veliko je opterecenje na NB pa treba više napona

 Hvala na savetima probam pa javim
Striker II formula,Intel quad 9550,FreezerXtreme,4gb kingston hyperX,9800gx2,coolermaster cosmosS.chieftec 750w.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dobar overclock ?
toxic kaže...
AVPR kaže...

Ajd da ne otvaram novu temu bez veze

Naime:Imam mali problem sa svojom plocom i ram memorijom

Problem je sledeci sto ram nece da radi na 1066 kada su sva cetri modula ubodena,radi on neko vreme i onda plavi ekran,testiro sam sa mem testom i nema erora.

Ramovi jedino oce da rade kada su na 800,mislim kad ih ubodem sve cetri modula.

Ploca je Striker II Formila nvidia 780i ram je kingston hyperX KHX8500D2K2

 

 ASUS = RAMI = KINGSTON ne funkcioniraju bas najbolje imo sam asus 780 i plocu sa kingston hyper x ddr800 2 x 2 gb..

Prodaj uzmi patriot ili neke na nvidia stranici sta ti preporucaju..

No moguce je i da ti ne podnose 1066mhz bas dobro.. probaj sa 1000 pa javi..
 To su mi mnogi rkli sto sam uzeo kingston hyperx i ovu plocu,al et na greskama se uci,probacu ovo sto mi je luxx rekao ako ne uspe,prodacu ram pa uzet patriot posto sam gledao na nihovoj stranici da su bas nihovi ramovi za nvidia cipsete.

Striker II formula,Intel quad 9550,FreezerXtreme,4gb kingston hyperX,9800gx2,coolermaster cosmosS.chieftec 750w.
15 godina
offline
RE: Dobar overclock ?
AVPR kaže...
toxic kaže...
AVPR kaže...

Ajd da ne otvaram novu temu bez veze

Naime:Imam mali problem sa svojom plocom i ram memorijom

Problem je sledeci sto ram nece da radi na 1066 kada su sva cetri modula ubodena,radi on neko vreme i onda plavi ekran,testiro sam sa mem testom i nema erora.

Ramovi jedino oce da rade kada su na 800,mislim kad ih ubodem sve cetri modula.

Ploca je Striker II Formila nvidia 780i ram je kingston hyperX KHX8500D2K2

 

 ASUS = RAMI = KINGSTON ne funkcioniraju bas najbolje imo sam asus 780 i plocu sa kingston hyper x ddr800 2 x 2 gb..

Prodaj uzmi patriot ili neke na nvidia stranici sta ti preporucaju..

No moguce je i da ti ne podnose 1066mhz bas dobro.. probaj sa 1000 pa javi..
 To su mi mnogi rkli sto sam uzeo kingston hyperx i ovu plocu,al et na greskama se uci,probacu ovo sto mi je luxx rekao ako ne uspe,prodacu ram pa uzet patriot posto sam gledao na nihovoj stranici da su bas nihovi ramovi za nvidia cipsete.

 jesu no ne za clock... a i ovako znaju bacat random bsod recimo na 750i i 790i ploci rade dobro, to je tako sa 780i plocama ja mislim da je na svima problem a ne samo asus..
EVGA 790i FTW | Intel Q6600@Scythe Orochi@3.85ghz | Patriot 4 x 1gb DDR3 |Zotac GTX 295 | WD 320gb + HITACHI 500gb| Silverstone Zeus 750w| 22" Benq Wide Screen |Thermaltake Xaser VI
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.3.2009 18:16 (toxic).
15 godina
neaktivan
offline
Dobar overclock ?

Toxic posto vidim da ti imas isto patriota,hteo bih te pitat za savet ako mozes da mi odgovoris:

Koji od ovih dvaju ramova je jaci oba rade na 1066

1. ddr2 viper-pvs24g8500 elkn

2. ddr2 viper-pvs24g8500 elkr2

Mislim si prodat ove kingstone pa uzet patriota gledao sam da su testirani za nvidia 780i cipset,pa nebi trebali pravit probleme

Striker II formula,Intel quad 9550,FreezerXtreme,4gb kingston hyperX,9800gx2,coolermaster cosmosS.chieftec 750w.
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.3.2009 18:31 (AVPR).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Dobar overclock ?

Evo komponente koje su u mom kompu ( tocne ) prepisane iz everesta i racuna :D :

Procesor    DualCore Intel Core 2 Duo E6420, 2176 MHz (8 x 272)

Naziv matične ploče    Abit AW9D-MAX  (1 PCI, 2 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Dual Gigabit LAN, IEEE-1394)

Chipset na matičnoj ploči    Intel Glenwood-DG i975X

Sistemska memorija    2048 MB  (DDR2-667 DDR2 SDRAM)

DIMM1: GeIL CL5-5-5DDR2667  5    2 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM  (5-5-5-15 @ 333 MHz)  (4-4-4-12 @ 266 MHz)  (3-3-3-9 @ 200 MHz)

Tip BIOS-a    Award (09/15/06)

Tip Award BIOS-a    Phoenix - AwardBIOS v6.00PG

Hlađenje je vodeno thermaltakeovo

 

Multiplier mi je od 6 do 8 i kad dignem fsb na 300 i stavim multiplier 8 vec me pocne drkat i onda ram podesim u neki omjer da bude normalna frekvencija , i nakon 5 minuta me izbaci van, imam i LUXX-ov tutorial i judkeov ( ili tako neciji ) uglavnom sad sam sve rekao pls help me ako znate

L.Đ
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Dobar overclock ?

C1E i eist iskljucio?

Koje voltaže si postavio?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Dobar overclock ?
AVPR kaže...

Toxic posto vidim da ti imas isto patriota,hteo bih te pitat za savet ako mozes da mi odgovoris:

Koji od ovih dvaju ramova je jaci oba rade na 1066

1. ddr2 viper-pvs24g8500 elkn

2. ddr2 viper-pvs24g8500 elkr2

Mislim si prodat ove kingstone pa uzet patriota gledao sam da su testirani za nvidia 780i cipset,pa nebi trebali pravit probleme

 neznam iskreno svejedno je . ja sam bio uzeo patrito extreme performance 2 x 2 gb i radilo je super.. ali viper serija je puno bolja bilo koje da uzmes neces pogrijesit..
EVGA 790i FTW | Intel Q6600@Scythe Orochi@3.85ghz | Patriot 4 x 1gb DDR3 |Zotac GTX 295 | WD 320gb + HITACHI 500gb| Silverstone Zeus 750w| 22" Benq Wide Screen |Thermaltake Xaser VI
15 godina
neaktivan
offline
Dobar overclock ?

Iskljucio jesam , a voltazu sam stavio na 1.40V

L.Đ
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Dobar overclock ?

Najlakse bi mi bilo kad bi netko imao taj procesor a da ga je vec overclockao ili da zna na koliko se moze dici , i kad bi mi mogao reci na koliko mogu dici frekvenciju rama a za sve ostalo bi ja se snasao vec nekako polako ispitujuci , a najbolje bi bilo ako bi netko imao taj proc a da je radio overclock na njemu pa da mi kaze na koliko ga je digao da se orijentiram otprilike

L.Đ
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Dobar overclock ?
wildwest25 kaže...

Najlakse bi mi bilo kad bi netko imao taj procesor a da ga je vec overclockao ili da zna na koliko se moze dici , i kad bi mi mogao reci na koliko mogu dici frekvenciju rama a za sve ostalo bi ja se snasao vec nekako polako ispitujuci , a najbolje bi bilo ako bi netko imao taj proc a da je radio overclock na njemu pa da mi kaze na koliko ga je digao da se orijentiram otprilike

 vjerovo ili ne ima ih hrpa ljudi najbolje da napraviš ovo :  http://www.lmgtfy.com/?q=e6420+overclock
EVGA 790i FTW | Intel Q6600@Scythe Orochi@3.85ghz | Patriot 4 x 1gb DDR3 |Zotac GTX 295 | WD 320gb + HITACHI 500gb| Silverstone Zeus 750w| 22" Benq Wide Screen |Thermaltake Xaser VI
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dobar overclock ?
wildwest25 kaže...

Najlakse bi mi bilo kad bi netko imao taj procesor a da ga je vec overclockao ili da zna na koliko se moze dici , i kad bi mi mogao reci na koliko mogu dici frekvenciju rama a za sve ostalo bi ja se snasao vec nekako polako ispitujuci , a najbolje bi bilo ako bi netko imao taj proc a da je radio overclock na njemu pa da mi kaze na koliko ga je digao da se orijentiram otprilike

Kao prvo ostavi se duplih postova.
Imaš gumb "UREDI" pa samo dodaš poruku u posojecu.
A i da ima netko ISTE dijelove nece ti sigurno upalit ko njemu.
Ajd ako imaš foto slikaj bios pa postaj slike ovdje pa cemo nešto iskemijat.
Ovak je to sve otprilike.
Dakle slike postavki memorije, procesora i voltaže.
Ili odi u bios i prepiši koje sve opcije imaš i što je postavljeno.
Inace cemo ovak do sutra
15 godina
neaktivan
offline
Dobar overclock ?

Ok pokusat cu slikat ili cu prepisat ako mi ne bude uspjelo Osmijeh tnx do 21:00h danas cu to uciniti i postati , ostavit cu sve postavke na default kako su bile i kako su mi sad ( vratio sam ih na default ) necu nista mjenjat i takve cu slike postat

L.Đ
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.3.2009 19:06 (wildwest25).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Dobar overclock ?

Evo par slika biosa

L.Đ
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.3.2009 20:00 (wildwest25).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Dobar overclock ?

Pa to su stock postavke.

U svako slucaju na slici 2 gdje su ti voltaže.

Stavi na manual i probaj postavit:

 

CPU:1.4V

RAM:1.9V

MCH:1.6V

 

Pa onda diži FSB i testiraj

 

Karton si dobio zbog ponovnog postanja posta za postom usprkos upozorenju.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.3.2009 20:03 (LUXX).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Dobar overclock ?
ak su rami 667 daj im 2.0v ili 2.1v
intel q6600@4.0GHz,500gb hard (7200.12, jedna ploca 500gb),4gb ram@840MHz 4-4-4-12 corsair520w hx(modularno), 4870 1GB oc840/950(3800)
15 godina
neaktivan
offline
Dobar overclock ?

OK pokusat cu to kasnije sad imam obaveza za skolu i utakmicu idem gledat tako da sad ne stignem javim vam sutra dal je uspjelo tnx ( nemoj mi dat sad crveni lol P.S neki ljudi postaju vise od mene puno post za postom ja samo postam kad odgovaram na nesto ili na neciji zahtjev heh Namigiva )

e i da koliki da stavim omjer rama ? i koju postavku da stavim tocnu ako mi mozes rec tj da je najbolje a da ne pretjeram?

L.Đ
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.3.2009 20:17 (wildwest25).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Dobar overclock ?
wildwest25 kaže...

OK pokusat cu to kasnije sad imam obaveza za skolu i utakmicu idem gledat tako da sad ne stignem javim vam sutra dal je uspjelo tnx ( nemoj mi dat sad crveni lol P.S neki ljudi postaju vise od mene puno post za postom ja samo postam kad odgovaram na nesto ili na neciji zahtjev heh Namigiva )

e i da koliki da stavim omjer rama ? i koju postavku da stavim tocnu ako mi mozes rec tj da je najbolje a da ne pretjeram?

 
dobe i oni "nagrade" nebrini ;)
intel q6600@4.0GHz,500gb hard (7200.12, jedna ploca 500gb),4gb ram@840MHz 4-4-4-12 corsair520w hx(modularno), 4870 1GB oc840/950(3800)
15 godina
neaktivan
offline
Dobar overclock ?

Evo ga overclockao sam procesor s 2.13 na 2.4 heh na 300fsb 8x multiplier , cim bi stavio na 310fsb kompjuter bi se smrznuo ili se ne bi htio upaliti , pa sam ostavio ovako i zadovoljan sam tnx ljudi , rusio se jer je dolazilo do pregrijavanja cim bi pokrenuo orthos on bi se smrznuo ili bi temperatura skocila na 65 pa nisam htio nista tako prepustati riziku , imam jako dobro vodeno hlađenje ali ono nije dovoljno samo po sebi jer mi kompjuter stoji ispod stola skroz uz zid i nema bas protok zraka , a i nemam nikakav poseban ventilator za procesor tako da ja mislim da radi toga ne mogu vise overclockati a i ne zelim riskirati uopce zadovoljan sam jako .. hvala puno Smijeh

 

P.S jedno jos pitanje zasto kada gledam sa cpu-z kako je fsb multiplier i to nekad mi bude multiplier x6 i frekvencija 1800Mhz a onda se samo promijeni i bude x8 2400Mhz ?

L.Đ
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.3.2009 20:02 (wildwest25).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Dobar overclock ?
wildwest25 kaže...

 

P.S jedno jos pitanje zasto kada gledam sa cpu-z kako je fsb multiplier i to nekad mi bude multiplier x6 i frekvencija 1800Mhz a onda se samo promijeni i bude x8 2400Mhz ?

 Moraš isključit C1E i EIST u biosu. Oni ti smanje množitelj radi manje potrošnje i zagrijavanja kad ti je komp u idleu.
Intel Q6600 @ 3,0 + BigTyphoon 120 Asus P5K-E/WIFI-AP 2GB 800 MHz Kingston Asus EN9600GT WD 320GB Antec Sonata III 500
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice